Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2021., 11:18   #391
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ovo bi značilo povrat od 6.5 godišnje?
Živo me zanima po kojem principu hotel puni sobe. Prvo svoje pa onda ove ili ?
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 11:24   #392
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Čisto da imate info.

Od tvrtke koja mi radi zgradu, dobio sam info da APN ove godine ide u travnju i samo u travnju, neće biti jesenskog APN-a.

Ne držite ovo kao uklesano u kamen, ali tako sam ja dobio info.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 12:05   #393
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Mene su već zvali iz banke radi prijave za APN, kažu da ide krajem trećeg ili početkom četvrtog. Već skupljaju prijave i odmah rade i procjenu. Ja samo čekam uporabnu
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 12:08   #394
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Mene su već zvali iz banke radi prijave za APN, kažu da ide krajem trećeg ili početkom četvrtog. Već skupljaju prijave i odmah rade i procjenu. Ja samo čekam uporabnu
I ja.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 12:08   #395
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
mislim da je fora da imaju 50m kuna i traje dok se ne potroši
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 12:16   #396
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Da, jedan krug ove godine, u travnju.

Skupite sve papire na vrime, ja san pocea skupljat misec prije pocetka APNa prosle godine pa je opet bilo u gusto, uvik nesto fali sta se naknadno sazna. I pobrinite se da imate dobrog osobnog bankara/icu, mene je spasilo
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 12:42   #397
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Hoću kupit stan u Rijeci, na kredit.
Pun mi kufer podstanarstva. Zadnjih 6 godina otplaćujem tuđe kredite...

Može kakve smjernice, gdje gledati, na što paziti, koja banka? Svaki savjet dobrodošao.
Prvo vidi koliko si kreditno sposoban, dalje u potragu za stanom.

Ja sam zaobišao agencije, i to ti toplo preporučam, ali, imaš ovdje komentare na moje pustolovine, angažiraj si odvjetnika.
Višestruko jeftinije od agencije.

Onda u banku u kojoj si klijent.
A onda s tom ponudom, bez srama i pardona ciganjenje po ostalim bankama.
Kad nađeš što ti paše, kreni u realizaciju.
I da, probaj i moj bankar web stranicu, i preko njih se da svašta realizirat.
Ponavljam, cjenkanje ko na placi.
I da, lakše je kod malih banaka.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 16.02.2021. u 12:49.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 12:51   #398
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Od tvrtke koja mi radi zgradu, dobio sam info da APN ove godine ide u travnju i samo u travnju, neće biti jesenskog APN-a.
Za jednu turu se znalo, tako je najavljeno, a APN je prošle srijede poslao poziv bankama za dostavu ponuda, tako da je sigurno da ide. Ponude se otvaraju u petak, nakon toga se u roku 8 dana sklapaju ugovori s bankama.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 13:03   #399
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Eto, to je meni sve novost, tek od jučer te info znam.

Ali hvala na ovome.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 13:12   #400
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Čim su objavili poziv HPB je na web stavio formular za prijavu, ostaviš podatke i jave ti se da će ti se javiti kad budu znali više.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 13:55   #401
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Možda neki komentar na novogradnju, naselje Borovje, graditelj Pionir

https://www.pionir.hr/prodaja-nekret...rovje/objekt-c
Pionir gradi iznadprosječno dobre stanove ako gledaš neki prosjek onoga što se izgradilo zadnjih 20ak godina, a kakav je taj prosjek svi znamo.

Ovisi o projektu, ali u Španskom su napravili sanitarni čvor odvojen od spavaćih soba (dijeli ih široki hodnik). Podovi su plivajući, susjede ne čuješ, optika i koaksijalac idu do svakog stana, a kroz stan UTP ide u svaku sobu osim u kuhinju i WC. Bilo je reklamacija na gradnju u samim stanovima. Uglavnom se (nekako) riješilo. Pregradni zidovi između soba su od knaufa.

U potresu su zgrade dobro prošle iako su popucali pregradni zidovi i iznad vrata i sl. čak i na najnižim katovima.

Samo što Borovje smrdi često i ne malo zbog Jakuševca. Često sam tamo.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 14:50   #402
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Pionir gradi iznadprosječno dobre stanove ako gledaš neki prosjek onoga što se izgradilo zadnjih 20ak godina, a kakav je taj prosjek svi znamo.

Ovisi o projektu, ali u Španskom su napravili sanitarni čvor odvojen od spavaćih soba (dijeli ih široki hodnik). Podovi su plivajući, susjede ne čuješ, optika i koaksijalac idu do svakog stana, a kroz stan UTP ide u svaku sobu osim u kuhinju i WC. Bilo je reklamacija na gradnju u samim stanovima. Uglavnom se (nekako) riješilo. Pregradni zidovi između soba su od knaufa.

U potresu su zgrade dobro prošle iako su popucali pregradni zidovi i iznad vrata i sl. čak i na najnižim katovima.

Samo što Borovje smrdi često i ne malo zbog Jakuševca. Često sam tamo.
Popucali baš zidovi ili boja samo??

Ovo da ne čuješ susjede i odvojen sanitarni čvor od spavaće hodnikom je mrak, pošto su mi to problemi u trenutnom stanu novogradnje, razmišljam prodat i tražim neš drugo.

Ali ako pregradni zidovi pucaju u ovim polu-ozbiljnim potresima, onda hvala, ne hvala.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 15:34   #403
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Čuj, diskutabilno je pričati o tome što puca ili ne, kad ovisno o poziciji u Zagrebu mogu imati višestruke razlike u ponašanju i opterećenju zgrada, jer akceleracija potresa na nekim dijelovima grada može imati popriličnu amplifikaciju. Pogledaj samo PGA vrijednosti zabilježene na istoku grada, naprema onima na zapadu. Ne znam jel 2x bila veća (ili 5x?) od nekih drugih dijelova Zagreba (ima izvještaj za Petrinjski potres npr.)

Pregradni zidovi su "nevažni", iako se slažem da je bolje da ne popucaju (pogotovo dijagonalno, jer ovisno o majstoru ako se "odvoje" od serklaža na vrhu može više reći o majstoru nego o cijeloj gradnji).

Pionir je gradio (i još gradi) na potezu Selska - Baštijanova - Vitezićeva i slažem se da su to iznadprosječno kvalitetni stanovi. U jednoj od prvih prijatelj ima stan - popravljali su mu samo inox ogradu na lođi koja je prohrđala u garanciji. Kasnije je sve bilo tip-top. U drugom stanu u zgradi koja je rađena par godina kasnije je sve u redu u startu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 15:47   #404
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Čuj, diskutabilno je pričati o tome što puca ili ne, kad ovisno o poziciji u Zagrebu mogu imati višestruke razlike u ponašanju i opterećenju zgrada, jer akceleracija potresa na nekim dijelovima grada može imati popriličnu amplifikaciju. Pogledaj samo PGA vrijednosti zabilježene na istoku grada, naprema onima na zapadu. Ne znam jel 2x bila veća (ili 5x?) od nekih drugih dijelova Zagreba (ima izvještaj za Petrinjski potres npr.)

Pregradni zidovi su "nevažni", iako se slažem da je bolje da ne popucaju (pogotovo dijagonalno, jer ovisno o majstoru ako se "odvoje" od serklaža na vrhu može više reći o majstoru nego o cijeloj gradnji).

Pionir je gradio (i još gradi) na potezu Selska - Baštijanova - Vitezićeva i slažem se da su to iznadprosječno kvalitetni stanovi. U jednoj od prvih prijatelj ima stan - popravljali su mu samo inox ogradu na lođi koja je prohrđala u garanciji. Kasnije je sve bilo tip-top. U drugom stanu u zgradi koja je rađena par godina kasnije je sve u redu u startu.
OK, thanks. Gledat ću njihove zgrade.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 14:30   #405
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Dao sam ti već primjer što možeš "kupiti" za 100k.
Evo još jedan, do 2142. godine
https://www.zoopla.co.uk/for-sale/de...a01a1ef239f2b3

Nisam siguran da dobro razumijem oglas, piše "25% share price", znači kupuješ četvrtinu? Kako to onda funkcionira, četvero vas kupi dvosobni stan?


edit
Citiraj:
Key Terms
Original Lease: Approx 125 Years from 1st April 2017
Unexpired Lease: Approx 122 Years Remaining
Current Ground Rent: Ł425 Per Annum (maybe subject to upward reviews)
Next Ground Rent Review Date: Tbc
Service Charge: Approx Ł348.90 Per Month
Rent On Share: Approx Ł862.06 Per Month

Ako sam dobro shvatio, za 100K si unajmio 25% stana na 100 god, uz to plaćaš još rentu od 862Ł mjesečno?

Ajmo reć da je ovaj "service charge" nekakav pandan pričuvi, to nek bude pod režije.
Nigdje nije lako doć do prve nekretnine, ali ovo mi se ne čini baš nešto puno bolje nego kredit 30 god u HR
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example

Zadnje izmijenjeno od: rodney. 17.02.2021. u 14:42.
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 14:43   #406
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Nisam siguran da dobro razumijem oglas, piše "25% share price", znači kupuješ četvrtinu? Kako to onda funkcionira, četvero vas kupi dvosobni stan?
Isto nisam shvatio te postotke kod kupnje stana.
Sada gledam lokaciju stana i čini mi se da je to kao da kod nas kupiš stan u Velikoj Gorici. Nije daleko, ali nije baš ni Zagreb.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 15:40   #407
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Citiraj:
What is shared ownership?

Shared ownership is a government scheme put in place to help people who cannot afford to buy their home on the open market. It gives first time buyers - as well as those who used to own a home but can’t afford to buy one now or are an existing shared owner looking to move - a chance to purchase a share of between 25% and 75% in a new build or resales property. The buyers will then pay rent to a housing association for the rest of the shares.

So, in simple terms, the shared ownership scheme lets you part buy, part rent. You will pay a mortgage on the share you own and pay below-market-value rent on the rest, to the person that owns the remaining share.Firstly, you work out what percentage of the property you can afford to purchase - this can be anything between 25% and 75%. You will then have to pay a deposit, much like a normal house purchase, which is often at least 5% of the share that you are buying.

This means that if the property is worth Ł600,000 overall and you buy a 25% share - equating to a worth of Ł150,000 - you would pay a deposit of Ł7,500.

The monthly repayments on a shared ownership home

Each month you make repayments on your mortgage (much like a normal property), and then pay the extra rent on top. Both the mortgage and rent will depend on the value of the property and the share you buy. In basic terms, your mortgage repayments depend on the mortgage you've negotiated with your bank, and the rent will depend on the value of the property overall.

What is shared ownership? Here’s everything you need to know

Other than service and other moving charges such as solicitor fees, mortgage broker fees and insurance, that is all you will have to pay when it comes to your new home.

The great thing about having a shared ownership home is that you can also increase your share after a certain period of time. Also known as ‘Staircasing’, this allows you to own more of your home, pay less rent and have the opportunity to buy the full share of the property at some point. (However, this is not a necessity). For example, if you start by owning 25% of your property and and renting 75%, later down the line, you may have the capital to put a deposit down on another 25%, and end up paying mortage on 50% / rent 50%.

The benefits of shared ownership

Other than actually being able to own some of your home at a much cheaper price than buying it outright, shared ownerships have plenty of benefits:

The deposit is much smaller than a usual house deposit.
Your monthly payments are often cheaper than what they would be if you had an outright mortgage (or if you were renting privately).
You can buy more shares if you want to/can afford to and can end up owning the whole property later down the line
You can sell your shares whenever you want
You can decorate a shared ownership home
You don’t have to increase your shares if you don’t want to/can’t
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 16:18   #408
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Kad se prema tvojoj matematici tak lako otplaćuje stan u Londonu, cca. 7 godina ako si na minimalcu. Pretpostavljam da si onda već kupio stan?
Također pretpostavljam da ti i žena imate više od minimalca, pa je otplaćeno za 5 godina?
Nakon tih 5 godina uzmeš još jedan, otplatiš za 5 ili brzže čak pošto je tu i ekstra prihod od najma prvog stana.
I eto, za manje od 10 godina si nazad u Hrvatskoj u penziji, s dvije nekretnine u Londonu koje se rentaju
Living a dream
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 17:04   #409
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Polako, nismo još ni godinu dana ovdje

Žena je na početničkoj plaći, a ja sam tek stigao prije 2 mjeseca i nisam (zasad) uspio naći posao. S jednom plaćom pristojno živimo i još nam ostane. Kad uleti posao, s dvije plaće i nekakvim realnim napretkom na poslu se sigurno nakon 3-4 godine može razmišljati o nekakvoj investiciji u nekretninu, ako odlučimo ostati u Londonu i UK općenito.

Koliko vidim, trenutno je u trendu kupovanje kuća po Midlandsu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 18:43   #410
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Polako, nismo još ni godinu dana ovdje

Žena je na početničkoj plaći, a ja sam tek stigao prije 2 mjeseca i nisam (zasad) uspio naći posao. S jednom plaćom pristojno živimo i još nam ostane. Kad uleti posao, s dvije plaće i nekakvim realnim napretkom na poslu se sigurno nakon 3-4 godine može razmišljati o nekakvoj investiciji u nekretninu, ako odlučimo ostati u Londonu i UK općenito.

Koliko vidim, trenutno je u trendu kupovanje kuća po Midlandsu.



aahhh, kao da sebe slusam.... sretno s kupnjom nekretnine.



Downpayment ne treba za kupnju? koliki je minimum? 5% vrijednosti nekretnine? Ispod 20% pologa trebas mortgage insurance?
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 19:07   #411
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
Ajme šta ste zapeli za te nekretnine u Londonu Pustite čovjeka 3-5 godina pa budemo vidjeli, ne morate odmah na glavu. Svato ima svoje navike, potrebe i životne situacije.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 19:11   #412
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
A bas, klasicni Gabre
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 22:05   #413
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Sorry ali to onda nije kupovina stana i cijela ona matematika pada u vodu. To je kao leasing sa učešćem , nije stan tvoj nego si si smanjio ratu
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 12:41   #414
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Ovdje su dosta strogi oko toga može li si pojedinac nešto stvarno priuštiti.

Svakome se prati credit history na koji utječe plaćaš li sve svoje obaveze na vrijeme (od računa za mobitel, do režija, koliko i koliko često ideš prema limitu kreditne kartice i jesi li općenito financijski odgovoran. Čak i (ne)izlaženje na izbore utječe na credit rating.

Netko kao ja, tko nema nikakav credit history ovdje, ne može na rate kupiti ni mobitel

Cijeli taj način "kupovine" stana je prilagođen tome da si svatko na neki način može riješiti stambeno pitanje. Kredit za puni iznos stana nitko ne može dobiti koliko sam shvatio.

Napisao sam "kupovina" jer stan ni u jednom slučaju nije tvoj.

Ta kupovina udjela te ne obvezuje na ništa. Ono što nisam našao je moraš li živjeti u tom stanu ili ga možeš rentati, jer u tom slučaju, svoj udio dobivaš nazad kroz mjesečnu rentu.

Vidjet ćemo za x godina, zasad mi ovo izgleda interesantno.

Gabre gore gleda iz svoje perspektive nekog s ženom i troje ili četvero djece, barem dva auta i puno potencijalnih nepredviđenih troškova uz sve to. Ja gledam iz perspektive dvoje ljudi koji ne planiraju djecu i koji će imati više prihoda nego rashoda, gdje auto nije potreban, a zdravstvo je besplatno pa mi se ovo čini izvedivo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 14:55   #415
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Znači ona priča oko minimalca u RH i UK i gdje je bolje pada u vodu, jer u UK ne možeš ništa kupiti već "rentati" cijeli život, dok u RH i s minimalcom možeš nešto kupiti?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 15:10   #416
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Nije govno nego se pas posrao

"Rentao" si stan za idućih 10 generacija ili kupio. Tek 11. generacija ima neki trošak jer će morati doplatiti ekstenziju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 15:19   #417
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Znači, želiš reći da imaš identična prava kao da je tvoj stan?

U suglasnosti s stanarima u zgradi, možeš rušiti, prepravljati, dati ciganima u najam ili free itd.?

I na vlasničkom listu, tko je na papiru?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 15:27   #418
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Imaš, ali za svaku takvu modifikaciju moraš dobiti dozvolu tj. licence to alter.
https://www.licencetoalter.com/#:~:t...f%20the%20work.
Recimo, za promjenu prozora, moraš dobiti i dozvolu od "councila" (općine) jer su tu jako osjetljivi na vizualni dojam, pa nema toga da nešto strši kao da nije dio te zgrade.
Nema sušila za veš na balkonima, nema klima uređaja na fasadama... Susjedi te prijave councilu ako im nešto nagrđuje životni prostor
Rentanje je isto dopušteno, ali uz dozvolu vlasnika zgrade. Ako kaže ne, onda je ne.
https://www.landlordzone.co.uk/infor...easehold-flat/

Nema vlasničkih listova, imaš pravni ugovor o najmu
Citiraj:
You’ll have a legal agreement with the landlord (sometimes known as the ‘freeholder’) called a ‘lease’. This tells you how many years you’ll own the property.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 18.02.2021. u 15:34.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 15:33   #419
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Ok, a koliko koštaju oni koje moš kupiti?
Ili kuća recimo?
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 15:38   #420
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Imaš, ali za svaku takvu modifikaciju moraš dobiti dozvolu tj. licence to alter.
https://www.licencetoalter.com/#:~:t...f%20the%20work.
Recimo, za promjenu prozora, moraš dobiti i dozvolu od "councila" (općine) jer su tu jako osjetljivi na vizualni dojam, pa nema toga da nešto strši kao da nije dio te zgrade.
Nema sušila za veš na balkonima, nema klima uređaja na fasadama... Susjedi te prijave councilu ako im nešto nagrđuje životni prostor
Rentanje je isto dopušteno, ali uz dozvolu vlasnika zgrade. Ako kaže ne, onda je ne.
https://www.landlordzone.co.uk/infor...easehold-flat/

Nema vlasničkih listova, imaš pravni ugovor o najmu
Daleko je to od vlasništva onda, tj. ovakvog vlasništa o kakvom mi pričamo u RH.

Ovo što ti govoriš je rentanje na dulje staze.

Ako jednog dana odlučiš napustiti UK i to prodati/dati dalje nekome, nije tvoje.

Niti će ikad biti. U RH, nakon 15 godina imaš svoje, imaš čistih 100k EUR (karikiram) ako odlučiš prodati ili nešto slično. Gore, 15 godina plaćaš, nakon što odlaziš iz UK, nemaš ništa.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na