Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2008., 06:35   #1
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Zyxel 660HW ne radi wireless

Remote je potkvačeno što treba, treba li dodati usere koji se smiju spojiti? I ako se ne varam user mora imati password.
I sto dalje?
-->
Sogor je dobio pred koji dan tog Zyxela od t-coma...
Problem je sto preko kabla sve radi, ali wireless (Dlink DWL 122 je u igri) naravno ne radi. Ima status connected, ali ne može van s kompa...
Na helpdesku ga uredno odjebavaju i pričaju mu bajke, zadnja priča je bila: Kod instalacije je postavljena blokada...koja blokada!?
Otišao bi mu ja to pogledati, ali covjek mi je na drugom kraju lijepe nase :-)
PReko telefona smo iscrpili sve mogućnosti, sve je dobro postavljeno u windowsima, adresu dobije preko DHCP-a kad je na kablu, radi sve pet. Pomislio sam da ako se konektira da mora problem biti ili s DHCP-om ili DNS, ali ruče postavke nisu pomogle...a kad to nekom tko nema pojma objasnjavas preko tel. nije bas neka sreca...sad kuzim ove likove s helpdeska sto su nadrkani povremeno
Pa mi palo na pamet da ga spojimo preko kabla i da ja napadnem RDP-om (VNC-om ili necim trecim...) tu njegovu masinu pa da vidimo onda. E, sad, s obzirom da nisam to nikad radio, kako da ja uletim kod njega preko tog njegovog zyxela?
U system properties-->Remote je potkvačeno što treba, treba li dodati usere koji se smiju spojiti? I ako se ne varam user mora imati password.
I sto dalje?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 20:20   #2
d13k
Registered User
 
d13k's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 18
Mozes preko windows remote , a mozes i preko LogMeIn , samo mu reces da podje na njihovu stranicu i instalira njihov program i registrira se ,a onda da ti da username i password i onda ti podjes na njihovu stranicu ukucas username i password i mozes raditi na njegovom racunalu sto god hoces . Ne preporucam ti da ides preko Windows Remote jer (barem meni) svaki put kada se spojim sa nekim nesto mi zabloka .
d13k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2008., 22:17   #3
IvanVk
Registered User
 
IvanVk's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: -
Postovi: 194
Nisam probao ali evo ideje
predlažem ti da šogor napravi konekciju preko UTP-a a ti se onda spoji preko ShowMyPC programa ( vrlo je jednostavan i nema instalacije ) pa malo pregledaj postavke ZyXel-a
IvanVk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na