Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2021., 22:56   #31
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova

prvi puta cujem da se pri zaposlenju u ozbiljnju firmu trazi fusersko iskustvo.
U IT-u nekad vrijednije od samog faksa. Al kao da je bitno, bitno je ono što znaš, a sad dal je to znanje s faksa ili fuša, svejedno. Uostalom, to nije ni pitanje ovdje.


A ove priče da firma od 100 ljudi mora imati interni IT. To može samo reći netko tko nije na terenu upoznao rvackog malog ćovijeka. Na čemu firme sve rade i kako se maćehinski odnose prema IT-u, to je strašno. Firme kojima poslovanje ovisi o IT-u i računalima, a kad tražiš 1000kn da središ kakav takav backup, kao da si ga ošamario.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 23:03   #32
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
U IT-u nekad vrijednije od samog faksa. Al kao da je bitno, bitno je ono što znaš, a sad dal je to znanje s faksa ili fuša, svejedno. Uostalom, to nije ni pitanje ovdje.
tocno, samim time nema smisla pricati o fusu, mogao si sve nauciti da ne izadjes iz svoje sobe, a fusersko iskustvo se ionako ne moze dokazati niti je relevantno za bilo sta.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 23:05   #33
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
mogao si uredno radit i dok studiras, preko studentskih servisa, honorarno, stazirat u nekoj firmi, sve legalno i napismeno.

prvi puta cujem da se pri zaposlenju u ozbiljnju firmu trazi fusersko iskustvo.
Ides redom. Dok studiras,fusaris, staziras ,sve sta treba. Onda ides s kakvim takvim znanjem radit u neku firmu koja zahtjeva bar malo prakticnog znanja iz prve ruke, pa kad se tamo istokariš ideš dalje u jaču firmu za bolji novac. Ali nije to bitno za ovu raspravu kako kaze kolega iznad

Zadnje izmijenjeno od: Bruno_Rv. 14.04.2021. u 23:20.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 11:07   #34
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,899
Vjerojatno je neka firma poslala svoje ljude na rad od doma i sad svakome nešto ne radi pa traže tko će se time baviti

Jedno je kad to radiš frendu ili rođaku, a drugo je kad radiš nečiji home office za novce. To je frustrirajući i nezahvalan posao koji nitko ne želi platiti i koji nitko ne cijeni. Onaj tko tako nešto radi makne se od toga čim nađe nešto drugo.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 20:28   #35
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,879
U pravu si, situacija je baš takva. Ljudi rade od doma sa svojim računalima koja treba koliko toliko dovesti u red. Evo, sad će ovi dusebriznici kojim ništa nije jasno doći na svoje
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 21:04   #36
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Ja bih kazao ovako: zacrtaj si neku cifru ispod koje ne misliš raditi. Onda ju digni obrnuto proporcionalno od onoga koliko si spreman riskirati da izgubiš posao

Što se tiče same operacije, dok ima potencijala za komplikacije, a na 100 računala komplikacije u nekoj mjeri su zagarantirane, ja bih kazao da se ovdje itekako može isplatiti automatizacija.

Ja bih si tu složio skriptu koja bi odradila potrebne radnje (nisam jedino siguran za tu provjeru brzine/kvalitete weba, to nisam radio na takav način ali jamačno i to može) dobrim dijelom automatski i pritom pripremila report (koji dobrim dijelom može onda c/p u neki excel file).

Tako da bi to onda značilo c/p skripte na host, pokretanje iste i onda c/p natrag. Ili možeš sve odradti s nekog svog servera, uploadaš/mailaš report natrag. AV bi moguće trebalo skroz ručno.

Ne znam u kojoj mjeri bi recimo ESET online dopustio automatizaciju.Kako bilo, da AV skenira 5 dana, nije da ga čekaš da završi i gledaš napeto kao da je u pitanje neki triler ili blic test.

Vjerojatne komplikacije:
- user idiot koji stoji na putu, prekida radnje, radi probleme, postavlja nepotrebna pitanja, izdaje nedopuštene zahtjeve i općenito se ponaša kao idiot
- loš net zbog kojeg spajanje može biti problematično

Ovaj dio za kasniju podršku ne mogu komentirati, tu može biti svega. Ljudska glupost je beskrajna a radni okoliš je apsolutno nepredvidljiv. To je krvav posao.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 10:16   #37
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
U pravu si, situacija je baš takva. Ljudi rade od doma sa svojim računalima koja treba koliko toliko dovesti u red. Evo, sad će ovi dusebriznici kojim ništa nije jasno doći na svoje
KLjučno u svemu ovome je dio "na svojim računalima".
Ako fakat rade na svojim privatnim kompovima to će bit ogromna borba uz puno živaca.

Al kak ih uopće puste da rade s privatnih računala? Kaj je s sigurnošću i "xy" programa i servisa koje svaka firma ima instalirano.

Sve u svemu. Sretno u zahvatu
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 10:42   #38
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 974
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
U pravu si, situacija je baš takva. Ljudi rade od doma sa svojim računalima koja treba koliko toliko dovesti u red. Evo, sad će ovi dusebriznici kojim ništa nije jasno doći na svoje

Na svojim računalima? Onda pomnoži onih 100kn po računalu sa 3, čisto da imaš za dovoljno Normabela i Ibuprofena koji će ti sigurno trebati za takvu avanturu.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 10:49   #39
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
KLjučno u svemu ovome je dio "na svojim računalima".
Ako fakat rade na svojim privatnim kompovima to će bit ogromna borba uz puno živaca.

Al kak ih uopće puste da rade s privatnih računala? Kaj je s sigurnošću i "xy" programa i servisa koje svaka firma ima instalirano.

Sve u svemu. Sretno u zahvatu
Jel misliš da je neka ozbiljnija firma od 100 računala da bi tražili nekoga na crno da im to riješi?

Pa čovječe, radio sam u firmi gdje radi 30 žena, klasika uredi iz sedamdesetih, pepeljara s 200 opušaka na sredini stola, talog u žezvi kave da bi s njime mogao napraviti kulu od pijeska.

Žene otvarale vrata da bi pc imao više zraka i radio brže.... Kunem se, true story.

Takve firme traže nekoga da im pregleda kompove.

Ozbiljna firma s 100 svojih računala ima i svoj IT koji to radi na dnevnoj bazi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 12:31   #40
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,899
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Jel misliš da je neka ozbiljnija firma od 100 računala da bi tražili nekoga na crno da im to riješi?

Ozbiljna firma s 100 svojih računala ima i svoj IT koji to radi na dnevnoj bazi.
Ozbiljna firma to radi na računalima od firme koja su više manje isti hardware, isti OS, isti software, te u domeni pa imaš potpunu kontrolu nad njima. Pokušaj to raditi remotely na 100 različitih plastic-fantastic računala kupljenih na 24 beskamatne rate u Konzumu ili Elipsu sa različitim driverima gdje su korisnici admini na svojim računalima pa imaš gore sve moguće adware, cryptominere, besplatne antiviruse, 2-3 ekrana shareware igara i softwarea.... i svaki različit. Security zaboravi.

Nemoguća misija s postojećim IT kadrom koji to ne želi raditi.


__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 12:38   #41
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Pa da, to ti govorim.

Zato nemojmo pričati o čuđenju da ljudi rade sa svojih računala ili nešto slično ako traže na crno čovjeka koji će im raditi te stvari.

Kakva firma, takva usluga
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 12:52   #42
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 892
Ne znam kaj se ljudi čude kad znam da jedna banka koja posluje u RH je zaposlila čovjeka na crno da im napravi aplikaciju za mobitel. Čovjek nije imao završen faks programiranja i nije imao nekog velikog iskustva.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 13:13   #43
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Ne znam kaj se ljudi čude kad znam da jedna banka koja posluje u RH je zaposlila čovjeka na crno da im napravi aplikaciju za mobitel. Čovjek nije imao završen faks programiranja i nije imao nekog velikog iskustva.
Znači banka je na crno uzela lika i platila mu na crno, bez znanja i iskustva, tako random lika da im napravi aplikaciju za mobitel?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 16.04.2021. u 14:27.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 14:06   #44
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Ne znam kaj se ljudi čude kad znam da jedna banka koja posluje u RH je zaposlila čovjeka na crno da im napravi aplikaciju za mobitel. Čovjek nije imao završen faks programiranja i nije imao nekog velikog iskustva.

samo da pojasnimo, pod aplikacijom za mobitel mislimo na net banking ili nešto drugo ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 14:10   #45
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Ne znam kaj se ljudi čude kad znam da jedna banka koja posluje u RH je zaposlila čovjeka na crno da im napravi aplikaciju za mobitel. Čovjek nije imao završen faks programiranja i nije imao nekog velikog iskustva.
je je, takve price se inace pricaju po birtijama
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 14:31   #46
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,524
Ljudi, kaj se čudite ko pura dreku, ko da nikad niste radili u HR?
Pa mene su iz jedne ugledne firme koja se bavi strojarstvom (inozemna, posluje vrlo profitabilno i daje veće plaće svojim djelatnicima nego što daju domaći konkurenti) tražili da im održavam web stranicu. Za 100kn mjesečno, to im je max



I odem ja pogledat. kad ono neki wp web s puno grešaka, na zastarjeloj verziji s masom pluginova, hosting negdje bogu iza nogu u njemačkoj na sporom serveru. Zvoni na uzbunu kako god okreneš



Rekoh hvala, za te novce sigurno ne


Ovaj upit mi ne zvuči nimalo čudno, doživio sam ih već, i gorih. koliko god se netko tome isčuđavao..


Priklanjam se varijanti: odredi cijenu po satu, dobro definriaj što bi i kako radio za te novce. i napravi procjenu koliko ti se isplati baviti time, jer previše je upitnika tu i puno mogućnosti da stvari krenu loše.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 16.04.2021. u 14:36.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 14:54   #47
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Ne znam kaj se ljudi čude kad znam da jedna banka koja posluje u RH je zaposlila čovjeka na crno da im napravi aplikaciju za mobitel. Čovjek nije imao završen faks programiranja i nije imao nekog velikog iskustva.
Da, ovo je dealbreaker totalni
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 14:56   #48
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da, ovo je dealbreaker totalni
Diplomirani programer
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 15:15   #49
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 892
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
je je, takve price se inace pricaju po birtijama
Osobno znam čovjeka i pokazivao mi je kod i prototip aplikacije. Doduše tada je bio student ali bez nekakvog ekstra iskustva.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2021., 11:28   #50
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,899
Ništa čudno. Kada se radi s nekom najnovijom tehnologijom puno je veća šansa da ćeš naći nakoga novog i mladog tko s time zna raditi jer oni stariji već imaju uhodan posao sa starijim tehnologijama.

Kad sam bio student podigli smo tada najveći portal u Hrvatskoj. U timu su bili sve studenti osim voditelja. Nađi prije 20 i kusur godina čovjeka s diplomom koji zna JSP, a kamoli još njih 10ak koliko ti treba da završiš platformu u zadanom roku.

Taj portal je na toj platformi radio dugi niz godina.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2021., 13:43   #51
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
A nije za baciti niti to da mlađi rade s više entuzijazma, daju se više zajebavati a i rade za manje love
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 17:29   #52
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,879
Krenuo posao danas

Prvi korisnik, 45 minuta za instalaciju teamviewera, pa pošalji link pa "neće", pa ga mejlaj - pa kako da ga otvori

Radi se na organizaciji IT sektora i kupovini računala na kojima će ljudi raditi, trebao bih biti prvozaposleni nakon obavljenog posla. Što se sigurnosti tiče, na privatnim računalima se pokreće Amazon worskpace i WVD..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 21:41   #53
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
I koliko si odlučio naplatit?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 22:20   #54
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
Video poziv ako ima mogucnost i navodis
Al ako je tako pocelo, krvi ce ti se napiti
I nadam se da si odabrao po satu naplata
Pa neka firma “educira” ljude da budu pametniji kod supporta

Imam i ja takve u firmi, svi pametni a 10 njih zajedno neznaju objasnit kakav kvar je na stroju koji koriste 15 godina
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 22:22   #55
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Krenuo posao danas

Prvi korisnik, 45 minuta za instalaciju teamviewera, pa pošalji link pa "neće", pa ga mejlaj - pa kako da ga otvori

Radi se na organizaciji IT sektora i kupovini računala na kojima će ljudi raditi, trebao bih biti prvozaposleni nakon obavljenog posla. Što se sigurnosti tiče, na privatnim računalima se pokreće Amazon worskpace i WVD..
Preporuka, izorganiziraj kak znaš i umiješ da fizički instaliraš svima (koji te trebaju) TV ili neki drugi SW i popišeš si brojeve, ovako ćeš poludit a bome ni nemreš (valjda) naplatit instalaciju TVa pola ili 1 radni sat...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 22:43   #56
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
Zakaj ne? User je dummy, nikaj mo ne moci objasnit
Eod

Btw, nadam se da koristis pay tw, a ne free verziju, jer bit ce belaja uskoro
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 03:11   #57
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Cijena je onolika koliko tebi vrijedi tvoje slobodno vrijeme. Pusti koliko bi netko drugi naplatio. Procijeni koliko ti vremena treba i koliko tebi tvoje vrijeme i rad vrijede. Ako je ozbiljan klijent, pristat će na tvoje uvjete.



To je jedna karakteristika mladih ljudi u HR, da podcjenjuju sebe i svoj rad i zbog toga vječno ostanu zakinuti. Pitaj se koliko bi to sve koštalo da ne ide "na crnjaka" nego da unajmi neku firmu da mu obavi taj posao.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 21:29   #58
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Imam i ja takve u firmi, svi pametni a 10 njih zajedno neznaju objasnit kakav kvar je na stroju koji koriste 15 godina
Ovo je baš fascinantno. Ljudi su toliko mutavi (njih 9 od 10) kada prijavljuju problem i trude se objasniti kao da očekuju da im možeš čitati misli. A nekako mi se čini da čak i kada bih to mogao, da bi i to bilo đabe.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 21:36   #59
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Ako je ozbiljan klijent...
Citiraj:
Pitaj se koliko bi to sve koštalo da ne ide "na crnjaka"
da, ozbiljan klijent pa radi na crnjaka i unajmljuje ljude na taj nacin... svaka cast.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 23:54   #60
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Da je taj klijent imalo ozbiljan, ljudi bi imali sluzbene laptope, a ne da netko na crnjaka prtlja ljudima po privatnim PCima s kojima se moraju spajat u firmu...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na