Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2013., 02:20   #1
Filip_zg
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Jeste li odjavili HTV pretplatu?

Ja već 5 godina ne gledam nikakvu televiziju otkad imam ADSL internet, TV sustav sam po sebi je primitivan budući da nije on demand već netko za vas odlučuje što ćete gledati.

Potpuno primitivan sustav, da ne govorim o politikanstvu u vijestima i slično. Bolje i brže se informiraš o bilo čemu preko interneta.
Ja također znam odlično engleski pa mogu gledati bilo koji film ili seriju koja postoji preko interneta. Također uopće niti ne posjedujem bilo kakav uređaj koji može primiti HTV signal.

Ako ste u istoj situaciji samo trebati ispuniti ovaj zahtjev i ovjeriti kod javnog bilježnika.
Filip_zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 02:22   #2
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ja na velikom ekranu gledam samo sadržaj sa neta, al svejedno moram plaćat to govno od nameta.
Sorry na jeziku.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2013., 02:53   #3
Filip_zg
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ja na velikom ekranu gledam samo sadržaj sa neta, al svejedno moram plaćat to govno od nameta.
Ne kužim zašto moraš plaćati? Jesi poslao zahtjev već?
Filip_zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 03:26   #4
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
To je zakonska odredba, moraš u plaćati u slučaju da ne možeš dokazati da nemaš kako gledati tv program, a za to moraš pustit u stan/kuću inkasatora i dokazati, i onda si oslobođen plaćanja
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 03:33   #5
Filip_zg
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Da, to kod mene nije problem, ja u stanu ne posjedujem niti jedan uređaj koji može primati RTV signal a to mogu dokazati ugovorom da moj ISP samo pruža uslugu interneta i da uopće nemam antenu, bilo sobnu ili priključenu na zgradu. Ne postoje drugi načini primanja signala.
Filip_zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 03:38   #6
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Onda je riješeno kod tebe tj. bit će
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 09:57   #7
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor Filip_zg Pregled postova
a to mogu dokazati ugovorom da moj ISP samo pruža uslugu interneta i da uopće nemam antenu, bilo sobnu ili priključenu na zgradu. Ne postoje drugi načini primanja signala.
Za plaćanje nameta nije bitna antena, nego da li uređaj može prikazati TV program ili ne
Ako imaš takav uređaj, bez obzira na antenu, plaćaš. Ako prijaviš TV, naravno...
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 10:33   #8
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Mislim da po nedavnom zakonu moraš plaćati pretplatu ako imaš bilo kakav uređaj s kojim možeš primati tv/radio program na bilo koji način ( TV, komp, tablet, smartphone, radio...) predlagali su da svaka građevina koja ima priključak struje bude obvezna plaćati to sranje, ali to nije prošlo.

Uglavnom, ta pristojba se ne plaća ovisno o korištenju, to je više vid poreza za HRT.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 10:38   #9
Božić
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 38
Ja odjavio sve hrt pretplate (2 stana i 2 apartmana) i sve proslo ok...

Placam b net i bok.

proslo sve 5 :-)
Božić je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 11:38   #10
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Filip_zg Pregled postova
Da, to kod mene nije problem, ja u stanu ne posjedujem niti jedan uređaj koji može primati RTV signal a to mogu dokazati ugovorom da moj ISP samo pruža uslugu interneta i da uopće nemam antenu, bilo sobnu ili priključenu na zgradu. Ne postoje drugi načini primanja signala.
Nije to pretplata na TV signal, nego na TV/Radio uredjaj. Ako imas TV/Radio, na koji mozes spojiti antenu i primati TV ili radio signal, bez obzira da li posjedujes antenu i jel prikljucena ili nije, moras placati pretplatu. Ako ti dodju u kontrolu i pustis ih u kucu, ako ti vide TV ili radio slijedi ti kazna.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2013., 11:42   #11
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Točno tako.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 12:47   #12
Filip_zg
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Nije to pretplata na TV signal, nego na TV/Radio uredjaj. Ako imas TV/Radio, na koji mozes spojiti antenu i primati TV ili radio signal, bez obzira da li posjedujes antenu i jel prikljucena ili nije, moras placati pretplatu. Ako ti dodju u kontrolu i pustis ih u kucu, ako ti vide TV ili radio slijedi ti kazna.
Monitor nije TV prijamnik, a niti televizori nisu TV prijamnici otkad se prešlo na digitalni signal, ja bi mogao kupiti drugi TV ekran koji bi samo bio priključen na PC kao jeftinija opcija drugog monitora.

Lijepo piše posjedovanje TV prijamnika, po tvojoj logici bi i posjedovanje smartphona potpalo pod tu kategoriju.
Filip_zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 12:55   #13
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Mi smo nedavno odjavili pretplatu ujaku koji zivi van hrv a ima kucu u osijeku, hrt nam posla neki ugovor koji je on potpisao i ovjerio kod biljeznika te poslao nazad u zg i vise neplaca, nitko nije dolazio u kucu da vidi dal ima tv il nema

Razlog je bio jer nitko ne zivi u kuci, iako im je on rekao da slobodno dodu pecatit tv al nitko nije dosao
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 12:56   #14
Filip_zg
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Citiraj:
Autor Božić Pregled postova
Ja odjavio sve hrt pretplate (2 stana i 2 apartmana) i sve proslo ok...

Placam b net i bok.

proslo sve 5 :-)
To sam i mislio, ja bi podnio sudsku tužbu da moram plaćati uslugu koju ne koristim.

Zadnje izmijenjeno od: Filip_zg. 26.11.2013. u 13:03.
Filip_zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 13:03   #15
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Tu je dakako sporan onaj najdoljnji dio na samoj prijavi tj. dužan si pustiti kontrolora(ranije su dolazili pećatiti TV,neznam jel to jo uvijek pravilo npr. ako je TV crko) u svoj stan što inaće nisi dužan pustiti nikoga bez pravovaljanog razloga(bez naloga).
I na tome se peca i ako prođe prođe jer inaće takva odjava nije opcija i podliježe kaznenoj odgovornosti, možeš imati i obićan radio na baterija i dužan si plaćati istu, a mnogi na kompu imaju TV karticu pa i to podliježe navedenom zakonu.
Uglavnom svi gledaju kako da nas opale po džepu na bilo koji naćin.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 13:15   #16
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,980
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Nije to pretplata na TV signal, nego na TV/Radio uredjaj. Ako imas TV/Radio, na koji mozes spojiti antenu i primati TV ili radio signal, bez obzira da li posjedujes antenu i jel prikljucena ili nije, moras placati pretplatu. Ako ti dodju u kontrolu i pustis ih u kucu, ako ti vide TV ili radio slijedi ti kazna.
Ako ih ne pustim u kuću? Zovu ATJ Lučko?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 13:19   #17
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Navodno po novom ako ih ne pustis u kucu prihvacaa cinjenicu sa imas tv i pretplata ti ponovi ide. Ona fora sa cekanjem sudskog naloga vise ne vrijedi.

Nije provjerena informacija, ali sam nacuo iz par razlicitih izvora
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 13:20   #18
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,980
Znači imaju i kristalnu kuglu?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 13:23   #19
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Već su bile pokretane ine inicijative glede toga i sve je palo u vodu jbg. država(proraćun) se neće odreći tog haraća nije samo do HRT-a, a zna se ćija je to hiža.....
Isto je bilo i glede plaćanja "odljevnih voda Hrvatskim vodama" ljudi nisu ni vidjeli kanala/grabe a moraju to plaćati.....
Država je poznata po "deranju" svojih građana nažalost....

Nije problem plaćati da se nešto i dobije za uzvrat ali ovako bacanje love nažalost.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 13:23   #20
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 13:25   #21
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Uglavnom,puno gluposti malo produktivnog teksta.

Odjaviti se može i da imaš 120 radija i 120 televizija po kući,dolaze zapečatiti prijamnike i to je to. Nakon toga ti moš a i netrebaš skinuti pečat...na tebi je. Oni već godinama muku muče sa tim dal neko gleda zapečaćeni TV ili ne i tu su se svakakva X-Files sranja spominjala al niš od toga. Slobodno odjavi,ništa lakše....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 13:27   #22
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Filip_zg Pregled postova
Monitor nije TV prijamnik, a niti televizori nisu TV prijamnici otkad se prešlo na digitalni signal, ja bi mogao kupiti drugi TV ekran koji bi samo bio priključen na PC kao jeftinija opcija drugog monitora.
Monitor nije, ali bilo koji uredjaj koji moze primati zemaljski TV ili radio signal na podrucju RH je podlozan placanju pretplate. Tako da ako bi kupio neki novi LCD TV, kojeg bi koristio samo kao drugi monitor za PC - taj TV podlijeze placanju pretplate.

Citiraj:
Autor Filip_zg Pregled postova
Lijepo piše posjedovanje TV prijamnika, po tvojoj logici bi i posjedovanje smartphona potpalo pod tu kategoriju.
Ne samo smartphone, vec bilo koji uredjaj koji ima ugradjen radio prijamnik.
Automobil, mobitel, sat... bilo sto. Evo sto kaze zakon:

Citiraj:
Svatko tko ima u vlasništvu ili posjedu radijski i televizijski prijamnik odnosno drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (u daljnjem tekstu: prijamnik) na području Republike Hrvatske koje je pokriveno prijenosnim signalom dužan je HRT-u plaćati mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona, osim ako ovim Zakonom nije drugačije određeno.
Citiraj:
Kućanstva koja u vlasništvu ili posjedu imaju dva ili više prijamnika plaćaju mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona kao da imaju jedan prijamnik.
Citiraj:
Fizičke osobe koje ne plaćaju mjesečnu pristojbu i nisu članovi kućanstva koje plaća mjesečnu pristojbu, dužne su plaćati pristojbu za prijamnik u motornom vozilu registriranom na njihovo ime.
Citiraj:
Osoba koja ima u vlasništvu ili posjedu prijamnik, a nije član kućanstva koje plaća mjesečnu pristojbu u skladu s ovim Zakonom, obvezna je HRT-u prijaviti prijamnik najkasnije u roku od 30 dana od dana nabave prijamnika ili registracije motornog vozila s ugrađenim prijamnikom, a promjenu adrese, mjesta stanovanja ili sjedišta najkasnije u roku od 15 dana od dana promjene.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 13:36   #23
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor Filip_zg Pregled postova
Monitor nije TV prijamnik, a niti televizori nisu TV prijamnici otkad se prešlo na digitalni signal, ja bi mogao kupiti drugi TV ekran koji bi samo bio priključen na PC kao jeftinija opcija drugog monitora.

Lijepo piše posjedovanje TV prijamnika, po tvojoj logici bi i posjedovanje smartphona potpalo pod tu kategoriju.
Po zakonu o HRT da.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 14:27   #24
Filip_zg
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Koje su to idiotarije, još ću trebati plaćati porez na krevet ili frižider s LCD ekranom budući da može potencijalno služiti kao sredstvo za gledanje televizije.
Zar oni sami ne vide koliko su blesavi, nek si kodiraju svoj digitalni signal i gotova priča.
Filip_zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 14:30   #25
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Mogu kako oce a ljudi moraju placat, takva je situacija nazalost. Njima dobro nama lose
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 15:32   #26
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Citiraj:
Autor Filip_zg Pregled postova
Koje su to idiotarije, još ću trebati plaćati porez na krevet ili frižider s LCD ekranom budući da može potencijalno služiti kao sredstvo za gledanje televizije.
Zar oni sami ne vide koliko su blesavi, nek si kodiraju svoj digitalni signal i gotova priča.
Opet, nije stvar u prijamu signala niti se ne plaća pretplata HRT-u već POREZ NA PRIJAMNIK.

A prijamnik je po njihovoj definiciji sve - od TV uređaja, radio budilice, smartphonea, običnog mobitela s FM prijamnikom, računala, tableta pa na kraju radio u vozilu koje glasi na tvoje ime.
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 15:48   #27
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Da je HTV kvalitetna javna televizija sa zadovoljstvom bih plaćao pretplatu. Javna televizija su samo na papiru, a zapravo djeluju kao neki čudni bastard državne firme i komercijalne televizije. A i sami princip plaćanja bez obzira koristiš li uslugu je jako upitan
Interpol je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 15:55   #28
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
i opet se vraćamo na beskorisno rantanje protiv htv-a

ako vas smeta taj porez, odjavite i šutite o tome
ako vas je strah inspektora, onda nastavite plaćati

čemu opće otvarati temu?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 15:59   #29
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Kako službeno odjaviti ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 16:01   #30
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Zašto jednostavno u glavni porez na dohodak ne uračunaju TV pretplatu i uvećaju ga za štajaznam 2%? Ako im već toliko trebaju te pare nek mi ih uzmu odma, a ne da mi ih daju, pa me onda još gnjave s plaćanjem ili ugovaranjem trajnog naloga. Isto vrijedi i za DZO. Nek uzmu pare i nek se nose u penis.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na