Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2007., 21:48   #1
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
(riješeno) Skystar 2 + nvidia = problemi?

Prije para dana stavio nove komponente i sad se odjednom javlja problem: nakon pokretanja program za gledanje satelitske radi par sekundi, nakon toga se totalno smrzne masina. Ista prica i pod win i pod linuxom tako da sam sklon povjerovati da se kolje s nekim komadom hw-a. E, sad, guglam okolo i navodno postoji neki problem sa Skystar2 karticama i plocama s nf chipsetima (kod mene je sad nforce 430). Izvadio sam karticu do daljnjega, cekam vikend da nadjem vremena za raskopavanje stroja.
ima tko kakvih slicnih iskustava sa SS2 ?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 00:31   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pogledaj u System Information da se nisu poklali IRQ-ovi
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2007., 03:09   #3
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Određene revizije kartica su imale problema s tim, a budući da nisi rekao koju imaš, možemo samo nagađati...
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 19:21   #4
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Određene revizije kartica su imale problema s tim, a budući da nisi rekao koju imaš, možemo samo nagađati...
Reviziju 2.6D, a to je zadnja. Upgrade BIOS-a na zadnju verziju (F2 na F5), premještanje po slotovima, ištekavanje svega viška po ploči i u BIOS-u nije dalo rezultate. Napajanje je Antec smartpower 350W, mašina inače radi fino stabilno, svi taktovi defaultni.
mozda je wild guess, ali malo sam guglao i naisao na taj podatak da je navodno problem u nekim plocama koje ne mogu isporuciti dovoljan napon na PCI slotu. Prema data sheetu kartica je PCI 2.1 i trazi 5V. Nazalost, u podacima od ploce ne pise koja je revizija PCI-a.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 16:04   #5
G1L3
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 10
imao sam ja...ugl sve je radilo normalno...al odjednom se javio isti problem kao kod tebe...al ja kontam da je problem u napajanju..barem kod mene...jer imam dosta pci kartica i dva hdd i tako svega..ne znam ako mos posudi neko jace napajanje pa testiraj
G1L3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 16:33   #6
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Citiraj:
Autor G1L3 Pregled postova
imao sam ja...ugl sve je radilo normalno...al odjednom se javio isti problem kao kod tebe...al ja kontam da je problem u napajanju..barem kod mene...jer imam dosta pci kartica i dva hdd i tako svega..ne znam ako mos posudi neko jace napajanje pa testiraj
Jesi rijesio?
Kakva konfiguracija je kod tebe bila, narociito me zanima ploca?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 21:01   #7
G1L3
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 10
resio sam tako da je ni ne stavljam vise...ugl radila mi je kada bi sve poiskapcao samo ostavim hdd cdrom i grafu...maticna je asus a7v8x-x..
G1L3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 09:15   #8
api984
Api984[HR]
 
api984's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: SKRAD
Postovi: 3
Skystar2 i Gigabyte M61P-S3

Ne radi ni meni. Probao sam sve. Od drivera na dalje. Radi par sekundi i zamrzne komp. Gigabyte M61P-S3 prvi put mi je nešto na ploči otišlo. Neznam radi čega jednostavno krepala ploča nakon 6-7 zamrzavanja SS2. Dobio novu Gigabyte M61P-S3 i ista fora. Izvadio sam je van.
Hauppage WINTV-PVR-150MCE radi ok (hardware capture card).

AMD Dual Core 5600+
Gigabyte M61P-S3
ECS Nvidia 7900GS
Maxtor 320GB
Seagate 160GB
Samsung 80GB
Maxtor 40GB
DVD-RW Nec i Liteon
ASUS DVD-ROM
450W Chieftec PSU
:::::::::::::::::::::::::::
__________________
::Api984::

3D for the real world.

api984 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 00:33   #9
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Citiraj:
Autor api984 Pregled postova
Ne radi ni meni. Probao sam sve. Od drivera na dalje. Radi par sekundi i zamrzne komp. Gigabyte M61P-S3 prvi put mi je nešto na ploči otišlo. Neznam radi čega jednostavno krepala ploča nakon 6-7 zamrzavanja SS2. Dobio novu Gigabyte M61P-S3 i ista fora. Izvadio sam je van.
Hauppage WINTV-PVR-150MCE radi ok (hardware capture card).
:::::::::::::::::::::::::::
Hm, onda bi ja trebao biti sretan sto nisam plocu skurio...
I meni radi obicni keni kworld DVB-T odlicno.
Cak sam i mail slao u Gigabyte jer za plocu nigdje nisam nasao koje PCI standarde podrzava, ovo su mi odgovorili:
"Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, according to spec, PCI slot is compatible with PCI 2.3, 3.3V.PLease confirm with card manufacturer for firtherconfirm."
A na technisatovom siteu se da naci informacija da je kartica PCI 2.1 5V only i da ne preporucaju ugradnju na neke nfroce 4 ploce.
Nego, pitanje je sad koju karticu staviti gore da radi i da je podrzana od strane pristojnog softvera?
A kako stoji stvar s USB karticama?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2007., 22:56   #10
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Eto zanimljivo, moja DFI Infinity ploča je po specifikacijama isto PCI2.3, 3.3V i SS2 2.6C mi radi normalno. Imam nForce4 ultra čipset... meni se sve čini da je to gigabyte nešto shebao...
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2007., 19:45   #11
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Citiraj:
Autor Shotif17 Pregled postova
Eto zanimljivo, moja DFI Infinity ploča je po specifikacijama isto PCI2.3, 3.3V i SS2 2.6C mi radi normalno. Imam nForce4 ultra čipset... meni se sve čini da je to gigabyte nešto shebao...
Nije. Ja danas otkrio di je problem kod mene. Prvo mi u ruke dosao frendov komp sa M55S-S3 i tamo SS2 radi. Problem kod mene je napajanje (stari Antec) jer kad sam tranasplantirao njegovog chiefteca kartica radi
Znaci opet gledamo Premiere, D+,...
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na