Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2021., 17:03   #1771
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,756
Počastil sam se s novim mišem.

Nakon hrpe recenzija i postova gdje čitam da wireless nije više problem u gejmingu (staromodan sam ) odlučil sam zamijeniti svoj dosadašnji trusty G502 za nekaj lakše i bežično. Pošto miš mijenjam jednom u x godina, odlučil sam kupiti G Pro X Superlight.

Jest da je miš pricey u vražju mater, ali bome je jedan jaaaaako fin komad miša u pitanju. U odnosu na G502 fakat je super lagan, ali kvaliteta izrade je na zavidnog razini.

Kak u zadnje vrijeme igram samo Apex, onda mi je i za FPS miš prilično zgodan.

Evo, ak ima netko neko pitanje, stojim na raspologanju
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 17:19   #1772
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
ja sam isto zamjenio g502 za laksi mis.

Po meni g502 je uzas za gaming. Tezak u vraziju mater iako ima ljudi koji preferiraju teze miseve ali ja ne bih mogao natrag

Scroll mu je isto ocajan.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 17:37   #1773
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,756
Meni je scroll bil ok, tj nemam ništa protiv njega + hyperscroll mi je jedna od stavi koje mi najviše fale.

Da je težak - je, dosta. Da sam loše gejmal zbog njega - e bome nisam. Mislim, ne pričam sad o skillu kolko o tome da i sa novim, puno lakšim mišem nisam nekaj bolji u odnosu na prije. Možda s vremenom kad se potpuno adaptiram na miš bude razlike, ali nije da sam i očekival revoluciju
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 21:47   #1774
Nolyfr
Registered User
Moj komp
 
Nolyfr's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: ZeGe
Postovi: 29
Poz svima,

u potrazi sam za novim mišem. Cjenovni rang mi je do 400-500kn(max), RGB mi nije toliko esencijalan, ali nije ni na odmet, a najviše bih ga koristio za gaming (FPS) i sve ono ostalo kaj dolazi uz korištenje računala.
Dosad sam tražeći našao dva za koje mislim da bi bili dobri:
Steelseries Rival 3 - https://www.links.hr/hr/mis-steelser...-usb-101500564
Razer Viper Mini - https://www.links.hr/hr/mis-razer-vi...m_medium=click

Imate li vi kakvu preporuku, da uzmem jedan od ova dva - ako da, koji?

Hvala
Nolyfr je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 21:53   #1775
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Nolyfr Pregled postova
Poz svima,

u potrazi sam za novim mišem. Cjenovni rang mi je do 400-500kn(max), RGB mi nije toliko esencijalan, ali nije ni na odmet, a najviše bih ga koristio za gaming (FPS) i sve ono ostalo kaj dolazi uz korištenje računala.
Dosad sam tražeći našao dva za koje mislim da bi bili dobri:
Steelseries Rival 3 - https://www.links.hr/hr/mis-steelser...-usb-101500564
Razer Viper Mini - https://www.links.hr/hr/mis-razer-vi...m_medium=click

Imate li vi kakvu preporuku, da uzmem jedan od ova dva - ako da, koji?

Hvala
Razmisli i o ovom, ja davno presao sa deathadera na g502... i nisam pozalio ni sekunde

https://www.hgshop.hr/mis-logitech-g...roizvod/294942
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 22:02   #1776
Nolyfr
Registered User
Moj komp
 
Nolyfr's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: ZeGe
Postovi: 29
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Razmisli i o ovom, ja davno presao sa deathadera na g502... i nisam pozalio ni sekunde

https://www.hgshop.hr/mis-logitech-g...roizvod/294942
Hvala. Je da vidio sam ga, al mi se tih 120 grama čini nekak puno, kakav je tvoj dojam - neka kratka recenzija?
Nolyfr je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 22:13   #1777
A.I.
Registered User
 
A.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: earth
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Nolyfr Pregled postova
Hvala. Je da vidio sam ga, al mi se tih 120 grama čini nekak puno, kakav je tvoj dojam - neka kratka recenzija?
Uzmi laksi mis. Meni je G502 odlican mis po obliku ali je stvarno pretezak. Ako nabavis mis koji ti odgovara nacinu drzanja onda nema da ti mis moze biti prelagan.

Inace najbitnije ti je znati koji oblik preferiras, ambi ili ergo? Nakon toga trazis.
A.I. je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 22:13   #1778
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Nolyfr Pregled postova
Hvala. Je da vidio sam ga, al mi se tih 120 grama čini nekak puno, kakav je tvoj dojam - neka kratka recenzija?
Ne znam koliko sam ti relevantan za to..., vec 5-6 godina ga koristim, vec drugi sam uzeo nedavno, isti takav ... meni je odlican, koristim ga bez dodatnih utega, i navikao sam se na tezinu, dodatne tipke i infinitive scroll..., ne volim ultra lagane, imaju mi cheap feel. Koji god da uzmes uzmi ga online pa imas dva tjedna da ga vratis bbez navodjenja razloga ako ti ne odgovara...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 23:03   #1779
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,135
Nolyfr

1) Prvo izmjeri ruku prema ovim uputama da nebi bio premalen.



2) Onda usporedi mjere sa ovime.

https://www.rocketjumpninja.com/top-mice



3) I tek onda okini okidac.



Imaš i Logitech G403 koji dođe 438 kn https://www.protis.hr/products/detai...rni-usb/142577

Da se ne ponavljam (nismo svi isti) bitnija je velicina i oblik tj kako vam paše / stoji miš u ruci nego njegova rank lista.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 11.04.2021. u 00:27.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 23:04   #1780
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor Nolyfr Pregled postova
Poz svima,

u potrazi sam za novim mišem. Cjenovni rang mi je do 400-500kn(max), RGB mi nije toliko esencijalan, ali nije ni na odmet, a najviše bih ga koristio za gaming (FPS) i sve ono ostalo kaj dolazi uz korištenje računala.
Dosad sam tražeći našao dva za koje mislim da bi bili dobri:
Steelseries Rival 3 - https://www.links.hr/hr/mis-steelser...-usb-101500564
Razer Viper Mini - https://www.links.hr/hr/mis-razer-vi...m_medium=click

Imate li vi kakvu preporuku, da uzmem jedan od ova dva - ako da, koji?

Hvala
Uzmi za 220kn G103, za FPS dušu dalo.

I to dolazi od nekoga tko je promijenio preko 30 miševa u zadnjih 10 godina.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 23:14   #1781
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,135
Valjda misliš na G102 / G203 koji su vrlo dobri s obzirom na cijenu od 250 kn https://www.hgshop.hr/mis-logitech-g...roizvod/271146

Jedino kod njih mi se ne sviđa bocni gumbi kod kojih moraš malo više povinut palac da bi ih stisnuo.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 23:23   #1782
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Jep, G102, sorry, moja greška.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 15:25   #1783
Nolyfr
Registered User
Moj komp
 
Nolyfr's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: ZeGe
Postovi: 29
Poz opet,

učinio sam onako kako je Blue Spirit i predložio, izmjerio sam ruku - 19.4cm x 10cm što spada negdje između M i L. Po tablici koju je Spirit linkao, jedino Rival 3 spada u M kategoriju dok su Viper Mini i g102/203 S miševi. No, razlika je u 3-4mm(Rival 3 - 12, Viper Mini i G102/203 - 11.7, 11.6cm) za što nisam siguran koliko je ili nije velika razlika. Kaj vi kažete? Mommistake?

Ako nije onda bih uzeo G203, novija verzija G102, jeftin i čini se sasvim privlačnim. Jedino me bocka G Hub, kako logitech sad stoji povodom toga zato jer sam vidio da su se u prijašnjim postovima neki žalili?

Hvala opet svima na preporukama i savjetima
Nolyfr je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 18:35   #1784
A.I.
Registered User
 
A.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: earth
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Nolyfr Pregled postova
Poz opet,

učinio sam onako kako je Blue Spirit i predložio, izmjerio sam ruku - 19.4cm x 10cm što spada negdje između M i L. Po tablici koju je Spirit linkao, jedino Rival 3 spada u M kategoriju dok su Viper Mini i g102/203 S miševi. No, razlika je u 3-4mm(Rival 3 - 12, Viper Mini i G102/203 - 11.7, 11.6cm) za što nisam siguran koliko je ili nije velika razlika. Kaj vi kažete? Mommistake?

Ako nije onda bih uzeo G203, novija verzija G102, jeftin i čini se sasvim privlačnim. Jedino me bocka G Hub, kako logitech sad stoji povodom toga zato jer sam vidio da su se u prijašnjim postovima neki žalili?

Hvala opet svima na preporukama i savjetima
G203 i G102 su ti identicni misevi. G102 je bio namijenjen za azijsko trziste i onda ga je logitech poceo prodavati u EU tako da sad imaju dvije verzije istog misa.

Za samog misa nije samo velicina ruke bitna, bitno je i kako ga drzis. Odnosno da li drzis cijeli dlan na misu jer onda moras paziti i dal ti odgovara grba na misu i sama sirina misa. Jer postoji mogucnost da ako ti je mis preuzak da te pocne boljeti ruka.

Uz "palm grip" imas jos i "claw" i "fingertip". Evo slika:



Ja imam G102 i mogu ga koristiti posto koristim "fingertip". Da ga moram drzati cijelim dlanom bio bi mi premali.

Misljenja su podijeljena, no generalno se smatra da je ergo mis udobniji od simetricnog ako koristis palm. Jedan od najsigurnijih sim miseva je Logitech G Pro Wireless (i superlight). Primjer ergo misa je recimo Logitech G502 ili G403.

Sto se tice ghub-a osim ako dnevno ne mijenjas profile na misu uopce ne moras instalirati g-hub. Ili ga recimo instaliras, podesis mis, zapises sve u unutarnju memoriju i obrises ga. Tako ja koristim svaki logitech koji imam jer uvijek koristim isti DPI.
A.I. je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 00:25   #1785
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,135
Sve što je A.I. rekao stoji.

Logitech G Pro Wireless 636 kn (i superlight 1140 kn) su preko 500 kn do kojih on max misli potrošit.

Također s obzirom na velicinu ruke i ako možda koristi palm grip definitivno bi ti onda dao preporuku za G403 za 440 kn kojeg sam vec i u predhodnom postu predložio.

Sa G Hub -om veoma rijetko imam nekih mušica ali ništa ozbiljno što bi mi davalo glavobolje.

Na koji god se miš odlucio kupi ga na daljinu , webshop , internet bankarstvom, placanje prilikom preuzimanja doma ili u trgovini jer tada imaš pravo miš isprobat i vratit ga u roku od 14 dana od dana kad si ga primio / preuzeo.

Idealno bi bilo narucit 2-3 miša i isprobat ih i iz prve ruke i vidjet koji ti naviše odgovara / paše u ruci a ostala 2 onda vratit i dobit povrat novca.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 11.04.2021. u 00:58.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 01:26   #1786
Nolyfr
Registered User
Moj komp
 
Nolyfr's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: ZeGe
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Sve što je A.I. rekao stoji.

Logitech G Pro Wireless 636 kn (i superlight 1140 kn) su preko 500 kn do kojih on max misli potrošit.

Također s obzirom na velicinu ruke i ako možda koristi palm grip definitivno bi ti onda dao preporuku za G403 za 440 kn kojeg sam vec i u predhodnom postu predložio.

Sa G Hub -om veoma rijetko imam nekih mušica ali ništa ozbiljno što bi mi davalo glavobolje.

Na koji god se miš odlucio kupi ga na daljinu , webshop , internet bankarstvom, placanje prilikom preuzimanja doma ili u trgovini jer tada imaš pravo miš isprobat i vratit ga u roku od 14 dana od dana kad si ga primio / preuzeo.

Idealno bi bilo narucit 2-3 miša i isprobat ih i iz prve ruke i vidjet koji ti naviše odgovara / paše u ruci a ostala 2 onda vratit i dobit povrat novca.
Fokusirao sam se sad na način na koji držim miš i uvidjeh da najviše koristim fingertip i claw grip, a palm rijetko ili nikad.

Da, G Pro Wireless (X Superlight) su dobri miševi, ali debelo iznad mog budžeta, tako da otpadaju.

Ovo za povrat iskreno nisam znao, hvala! Jesi uzimao ikad iz Extreme Digitala, ako jesi, kako ide kod njih reklamacija, komunikacija?
Nolyfr je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 02:07   #1787
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
imas temu extreme digital pa vidi tamo, ne preporucam
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 03:38   #1788
A.I.
Registered User
 
A.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: earth
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Nolyfr Pregled postova
Fokusirao sam se sad na način na koji držim miš i uvidjeh da najviše koristim fingertip i claw grip, a palm rijetko ili nikad.

Da, G Pro Wireless (X Superlight) su dobri miševi, ali debelo iznad mog budžeta, tako da otpadaju.

Ovo za povrat iskreno nisam znao, hvala! Jesi uzimao ikad iz Extreme Digitala, ako jesi, kako ide kod njih reklamacija, komunikacija?
Nisam ti predlagao da uzmes superlight vec da vidis "siguran" ambi oblik misa. Jer velika je razlika izmedu G102 i superlight. G102/G203 (i G305/GPro) imaju kose stranice, malu grbu misa, uski su odostraga, a i ako imas suhe ruke kao ja onda je sama plastika bez "grip tape" dosta skliska. Tako da moras biti siguran da mozes "drzati" G102.

Meni je G102 vrlo dobar mis, no samo zahvaljujuci sto koristim "fingertip". Imam ga u bijeloj boji, izgleda odlicno, bez rupa je, ima ok RGB efekte, meni se osobno svidja zvuk switcheva i "tvrdoca" kotacica, ima relativno ok kabel. Recimo jeftina alternativa od poznatih brendova bi mu bila Razer Viper Mini, ali on je jos manji i Rival 3, oba koja si i sam spomenuo gore. Od ostalih ambi miseva vrijednih spomena kod nas imas u Linksa Glorious Model O i Model O-, Coolermaster MM711 i ADM ima Endgame XM1. No oni su svi nesto skuplji.

Kod ergo miseva imas nesto vise izbora. Spomenuti G403 je dobar odabir, imas dosta EC2 klonova. Sharkoon Light2 200 i Uvi Gear Lust mi prvi padaju na pamet. Imas Glorious Model D i D-. Logitech G502 valjda jedan od najpopularnijih miseva, nije najbolji za high-end FPS, ali mu nista ne fali. Ja sam sa svojim odradio sate i sate. Razer inace ima klona G502 koji se zove Basilisk V2, ima bolji kabel, bolji kotacic i laksi je, ali je i dosta skuplji pa tesko da se isplati. Od razera imas i uvijek popularni DeathAdder cija se zadnja varijanta zove V2 i navodno je vrlo dobar mis. Imas Mini i obican koji ti je iznad budjeta, al nek se zna da postoji.

Ako se odlucis za G403 koji ti je vec vise puta predlozen znaj da ima relativno "mekan" mehanizam kotacica i ako ga recimo koristis za skakanje zna ponekad sam "okinuti". To posebice vrijedi za CSGO jer ce ti se svakako s vremenom desiti da skocis taman tokom borbe. I meni se osobno ne svida kabel, meksi je nego kod G502, ali je i dalje dosta tezak i ako si low-sens igrac osjetiti ces kabel kod koristenja misa. I naravno ako Logitech nije presao na Omron 20m switcheve u zadnjim verzijama postoji vrlo mala mogucnost da ce mis razviti dvostruki klik. I uz sve to, meni je mis i dalje skoro pa savrsen. Velicina mi odgovara, grip je odlican... dok logitech izbaci superlight verziju g403 sa boljim kablom odmah cu ga uzeti.

Ako hoces nesto malo "modernije" (s rupicama ) od jeftinijih ambi miseva mozes gledati vec spomenute Sharkoon light2 200 i uvi gear lust. To su ti kopije EC2 skoljke misa koji je valjda najpopularniji FPS e-sports mis ikada. Sharkoon ti je isti OEM kojeg koristi Pwnage Ultra Custom, dok je uvi gear lust isti OEM kojeg koristi G-Wolves Skoll. I Pwnage Ultra i Skoll su relativno Ok misevi tako da bi i sharkoon i uvi mogli biti dobri, ne znam osobno, nisam koristio ni jedan. Oba su ultra lagana, imaju paracord kabele (iako mislim da uvi ima bolji) i oba su od 350kn ovisi kako ih ulovis. I naravno malo skuplji je Glorious model D koje je takodjer lagano baziran na EC2.
A.I. je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 12:54   #1789
sniperxtt
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor A.I. Pregled postova
Nisam ti predlagao da uzmes superlight vec da vidis "siguran" ambi oblik misa. Jer velika je razlika izmedu G102 i superlight. G102/G203 (i G305/GPro) imaju kose stranice, malu grbu misa, uski su odostraga, a i ako imas suhe ruke kao ja onda je sama plastika bez "grip tape" dosta skliska. Tako da moras biti siguran da mozes "drzati" G102.

Meni je G102 vrlo dobar mis, no samo zahvaljujuci sto koristim "fingertip". Imam ga u bijeloj boji, izgleda odlicno, bez rupa je, ima ok RGB efekte, meni se osobno svidja zvuk switcheva i "tvrdoca" kotacica, ima relativno ok kabel. Recimo jeftina alternativa od poznatih brendova bi mu bila Razer Viper Mini, ali on je jos manji i Rival 3, oba koja si i sam spomenuo gore. Od ostalih ambi miseva vrijednih spomena kod nas imas u Linksa Glorious Model O i Model O-, Coolermaster MM711 i ADM ima Endgame XM1. No oni su svi nesto skuplji.

Kod ergo miseva imas nesto vise izbora. Spomenuti G403 je dobar odabir, imas dosta EC2 klonova. Sharkoon Light2 200 i Uvi Gear Lust mi prvi padaju na pamet. Imas Glorious Model D i D-. Logitech G502 valjda jedan od najpopularnijih miseva, nije najbolji za high-end FPS, ali mu nista ne fali. Ja sam sa svojim odradio sate i sate. Razer inace ima klona G502 koji se zove Basilisk V2, ima bolji kabel, bolji kotacic i laksi je, ali je i dosta skuplji pa tesko da se isplati. Od razera imas i uvijek popularni DeathAdder cija se zadnja varijanta zove V2 i navodno je vrlo dobar mis. Imas Mini i obican koji ti je iznad budjeta, al nek se zna da postoji.

Ako se odlucis za G403 koji ti je vec vise puta predlozen znaj da ima relativno "mekan" mehanizam kotacica i ako ga recimo koristis za skakanje zna ponekad sam "okinuti". To posebice vrijedi za CSGO jer ce ti se svakako s vremenom desiti da skocis taman tokom borbe. I meni se osobno ne svida kabel, meksi je nego kod G502, ali je i dalje dosta tezak i ako si low-sens igrac osjetiti ces kabel kod koristenja misa. I naravno ako Logitech nije presao na Omron 20m switcheve u zadnjim verzijama postoji vrlo mala mogucnost da ce mis razviti dvostruki klik. I uz sve to, meni je mis i dalje skoro pa savrsen. Velicina mi odgovara, grip je odlican... dok logitech izbaci superlight verziju g403 sa boljim kablom odmah cu ga uzeti.

Ako hoces nesto malo "modernije" (s rupicama ) od jeftinijih ambi miseva mozes gledati vec spomenute Sharkoon light2 200 i uvi gear lust. To su ti kopije EC2 skoljke misa koji je valjda najpopularniji FPS e-sports mis ikada. Sharkoon ti je isti OEM kojeg koristi Pwnage Ultra Custom, dok je uvi gear lust isti OEM kojeg koristi G-Wolves Skoll. I Pwnage Ultra i Skoll su relativno Ok misevi tako da bi i sharkoon i uvi mogli biti dobri, ne znam osobno, nisam koristio ni jedan. Oba su ultra lagana, imaju paracord kabele (iako mislim da uvi ima bolji) i oba su od 350kn ovisi kako ih ulovis. I naravno malo skuplji je Glorious model D koje je takodjer lagano baziran na EC2.
Ovaj post zaslužuje jedno pošteno: Hvala
sniperxtt je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 02:05   #1790
Nolyfr
Registered User
Moj komp
 
Nolyfr's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: ZeGe
Postovi: 29
Uistinu.

Hvala. Ušutkao si me.
Nolyfr je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 14:18   #1791
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 450
Je li itko ovdje koristi Viper mini, ja bi si ga uzeo ali me strah jer citam da ima problema sa LOD, ima mozda netko neka iskustva?
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 16:18   #1792
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Je li itko ovdje koristi Viper mini, ja bi si ga uzeo ali me strah jer citam da ima problema sa LOD, ima mozda netko neka iskustva?
Ima dosta visok LOD, ako si na to mislio.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 10:46   #1793
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 450
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Ima dosta visok LOD, ako si na to mislio.
Da na to sam mislio, igram na low sense inace pa me to malo brine.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 14:12   #1794
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Da na to sam mislio, igram na low sense inace pa me to malo brine.
Koristim 700 DPI na njemu i zna nekad zasmetati, ali ništa strašno. Po slobodnoj procjeni LOD je cca pola centimetra.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 19:36   #1795
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Je li itko ovdje koristi Viper mini, ja bi si ga uzeo ali me strah jer citam da ima problema sa LOD, ima mozda netko neka iskustva?
Inače ga ne bih preporučio jer me strašno iritiraju njegovi gumbovi, ali Zowie ZA13 (koristim ga već godinu dana) ima najmanji mogući LOD koji postoji. 3 moguće postavke, od kojih najniža na mojoj podlozi čak ni ne hvata. Najveća je cca 0,8 mm.
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 20:05   #1796
sniperxtt
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
eShark ESL-M3 AIKUCHI - ima li itko ovaj miš, valja li to išta, na ''popustu'' je za 199kn
sniperxtt je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 20:37   #1797
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor sniperxtt Pregled postova
eShark ESL-M3 AIKUCHI - ima li itko ovaj miš, valja li to išta, na ''popustu'' je za 199kn
Napravi si uslugu, kupi G203 i to je to.

Čim vidim eshark se sjetim one hangar ekipe, i dobim proljev.

Nemoj, moj savjet...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 22:31   #1798
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Ili MX518 HERO za 249kn.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2021., 09:56   #1799
sniperxtt
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Napravi si uslugu, kupi G203 i to je to.

Čim vidim eshark se sjetim one hangar ekipe, i dobim proljev.

Nemoj, moj savjet...
Slično je i meni prošlo kroz glavu.

Citiraj:
Autor DiRT Pregled postova
Ili MX518 HERO za 249kn.
Imao sam taj miš i prodao ga, ne odgovara mi.
Nakon što sam imao dugo valjda naj kvarljiviji miš (razer imperator, izmjenjao ih nekoliko) to je bio jedini miš s kojim mi je bio užitak baratat, nakon toga sam izmjenjao miševa nekoliko al ni jedan mi nije odgovarao kako spada.

Prema dimenzijama ovaj e shark je slican imperatoru pa ga zato gledam a relativno je jeftin
Jedina druga opcija koju sam našao da je slična Imperatoru je Mamba Wireless

Miseve koje sam imao i koji mi nisu odgovarali nakon Imperatora su:
G300s G400 G403 G502 Mx518 Razer Basilisk i neki šrotovi iz kauflanda i svašta nešto, svi ti miševi su bili na popustima u Linksu i sl. pa sam to isprobao ali mi ne odgovaraju, MX518 ima prelak klik, G300s ima one glupe tipke naprijed pa sam ih izvadio i poklonio ga tu na forumu, Basilisk ima lose napravljen prednji desni kraj i zna uštipnit prst po nekad g403 i g502 imaju lose postavljen ''fire button'' koji stalno pritiscem slucajno jer valjda ne znam drzat mis, proba sam mis drzat kao sto je pokazao rocket ninđa ali ne mogu, i tako to ... razer imepratora sam imao 5 komada mislim, i svi su se pokvarili na isti način ... razmisljam da uzmem ovog šroteksa i vratim ako nije kako spada i onda valjda mamu wireless ili ne znam što - trenutno sam na x box kontroleru a htio bih odigrat doom ...
sniperxtt je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2021., 17:52   #1800
sniperxtt
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Napravi si uslugu, kupi G203 i to je to.

Čim vidim eshark se sjetim one hangar ekipe, i dobim proljev.

Nemoj, moj savjet...
kupio sam ovaj miš Eshark Aikuchi za 199kn, miš je dosta dobar, na BUG forumu je dobio ocjenu 9/10 u testu i to sa razlogom, nisam imao mnogo miševa ali sam imao nekoliko solidnih i nisu mi odgovarali, ovaj miš mi do sad naj bolje leži u ruci, dosta je kvalitetan, ima tipke koje se mogu programirat i pristojan senzor, pa eto, možda nekome bude od koristi
sniperxtt je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na