Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2009., 17:44   #121
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Imao sam godinu i pol Samsung 931BF i mogu reći da je taj monitor smeće..
Istina, smeče od smeča. I nemožeš taj monitor uspoređivat danas niti s jednim TN-om...
Ja sam uzeo LG W2284F i to nakon što sam pročitao brdo review-a i meni je monitor fenomenalan..Probijanje je minimalno-gotovo neprimjetno, vidljivi kut i brzina su odlični za jedan TN..I sad da mi neko veli da je TN smeče- šutnuo bih ga ravno po čelu
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2009., 19:36   #122
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Istina, smeče od smeča. I nemožeš taj monitor uspoređivat danas niti s jednim TN-om...
Ja sam uzeo LG W2284F i to nakon što sam pročitao brdo review-a i meni je monitor fenomenalan..Probijanje je minimalno-gotovo neprimjetno, vidljivi kut i brzina su odlični za jedan TN..I sad da mi neko veli da je TN smeče- šutnuo bih ga ravno po čelu

kog treba sutat i ja bi stao u red

ljudi su nekad igrali igre gdje su se vidile samo kockice, ali to su bile igre kojih se svi i danas sjecaju

danas su sve igre iste, bljeste, odlicno izgledaju, ali nakon sto ju jednim dijelom predjes vidio si sve

ocito da izdavaci igara nemaju ideja vise, pa sad sve guraju na grafiku, kvalitetu zvuka i fiziku, ako je suditi po njima TN je smece
zapravo skoro sve sto nije intel extreme, nvidia, i creative je smece
Momir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2009., 19:47   #123
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ma 90% Creative asortimana u usporedbi sa nečim ozbiljnijim je zaista smeće,NHF,počevši od X-Fi Fatality koje prodaju po 1 000kn,pa preko 5.1 plastikaner zvučnika koji su 600kn,itd.Za pare tog 5.1 sistema uzmem deset puta prije Z3e od Logitecha,neusporedivo bolji zvuk.

Ne znam čemu odlazak toliko u OT,pa da se vratim.

TN po meni nije smeće nego jeftini i vrlo rasprostranjen,a time očito i popularan budget panel. Nažalost nedostaci su prije svega u kutu gledanja i neravnomjernoj raspodjeli odnosno toplini boja po cijelom panelu,crvena je više pale - blijeda,a crna je grey - siva. Ima par fora kojima se to da kalibrirati pogotovo na boljim Samsung TN-cima i BenQ modelima,ostalo je manje više vrlo crispy odnosno zrnato i u usporedbi sa PVA i IPS matricama, lošije ukratko.

Ono gdje po meni TN ima prednost je svakako cijena,omjer uloženo dobiveno, input lag kojeg jednostavno na modelima od 5ms nema, te eto,vjerovali ili ne, izgled. Ima predivnih TN-aca,i odurnih PVA modela,netko će reći i obrnuto, ali ja kažem zasad ovako.

Pitanje koji 24 monitor se kod nas svodi uglavnom na Samsung i Philips,odnosno LG ukoliko se radi o nekoj pristojnoj budget cifri od 2500 plus,minus 200kn.Tako da smo manje više dali sve odgovore koji uzeti..

@medo, a čuj,pa bilo bi zanimljivo staviti tako dva panela,ali isključivo u smislu igara,mislim da bi se iznenadio,kažem - daju se vrlo lijepo kalibrirati, i ako ćemo igrati pošteno,tj. stajati ispred monitora a ne ukoso , bili bi iznenađujući rezultati i kvaliteta prikaza,što nije HW omogućio TN-u, tu uskaču SW pizdarije...
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 11:00   #124
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,899
Do prije 2god nisi ništa smi reći ovdje protiv 930BF i 931BF bez da si započeo gadan flame....

Novi Fiat Punto je napredovao i bolji je od starog. Ali to je i dalje fiat punto. Tunirani fiat punto ide nešto bolje, ali to je i dalje fiat punto.

To je kao da kažeš da je Punto bolji od Stila zato jer manje troši i lakše je s njim po parkingu i ideš ih samo po tome uspoređivati.

Isto je i tu. Novi TN je bolji od starog, ali je i dalje TN. Ima nešto manje loše kuteve, ali i dalje loše. I dalje se slika pokvari kada se zavališ dublje u stolac Možeš kalibrirati do neba i natrag, ali nikad nečeš imati sliku NI BLIZU kao na IPSu. Nečeš dobiti 16.7m boja i neće ti nestati zrnatost slike...

Ajmo ignorirati sve prednosti IPSa i xVA, te usporediti ih s TN-om samo u onome u čemu bi TN mogao biti bolji? Give me a f***ing break! To nije ništa drugo nego liječenje kompleksa onih koji imaju TN da se tješe da im nije ipak sve uzalud. Realnost je da ste po ne znam koji puta popušili marketinške fore i kupili (jeftin) monitor iz istog kontejnera koji je marginalno bolji od onoga od prije godinu-dvije-tri. Pa kaj vi mislite da će proizvođač unaprijeđivati svoje najjeftinije panele o te mjere da budu konkurentni najjačim skupim panelima? LOL

Na kraju krajeva, IPS i xVA matrice su također vrlo napredovale, i bogu hvala prilično pojeftinile Zapravo, do prije 2-3 godine je TN bio jedina opcija za igrače. Danas su se IPSovi i MVA paneli toliko razvili da su se sve prednosti TNa istopile.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 11:21   #125
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Mislim da je uvredljivo nazvati korisnike TN panela kompleksašima,ispravi me ako griješim,ali nigdje se tebe nije prozvalo zato što mašeš ovdje ekipi u lice monitorom od 5 000kn i vičeš ips ips u lice. To je po meni mnogo veći kompleks,nego imati monitor od 2300kn i biti itekako zadovoljan,jer si ga i takvog jedva ili nekako uspio priuštiti.

Nikako da shvatiš da ono što tebi predstavlja HP,nama ostalima predstavlja Samsungov ili LG-ov TN model,ljepota je u očima promatrača,i tko ne vidi bolje,ne zaslužuje bolje. Nitko ne raspravlja da je TN bolji,kad nije,ali je stvarno uvredljivo nazvati išta u sklopu ove rasprave liječenjem kompleksa i zato ću se povući navrijeme,da se tema ne locka,i ne da mi se opet po 250ti put biti baniran.

Iskren da ti budem mogu sad otići u trgovinu i kupiti monitor od 15 000kn, opet će sjesti njih pet za vrat kako ne valja,vjerojatno sam iskompleksiran jer sam pokušao biti kao netko tko ima monitor od 30k kuna,pa mi nije uspjelo, i tako dalje,i tako bliže,to jednostavno nije moja razina razgovora.

Možemo razgovarati o tehničkim detaljima do prekosutra,o zrnatoj slici,o bojama,možemo suprotstaviti cijenu,input lag,što god,ali zadiranje u preferencije korisnika na način da se nekoga,ili neke ovdje,grupu ljudi koji su u većini,naziva kompleksašima,jer su zadovoljni svojom matricom,to je nedopustivo.Mnogi što je najbolje,i da su imali 5 000kn za monitor,opet bi uzeli TN od 2 000kn,jer im bolje ne treba,to je poanta svega,potreba.

Da kupim nešto samo zato da bih imao bolje,a za tim nemam potrebe,to je vidiš po meni kompleks,i ozbiljan odraz nedoraslosti.

Ja se odjavljujem iz rasprave,moj prijedlog monitora 24 u našoj HW populaciji je i dalje 24 Samsung,model sam naveo na nekom od prvih postova.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 12:03   #126
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
potpis na thedreama u potpunosti - i ja cu se suzdrzati od daljnih komentara jer medo lagano pretjerujes i izlazis iz granica normalne neuvredljive komunikacije ....
Uživaj u svom HPu mi ćemo u svojim TN Samsunzima jedino dok ces se ti opterecivati kako je nama lose, nama ce nasi monitori sasvim lijepo sluziti i bit ce nas bas briga za tebe i tvog HPa, a ako trebas nekoga da te uvjeri kako si opravdano potrosio 5kkn za monitor evo ja cu ti reci: Jesi.
Ako si ti sretan i ja sam još sretniji zbog tebe a sad ohladi i pusti ljude da disu...

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 21.08.2009. u 12:15.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 12:06   #127
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Do prije 2god nisi ništa smi reći ovdje protiv 930BF i 931BF bez da si započeo gadan flame....

Novi Fiat Punto je napredovao i bolji je od starog. Ali to je i dalje fiat punto. Tunirani fiat punto ide nešto bolje, ali to je i dalje fiat punto.

To je kao da kažeš da je Punto bolji od Stila zato jer manje troši i lakše je s njim po parkingu i ideš ih samo po tome uspoređivati.

Isto je i tu. Novi TN je bolji od starog, ali je i dalje TN. Ima nešto manje loše kuteve, ali i dalje loše. I dalje se slika pokvari kada se zavališ dublje u stolac Možeš kalibrirati do neba i natrag, ali nikad nečeš imati sliku NI BLIZU kao na IPSu. Nečeš dobiti 16.7m boja i neće ti nestati zrnatost slike...

Ajmo ignorirati sve prednosti IPSa i xVA, te usporediti ih s TN-om samo u onome u čemu bi TN mogao biti bolji? Give me a f***ing break! To nije ništa drugo nego liječenje kompleksa onih koji imaju TN da se tješe da im nije ipak sve uzalud. Realnost je da ste po ne znam koji puta popušili marketinške fore i kupili (jeftin) monitor iz istog kontejnera koji je marginalno bolji od onoga od prije godinu-dvije-tri. Pa kaj vi mislite da će proizvođač unaprijeđivati svoje najjeftinije panele o te mjere da budu konkurentni najjačim skupim panelima? LOL

Na kraju krajeva, IPS i xVA matrice su također vrlo napredovale, i bogu hvala prilično pojeftinile Zapravo, do prije 2-3 godine je TN bio jedina opcija za igrače. Danas su se IPSovi i MVA paneli toliko razvili da su se sve prednosti TNa istopile.
Ne znam zašto se trudiš.

Nekima je monitor nepotreban trošak, takvi neka se dive bojama na TN-u i uživaju.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 12:48   #128
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
pa cinjenica je da 90% ljudi nece primjetiti razliku izmedju tn-a i ips-a, osim uglove. Pa zasto onda da kupuju bolje
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 13:20   #129
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
cinjenica je da hoce primjetit, ali ce biti i vrlo zadovoljni tn-om i nece im trebati nista vise ako nemaju odma pokraj neki bolji ekran za direktnu usporedbu.

Ja recimo nisam zadovoljan sa MVA kraj IPSa, ali samo zato sto sjede jedan kraj drugoga, inace ne vjerujem da bi primjetio razliku bas.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 15:21   #130
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Pa da primjetit ce ako je jedan pored drugog na stolu i onda ce reci da ta razlika ne vrijedi duplo vise novca
dmr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2009., 15:42   #131
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,197
ma dajte kakve su to gluposti(tn i druge matrice),ja sam kupio benq iz siga sa 3god garancije za 900kn (24") za mjuzu i net meni predobro.nebi dao vise od 1500kn za monitor,ako taj isti nije izvor prihoda.
drugo da sam profi,pa ajde.ali ovako nema sanse.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 16:16   #132
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Gdje si taj benq kupio za 900kn rosu ti poljubim?
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 17:02   #133
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,899
Čovjek je pitao za 24" LCD za 3,000kn. To je baš nezgodna cijena jer su TN-ovi dosta jefitniji od te cifre, a IPS/xVA monitor su 30-50% skuplji. Ako mu se ne žuri, dobar rabljeni LP2475W ili onaj jedan Benq bi bili izvrsna kupnja, a koštali bi otprilike tu cifru. Bed je što to gotovo nitko ne želi prodati

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Ne znam zašto se trudiš.

Nekima je monitor nepotreban trošak, takvi neka se dive bojama na TN-u i uživaju.
A imaš pravo. Neka uživaju. Neki od njih će jednom doći na svoje i shvatiti uzrečicu koja ide: "jednom IPS, uvijek IPS"

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Mislim da je uvredljivo nazvati korisnike TN panela kompleksašima,ispravi me ako griješim...
Rekao sam da je uspoređivanje IPSa i TNa liječenje kompleksa ako se za usporedbu koriste samo osobine koje TN-ovi imaju bolje, a ne da su vlasnici kompleksaši. Postove treba čitati do kraja i s razumijevanjem.

Apsolutno se slažem da je večina vlasnika TNova zadovoljna s njima i da im ne treba ništa bolje. Poštujem njihov izbor i razumijem ih u potpunosti. Samo savjetujem da ako provode par sati dnevno za kompom da bi bilo dobro da investiraju u nešto bolje, pogotovo ako im osim za internet, edukaciju i igranje služi za gledanje videa i TVa.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 17:10   #134
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,197
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Gdje si taj benq kupio za 900kn rosu ti poljubim?
jedna firma u Osijeku "Spin" inace šitara.Bratic i zena njegova tamo rade (inace su kostali 1200 ahaha),pa mi je sredio ovo jos jeftinije.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 17:22   #135
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Svi se slažemo sa svima. Ne znam samo cijenu polovnog HP-a,uf...3000?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 17:25   #136
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Svi se slažemo sa svima. Ne znam samo cijenu polovnog HP-a,uf...3000?
3400kn za Philips 240PW9ES isto nije "puno", uzevši u obzir da ce "trajati" barem 3 godine. Sada izračunaj koliko si love potrošio na grafičke u zadnje 3 godine, i koliko su ti u prosjeku trajale.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 17:38   #137
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Koji ste vi likovi... ne vjerujem...

Aj da netko bude iskompleksiran jer ima stojku a susjed vozi Mercedesa, pa ga zena jebe da je nesposoban u odnosu na susjeda, ali da netko bude iskompleksiran radi monitora??!!

Daj djeco odrastite pobogu
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 17:46   #138
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
3400kn za Philips 240PW9ES isto nije "puno", uzevši u obzir da ce "trajati" barem 3 godine. Sada izračunaj koliko si love potrošio na grafičke u zadnje 3 godine, i koliko su ti u prosjeku trajale.
Ja sam emotivac na grafe. Za cijenu 3870x2 od 2799 i GTX260 216 od 1699,mogao sam uzeti taj HP,smijati se svima u facu ko pravi điber i još dodam ajd 200kn,za 4350,taman grafa za moj Super nintendo emulator i vorkraft skalirani.

Imaš trgovinu i link tog philipsa,da ja vidim jesu meni oni šta dužni pa ga iskopam van na kompenzaciju..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 21:03   #139
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Koji ste vi likovi... ne vjerujem...

Aj da netko bude iskompleksiran jer ima stojku a susjed vozi Mercedesa, pa ga zena jebe da je nesposoban u odnosu na susjeda, ali da netko bude iskompleksiran radi monitora??!!

Daj djeco odrastite pobogu
A ti si sada pametan? Ako imaš što vezano za temu napisati - napiši, ako nemaš - shut the fuck up.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ja sam emotivac na grafe. Za cijenu 3870x2 od 2799 i GTX260 216 od 1699,mogao sam uzeti taj HP,smijati se svima u facu ko pravi điber i još dodam ajd 200kn,za 4350,taman grafa za moj Super nintendo emulator i vorkraft skalirani.

Imaš trgovinu i link tog philipsa,da ja vidim jesu meni oni šta dužni pa ga iskopam van na kompenzaciju..
Dream frende, gle, u zadnje 3 godine si utukao malo više para...al neš priznat. Hocu reci, monitor i periferija se najrijeđe mijenja, pa cemu ne uštediti malo i kupiti boju stvar.

http://www.nabava.net/trazilica.php?...9ES+&x=19&y=10

Baš što kaže medo, štedio je 6 mjeseci i kupio pravu stvar, treba mu čestitati na tome...a ne smatrati ga kompleksašem.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 21:24   #140
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
LOOOL
pa ja sam ocito mogao kupiti neki monitor sa takoreci boljom matricom
gledao sam monitore, likovi su mi otvarali i spajali, u vemilu i u linksu, dalje nisam ni trazio, a na nevidjeno nisam htio uzeti

i sta sam skonto?
pa da me TN u svakom pogledu zadovoljava, tako da sam uzeo T240 jer ima 2 USB-a i HDMI i meni dosta, a ostatak para koje sam sigurno ustedio sam zapio i nije mi zao :P
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2009., 11:07   #141
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
A ti si sada pametan? Ako imaš što vezano za temu napisati - napiši, ako nemaš - shut the fuck up.
Bice da me pereju kompleksi, a sto se tice ovog drugog, to si mamici kazi doma
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2009., 11:14   #142
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Kako god okreneš Gile sad se ne isplati reagirati,i ja sa ovim moram biti zadovoljan,meni je čisto dovoljno koliko sam na kompu dnevno,a to je kod kuće niti 2h. Vikendom nešto više.
A čuj,svi trošimo te pare na HW,ja osobno kažem,iz današnje perspektive,ne bi kupovao ni 3870x2 opet,da se mogu vratiti,niti bi kupio GTX260 216 da sam znao da ću se opet navući na Warcraft.

Ne možeš znati filmove koji će te oprati,sigurno da je taj Philips i GTS250 bolji izbor nego 24TN i GTX260 naviše. Tu sad nisam čak ni svoj Samsung ubrojio razlika je inače još veća,ali nisam ga birao, trend poslovanja danas
je opća nelikvidnost,i šteta da nije bilo boljih monitora i primjerice GTX260 kartica u toj dotičnoj trgovini,pa sam kompenzirao i tobože - dobio besplatno,uvjetno rečeno,ono čega je bilo. To je tako,ili pustiš da novac tamo trune, ili
izvučeš šta se može.

Zato sam i pitao neki dan,za NEC-a jednog,pa mi je odgovoreno da je i on TN,jbg. Htio sam svojeg dati starom u ured,ja uzeti novog,a šta kad nema Philipsa i HP.

Moram se vratiti i i opet reći,da za to šta ja radim,bolje mi ne treba,od stvari za faks,glazbe,koji DivX,TV,igre,ovo mi je u redu zasad. Uvijek se ja mogu odreći kocke 6mj. i kupiti tog HP-a ili Philipsa,to je samo 600kn mjesečno ušteda, dam starom lovu,on uzme na firmu,PDV mu se vrati na kraju godine i bok,svi sretni.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2009., 21:24   #143
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,899
dream, kvariš čovjeku topic. fonzi je otvorio temu i pitao za 24" monitor od 3,000kn, a ti po ne znam koji puta puniš thread opravdavajući ono što si TI kupio ili nisi.

Reci čovjeku koji monitor da kupi za 3,000kn i reci mu zašto i šta s njim može.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2009., 21:48   #144
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
NHF,ali ti mu reci da 3 000 nije dovoljno ni za Philipsa od 3500,ni za HP-a od 4500,pa neka kupi smeće zvano TN matrica,i teško se optereti kompleksima i usporedbama s tvojom pločom,kako si ti to sastavio,a ja jadan neuk,pa ne znam pročitati.

Ne kvarim ja ništa,što se mene tiče može potrošiti 2 300kn na monitor, ostalo neka uštedi,to će biti nekoliko rata za idući,bolji monitor kroz par godina,ili neku drugu komponentu.

Moj izbor jasno piše,a moj post gore je odgovor giletu na trošenje moje love, mislim,ne moraš čitati ako ti smeta,a još manje odgovarati,najbolje da me se prozove,a ja da šutim,jer kvarim temu.Baš bed,i nešto novo.

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=1010519

Zašto,zato šta može s njim sve,a košta upola manje nego tvoj. EOD.

Korisnik koji se pita šta da kupi,neće kupiti IPS ili PVA model u 99% slučajevi,jer takvi useri odu,i kupe takav monitor bez savjeta,znaju što traže, skupe novac kao ti,bok i doviđenja u trgovini. Ovo sa kupnjom do 3 000kn je mučenje,nema 500kn više za philipsa od gilberta,šta je linkao,a 500kn manje mu je T240,koji je tebi smeće,prema tome..ne znam zaista tko kvari topic,ja samo stavljam stvari na svoje mjesto.

Jedini koji kvare temu,sad si to slučajno ti,gilbert i ips i pva ekipica,koja u temu do 3 000kn uporno gura mercedes monitore,koji koštaju 50% više. Pa te ja pitam,šta radiš na temi do 3000kn? Ja koliko vidiš,sam u tom klubu i mogu nešto reći na tu temu..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2009., 22:31   #145
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Aj ohladite malo i držite se teme molim.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 13:36   #146
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,899
I on se pita zašto ga banaju toliko....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 13:40   #147
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
I on se pita zašto ga banaju toliko....
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 16:46   #148
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
pozdrav svima. imam jedno pitanje, mislim sto jeftinije uzeti neki 24" monitor za net, igranje i pokoji film/seriju, malo teskta u wordu e da, i da je "ugodan" za oko sto se dizajna tice.
nekako sam mislio T240, fino izgleda a frend ima T200 i ok mi je. nisam prezahtijevan (citaj, nemam previse para, rado bi ja svog 19" EIZOa nazad u 24"om obliku ), znam sve nedostatke TN matrice, ali sto je t u je. pa ako moze neki drugi prijedlog ako T240 nije best buy. hvala.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 16:54   #149
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=1010519

To možda? 170 stupnjeva H,malo ipak bolje,mrvicu od 160/160.

Ako baš tražiš ultra jeftino,ne mora nužno ni biti loše,vidio sam ga upaljenog u Konikomu.

http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=24241&servisID=1

http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=24240&servisID=1

http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=24239&servisID=1

Trebalo bi na siteu pogledati,medi će se smučiti od ovih jeftikanera,ali za 1500kn ..imaju i HDMI :

http://www.viewsonic.com/products/de...s/vx2433wm.htm

http://www.viewsonic.com/products/de...s/vg2427wm.htm

Review :

http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/i...id=115583&pn=1

Mislim da za 1700 nemaš šta razmišljati.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 23.08.2009. u 17:20.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 00:22   #150
renton77
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 68
samo cu reci da monitor mora biti debelo "najskuplja" najkvalitetnija komponenta...trenutacnio imam vec dugo samsunga 19" 959NF i vrijeme je za promijenu. I to cu sigurno kupiti neki kvalitetniji 24". Ako treba dati cu i 5000kn. Za kvalitetan monitor se uvijek isplati dati lova. A dao sam i za graficku 2000kn što je u usporedbi sa monitorom čisto bacanje para!
renton77 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na