Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2017., 23:16   #61
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Jesi ga dobio već ili čekaš?

Kakva su ti iskustva?
Stigao davno ali nisam pisao ništa jer imam pomiješane osjećaje oko MiBanda (ili vjerojatno bilo kojeg fitness trackera).

Uglavnom, za ove pare se definitivno isplati. Jako lijepo napravljen, narukvica od finog materijala, kopča drži na mjestu. Mada pišu na netu da je jako osjetljivo staklo na ogrebotine, moram priznat da sam u mjesec dana skupio samo jednu sitnu, ispod ovog djela koji zapravo nije ekran, a nije da sam nešto pretjerano pazio.

Na ruci se po danu ni ne osjeti, jako je lagan i neprimjetan. Što se tiče senzora, čini mi se da su jako dobri, čak i pređenu udaljenost aproksimira jako dobro (u usporedbi s Endomondom npr.). Senzor za otkucaje srca je malo pimplav, često ne očita uopće, ne znam koliko dobro radi u akciji jer ne trčim. Mjerenje kvalitete sna nisam isprobavao, ne mogu spavat s nečim oko ruke.

MiFit aplikacija izgleda OK, sat se sinkronizira bez problema, sve postavke su više manje tu. Notifikacije su skromne ali dovoljne. Kad netko zove pojavi se caller ID, u IM porukama se prikazuje samo ikona. Vibracija je dosta intenzivna, nema šanse da se ne osjeti kad netko zove ili kad dodje kakva poruka. Jedini problem kod notifikacija za poruke je ako je narukvica pokrivena rukavom od majice, dok ju otkrijete često ikonica pobjegne pa ne možete vidjet šta je zapravo bilo. Paljenje ekrana na pokret ruke je dobro, ali bi volio da je recimo manji odmak između pokreta i toga da se narukvica upali.

U cca. 25 dana koliko ga otprilike koristim, punio sam ga samo jednom, prvi dan . Sad je na 5%, s tim da je povezan preko BT-a s mobom (može raditi i bez).

E sad, gadget kao gadget je super ali ima problem. Iskreno ne znam šta bi s njime. Ne pomaže ni na koji način da budeš u formi. Jedino mjeri aktivnost ili neaktivnost. Onaj podsjetnik da se ustanes sam toliko puta već zanemario jer kad si u stolcu i kad se koncentriras na nesto, jednostavno se ne zelis ustat i tu te nece neka sprava natjerat s dve-tri vibracije. Notifikacije su OK, ali samo ako ti mobitel nije pri ruci. Tipa jednu večer sam ostavio punit mob u drugoj sobi, tipa 10 m udaljeno, pa sam vidio tko me zove.

To je više-manje to.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2017., 17:21   #62
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 356
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
dobar je No.1 S9
Daj napiši par dojmova ako ga imaš, taman sam naletio na njega na netu pa mi je zapeo za oko
n30n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2017., 17:06   #63
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,849
Mogu se slike otvorit poslane na whatsapp na satovima, kakva je kvaliteta na ovim od 15-20€?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2017., 16:41   #64
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Znate mozda neki sportwatch ili smartwatch koji kolko-tolko precizno mjeri kalorije? Imam miband 2, al tipa kod voznje bicikla ili vjezbi koje ne ukljucuju mahanje ruku, prikaze da je potroseno tipa 30, a radilo sr o treningu ili voznji bicikla od min 1h...
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2017., 18:35   #65
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Kalorije ce tesko koji sat prikazati ispravno u realtimeu bez nekih osnovnih info potrebnih za to (unos podataka o hrani koju jedes, vodi cjelodnevno hr pracenje, vaganje itd). Iskreno, ne znam ni je li moguce uopce pratiti potrosnju kalorija prije i nakon treninga, metodom dostupnom nama obocnim smrtnicima.

Velika vecina satova/trackera aproksimira i racuna potrosnju kalorija na podacima tipa trenutna visina, kilaza i sl., a to nije bas neki mjerodavan podatak. Ako ti takvo racunanje nije problem, preporucio bi ti neki sportski sat gdje su ulozili sigurno vise vremena u usavrsavanje te formule (Polar, Garmin, Suunto...).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2017., 21:22   #66
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kalorije ce tesko koji sat prikazati ispravno u realtimeu bez nekih osnovnih info potrebnih za to (unos podataka o hrani koju jedes, vodi cjelodnevno hr pracenje, vaganje itd). Iskreno, ne znam ni je li moguce uopce pratiti potrosnju kalorija prije i nakon treninga, metodom dostupnom nama obocnim smrtnicima.

Velika vecina satova/trackera aproksimira i racuna potrosnju kalorija na podacima tipa trenutna visina, kilaza i sl., a to nije bas neki mjerodavan podatak. Ako ti takvo racunanje nije problem, preporucio bi ti neki sportski sat gdje su ulozili sigurno vise vremena u usavrsavanje te formule (Polar, Garmin, Suunto...).
Ma znam da nije to toliko tocno. Ali bi htio vidjeti jel ima neki sat do neke razumne cifre koji mjeri potrosnju kalorija po unesenim podacima, tipa ovaj pacer, po prijedjenim koracima, mjeri cca kalorije, pa ako ima neki sat koji konstsntno mjeri puls, pa po unesenim podacima unutar aplikacije, i po puslu, da mi da neki okvirni broj.
Znam da puno trazim, ali kad miband 2 moze tak nest pokazivati samo po koracima, rekoh si, mozda ima jos neki sat koji to radi po heart rateu, ali da mjeri konstantno, mi band 2 ne mjeri konstantno, pa ono, hodanje s utegom od 50kg mjeri na isti nacin kao i hodanje bez utega, ili jos bolje, voznja bicikla...
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2017., 21:49   #67
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Recimo Garminov Forerunner 235 ima 24/7 HR monitor i koristi ga u svrhu boljeg računanja kalorija kada ne snimaš aktivnost (funkcija daily trackera, mjeri puls, korake, pređenu udaljenost, kalorije). Vjerojatno to radi bolje od mog FR 230 koji nema HR monitor a mjeri sve isto osim jasno HR-a. Osobno mi podatak o kalorijama nije bitan. Pogledaj si i kako to Garmin mjeri, možda ti bude zanimljivo štivo:
https://www.dcrainmaker.com/2010/11/...on-garmin.html
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2017., 23:09   #68
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Nice, nice, hvala xlr, budem procitao i proucio i pogledao sta se nudi
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 16:01   #69
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
@chief_wolfinjo čekam i ja info za S9. Nabrijao sam se sad na kupovanje nekog sata pa me baš zanima. Muči me što me osim ovih notifikacija najviše zanima da fino zabilježi sve kad idem biciklom nekud ili ako odem trčat.

Za taj tracking dio uglavnom treba GPS pa se svi ti jefiniji spajaju na mobitel i preko njega valjda bilježe. GPS imaju Moto360 sport i Sony smartwatch3 (al je ružan i ovi svi skuplji uglavnom.

Ne bi uzimao ove polar i ostale fitness jer su mi ružni, Garmin izgleda ok, ali je preskup.

Ima tko kakav prijedlog? Za mi zanimljivo djeluje polovni LG G watch R, nađe se za 950kn otprilike (dobit ce AW 2.0), ili ovi kinezi razni. Al glavni downside kod kineza mi je taj njihov kineski software za koji nisam siguran kako radi, vidim da sad neki čak imaju "običan" android gore čak...
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 16:30   #70
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,065
LG Watch R ima vec Wear 2.0 dva tjedna.
Za 85 eura sam prezadovoljan

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2017., 16:40   #71
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
LG Watch R ima vec Wear 2.0 dva tjedna.
Za 85 eura sam prezadovoljan

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Gdje ga ima za te novce ?
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 17:45   #72
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Gdje ga ima za te novce ?
I mene zanima
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 18:02   #73
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,065
Uzeo iz Austrije rabljeni.
Preko willhaben.at
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 20:36   #74
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Gledam baš, ima tamo jedan za 90€. Provjerim sa zenskom koja zivi u Beču, kaže adresa u dijelu gdje žive turci i cigani, bježi od toga
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 20:46   #75
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,065
Ma te cijene koje su navedene su kao i kod nas,ja sam spustio s 105 eura na 85 s dostavom,a dostava bila 10 eura.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 00:49   #76
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Hm, slali su ti baš u HR? Btw. jel zna tko neki shop koji dostavlja bez carine ove kineske smartwatche? Možda neki s Aliexpressa ili slično, ovi što su za mobitele uglavnom nemaju i smartwatche u ponudi.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 07:39   #77
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,065
Da bas u HR

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 22:36   #78
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,201
E miline. Dobio fake Mi band 2. Sad povrat pa opet čekanje da stigne drugi.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 00:31   #79
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Jel to uopće postoji, pošto "originalni" dođe siću?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 10:22   #80
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
E miline. Dobio fake Mi band 2. Sad povrat pa opet čekanje da stigne drugi.


Kako si prepoznao da je fake?
Preko Mi aplikacije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 11:53   #81
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,201
Mi aplikacija ga uopce nevidi, nego ide preko neke njihove aplikacije. Sad se navlacim za refund, a lik ne odustaje da vrati samo 20% iznosa.

Nema logo mi iza sata i nije u u kutiji kao sto je xiaomi.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2017., 08:19   #82
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
Koristi li neko od vas sony smartwatch 3? Da li je upogonio NFC na njemu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
dejanp je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2017., 18:05   #83
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 320
Citiraj:
Autor dejanp Pregled postova
Koristi li neko od vas sony smartwatch 3? Da li je upogonio NFC na njemu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Da, ne

Mislim da je zapravo zaključan a žony neda upgrade na w2 što mi nikako nije jasno...mob ima sve što treba ali ne...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2017., 18:06   #84
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
Si pokušao Flash po uputama na xda?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
dejanp je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 13:53   #85
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 320
Citiraj:
Autor dejanp Pregled postova
Si pokušao Flash po uputama na xda?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nisam se ništa posebno igrao....prezadovoljan satom as is....Za što ti treba NFC? Zanima me ovak čisto jer nisam nasao neku praktičnu primjenu....

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 15:08   #86
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
Pomoću njega i posebnih senzora za mjerenje šećera u krvi, moguće je dobiti uređaj za kontinuirano praćenje razne šećera u krvi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
dejanp je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 21:30   #87
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,987
Jel vrijedi ovaj Xiaomi sat?
http://www.gearbest.com/smart-watche...ml?vip=1315940

Kod nas je vidim preko 400kn, a na GB mi se cini ok ponuda, ak je netko narucivao nek se javi
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2017., 10:22   #88
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ja sam naručio ali nije mi još stigao.
Za neke osnovne zvizdarije tipa brojanje koraka , pokoju notifikaciju i mjernje otkucaja srca trebao bi biti ok.
Imaš recenzije od domaćih portala pa pročitaj više..
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2017., 10:28   #89
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Citiraj:
Autor Poggiali Pregled postova
Jel vrijedi ovaj Xiaomi sat?
http://www.gearbest.com/smart-watche...ml?vip=1315940

Kod nas je vidim preko 400kn, a na GB mi se cini ok ponuda, ak je netko narucivao nek se javi
Ja narucio cca 10tak komada. Odličan mali uredjaj. Baterija traje cca 14 do 20 dana. Ovisno da li koristiš notifikacije ili samo sat i brojač koraka i koliko koristiš heart rate monitor. Šta te točno zanima? Na ovakvoj akciji je već cca mjesec i pol. Carinu nisam platio nijednom

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2017., 10:37   #90
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,987
Ma zanima me i prije svega jel legit... jer vidim da je kod nas cca 400kn, da nije macak u vreci... al ako kazes da je dobar, mozda bi i ja narucio, jer sam skupio neke bodove kod njih :/
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na