Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2021., 14:39   #54391
lajchi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Čakovec
Postovi: 506
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Nema veze što je uvezen, uvezen je i moj pa mi je Renault izlistao po VIN-u šta je homologirano.
Isto vrijedi za cijelu EU, ako je ima tamo platiš 80kn ili tako nešto za potvrdu i s time možeš upisat.
E j. ga sad. Sta je tu je, obavio ovo danas. Drugi put
lajchi je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 14:42   #54392
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Bio sam nestao na nekoliko tjedana, no odustali smo od opcije zamjenjivanja Astre ove godine, ići će se vjerojatno na opciju novog auta iduće ljeto.

No, imam drugi problemčić sad, a to je da sam shvatio da su trenutne ljetne gume već prestare za korištenje, a ove zimske više nemaju dovoljne ripne. Tako da na autu koji bi se trebao koristiti još godinu dana bih trebao oba seta novih guma, što je opcija koja mi se baš i ne sviđa jer mi je to malo glupo trošiti.

Pa su mi za oko zapele cjelogodišnje gume sad, recimo Yokohama BluEarth-4S, pa ne znam ni sam više za koju opciju bi se odlučio na kraju. Znam da se o cjelogodišnjima priča i da baš i nisu nešto, ali opet se i radi o gumama za auto više od 15 godina starom sa 75KS koji radi malo km.

Potrazi dobar polovni set guma po njuskalu ili facebook marketplaceu ako ti se vec ne da trosit na gume auta kojeg vozis.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 14:44   #54393
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 408
Vidim, spominje se uvoz auta iz Njemačke. Ak može pomoć - Frendica gleda malo Seat Leon karavan 2.0 TDI 110KW, tak 2016.- 2018. godište

Zna netko cca koliko bi ispala davanja za takav auto i kome se točno mogu obratit za informacije oko uvoza?

Hvala

Written on Note 10+
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 16:13   #54394
marinko22
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 0
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Vidim, spominje se uvoz auta iz Njemačke. Ak može pomoć - Frendica gleda malo Seat Leon karavan 2.0 TDI 110KW, tak 2016.- 2018. godište

Zna netko cca koliko bi ispala davanja za takav auto i kome se točno mogu obratit za informacije oko uvoza?

Hvala

Written on Note 10+
Imaš jako dobro pojašnjeno na HAK-ovim stranicama:
https://www.hak.hr/vozila/homologaci...vljena-pitanja

Dodatno imaš kalkulator za davanja:
https://uvozauta.com/

https://carina.gov.hr/pristup-inform...un-ppmv-a/4838
-sa desne strane imaš Prodajne cijene od 01.07.2013. i tu nađeš model auta kojeg želiš uvesti i imaš prodajnu cijenu+prosječnu emisiju CO2
-kad uneseš sve parametre dobiješ iznos posebnog poreza
marinko22 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 17:57   #54395
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Potrazi dobar polovni set guma po njuskalu ili facebook marketplaceu ako ti se vec ne da trosit na gume auta kojeg vozis.
Nije mi problem dat 300-400 kuna po gumi, ali dvaput za jednu godinu mi se čini malo bezveze kad se rješavam auta uskoro. Zato baš i pitam za cjelogodišnje. A to koliko se taj auto vozi, 2km do pekare, 2km natrag. I jednom tjedno 6km do tržnice i natrag, niti ne prijeđe 60 auto.

Ako se ide negdje dalje onda taj uzme noviji auto neki. Zato me i zanimalo jesu li te cjelogodišnje baš toliko loše koliko se pljuje ili je to ipak malo pretjerano.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 18:22   #54396
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nije mi problem dat 300-400 kuna po gumi, ali dvaput za jednu godinu mi se čini malo bezveze kad se rješavam auta uskoro. Zato baš i pitam za cjelogodišnje. A to koliko se taj auto vozi, 2km do pekare, 2km natrag. I jednom tjedno 6km do tržnice i natrag, niti ne prijeđe 60 auto.

Ako se ide negdje dalje onda taj uzme noviji auto neki. Zato me i zanimalo jesu li te cjelogodišnje baš toliko loše koliko se pljuje ili je to ipak malo pretjerano.
Vozim vec 5 godina, sto na Michelin Crossclimate (225/55/17) sto na Crossclimate+ (245/45/18) i ne pada mi na pamet opet se zajefrkavat sa ljetnim i zimskim gumama... Tolko sto se tice toga da cjelogodisnje ne valjaju... Voze odlicno po svim vremenskim uvjetima, nisam jos primjetio da imaju neke ozbiljne probleme... Treba samo pripaziti po bljuzgi i ako bas uletis u veliku baru jer imaju mali efekt akvaplanunga, no realno - 99% vremena vozim po pociscenoj, posoljenoj, vlaznoj ili suhoj cesti...

Ako ces vozit auto godinu dana, ja bi isao na Michelin Crossclimate, samo ne znam kolka je razlika u cijeni u odnosu na te Yokohame koje gledas... Crossclimate kao bazu uzima ljetnu gumu, tako da se puno manje trose od standardnih cjelogodisnjih (vecina su bazirane na zimskim gumama)...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 18:37   #54397
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 381
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
zna li netko koja je točno procedura kod stavljanja većih felgi na auto, gume nižeg profila.

npr. trenutno 185/65 R15, idu col veće 195/55 R16. opseg gume isti, promjer 2mm razlike. (https://tiresize.com/comparison/)
znači samo bi auto vizualno dobio nešto na izgledu. ništa neke široke ili van isturene felge.
konkretno kelja koju vozim je peugeot 207, 2007.g.
https://www.wheel-size.com/size/peugeot/207/2007/

Ta dimenzija je jedna od predvidjenih za taj auto.
Jedino ako nije u prometnoj mogu zahe...

Meni je stricek na tehnickom kod prve registracije upisao u prometnu kao dozvoljene sve dimenzije od 15' do 18' koje tvornica dozvoljava
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 20:36   #54398
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nije mi problem dat 300-400 kuna po gumi, ali dvaput za jednu godinu mi se čini malo bezveze kad se rješavam auta uskoro. Zato baš i pitam za cjelogodišnje. A to koliko se taj auto vozi, 2km do pekare, 2km natrag. I jednom tjedno 6km do tržnice i natrag, niti ne prijeđe 60 auto.

Ako se ide negdje dalje onda taj uzme noviji auto neki. Zato me i zanimalo jesu li te cjelogodišnje baš toliko loše koliko se pljuje ili je to ipak malo pretjerano.
Ako ga samo tolko koristis, stavi cijelogodisnje i amen. Ta prica sa gumama bitna je ljudima sta prave puno km svaki dan i po svakakvim uvjetima, a ti ako se vozis kako kazes 20-30km tjedno, mozes i na felgama lol
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 22:15   #54399
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
https://www.wheel-size.com/size/peugeot/207/2007/

Ta dimenzija je jedna od predvidjenih za taj auto.
Jedino ako nije u prometnoj mogu zahe...

Meni je stricek na tehnickom kod prve registracije upisao u prometnu kao dozvoljene sve dimenzije od 15' do 18' koje tvornica dozvoljava
Ne bi se 100% pouzda u ovu stranicu, jer sam nedavno pokusava istu stvar napravit i nije se pokazala tocna . Konkretno za pandu 1.4 iz 2008. ima samo 2 od 5 dimenzija sa te stranicem, potvrdeno od fiat zastupnika za HR autocommerce. Pretpostavljam da pokriva dimenzije za razlicita trzista, pa su kod nas samo neke homologirane od strane proizvodaca.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 23:28   #54400
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 381
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ako se ide negdje dalje onda taj uzme noviji auto neki. Zato me i zanimalo jesu li te cjelogodišnje baš toliko loše koliko se pljuje ili je to ipak malo pretjerano.
Losije su od ljetnih po ljeti i losije od zimskih u zimskim uvjetima (snijeg i sl).
Ali na testovima, znaci ganjanje vremena na testnom krugu. Ne mozes s njom napraviti krug istom brzinom kao sa dobrom ljetnom gumom, isto neces s njom napraviti krug po snjeznoj stazi kao sa pravom zimskom gumom

Ali za normalnu voznju bez nekog ganjanja na noz su vise nego dobre, posebice ovi noviji modeli jer proizvodjaci u zadnje vrijeme dosta ulazu i all-season gume.

https://www.youtube.com/watch?v=gHph1mDtCbQ
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 08:00   #54401
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Za te kratke relacije koliko se auto vozi, i s obzirom da ide na prodaju, uzmi najeftinije zimske gume.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 16:25   #54402
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Vozim vec 5 godina, sto na Michelin Crossclimate (225/55/17) sto na Crossclimate+ (245/45/18) i ne pada mi na pamet opet se zajefrkavat sa ljetnim i zimskim gumama... Tolko sto se tice toga da cjelogodisnje ne valjaju... Voze odlicno po svim vremenskim uvjetima, nisam jos primjetio da imaju neke ozbiljne probleme... Treba samo pripaziti po bljuzgi i ako bas uletis u veliku baru jer imaju mali efekt akvaplanunga, no realno - 99% vremena vozim po pociscenoj, posoljenoj, vlaznoj ili suhoj cesti...
Ja sam nakon dvije godine također preporođeni believer u cjelogodišnje gume. Uvijek kažem ženi kad padne snijeg/led da malo pripazi, ali za sada za Zagreb i okolicu - odličan odabir usprkos višoj cijeni u samom startu. Ok, ja sam išao slično kao i calypso - najskuplju CrossClimate+. Idući puta ću ići na najjeftiniju od kvarteta Michelin, Bridgestone, Continental i Goodyear.
Najveći plus je što ne moram više ići kod vulkanizera. Gubljenje vremena usred radnog dana, problemi nakon zamjena guma u 90% slučajeva pa onda opet vraćanje kod vulkanizera...

Da imam 2 para felgi i da sam mijenjam gume (kao npr. brat moj), onda OK - možda tada ne bi bio toliki zagovornik cjelogodišnjih. No ja sam baksuz sa svim majstorima i sve se kod mene radi duplo i ovo je nervoza manje u životu jer majstorima je uvijek netko drugi kriv.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 16:35   #54403
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Sami proizvodjaci guma kazu da cjelogodisnje gume nisu bas ni za zimske a ni za ljetne uvjete tj. njihova namjena je od 0-25C sto kod nas i nije neka sreca jer zimi je hladnije a ljeti puno toplije tako da nit ce dobor drzati nit ce trajti na ljetnim temperatirama 30-40C.

Evo jedna video koji objasnjava kad korisiti Allseason/Cjelogodisnje gume
https://www.youtube.com/watch?v=6725Tu_1Bbo
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 17:12   #54404
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Naravno da ce dobro drzat, za 90% ljudi u Hrvatskoj koji se voze normalno a ne jurcaju ce bit bolja od tigar ili neke konzum ljetne i zimske.

Baci oko na odlican test cjelogodisnjiih guma i usporedbe sa zimskom i ljetnom na suhom i mokrom. https://www.youtube.com/watch?v=gHph1mDtCbQ
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 17:55   #54405
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
I na ovom testu lik kaže da za vruća podneblja je bolje ljetna a za hladnija je bolje zimska. Kod nas je sve tricky jer recimo na moru je 35° dok zimi odes u ZG i bude -3 ili slično. Na kraju ispada da za nase podneblje alseason guma niti smrdi niti miriše. Teško je biti pametan. Da ne mrdam iz Istre, uzeo bih sigurno A005. Po testu najbolja bas za takva podneblja. Iako ne znam kako bi se nosila nakon 2 sezone na +35 ali jbg, treba probat
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 18:06   #54406
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Ja isto razmisljam uzet cc+ ili cc2 i maknut se s ljetnih.

Radim oko 6-7 tkm, rijeka i okolica.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 22:04   #54407
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Tko je dobar u Splitu ili okolici za promjenit gume i ostavit drugi set na čuvanje? Po mogucnosti da moze odradit optiku tu i tamo. Da je povoljno a dobro odradeno.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 22:15   #54408
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sami proizvodjaci guma kazu da cjelogodisnje gume nisu bas ni za zimske a ni za ljetne uvjete tj. njihova namjena je od 0-25C sto kod nas i nije neka sreca jer zimi je hladnije a ljeti puno toplije tako da nit ce dobor drzati nit ce trajti na ljetnim temperatirama 30-40C.

Evo jedna video koji objasnjava kad korisiti Allseason/Cjelogodisnje gume
https://www.youtube.com/watch?v=6725Tu_1Bbo
Pitaj proizvođača bilo čega jel bolje da kupiš 1 nečega ili 2 toga istoga.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 23:20   #54409
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Pitaj proizvođača bilo čega jel bolje da kupiš 1 nečega ili 2 toga istoga.
Znam sta pricas ali ovo nije taj slucaj jer ovo je poznato odavno da AllSeason gume su ni vrit ni mimo, pogotvo sto se tice nasih podneblja di imas 35-40C i -15C. To je za neke druge lokacije/upotrebu. Imas testove i uvijek ce biti losije na kocenju i losije u trajanju i slicno, jendnostavno prevelike su to razlike za smiksat 2u1 , nemoze biti i tvrda i mekana u isto vrijeme .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 23:38   #54410
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Znam sta pricas ali ovo nije taj slucaj jer ovo je poznato odavno da AllSeason gume su ni vrit ni mimo, pogotvo sto se tice nasih podneblja di imas 35-40C i -15C. To je za neke druge lokacije/upotrebu. Imas testove i uvijek ce biti losije na kocenju i losije u trajanju i slicno, jendnostavno prevelike su to razlike za smiksat 2u1 , nemoze biti i tvrda i mekana u isto vrijeme .

Samo sta su se od davno i do danas stvari sigurno prominile i tehnologija napredovala.


Citiraj:
Autor tpm4 Pregled postova
Tko je dobar u Splitu ili okolici za promjenit gume i ostavit drugi set na čuvanje? Po mogucnosti da moze odradit optiku tu i tamo. Da je povoljno a dobro odradeno.


Auto antonio


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 23:45   #54411
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Samo sta su se od davno i do danas stvari sigurno prominile i tehnologija napredovala.
Lik na gornjem testu također govori za koje podneblje se all season gume
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 23:46   #54412
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Samo sta su se od davno i do danas stvari sigurno prominile i tehnologija napredovala.
Jesi pogledo kratki video koji sma postao par postov prije?
I kolega je posto onaj strani opsezni test.

Guma je guma jos uvijek a smjesa se radi ili za toplije ili za hladnije ne za obje verzije tj. AllSeaosn je za obje ali je kompromis jednog i drugogk a cime je kompromis jasno je sta to znaci.

Nekazem ja da se te gume nemogu vozit (mogu se vozit i ljetne po zimi ako bas "treba" ) ali jednostanvo to nije TO. Ljudi naravno kazu "meni super,", "meni bas dobre..." i slicno ali nemaju u isto vrijeme na istom autu ljetne/zimske da stvarno mogu usporedit jer ako ti se put kocenja produzi 2m to ba si nije malo i "zanemarivo" u nekim iznenadnim situacijama.

Isto tako ima ljudi koji voze Zimske cjelu godinu i njima super ali ja sam imao takvu situaciju na sluzbenom autu i nakon trece godine su otpadale lamelice sa gazne povrsina (doslovno rupe u gumi) jer ih ljeto ubije, pogotovo na vecim brzinama tipa 150/autoputu/vrcu asfalt ili kad je auto natovaren a vozi se u "krivom" dobu za gume.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 00:18   #54413
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Naravno da sam pogleda, a opsezni test sam ja prvi i linka u temi ima jedno 4 mjeseca ako se ne varam. Slazem se da je kompromis, ali je kompromis danas sveden na minimum i u nasem podneblju tvrdim da je allseason guma i vise nego dobra za 90% prometala na cestama. Naravno da nije za tvoj bmw od 20-30 iljada eura i bilo bi smijesno da se taj vozi na allseason gumama, ali dosta auta u hrvatskoj se vozi na puno losijim gumama cijele godine nego sta su top level allseason gume. Za konkretnan primjer michelin crossclimate+, odlicna guma sa vrhunskim performansama koja ide i na snijeg bez jebemti.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 00:23   #54414
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
...ali dosta auta u hrvatskoj se vozi na puno losijim gumama cijele godine nego sta su top level allseason gume. .....
Istina to sto kazues ali u tom "zecu lezi grm", ti koji se voze na ljetnima po zimi ili cjele godine na zimuljama i raznim ćelestonkama ti nece dati ni za AllSeaosn premium gumu pare, njima su "vrhunske" i one HiFly i slicne i kunu se u njih kako su odlicne a sad zamisli TE marke u AllSeason kompromisu .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 09:03   #54415
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Citiraj:
Autor tpm4 Pregled postova
Tko je dobar u Splitu ili okolici za promjenit gume i ostavit drugi set na čuvanje? Po mogucnosti da moze odradit optiku tu i tamo. Da je povoljno a dobro odradeno.
Auto antonio.
S time da se za optiku moraš naručiti.


Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 11:58   #54416
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Istina to sto kazues ali u tom "zecu lezi grm", ti koji se voze na ljetnima po zimi ili cjele godine na zimuljama i raznim ćelestonkama ti nece dati ni za AllSeaosn premium gumu pare, njima su "vrhunske" i one HiFly i slicne i kunu se u njih kako su odlicne a sad zamisli TE marke u AllSeason kompromisu .
Pa evo na gornjem testu imas giti alseason gume i pokazale su se odlicne (ne u svim uvjetima) , cak na snijegu najbolje. Ne treba samo tako kuditi niti jedne gume, najbitnije je koja je dimenzija i kako ces koristiti auto te koji auto imas. Nije ista guma na fiat 500 ili na tenku od 2t. Tenk od 2t je opasniji sa celavim michelinkama nego s novim hifly. Sve je danas relativno. Kod nas je takva situacija kakva jest, budžet je takakv kakav jest i gleda se kompromis. U švicarskoj se naravno ne gleda kompromis osim kod naših balkanaca koji kupi ML-a 1999 godiste pa nafrlji 22" gume.gore i naravno da budu hifly a još češće premium stare par godina.

Zadnje izmijenjeno od: Bruno_Rv. 17.04.2021. u 13:24.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 17:07   #54417
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Naravno da sam pogleda, a opsezni test sam ja prvi i linka u temi ima jedno 4 mjeseca ako se ne varam. Slazem se da je kompromis, ali je kompromis danas sveden na minimum i u nasem podneblju tvrdim da je allseason guma i vise nego dobra za 90% prometala na cestama. Naravno da nije za tvoj bmw od 20-30 iljada eura i bilo bi smijesno da se taj vozi na allseason gumama, ali dosta auta u hrvatskoj se vozi na puno losijim gumama cijele godine nego sta su top level allseason gume. Za konkretnan primjer michelin crossclimate+, odlicna guma sa vrhunskim performansama koja ide i na snijeg bez jebemti.
Uoravo tako. Za Nissan Almere, Opel Corse, Golfove, 30x i 20x-ice, Mazde 2,3, Corrole i Yarise... Da ne nabrajam...

Za kompakte na nasim prostorima (slabasni dizeli vecinom) i gradske aute su CC vrh isplativosti.

Ja ih cak ni na svom Golfu ne koristim iako sam ih veliki zagovornik, jer cesto provjeravam granice gripa, pa se trudim imat top zimske i top ljetne.

Ali sam CC imao i na staroj mazdi 3 i staroj mazdi 6 i top gume za normalnu voznju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 17.04.2021. u 22:09.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2021., 20:51   #54418
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Jučer se vozim autocestom i nakon dvjestotinjak km Mečka na uzbrdici ne vuče tj. ne prima gas. Stanem na sljedećem odmorištu, izgasim, popijem kavu i sljedećih 200km nisam imao takve probleme. Danas pređem 20ak km magistralom i opet mi se isto dogodi. Stanem, izgasim, upalim i problem nestane.
Prije mjesec dana su mijenjani svi filteri i ulje (i servo pumpa volana ako je bitno).
Odakle početi sa istragom što bi moglo biti? Kvačilo, turbina, nešto treće?
Radi se o W203 (C220 150ks)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2021., 21:49   #54419
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Milijun razloga ima za to. Jedan je imao problem s losim fiterom nafte, drugi radi filtera zraka,treci radi turbine, cetvrti radi problema s rezervarom ( ovaj kvar je bio top za kojeg sam cuo of kuma mehanicara, svako toliko je slabije vukao zbog nečeg lošeg u rezervaru pa je trebalo ili mijenjat rezervar ili fušerski izbušit neku rupu ).

Zadnje izmijenjeno od: Bruno_Rv. 18.04.2021. u 22:34.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2021., 22:56   #54420
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Jučer se vozim autocestom i nakon dvjestotinjak km Mečka na uzbrdici ne vuče tj. ne prima gas. Stanem na sljedećem odmorištu, izgasim, popijem kavu i sljedećih 200km nisam imao takve probleme. Danas pređem 20ak km magistralom i opet mi se isto dogodi. Stanem, izgasim, upalim i problem nestane.
Prije mjesec dana su mijenjani svi filteri i ulje (i servo pumpa volana ako je bitno).
Odakle početi sa istragom što bi moglo biti? Kvačilo, turbina, nešto treće?
Radi se o W203 (C220 150ks)
Imao sam slicne probleme na Audi A6 Allroad 2.5 TDI (2001) i 3.0 TDI (2007)...

Allroad 2001 - Bosch pumpa je bila problem, ali uredno bi mi se pojavila greska motora kada bi izgubio snagu... Auto doslovno ide ide i onda ne ide... Reparacija Bosch pumpe i stvar rijesena...

Allroad 2007 - Elektronika turbine radila probleme, nakon zamjene nisam imao takvih problema...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na