Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2012., 12:13   #121
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 603
pozz svima
došlo je vrijeme da se počastim novim monitorom, moj stari 22" samsung mi je već pre gadan za gledati, imam 17" dell neki kraj njega i toliko je bolja slika da se hvatam kako surfam i radim skoro sve na malom, dok se na velikom samo igram

Eh sad, upao mi je u oko gore spomenuti LG E2770V. Za mene, odličan.
Naravno, i ja bi della ili HP-a, ali te su igre pre skupe za mene.
Pa vas pitam, jel ima još koji kvalitetan monitor da ga uzmem u obzir?
hvala i pozz
shoki
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2012., 12:26   #122
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
hmm.. cijena je vrlo dobra, TN je, al sudeci po slikama korisnika izgleda jako kvalitetna matrica za jedan tn (overclock.net i hardforum.com).

Ja bi i dalje isao na dell u2412 za do 2000kn, al eto, ako ti treba velicina, samo naprijed, definitivno ne spada u klasu smecha i nema boljki vecine 27" tn monitora.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2012., 14:15   #123
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 603
da, baš čitam okolo i ekipa je po forumima ugodno iznenađena kvalitetom slike
eh sad, 24" ili 27"...
ha ja MISLIM da bi mi bilo ugodnije 27 pa ga odmaknut dalje od mene.
Rezolucija mi je dovoljna, a zbog veličina ekrana mislim da će biti ugodnije raditi.
Bonus je gledanje filmova iz kreveta ili igranje

edit: samo da malo pojasnim:
prvenstveno na kompu radim, programiram, ali me ludo i iracionalno živcira kad su mi boje loše i isprane.
druga po redu aktivnost je, naravno, igranje.
tek treća, gledanje filmova.
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 27.08.2012. u 15:04.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2012., 15:04   #124
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Imaj na umu da puno od tih odusevljenih komentara dolazi od ekipe koja je zbog, u to vrijeme konfuzije sa specifikacijama, mislila da imaju IPS panel U stvarnosti se radi o po nicemu posebnoj matrici, cak ni za TN. Ja bih to pored U2412M uzeo samo ako moras imati tako velike piksele i siru fizicku povrsinu.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2012., 15:22   #125
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Ajd molim te objasni što bi trebalo značit ako hoćeš tako velike piksele?

Pitam to jer i ja kroz mjesec dana imam namjeru uzet novi monitor, i imam poprilično sličnu dilemu. Prijelaz sa 22-24 mi je tak tak, a za neku 27" pilu nemam para a niti mi se daje 5tkn za monitor. Tak da neki 27" jeftiniji bi mi bio savršen, a uostalom ne može bit lošija slika na njoj nego na ovom 22" Samsungu koji sad imam (2253LW ). Ili može?
dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2012., 16:26   #126
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Imaj na umu da puno od tih odusevljenih komentara dolazi od ekipe koja je zbog, u to vrijeme konfuzije sa specifikacijama, mislila da imaju IPS panel U stvarnosti se radi o po nicemu posebnoj matrici, cak ni za TN. Ja bih to pored U2412M uzeo samo ako moras imati tako velike piksele i siru fizicku povrsinu.
ali gle, bili su oduševljeni kvalitetom slike, pa su zato pretpostavili da je IPS, oduševljenje nije bilo zbog pretpostavke...
Ne znam što da radim...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2012., 16:36   #127
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Ja sam prešao sa 27" na 23" radi kvalitetnije slike. To dosta govori.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2012., 16:53   #128
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor dubravkol Pregled postova
Ajd molim te objasni što bi trebalo značit ako hoćeš tako velike piksele?
Pa upravo to, veliki pikseli Velika dijagonala sa rezolucijom danasnjih 21.5" monitora. Pixel pitch je preko 0.31mm. Vjerujem da ni ne postoji veci na PC monitorima.

Ja sam osobno misljenja da je 27" TN najgori izbor opcenito. Cijena je veca nego sto se moze dobiti 24" IPS panel vece rezolucije koji je zbog 16:10 formata neznatno nizi od 27", samo uzi. Plus sto je najveca boljka TN matrica - osjetljivost na kuteve gledanja, vrlo izrazena na tako velikim dijagonalama jer su rubovi ekrana vec pod poprilicnim kutem i kada sjedis tocno ispred monitora.

Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
ali gle, bili su oduševljeni kvalitetom slike, pa su zato pretpostavili da je IPS, oduševljenje nije bilo zbog pretpostavke...
Ne znam što da radim...
Je, ali vecina ljudi kvalitetu slike povezuje samo sa visokom svjetlinom i zasicenim bojama. Cak ni kontrast ovog panela nije nista posebno. Sama cinjenica da nisu mogli nikako odgonetnuti radi li se o TN ili IPS panelu po meni dosta govori koliko su ta misljenja mjerodavna. TN panel mozes odmah, u roku od sekunde skuziti po vertikalnom shiftu. Konkretan primjer ovog LG-a:
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2012., 19:35   #129
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pa upravo to, veliki pikseli Velika dijagonala sa rezolucijom danasnjih 21.5" monitora. Pixel pitch je preko 0.31mm. Vjerujem da ni ne postoji veci na PC monitorima.

Ja sam osobno misljenja da je 27" TN najgori izbor opcenito. Cijena je veca nego sto se moze dobiti 24" IPS panel vece rezolucije koji je zbog 16:10 formata neznatno nizi od 27", samo uzi. Plus sto je najveca boljka TN matrica - osjetljivost na kuteve gledanja, vrlo izrazena na tako velikim dijagonalama jer su rubovi ekrana vec pod poprilicnim kutem i kada sjedis tocno ispred monitora.


Je, ali vecina ljudi kvalitetu slike povezuje samo sa visokom svjetlinom i zasicenim bojama. Cak ni kontrast ovog panela nije nista posebno. Sama cinjenica da nisu mogli nikako odgonetnuti radi li se o TN ili IPS panelu po meni dosta govori koliko su ta misljenja mjerodavna. TN panel mozes odmah, u roku od sekunde skuziti po vertikalnom shiftu. Konkretan primjer ovog LG-a:
ček, jesi ti uopće čitao postove ili si samo proletio gledajući slike?
u tom se postu vlasnik čudi kak mu je ispala slika jer toga inače nema, slika je potpuno jednolična i zaključuje da je do fotića.
Kune se lik da se to tak uopće ne vidi...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2012., 19:58   #130
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pa upravo to, veliki pikseli Velika dijagonala sa rezolucijom danasnjih 21.5" monitora. Pixel pitch je preko 0.31mm. Vjerujem da ni ne postoji veci na PC monitorima.

Ja sam osobno misljenja da je 27" TN najgori izbor opcenito. Cijena je veca nego sto se moze dobiti 24" IPS panel vece rezolucije koji je zbog 16:10 formata neznatno nizi od 27", samo uzi.
Ne slažem se sa gore navedenim te mislim da su to priče za malu djecu koju pričaju ljudi koji nisu koristili 27" TN monitor.
Prešao sam sa 22" na 27" TN koji mi je trebao radi posla i mogu reći da sam se preporodio. Ove tvrdnje da su pikseli veliki po meni su smiješne i stvarno neznam tko ih izmišlja.
Namjerno sam išao na TN jer je meni na mojem monitoru (LG E2750) piksel možda čak malo i "premalen". Odnosno veća rezolucija na ovoj veličini nikako mi ne bi odgovarala.

Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
ček, jesi ti uopće čitao postove ili si samo proletio gledajući slike?
u tom se postu vlasnik čudi kak mu je ispala slika jer toga inače nema, slika je potpuno jednolična i zaključuje da je do fotića.
Kune se lik da se to tak uopće ne vidi...
Znaš kaj na tvojem mjestu ne bi se previše obazirao na komentare gore navedenog i njemu slične. Većina ljudi na ovom forumu ne priznaje TN monitore i opterećeni su time.

Osobno koristim monitor najviše za rad, a nekad pomalo za razonodu iako mi za to služi projektor. Odgovorno ti tvrdim da bi veća rezolucija od 1920x1080 na 27" monitoru izgledala nakaradno. Samo kaj eto ekipa puši marketinške fore pa im onda nikad dovoljno piksela na ekranu.
Činjenica je da kupuješ TN monitor, a ne IPS no zato ćeš dobiti osjetno veću dijagonalu na uštrb kvalitete boja tj. slike ovisno o kutu.

Onako usput da ti spomenem da sada kada sam se navikao na 27" svaki manji monitor mi igleda smješno malen.

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 27.08.2012. u 20:04.
Verbum je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2012., 22:23   #131
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
ček, jesi ti uopće čitao postove ili si samo proletio gledajući slike?
u tom se postu vlasnik čudi kak mu je ispala slika jer toga inače nema, slika je potpuno jednolična i zaključuje da je do fotića.
Kune se lik da se to tak uopće ne vidi...
Jesam, i te tvrdnje vlasnika su mi smijesne jer se zna kako TN izgleda u ovakvim testovima. Svaka TN matrica tolike dijagonale bez iznimke ce izgledati gore tamnije a dolje isprano. Odvrti Lagom test na bilo kojem TN-u i videt ces zasto

Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Ne slažem se sa gore navedenim te mislim da su to priče za malu djecu koju pričaju ljudi koji nisu koristili 27" TN monitor.
Prešao sam sa 22" na 27" TN koji mi je trebao radi posla i mogu reći da sam se preporodio. Ove tvrdnje da su pikseli veliki po meni su smiješne i stvarno neznam tko ih izmišlja.
Namjerno sam išao na TN jer je meni na mojem monitoru (LG E2750) piksel možda čak malo i "premalen". Odnosno veća rezolucija na ovoj veličini nikako mi ne bi odgovarala.
Pa ovako, i ja bih mogao reci da su tvrdnje kako je "sve iznad 1920x1080 na 27" nakaradno" price za malu djecu, ali kako je to stvar misljenja, i najvise udaljenosti od monitora mogu samo iznositi cinjenice a to je da 27" 1080p monitori imaju najvece piksele. Nekome to mozda odgovara, netko mozda zeli drzati monitor dalje od uobicajene udaljenosti, ima slabiji vid, ili ga mozda korisiti kao i TV ali u tom slucaju po mom misljenju bolje je ubosti onda nekakav 26" TV sa IPS panelom. I dalje stojim iza toga da je 27" TN najgori izbor. Ne zato sto su nuzno smece nego zbog ostalih dostupnih opcija.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2012., 23:38   #132
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pa ovako, i ja bih mogao reci da su tvrdnje kako je "sve iznad 1920x1080 na 27" nakaradno" price za malu djecu, ali kako je to stvar misljenja, i najvise udaljenosti od monitora mogu samo iznositi cinjenice a to je da 27" 1080p monitori imaju najvece piksele. Nekome to mozda odgovara, netko mozda zeli drzati monitor dalje od uobicajene udaljenosti, ima slabiji vid, ili ga mozda korisiti kao i TV ali u tom slucaju po mom misljenju bolje je ubosti onda nekakav 26" TV sa IPS panelom. I dalje stojim iza toga da je 27" TN najgori izbor. Ne zato sto su nuzno smece nego zbog ostalih dostupnih opcija.
Ne razumijem zašto je loše imati najveći ponuđeni piksel na monitoru. Meni je veličina piksela na ovom monitoru ogroman plus. Moj vid je odličan znači ne nosim naočale i monitor je na "normalnoj" udaljenosti.Što nije logično ako je veći piksel da manje umaraš oči te da je to bolje za dugotrajniji rad.

Imao sam jedno vrijeme 22" monitor sa 1680x1050 rezolucijom pa nakon njega 22" sa 1920x1080 rezolucijom i moram reći da mi je to bio šok i napor za oči. To je bio jedan od razloga prelaska na 27" TN monitor i zato sam i išao na što veći piksel na ekranu jer ne razumijem što ja to dobijem u radu sa manjim pikselom osim većeg napor za oči.

Isto tako da kupujem TV ne bih gledao dijagonalu ispod 37" jer je to po meni neki minimum pogotovo s obzirom na današnje cijene.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 00:00   #133
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Odgovorno ti tvrdim da bi veća rezolucija od 1920x1080 na 27" monitoru izgledala nakaradno. Samo kaj eto ekipa puši marketinške fore pa im onda nikad dovoljno piksela na ekranu.
Činjenica je da kupuješ TN monitor, a ne IPS no zato ćeš dobiti osjetno veću dijagonalu na uštrb kvalitete boja tj. slike ovisno o kutu.
Vidiš meni recimo ta rezolucija izgleda nakaradno na 27''. Radio sam na 27'' i 30'' i meni osobno 1920x1200 najbolje paše na 24'' monitoru. Za 27'' mi je 2560x1440 odlična rezolucija. Radio sam na 27'' Dellu s tom rezolucijom i savršeno paše dimenzijama tog panela.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 00:13   #134
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Ne razumijem zašto je loše imati najveći ponuđeni piksel na monitoru. Meni je veličina piksela na ovom monitoru ogroman plus. Moj vid je odličan znači ne nosim naočale i monitor je na "normalnoj" udaljenosti.Što nije logično ako je veći piksel da manje umaraš oči te da je to bolje za dugotrajniji rad.
Nije dobro ni da je prevelika ni premalena velicina piksela. Za preveliku je samo po sebi jasno zasto - razaznavanje pojedinih piksela okom, vidljiva nazubljenost. Teoretski sto manji pikseli to bolje. U praksi to ipak vrijedi samo do neke mjere jer trenutno dostupne implementacije za skaliranje UI-a nisu nesto.

Osobno nisam kupio 2560x1440 27" monitor samo iz razloga jer su mi pikseli mrvicu premaleni. S druge strane dugo sam koristio 0.29mm PP monitor i uvijek mi je to bilo preveliko. 0.26-0.27mm na 23" i 24" ekranima je po meni sweet spot za uobicajenu udaljenost gledanja.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 01:41   #135
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Ne slažem se sa gore navedenim te mislim da su to priče za malu djecu koju pričaju ljudi koji nisu koristili 27" TN monitor.
Dal da se smijem il da plačem

Ili imaš ozbiljnih problema sa vidom (pa ne vidiš očito) ili su ti zahtjevi koje postavljaš pred panel DNO, u svakom slučaju nemoj pričat bedastoće jer se zna koja rezolucija najbolje paše kojoj dijagonali. A ako i nekom standardna reolucija ne odgovara, iz X razloga onda je taj netko nakaradan

nhf
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 12:30   #136
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
J..u tom slucaju po mom misljenju bolje je ubosti onda nekakav 26" TV sa IPS panelom...
ok, slušam, preporuči mi nešto onda, molim te.
stvar je sljedeća:
22" mi je malo jer... mi je malo. 1680*1050 je idalno za 22" ali ja bih više. Trebam više prostora i želim veći ekran.
A za skupe fensi monitore (dell, hp) nemam para.

samod a napomenem: u 97% slučajeva sjedim direktno pred monitorom, za radnim stolom, tako da mi kut gledanja nije od pretjerave važnosti.
Boje, s druge strane, jesu, ali opet ne zbog posla nego jer ih želim.
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 12:37   #137
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
Pa trebaš li više od 24'' 16:10 1920x1200?
Ako ne uzmi Dell U2412 koji su po 1900 kuna.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 15:04   #138
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
ok, slušam, preporuči mi nešto onda, molim te.
stvar je sljedeća:
Kako je kolega Wolverine napisao, ako ti je dovoljno 1920x1200 16:10 i 24", onda Dell U2412 koji ima IPS panel i atraktivnu cijenu. Ukoliko fizicka dijagonala mora biti veca a budzet je mali, onda da, jedino ti preostaju 27" TN monitori s tim da mozes imati na umu da:

1. Bez obzira na puno vecu fizicku povrsinu, ne dobivas toliko puno dodatnog prostora. Za rad je vertikalna rezolucija dosta vaznija, a 1080 nije znacajno vise od 1050.

2. Kvaliteta boja i kuteva gledanja nece biti ni blizu ni eIPS-u. Kako sam napisao, na tolikim dijagonalama ovo postaje problem i kada sjedis tocno ispred monitora. Pa cak i na malim TN displayima poput onih na laptopima vec mozes vidjeti taj efekt. Rubove ekrana uvijek gledas pod nekim kutem a to na TN-u u praksi znaci gore tamno-dolje svjetlo. IMHO 27" TN apsolutno neprihvatjliv po tom pitanju. Mnogi se ne slazu/ne primjecuju.

3. Zbog drukcijeg omjera stranica, cak ni 27" nece biti tako ogroman u odnosu na 24" 16:10. Primjer: http://www.flatpanelshd.com/pictures...711_large5.JPG
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 15:09   #139
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Pa trebaš li više od 24'' 16:10 1920x1200?
Ako ne uzmi Dell U2412 koji su po 1900 kuna.
gle, NE ZNAM.
Znam da trebam više od 22" 1680*1050, i znam da želim "što veće" (namjerno u navodnicima).
Sranje je što nemam gdje doći i jednostavno vidjeti monitor, odigrat 5 minuta neke brze pucaljke, pogledat neki trailer...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 15:27   #140
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
Sad te opet pitamo želiš li veću radnu površinu ili fizički veći monitor.
Ako želiš veliku radnu površinu idi na 24'' 16:10 monitor jer ćeš tako dobit najveću radnu površinu pošto za 27'' monitor rezolucije 2560x1440 očito nemaš novaca.

A gore ti je Rista dao sliku gdje se vidi fizička razlika između 24'' i 27''

Možeš i ovdje vidjet otprilike razlike.
http://tvcalculator.com/index.html?e...2f3dd74a06ab44

__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 16:16   #141
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 603
hmmmm. stvarno, razlika u veličini nije prevelika
Ali, sad mi je još gore, jer sad STVARNO moram vidjet to u živo...
lol, sto muka pri odabiru, a nema se za 27" Della

u svakom slučaju, hvala vam svima na informacijama, sad znam dovoljno da mogu sam odlučiti (također, znam dovoljno da mi je još teže odlučiti )
pozz!
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 16:33   #142
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
visina nije puno veca kod 27ice, al zato sirina bome je, a to je vazno samo i iskljucivo za zabavu.

Zavisi sto ti je primarno,

Primarna razlika je sto zapravo zelis:
kvalitetu slike i radni prostor (em veca, em bolje iskoristena razolucija)
ili
velicinu ekrana za veci uzitak prilikom igranja i gledanja filmova.

Samo da te upozorim, jednom ips nikad vise nesto losije, vecinu nas i 22" TN monitori smetaju zbog "spigane" slike
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 18:47   #143
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
shoki - da sad ne kopam i tražim ako si to napisao, daj još jednom reci koji ti je max iznos kn koji misliš dat. Pa ću ti onda nešto predložiti, jer smo u sličnoj dilemi.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 18:50   #144
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
Pa koliko vidim gledao je 27-icu za kakvih 2200 kuna.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 18:55   #145
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Aha, thx..
e pa dobro, ovako, nije ovdje mjesto za to ali recimo, zašto nebi uzeo full HD 32" Samsung LCD? Ima već i novih za oko 2500kn, a polovnih da ne govorim.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 19:01   #146
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
I onda se opet se vraćamo na početak a to je pitanje treba li njemu veća radna površina ili fizički veći monitor.

BTW koliko vidim po nabavi za te pare 32'' su većinom HD ready. Ima tu i tamo koji FullHD ali za blizu 3k kuna.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 19:05   #147
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Istina, ali gledo baš danas u Metro-u jedan full HD za 2700kn na akciji i još mogućnost plaćanja na rate bez kamata, preko Dinersa ili Maestra (tako neš).

Osobno mi treba fizički veći ekran. Nadam se da je tako i kod njega.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2012., 02:13   #148
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Koji bi bio najjeftiniji 27" 2560x1440 non-TN monitor?

Također ako može i neka preporuka 27" monitora WQHD rezolucije (i poštenog panela), cijena što manja.
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 07.09.2012. u 02:33.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2012., 11:59   #149
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
na hrvatskom trzistu

vani

Panel im je svima isti (ovi koreanci imaju lower grade panele, zato su tako jako jeftini)

Postoji jos samsungov pls panel s tom rezolucijom, al su monitori s njima jako skupi, a samo samsung zna razlog tome
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2012., 21:02   #150
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Hvala

Bi li preporučio ovaj Fujitsu P27T-6?
Dali si ga vidio uživo i kakav je dojam?

Za tu cijenu već uzmem dva Della 2412M

Dali je slika bar u rangu sa dotičnim Dellom?
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na