Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2010., 20:15   #1
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Asrock A770DE+ BIOS problemi?

Jel ima tko slicnih problema s ovom plocom?
Odmah nakon kupnje stavio sam zadnji BIOS (tada 1.20) i nakon par mjeseci koristenja neki problema se stalno javljaju:

1. nakon restarta nakon poruke "AHCI drive init..." dodje samo crni ekran. Reset ne pomaze, samo gasenje i ponovno paljenje. Promijenjeni kablovi, cak i jedan disk. Na ovoj ploci stari dobri hitachi 80GB (SATA I) jednostavno nije radio, kod restarta ploca bi ga skuzila svaki mozda 5. puta. Vidjela bi ostala 3 diska, ali ovoga ne. Isti disk na staroj gigabajtici radi bez problema.

2. Tu i tamo nakon restarta ne vidi neki od USB uredjaja dok ga ne ustekam i ponovno ustekam. Dobro, za ovo ne mogu bas kriviti plocu, ali zanimljivo da se tu i tamo opce ne "upali" svjetlo na misu, a slicno i s tipkovnicom ponekad.

3. Ako udjem u BIOS i promijenim nesto od postavki, npr. AHCI on/off, ACC on/off i sl. ponekad se ne zbuta, moram gasiti/paliti.

Ne znam jesam li to ja dobio neki sfusani primjerak ili to inace tako radi
Posumnjao sam da nije do ACC-a i unlockanog proca, gore je X4 620 s otkljucanim L3 cache-om, ali probao sam maknuti ACC i ista prica.
Vidim na njihovom siteu da ima i BIOS 1.40, ali se ne spominju nikakvi ispravci?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 21:08   #2
MyJoy
Premium
Moj komp
 
MyJoy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
Imam istu ploču i nemam takvih problema, doduše gore je 1.40 BIOS. Čudi me da pošto imaš problema, nisi uopće flashao najnoviji dostupni BIOS. Prvo to probaj, skini ga, pa njihovim Inastant Flash-om ubaci, kad se resetira odaberi Load Setup Defaults, pa restart, pa uđi nazad u BIOS i podesi ga prema svojim potrebama te vidi da li će se problem ponovit. Clear CMOS si, pretpostavljam, pokušao ranije?

Inače ja sam pločom izuzetno zadovoljan, jednostavna i jeftina ploča koja radi kako treba (zasad). Jedna me stvar doduše buni, naime zadnji CPU-Z i Everest Ulrimate kažu da je gore SB750, no prema specifikacijama trebao bi biti 710. Zna li tko što o tome?
MyJoy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2010., 05:49   #3
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor MyJoy Pregled postova
Imam istu ploču i nemam takvih problema, doduše gore je 1.40 BIOS. Čudi me da pošto imaš problema, nisi uopće flashao najnoviji dostupni BIOS.
Kao sto sam napisao, u doba kad je ploca kupovana, 1.20 je stavljen jer je bio najnoviji BIOS. Ovih dana cu skinuti i 1.40 i probati. Jucer sam restartao stroj nakon nekih 20-ak dana pa sam se i prisjetio problema i tek tada skuzio da je izasao novi fw

Citiraj:
Prvo to probaj, skini ga, pa njihovim Inastant Flash-om ubaci, kad se resetira odaberi Load Setup Defaults, pa restart, pa uđi nazad u BIOS i podesi ga prema svojim potrebama te vidi da li će se problem ponovit. Clear CMOS si, pretpostavljam, pokušao ranije?
Da, naravno.

Citiraj:
Inače ja sam pločom izuzetno zadovoljan, jednostavna i jeftina ploča koja radi kako treba (zasad). Jedna me stvar doduše buni, naime zadnji CPU-Z i Everest Ulrimate kažu da je gore SB750, no prema specifikacijama trebao bi biti 710. Zna li tko što o tome?
SB710 kaze na webu proizvodjaca i to bi trebalo biti gore.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na