Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2021., 20:49   #451
Kamby
Premium
 
Kamby's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 132
Također, ne prolazi review. I došla obavijest Market Risk Warning
Kamby je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 21:07   #452
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 665
Evo prošao mi nalog za kupnju GME sada na Revolutu, izgleda da je ono bilo samo privremena poteškoća.

A što se tiče odobravanja pristupa za trejdanje, sigurno je navala pa traje više od uobičajenog. Nekad davno kad sam ja to radio je trebalo 10-15 minuta.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 21:17   #453
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 21:55   #454
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Uglavnom ekipa koja kupuje (myself included) zaboli neka stvar hoće li na kraju sage izaći uopće u plus iako mislim da hoće
Stvar je da se pohlepna bagra zbrine ispod šatora i mostova. Najdraže mi je što Citron najebo jer su šortali NIO ovo ljeto i to bezuspješno (a to mi je veći dio portfelja). Otkad su milenijalci došli na burzu stare paradigme da se stado može potjerati u tor vrlo brzo odlaze u povijest...





Diamond hands 💎🙌


We Like The Stonk 🚀
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 21:57   #455
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ja pratim, sad će bit vrištanja na Redditu jer je Robinhood blokirao kupnju. Pazi, Robinhood, platforma koja je pretvorila trgovinu dionica u glupavu zabavu poput Angry Birdsa ili Candy Crusha

Ali ekipa je već počela s masovnom kupnjom American Airlinesa
Nije tu ništa glupo. Znanje je široko dostupno i nije potrebno biti nekakav član institucionalnog fonda da bi se igrao s financijama. Kad se velike kompanije ovako igraju, onda je to ok, nema potrebe za regulacijom.

Ali kad regular Joe nađe način kako zaraditi na NJIHOV račun, onda se poziva na regulaciju, nova pravila. Kapitalizam funkcionira samo dok se bogati bogate još više, i zato žele oslikati ove nove, mlade, pametne dečke koji su skuzili kako su ovi usrali i to odlučili kazniti, i pritom zaraditi, kao neke glupe momentum tradere koji nemaju pojma.

Upravo zato i ljudi trebaju tako sudjelovati na tržištima, zato da se konačno počne oduzimati moć s Wall Streeta, a sad zbog ovoga zadnjih dana svi počinju više gledati u kripto jer je to način kako bogatašima potpuno odrezati moć koju imaju.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 21:59   #456
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nije tu ništa glupo. Znanje je široko dostupno i nije potrebno biti nekakav član institucionalnog fonda da bi se igrao s financijama. Kad se velike kompanije ovako igraju, onda je to ok, nema potrebe za regulacijom.

Ali kad regular Joe nađe način kako zaraditi na NJIHOV račun, onda se poziva na regulaciju, nova pravila. Kapitalizam funkcionira samo dok se bogati bogate još više, i zato žele oslikati ove nove, mlade, pametne dečke koji su skuzili kako su ovi usrali i to odlučili kazniti, i pritom zaraditi, kao neke glupe momentum tradere koji nemaju pojma.

Upravo zato i ljudi trebaju tako sudjelovati na tržištima, zato da se konačno počne oduzimati moć s Wall Streeta, a sad zbog ovoga zadnjih dana svi počinju više gledati u kripto jer je to način kako bogatašima potpuno odrezati moć koju imaju.

Nemoj me krivo shvatiti no dok se kripto ne počne koristiti u svakodnevnom životu to je i dalje commodity s kojim se trguje. Satoshi vjerujem nije zamislio BTC kao digital gold već kao sredstvo plaćanja a to nažalost nije...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 22:03   #457
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Nemoj me krivo shvatiti no dok se kripto ne počne koristiti u svakodnevnom životu to je i dalje commodity s kojim se trguje. Satoshi vjerujem nije zamislio BTC kao digital gold već kao sredstvo plaćanja a to nažalost nije...
Pa naravno, i to je svima jasno. Sve dok moraš koristiti običan novac da bi ušao u taj ekosistem i iz njega izašao nije nezavisan. Ali to ne znaci da ga ne treba početi prihvaćati, jer samo ako široko zaživi ovako se može dogoditi taj “switch”

Ali je ovo stanje trenutno dobro jer privlači dosta ljudi da se informira i uđe u to.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 28.01.2021. u 22:11.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 22:15   #458
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Stvar je da se pohlepna bagra zbrine ispod šatora i mostova.
Ja onako pratim sa strane cijelu situaciju i mislim da to baš nije borba "malih ljudi" protiv pohlepne bagre s wall streeta... to bi bilo prenaivno za očekivat.

Netko je pametno razradio strategiju i "iskoristio" ekipu s reddita, tako da će najveće pare opet pobrati "pohlepna bagra".
Mislim naravno na BlackRock koji posjeduje preko 9 mil. dionica gamestopa.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 22:46   #459
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Ja onako pratim sa strane cijelu situaciju i mislim da to baš nije borba "malih ljudi" protiv pohlepne bagre s wall streeta... to bi bilo prenaivno za očekivat.

Netko je pametno razradio strategiju i "iskoristio" ekipu s reddita, tako da će najveće pare opet pobrati "pohlepna bagra".
Mislim naravno na BlackRock koji posjeduje preko 9 mil. dionica gamestopa.

To što opisuješ nema leverage... Ako prodaš stock efekt se multiplicira x 1.
Ako si kupio call davno, recimo po 2$ tu je lova
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 23:18   #460
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Prati li tko razvoj situacije između GME i r/wallstreetbets

Ako ne, tune in. Ovakva pizdarija se neće više nikad ponovit
in it vec tjedan dana, riding the wave.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 00:36   #461
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nije tu ništa glupo. Znanje je široko dostupno i nije potrebno biti nekakav član institucionalnog fonda da bi se igrao s financijama. Kad se velike kompanije ovako igraju, onda je to ok, nema potrebe za regulacijom.

Ali kad regular Joe nađe način kako zaraditi na NJIHOV račun, onda se poziva na regulaciju, nova pravila. Kapitalizam funkcionira samo dok se bogati bogate još više, i zato žele oslikati ove nove, mlade, pametne dečke koji su skuzili kako su ovi usrali i to odlučili kazniti, i pritom zaraditi, kao neke glupe momentum tradere koji nemaju pojma.

Upravo zato i ljudi trebaju tako sudjelovati na tržištima, zato da se konačno počne oduzimati moć s Wall Streeta, a sad zbog ovoga zadnjih dana svi počinju više gledati u kripto jer je to način kako bogatašima potpuno odrezati moć koju imaju.
Ne znam kako si shvatio moj post kao kritiku Regular Jou ili ikome tko trejda mimo klasične burze. Kritika je bila usmjerena samo prema licemjerju Robinhooda, firme koja je pretvorila trejdanje u popodnevnu zabavu, pa je hrpetina ljudi sa manjkom znanja a viškom love i slobodnog vremena uslijed Covida nabila hrpetinu dugova na day tradingu. Tada Robinhood nije glumio financijskog policajca pa im blokirao kupnje

Ovoj ekipi na Redditu mogu samo reći "godspeed", neka slobodno promijene paradigmu tradinga.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 02:03   #462
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ovaj intervju CEO robinhooda je smiješan ...ali tipičan, ali eto...što se više znojio to se dionica dizala, heh.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 03:08   #463
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Ja onako pratim sa strane cijelu situaciju i mislim da to baš nije borba "malih ljudi" protiv pohlepne bagre s wall streeta... to bi bilo prenaivno za očekivat.

Netko je pametno razradio strategiju i "iskoristio" ekipu s reddita, tako da će najveće pare opet pobrati "pohlepna bagra".
Mislim naravno na BlackRock koji posjeduje preko 9 mil. dionica gamestopa.

napokon netko sa drugacijim pogledom. apsolutno si u pravu.



tu se radi o borbi unutar wallstreeta i unutar suparnickih fondova a netko bacio blinker na reddit sa dobrom spikom.



rezultat: tri najveća dioničara GameStopa zaradili su ukupno više od 2 milijarde dolara, javlja Guardian. A da ironija bude potpun, i neki veliki igrači s Wall Streeta profitirali su u ovoj kampanji protiv Wall Streeta. Investicijski fond BlackRock imao je u prosincu preko 9 milijuna dionica GameStopa. Ako ih se u međuvremenu nije riješio, te dionice sad vrijede više od 3 milijarde $.
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 04:06   #464
Charles_Bronson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Du
Postovi: 120
Ne znam baš može li tko iskoristit autiste s subreddita i 4chana i procjenit koji su lvl autizma i dokle su spremni ici.
Baš je nastala panika,od senatora, do toga da gase aplikacije za trade, kupuju botove, daju lažne izjave da su izašli.
Najopasnija stvar na kraju za fondove bez obzira kako završilo ovo sa Gamastopom je da su mali investitori naučili kako exploitat i trejdat i mogu primjeniti isti recept na druge dionice.
Nakon ovoga će se sigurno nešto promjeniti i regulirati
Charles_Bronson je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 17:13   #465
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Evo i REVOLUT šiba mailove kako vise nije moguća kupnja GME i AMC dionica, samo prodaja.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 12:50   #466
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Evo i REVOLUT šiba mailove kako vise nije moguća kupnja GME i AMC dionica, samo prodaja.
Provjerio jutros oko 7:00, opet su dopustili GME i AMC
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 12:51   #467
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Naravno

Ali ja jos ne mogu...čeka se
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 13:03   #468
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
I, vi sta jos holdate, sta kazete na ovaj pad zadnja dva dana? Je li ovo kraj price oko GME?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 13:07   #469
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,167
Nop nop, više pratim sa strane jer mi je kul iako neman blage o dionicama ništa al znam da su hedge funds govna

Kako sam čitao nje kraj nego se nema više šta kupit koliko sam shvatio, osim ovih što odholdaju, a većina transakcija je između hedge fondova da smanje cijenu i još su sad neki limit nešto digli, nezz koji je cilj toga, ali reddit se bori i dalje i čeka bolje dane

Ima na redditu za pročitat samo u pustom spamu triba iskopat kvalitetne komentare
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 13:21   #470
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ukratko za sada.,

Prica je vise-manje ista ako se drzi i dalje moglo bi biti sr**e, ali nije tako lako.
Da, većina brokerskih kuća blokira kupnju ili limitira na jednu dionicu po user-u pri cemu pada volumen kupnje (a to treba - do sada je velik volumen uvijek izvlacio +)

Jučer je donešena odluka da HF više ne mogu shortati, ali to je nešto više kompliciranija tema.

A šta će biti nitko ne zna. Najviše se čeka SEC report koji bi trebao doći 09.02 pa ćemo vidjeti kako su HF sa postotkom shortanja, a do tada tko živ tko mrtav

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
I, vi sta jos holdate, sta kazete na ovaj pad zadnja dva dana? Je li ovo kraj price oko GME?
Dva velika pada su već bila do sada, ovo je za sada najveći ali ne mora znaćiti da je i zadni. Ali opet...tko zna.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 15:24   #471
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
S obzriom da je riječ o US of A, neće se dogoditi ništa, a najmanje će netko završiti u prdekani .
Ameri žive u Orwell-ovoj 1984. od početka godine. Možda su živjeli i prije do neke mjere, ali sad se to više ne skriva.
Sadašnji dasa od bijele kuće i svita oko njega je upravo materijal koji takvima drže ljestve. Na kraju, zbog takvih je na vlasti. Pogledajte malo donacije za kampanju 2020 i kome su donirali HF manageri.
MSM i SM outleti (aka "thought police") će sve to fino zagladiti. Internet socijalizma neće biti, bar ne takvog koji koristi malom ulagaču.
Čudim se da ova Reddit grupa još uvijek postoji, odosno da im netko nije "odštekao" servere u Amazonu. BTW, takve stvari se danas stvarno događaju, da netko ne misli da je šala.

Jedini instrumenti s kojima ih se može nagaziti je regulacija i ogromne kazne ... što uglavnom radi samo EC, s ove strane atlantika
Drugi način je "Internet kill switch" na nacionalnoj razini i vlastita alternativa SWIFT-u , uz vlastitu monetarnu politiku ... i po mogućnosti nuklearna triada u pripremi za slučaj da ti padne na pamet to uključiti jedan dan. Postoje samo 2 države koje to imaju danas i niti jedna nije omiljena od strane MSM.

Volim kako to JP fludino objasni

Zadnje izmijenjeno od: stef. 03.02.2021. u 22:19.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 01:40   #472
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
ako zelite ulagati u dionice (Apple, Microsoft i sl.) ili ETF-ove uz nikakve ili minimalne naknade (0,99 eur) pojavio se online-broker Scalable Capital koji je dostupan i za HR drzavljan(k)e

mobilna aplikacija je na engleskom jeziku, samo je web jos uvijek na njemackom i mailove koje salju su isto na njemackom jeziku

link: https://bit.ly/3ahTv6R

registracija je besplatna
  1. kliknuti na Kunde werden
  2. kliknuti na Broker
  3. upisati e-mail adresu
  4. potvrditi link koji dolazi u mailu
  5. ispuniti formular (za one koji ne sprehaju, google translate pomaze)
  6. nakon sto je registracija gotova instalirajte Scalable Capital app (Playstore i AppStore)
  7. odabrati Free Broker (beslatno tj. 0 EUR/mjesecno)
  8. autorizacija ide preko PostIdent-a i osobne iskaznice ili putovnice (video pozivom pomocu app-a Playstore i AppStore)
  9. pozeljno je imati Revolut IBAN kako bi mogli koristiti Savings Plan mogucnosti (potreban SEPA Direct Debit, a to HR banke NEpodrzavaju!)
  10. Einzahlung -> Schnell per Überweisung, dovoljno je prebaciti 1 EUR na IBAN koji ce vam otvoriti u Baader Bank

vjerovatno cete imati hiljadu pitanja, sto sad, kako dalje ... itd. have no fear, google is your friend, ima HR blog-ova koji su dosta dobro obradili temu investiranja u ETF-ove poput: https://bit.ly/2Q7JW3e

za razliku od HR brokera od kojih neki uzimaju do 30USD po transakciji, Scalable Capital je cudo
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 01:51   #473
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
daj u još 5 tema stavi pliz
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 02:18   #474
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
daj u još 5 tema stavi pliz
objavio 2 posta u 2 teme, koje direktno-i-indirektno imaju veze sa time, sta ti tocno smeta?
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 09:31   #475
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Link bez njegovog referrala je
https://de.scalable.capital/

Edit. Da se razumijemo nisam ni čitao ostatak nego samo mrzim skrivene referal codove 😂
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 14:45   #476
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Link bez njegovog referrala je
https://de.scalable.capital/

Edit. Da se razumijemo nisam ni čitao ostatak nego samo mrzim skrivene referal codove 😂
imas sve korak po korak objasnjeno i provjereno funkcionira, pa smatram da to vrijedi tog referala
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 16:41   #477
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Nitko ne kaže da nije. Samo je onda fer staviti info da je referal kod u linku a ne ovako
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 23:29   #478
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,531
cim vidim bit.ly, odma znam da se nesto skriva, ili referal ili neki drugi tracking
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 11:24   #479
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
nesto tipa Revolut, ali sa fokusom na investiranje (dionice, ETF-ovi)

https://vivid.money/en-de/

nude besplatni DE account i besplatnu Visa debit karticu, nema web interface-a za koristenje, samo mobilna aplikacija, pa koga zanima vrijedi pogledati
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 01:25   #480
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Scalable Capital ima nagradnu igru za nove korisnike koji se registriraju od 3.5. do 18.5.2021
https://de.scalable.capital/clean-pa...piel#raffle_en
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na