Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2019., 20:10   #661
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
To sam si tako htio, nije slučajno
Evo još dve fotke..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	FB_IMG_1563818976746.jpg‎
Views:	266
Size:	301.7 kB
ID:	21365   Click image for larger version

Name:	FB_IMG_1563818970919.jpg‎
Views:	234
Size:	333.7 kB
ID:	21366  
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2019., 21:41   #662
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Vrhunski napravljeno. Svaka cast
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 23:45   #663
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Bump za dizanje teme. Ima li još bajkera na forumu? Počinje sezona, ajde nabacite slike ljubimaca
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 14:50   #664
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Bump za dizanje teme. Ima li još bajkera na forumu? Počinje sezona, ajde nabacite slike ljubimaca
ne bi se nazvao bajkerom, ali bajk uzet prosle godine napokon. zelja za motorom koja datira iz srednje skole i gledanja raznih nakeda se napokon ostvarila prosle godine u matorskim danima



__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 14:55   #665
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nije motor, prošle sezone sam presložio skuter kompletno, motor, varijator, prijenos, gume, sve. Napravio sam toliko kilometara da nisam ni do tehničkog ošao.
Totalno sam zapustio taj hobi, sto drugih nekih obaveza.


Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
ne bi se nazvao bajkerom, ali bajk uzet prosle godine napokon. zelja za motorom koja datira iz srednje skole i gledanja raznih nakeda se napokon ostvarila prosle godine u matorskim danima



Lijep stroj.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 14:59   #666
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ja sada koristim ovo vrijeme (pogotovo u Rijeci) za odlazak do smeca na motoru skoro.

uzeo ga sa 5000km, sada ima blizu 7500 od prosle godine. inace je 2015.godiste, XJR 1300..za mene i moju velicinu taman motor - a to mi odmah prvi motor nakon sto sam polozio punu A kategoriju 2018 godine.

za sada nemam nekih obaveza prevelikih kad sam doma pa se mogu vozikati, cak je i ova korona tome pomogla jer sam se mogao voziti a druzenja nije bilo.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 15:09   #667
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
ne bi se nazvao bajkerom, ali bajk uzet prosle godine napokon. zelja za motorom koja datira iz srednje skole i gledanja raznih nakeda se napokon ostvarila prosle godine u matorskim danima



Čestitam, predivan je!

Ja sam gledao godinu dana što uzeti, gledao sam i takav kao što si ti uzeo ali sam 1,90m i malo mi je mali motor, odnosno kratak i izgledam nezgrapno na njemu. Tako da sam uzeo taj model ali 2014 godinu (zadnju koju su radili takve veće) i uzeo ovaj:



stavim slike kasnije kad dođem doma, nemam kod sebe trenutno niti jednu...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 16:15   #668
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Čestitam, predivan je!

Ja sam gledao godinu dana što uzeti, gledao sam i takav kao što si ti uzeo ali sam 1,90m i malo mi je mali motor, odnosno kratak i izgledam nezgrapno na njemu. Tako da sam uzeo taj model ali 2014 godinu (zadnju koju su radili takve veće) i uzeo ovaj:



stavim slike kasnije kad dođem doma, nemam kod sebe trenutno niti jednu...
mozda sam i ja trebao taj iz 2014e godine, pogotovo zbog razlike u tanku. Ali nekako se odlucio i uzeo iako sam i ja 191cm visok, tako da mi je onako..na knap
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 17:02   #669
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
ne bi se nazvao bajkerom, ali bajk uzet prosle godine napokon. zelja za motorom koja datira iz srednje skole i gledanja raznih nakeda se napokon ostvarila prosle godine u matorskim danima




Lajkam makinju
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 17:40   #670
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ufff, prelijepa XJR. Ni ja nisam vozio vec vise od 10 godina i upravo idem pogledati jednog VN900, ali sam kad sam vidio tvoju Yamahu sam se i ja sjetio stare ljubavi iz mladih dana. Mozda bih se i ja ipak trebao na XJR presaltati
@alengrosevic Zar ti je stvarno mala XJR1300? Ja sam 1,94cm visok i bas sam razmisljao o XJR radi gabarita. Koliko je ta prije 2014-te veca i pogodnija za nas velike?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 21:22   #671
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
>2014 je dosta veci, sa vecim tankom od ja mislim 24L

2015< je cafe racer stil, smanjili su ga i tank je mislim 14L total sto je stvarno malo. Ako si 194, onda bi preporucio ovaj stariji. Samo kako nisam strucnjak za XJR ne znam da li je 2014 i prije sa ubrizgavanjem goriva.. Znam da su stariji sa karburatorom, ali ne znam do koje godine. Ubrizgavanje je bolje jer se ne jebes s karburatorima, a i manja potrosnja.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 21:42   #672
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ufff, prelijepa XJR. Ni ja nisam vozio vec vise od 10 godina i upravo idem pogledati jednog VN900, ali sam kad sam vidio tvoju Yamahu sam se i ja sjetio stare ljubavi iz mladih dana. Mozda bih se i ja ipak trebao na XJR presaltati
@alengrosevic Zar ti je stvarno mala XJR1300? Ja sam 1,94cm visok i bas sam razmisljao o XJR radi gabarita. Koliko je ta prije 2014-te veca i pogodnija za nas velike?
Šasija je ista ali su smanjili tank (sa 20 na 14l), smanjili su rep odnosno za drugog vozača i taj noviji caffe racer tip mi je na knap, sjeo sam na njega ali evo na ovoj mojoj se ljepše vozim. Mislim, mogao bih se i na kraćem voziti, ali mi je ugodnije na mojoj, taj stariji veći model. Za velike vozače imaš u biti 3 starija modela (ako tražiš takve nakede), XJR 1300 do 2014, GSX1400, i ZRX 1200. Eventualno Honda CB1300 ali one se vrlo rijetke.

Za visinu vozača i kako to otprilike izgleda, odi na ovu stranicu:
https://cycle-ergo.com

Samo inče odnosno te njihove jedinice promjeni u cm (options).

Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
>2014 je dosta veci, sa vecim tankom od ja mislim 24L

2015< je cafe racer stil, smanjili su ga i tank je mislim 14L total sto je stvarno malo. Ako si 194, onda bi preporucio ovaj stariji. Samo kako nisam strucnjak za XJR ne znam da li je 2014 i prije sa ubrizgavanjem goriva.. Znam da su stariji sa karburatorom, ali ne znam do koje godine. Ubrizgavanje je bolje jer se ne jebes s karburatorima, a i manja potrosnja.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
u pravu si, tank su smanjili sa 20 na 14l što mi je veliki minus, puno manji domet i češće tankanje. S time da je noviji tank plastični dok je stariji metalni.

Ubrizgavanje su uveli od 2007 godine, mislim da im je model RP19 oznaka za to. Vrlo su rijetki kod nas noviji od 2009 godine. Ima ih na mobile.de ali evo npr uvoz za mojeg iz slovenije, iz 2014 godine je bio ugrubo 1.000 eur. Ali gledajući cijene naših rabljenih kad sam sve zbrojio, isplatilo mi se.
Vrlo zadovoljan kupnjom, sutra poslikam na suncu dok ga zglancam, da ne postam slike zmazanog (prašina, pelud ili što već je ovih dana u zraku).
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 22:24   #673
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ja sam inace htio hyper nakeda, ali nikako nisam htio za prvi motor preko 10k davati kao za npr MT10 i sl. jer sam htio ipak da ima kvalitetniji ovjes koji mogu namjestiti, kvalitetnije kocnice i sl. Volim svemirski look i znam da bi ga za koju god mogao prodati. Na kraju sam nasao ovu sviralicu i odusevljen, savrsen za mene jedino mi fali 6a brzina malo haha
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2020., 00:27   #674
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Da, to je najveći minus xjr serije po meni, što nema šeste brzine.

Ali mi se često zna desiti da zaboravim u kojoj sam brzini, motor praktički isto poteže u 3 i 5 brzini

Sad sam u potrazi za dobrom kožnom jaknom. Našao sam u Held-u jedan onak fini kožnjak (link) ali mi je malo puno dati 500 eur za jaknu. Ne vozim se tako puno, ali opet bih volio neku kožnu jaknu, čini mi se bolja zaštita od običnih. Ima li tko preporuku za dobru a opet jeftiniju jaknu?

EDIT: frend kupuje BMW S1000R, brutalan motor...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2020., 07:35   #675
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ipak sam na kraju jucer kupio VN900. Kako nisam stvarno dugo vozio, ovo smatram fakticki prvim motorom i iskreno malo me bilo strah te XJR-ke. Najprije se zelim podsjetiti i uci u djir na slabijem motoru pa ce onda vjerovatno biti nesto jace, ali onda vjerovatno VZR M1800R. Jos jedna ljubav iz mladosti, da
Sto se tice kozne jakne, ja sam nasao ovo:
https://www.amazon.de/dp/B07QSB13X7/..._EdKTEbPBB248G
Definitivno ne izgleda lose, a cijena je smijesna.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2020., 07:43   #676
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Nabaci koju sliku kawe
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2020., 08:19   #677
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Nabaci koju sliku kawe
Evo brzinski par slika od jucer. Sad ce u garazu dok vozacka ne bude rjesena pa onda djiranje dok me zena ne ostavi jer sam stalno na motoru

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2020., 09:06   #678
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Da, to je najveći minus xjr serije po meni, što nema šeste brzine.

Ali mi se često zna desiti da zaboravim u kojoj sam brzini, motor praktički isto poteže u 3 i 5 brzini

Sad sam u potrazi za dobrom kožnom jaknom. Našao sam u Held-u jedan onak fini kožnjak (link) ali mi je malo puno dati 500 eur za jaknu. Ne vozim se tako puno, ali opet bih volio neku kožnu jaknu, čini mi se bolja zaštita od običnih. Ima li tko preporuku za dobru a opet jeftiniju jaknu?

EDIT: frend kupuje BMW S1000R, brutalan motor...
BMW je jurilica samo takva, kvaliteta na visini ali SKUPOO brate

jesi isprobao koznjak? mene nekako stiscu, jer iako imam mali pivski trbuh ramena(prsa isto siroka) su mi dvostruko sira od struka i onda mi je ful tesko naci odgovarajucu jaknu. za prvu ruku sam bio uzeo Spidi tekstilnu i super mi je za sada, iduce je hlace i motoristicke tenisice (samo ne znam koje). Tenisice mi tesko nac zbog broja, nema puno 46 motoristickih tenisica u okolici.

Inace iz Ri se ode do Italije gdje imaju puno bolji izbor opreme, ali me COVID sprijecio da odem u nabavku kompletne opreme da si postanem pravi 'bajker'


Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Evo brzinski par slika od jucer. Sad ce u garazu dok vozacka ne bude rjesena pa onda djiranje dok me zena ne ostavi jer sam stalno na motoru
Kawa je fin kruzer za totalno gustanje, lagano u fotelji vozis. Super kupnja i moj stav je da je bolje racionalno razmisljati oko kupnje motora. Ne toliko prepustiti adrenalinu da vodi kupnju.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2020., 21:38   #679
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Meni trbuh nije problem, upravo sam skinuo 9 kila
Kožnjak bi neki pripasao uz motor pa da to bude sve usklađeno. Tekstil iako je praktičan me ne privlači. Konžnjak je malo krut ali ima modela od janjeće kože (ili nešto slično) koja je podatnija. Budem prošao bike shopove u ZG pa vidio kaj se nudi jeftinije. Ili kad popusti ovo sa zarazom odem u Louis u Austriju.

Evo par slika od danas:








Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 10.05.2020. u 00:08.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 10:15   #680
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
uff jebeno izgleda, vrh motor i klasicna linija koja ce vjecno izgledati dobro
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 11:13   #681
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Danas konacno stigao VN u garazu i ne mogu se oteti dojmu da sam mozda ipak trebao uzeti XJR. Znam, ovaj se vozi jako lagano, doslovno kao neki skuter i sve to stoji da je to mozda pametnija kupnja, ali sto vise gledam ovu tvoju XJR na slikama, sve je vise zelim u garazi
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 12:50   #682
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Danas konacno stigao VN u garazu i ne mogu se oteti dojmu da sam mozda ipak trebao uzeti XJR. Znam, ovaj se vozi jako lagano, doslovno kao neki skuter i sve to stoji da je to mozda pametnija kupnja, ali sto vise gledam ovu tvoju XJR na slikama, sve je vise zelim u garazi
ma uzeo si vrhunski motor koji će te sigurno godinama služiti. To su dvije različite klase motora, tvoj je više za ležerniju i ugodnu vožnju. Planirao sam i ja jedno vrijeme uzeti takav sličan motor koji si ti uzeo, ali na kraju je prevladala dugogodišnja ljubav i uzeo sam XJR. I nije mi žao, odličan je.
Kad se zasitiš VN-a lako se uzme neka XJR-ica (noviji ili stariji model, zavisno o željama) ali je jedino bed kaj ih nema tu kod nas previše u dobrom stanju, pa za dobar primjerak moraš negdje u inozemstvo(EDIT: sad vidim da si u DE, onda je izbor još i lakši). A davanja nisu mala. Sad samo uživaj u motoru i guštaj maksimalno, treba ovo lijepo vrijeme iskoristiti

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 11.05.2020. u 14:20.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 14:59   #683
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Jucerasnji djir od Plomina prema Lovranu:
https://vimeo.com/418428548
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 15:50   #684
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Jos da nema ove genericke lose muzike ili da je na 15% glasnoce da se vise cuje motor bilo bi top.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 15:57   #685
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Jucerasnji djir od Plomina prema Lovranu:
https://vimeo.com/418428548
Koja razlika sada i prošle godine u 8. mjesecu. Auto na autu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 16:31   #686
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Jos da nema ove genericke lose muzike ili da je na 15% glasnoce da se vise cuje motor bilo bi top.
Jednostavno je preglasan sum vjetra, ovako se cuje malo motora a generic royalty free pjesma maskira sum vjetra 😁😁

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 10:37   #687
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Jucerasnji djir od Plomina prema Lovranu:
https://vimeo.com/418428548
Jel se meni cini sa videa ili se ta XJR prelako vozi? Ufff, sve mi se cini da VN ode na bubanj dok ga jos nisam i zavolio
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 12:04   #688
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
bok,

godinama mi je jedan skuter 50ccm (cagiva) stajao u garazi i konacno sam nasao covjeka koji se hoce zabavljati s popravkom... (anlaser, fergazer,...)

i jos treba (malo ) poravnati vilicu, tj skinuti kotac, pa bih u djiru uzeo i nove gume .

trazim prijedloge:
u knjizici pise. 130/60 r13
gore su neke michelin, valjda iz '98
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 12:31   #689
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ja sam na starom NRG-u vozia Pirelli EVO 21/22 i bia super zadovoljan. 500 kn obe su me kostale a mislim da je i dalje takva cijena.
Dunlop Scootsmart bi trebale isto bit okej, Metzeler Feelfree isto ali ih nisam vozia.

Michelin ne bi preporucia jer trenutno na scarabeu 300 iman city grip i uzasne su gume.

upisi dimenzije i baci oko na izbor tu: http://www.motogume.hr/ponuda/scooter
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 15:44   #690
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Jel se meni cini sa videa ili se ta XJR prelako vozi? Ufff, sve mi se cini da VN ode na bubanj dok ga jos nisam i zavolio
sta da ti kazem, vozi se ko bicikla. ne osjetis tezinu uopce.

uzmi u obzir da je meni to prvi PRAVI motor, prije toga sam imao 50ccm skuter kad sam isao na faks davno
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na