Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.01.2015., 22:23   #5041
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
Ukoliko je netko još u nedoumici u vezi 2g/3g/4g switcheva, rješenje je vrlo jednostavno:

1. Potreban iFile ili afc2add za ifunbox (podrazumijeva jailbreak; su privilegije)
2. Fajlovi zaslužni za "nadvladavanje" 2g (edge) mreže se nalaze u:
System/Library/Carrier Bundles/iPhone/TMobile_hr.bundle
3. overrides_N41_N42.plist, overrides_N41_N42.pri i overrides_N41_N42.plist (u signatures folderu) se moraju izbrisat

Napomena: dotična 3 fajla se nikako ne smiju preimenovat kako je to prethodno rađeno na < iOS8 (sa % znakovima na kraju naziva), u suprotnom je restore zagarantiran.

Dokaz da radi (u mom slučaju na T-mobile HR):

Thx, probao sam vec tu metodu ali nisam pravo resetirao mob pa sam mislio da ne radi.. Znas li mozda za sto sluze ti fajlovi i ima li negativnih posljedica ukoliko se obrisu?

Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
Proba san nace neke suvisle testove ali nisan nasa, pa bih zamolio ako imas u bookmark arhivi koji takav test da mi zalipis linkove. Tnx
Ne znam jesmo se razumili ili ne.. Uglavnom, cim je spojen na 2g ili 3g mrezu ostaje na njoj skidao ti nesto ili ne skidao. Samo sto na 2g trosi (puno) manje baterije jer je 3g cip ugasen..

2g brzine su sasvim dovoljne za push notifikacije i text komunikaciju jer je wifi skoro svuda dostupan. Isto tako npr; zasto bi mi 3g cuclao bateriju dok igram neke igre ili sl. (koje ionako same po sebi znaju odraditi taj posao i mimo 3g cipa )
rak21 je offline  
Staro 01.01.2015., 23:18   #5042
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova

Ne znam jesmo se razumili ili ne.. Uglavnom, cim je spojen na 2g ili 3g mrezu ostaje na njoj skidao ti nesto ili ne skidao. Samo sto na 2g trosi (puno) manje baterije jer je 3g cip ugasen..
Dakako. Ali opet cu napisati.
Citiraj:
2g brzine su sasvim dovoljne za push notifikacije i text komunikaciju jer je wifi skoro svuda dostupan. Isto tako npr; zasto bi mi 3g cuclao bateriju dok igram neke igre ili sl. (koje ionako same po sebi znaju odraditi taj posao i mimo 3g cipa )
Da li su iste dovoljne za BAR i sve ostalo. Konkretno iman 4 mail računa na push, na 3 dobivam heavy mailove (po par mb) da li isti troši bateriju više ako se pati na 2G (karikiram) ili ako mail povuče za 2-3 s i tako manje troši sam background process? Opet kažen nisan naša suvisle testove, a mislin da apple nije toliko retardiran da ne stavlja u neki low power state ili nesto sl 3g dok je na Wifiu. Opet mozda se varan.
__________________
Drift_King je offline  
Staro 04.01.2015., 12:08   #5043
scorpio_007
mmmda
Moj komp
 
scorpio_007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: VŽ, Croatia
Postovi: 162
Pozdrav,

kakva su vam iskustva s 'tempered glass screen protector-ima' ? Imate neku preporuku kojeg uzeti s ebaya (da li vrijedi dati 100, 200kn+ ili su dovoljno dobri i ovi za par dolara)?
__________________
scorpio_007 je offline  
Staro 04.01.2015., 13:20   #5044
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Thx, probao sam vec tu metodu ali nisam pravo resetirao mob pa sam mislio da ne radi.. Znas li mozda za sto sluze ti fajlovi i ima li negativnih posljedica ukoliko se obrisu?



Ne znam jesmo se razumili ili ne.. Uglavnom, cim je spojen na 2g ili 3g mrezu ostaje na njoj skidao ti nesto ili ne skidao. Samo sto na 2g trosi (puno) manje baterije jer je 3g cip ugasen..

2g brzine su sasvim dovoljne za push notifikacije i text komunikaciju jer je wifi skoro svuda dostupan. Isto tako npr; zasto bi mi 3g cuclao bateriju dok igram neke igre ili sl. (koje ionako same po sebi znaju odraditi taj posao i mimo 3g cipa )
Ti fajlovi se automatski skidaju kao "carrier settings update" kroz iTunes. U suštini to ne služi ničemu otkad je izašao iOS 8. Samo navodi na ideju da edge nije podržan od strane naših operatera jer smo tako "moderni".

Ova linija koda sve govori:

< key > Enable4GByDefault < /key >
< true/ >

RascaL je offline  
Staro 04.01.2015., 13:28   #5045
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Evo ljudi samo da javim... Naime otišao mi je gumb za zaključavanje na mom iphone 5, tipičan i čest slučaj.

I uz razno surfanje i neznam kakve ne sve ideje, frend mi kaže, pa jesi li bio kod onog lika šta popravlja apple uređaje, u Varaždinu? Ja kažem da nisam ni čuo za njega, a kamoli bio, malo proguglao i čovjek ima prijavljenu firmu, i popravlja uređaje. Popravlja baš sve, i 90% toga riješi u 1 danu.

Ja sam ga nazvao, dogovorio termin isti dan, popravio mi za 1h i uzeo 150kn. Ja i više nego zadovoljan.

iFix

Neznam čovjeka osobno, tako da nemojte to gledati ko neku reklamu, jer ju ne radim, samo ljudi koji se ne vole zezati s tim (kao ja), a blizu su Varaždina (ima i neku foru s poštom, možete i poslati uređaj), kontaktirajte ga.

Riješio frendu bateriju neki dan, kaže da mu drži dulje nego kad je kupio novi iphone. Tako da svi zadovoljni za sada.
Mommistake je offline  
Staro 04.01.2015., 13:59   #5046
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor scorpio_007 Pregled postova
Pozdrav,

kakva su vam iskustva s 'tempered glass screen protector-ima' ? Imate neku preporuku kojeg uzeti s ebaya (da li vrijedi dati 100, 200kn+ ili su dovoljno dobri i ovi za par dolara)?
Narucio 2 komada (kom 1.30 USD), danas ga zalijepio, a posto imam tanku tpu masku i lagano mi dize protector u kutu. Naruciti cu ovaj put neki skuplji i neku masku drugu
__________________
imaticx je offline  
Staro 04.01.2015., 15:05   #5047
Ban Coolin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Tuzla
Postovi: 6
pozdrav
kažu da je za "zdravlje" baterije najbolje da se dopuni samo do 80%
e, zna li neko kakvu besplatnu app koja će na neki način dati neki zvučni znak da je punjenje baterije došlo do nekog zadanog procenta, konkretno 80%
hvala
Ban Coolin je offline  
Staro 04.01.2015., 16:08   #5048
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Citiraj:
Autor Ban Coolin Pregled postova
pozdrav
kažu da je za "zdravlje" baterije najbolje da se dopuni samo do 80%
e, zna li neko kakvu besplatnu app koja će na neki način dati neki zvučni znak da je punjenje baterije došlo do nekog zadanog procenta, konkretno 80%
hvala
Nije istina.. Mozes ga komotno puniti do 100% samo nije zdravo da se cesto prazni baterija do kraja.. U biti dobro bi bilo spojiti ga na punjac kad god si u prilici.
rak21 je offline  
Staro 04.01.2015., 16:18   #5049
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo ljudi samo da javim... Naime otišao mi je gumb za zaključavanje na mom iphone 5, tipičan i čest slučaj.

I uz razno surfanje i neznam kakve ne sve ideje, frend mi kaže, pa jesi li bio kod onog lika šta popravlja apple uređaje, u Varaždinu? Ja kažem da nisam ni čuo za njega, a kamoli bio, malo proguglao i čovjek ima prijavljenu firmu, i popravlja uređaje. Popravlja baš sve, i 90% toga riješi u 1 danu.

Ja sam ga nazvao, dogovorio termin isti dan, popravio mi za 1h i uzeo 150kn. Ja i više nego zadovoljan.

iFix

Neznam čovjeka osobno, tako da nemojte to gledati ko neku reklamu, jer ju ne radim, samo ljudi koji se ne vole zezati s tim (kao ja), a blizu su Varaždina (ima i neku foru s poštom, možete i poslati uređaj), kontaktirajte ga.

Riješio frendu bateriju neki dan, kaže da mu drži dulje nego kad je kupio novi iphone. Tako da svi zadovoljni za sada.
Ja inače poznam iz viđenja tog momka, i sam sam kod njega popravljao 4S. Nema greške, korektan i sve odrađeno prema dogovoru.
Jeste da je dječarac, ali zna svoj posao Preporuka!
i-man je online  
Staro 04.01.2015., 16:43   #5050
Ban Coolin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Tuzla
Postovi: 6
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Nije istina.. Mozes ga komotno puniti do 100% samo nije zdravo da se cesto prazni baterija do kraja.. U biti dobro bi bilo spojiti ga na punjac kad god si u prilici.
ne znam
svugdje gdje sam čito, kažu da je optimalno do 80%
jedino kad se skroz isprazni ispod 20% onda je preporučljiov napravit totalno punjenje do 100%

Zadnje izmijenjeno od: Ban Coolin. 04.01.2015. u 16:53.
Ban Coolin je offline  
Staro 04.01.2015., 17:21   #5051
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Citiraj:
Autor Ban Coolin Pregled postova
ne znam
svugdje gdje sam čito, kažu da je optimalno do 80%
jedino kad se skroz isprazni ispod 20% onda je preporučljiov napravit totalno punjenje do 100%
ti znas bolje..https://www.apple.com/batteries/why-lithium-ion/
rak21 je offline  
Staro 04.01.2015., 17:35   #5052
Ban Coolin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Tuzla
Postovi: 6
With lithium-ion batteries, the capacity diminishes slightly with each complete charge cycle.

Ban Coolin je offline  
Staro 04.01.2015., 19:17   #5053
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Trebao bi prodat jedan iPhone od člana obitelji pa me zanima šta se sve treba napravit da se obriše apsolutno sve s njega, ime iPhone-a, spojivost sa bilo kakvih accountima (apple id, app store, itunes itd)?
Mirkopoter je online  
Staro 04.01.2015., 20:38   #5054
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,451
Settings-general-reset-erase all content and settings
__________________
mamutarka je online  
Staro 04.01.2015., 20:59   #5055
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
BTW nije neki test, ali evo vec san par puta izgasio Wifi (iz Control centera) na lokacijama di iman 4g/3g i upaljen je bio EDGE pa bi se switcha na 3G. Tako da ne mislin da je 3G stalno online
__________________
Drift_King je offline  
Staro 04.01.2015., 21:45   #5056
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Citiraj:
Autor Ban Coolin Pregled postova
With lithium-ion batteries, the capacity diminishes slightly with each complete charge cycle.

Jel znas ti sto je uopce charge circle? Aj se ti lijepo ostavi corava posla i ne brigaj nepotrebnim stvarima
rak21 je offline  
Staro 05.01.2015., 03:55   #5057
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,451
Kad upalim DND mode, on mi ne silenca pozive nego ih skroz odbija. Znaci nazovem se s drugog broja da testiram i ne zvoni nego odbije poziv.

Zar nebi samo trebao silencat, da ne svjetli, vibrira?

Jer imam namjesteni repeated calls, pa kad 2x zove isti broj da mi zvoni iako je dnd, no kad im odbije odmah svi zovu drugi puta i dnd mi uopce nema koristi.
__________________
mamutarka je online  
Staro 05.01.2015., 04:53   #5058
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Kad upalim DND mode, on mi ne silenca pozive nego ih skroz odbija. Znaci nazovem se s drugog broja da testiram i ne zvoni nego odbije poziv.

Zar nebi samo trebao silencat, da ne svjetli, vibrira?

Jer imam namjesteni repeated calls, pa kad 2x zove isti broj da mi zvoni iako je dnd, no kad im odbije odmah svi zovu drugi puta i dnd mi uopce nema koristi.
Meni samo favoriti prolaze, svi ostali dobiju odjeb. Samo ostane notifikacija.
__________________
Drift_King je offline  
Staro 05.01.2015., 07:37   #5059
Ban Coolin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Tuzla
Postovi: 6
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Jel znas ti sto je uopce charge circle? Aj se ti lijepo ostavi corava posla i ne brigaj nepotrebnim stvarima
ne
ako možeš da me prosvjetliš, bio bih zahvalan
Ban Coolin je offline  
Staro 05.01.2015., 10:12   #5060
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Joj što se opterećujete sa tim baterijama. Punjenje do 80%, pražnjenje do 20%, đizus.
Koga briga. Punite i praznite kako želite, a za koju godinu ćete ionako ILI promjeniti mobitel ILI u servisu staviti novu bateriju..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 05.01.2015., 11:24   #5061
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Joj što se opterećujete sa tim baterijama. Punjenje do 80%, pražnjenje do 20%, đizus.
Koga briga. Punite i praznite kako želite, a za koju godinu ćete ionako ILI promjeniti mobitel ILI u servisu staviti novu bateriju..
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 05.01.2015., 11:26   #5062
Ban Coolin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Tuzla
Postovi: 6
može bit, ali ne mora da znači
pošto mi je iPhone 4 po dizajnu remek djelo, najljepši mobitel ikad, 10 puta ljepši od 5ice a pogotovo od bezlične 6ice (samsung look), mislim ga imat "vječno"
Ban Coolin je offline  
Staro 05.01.2015., 11:36   #5063
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,451
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
Meni samo favoriti prolaze, svi ostali dobiju odjeb. Samo ostane notifikacija.
nisi me skužio, i meni odbija pozive, ali ih ODBIJA a ja sam mislio da ih treba samo SILENCAT kužiš

ajde se pliz nazovi s nekog broja, i dal će ti odbit poziv ili ga samo silencat? znači dal ćeš dok se zoveš ćut ''tuuuuuu tuuuuuu'' ili će ti reć kao da je korisnik zauzet tak neš
__________________
mamutarka je online  
Staro 05.01.2015., 11:40   #5064
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 05.01.2015., 11:56   #5065
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,451
ma to sve stoji samo me zanima da se netko nazove na ajfon koji je u DND modu, i dal čuje u slušalici zvonjenje ili mu kaže da je korisnik zauzet
__________________
mamutarka je online  
Staro 05.01.2015., 18:45   #5066
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,451
Nitko nemre testirat?

enivej da se pohvalim, nabavio prvi ajfon, ne radi ali nastojat ću ga osposobit nekako, i dosta je ogreban al jbg

ima i usporedba sa 6+, mogu reći da je 6+ po dizajnu vrlo sličan, iako 3x tanji, zaobljeni rubovi podsjećaju na prvi ajfon

__________________
mamutarka je online  
Staro 05.01.2015., 20:19   #5067
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Ja restauriram jedan 3G. Kupio novu prednju stranu, novu straznju sa srebrnim rubom, baterija je jos dobra, kad to stigne, sastaviti i kao novi ce biti
__________________
imaticx je offline  
Staro 05.01.2015., 20:44   #5068
KOveonline
Registered User
 
KOveonline's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 47
Nu da vas upitam, na poslu imam hotspot koji se sam prekine nakon pola sata ili kad se Mob stavi na stand by. I onda ponovo treba kucati login i pass, a pass je za prste polomiti (pa ga držim na C/P.) na starom iP4 sam nekako namjestio autofill opciju i sada na iP6 ne mogu nikako. U Safariju mi radi autosave tih stvari i autofill, ali u skočnom prozoru hotspota neće. Pomagajte
KOveonline je offline  
Staro 06.01.2015., 01:06   #5069
eraserx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 105
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ma to sve stoji samo me zanima da se netko nazove na ajfon koji je u DND modu, i dal čuje u slušalici zvonjenje ili mu kaže da je korisnik zauzet
Zauzeto bude. (i5, 8.1.2 ako je bitno iz nekog razloga )
eraserx je offline  
Staro 06.01.2015., 01:12   #5070
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,451
Tenks, to me zanimalo. Ja bih vise volio da onaj tko zove cuje zvonjavu, a ajfon da bude silencan, al sto je tu je
__________________
mamutarka je online  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na