Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2009., 15:13   #1
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
iphon ili 5800 ili ....

poz ljudi
pošto mogu uzeti na ugovor u voljenom t-mobilu novi mob a imam brdo bodova(popust 1200kn) a na tarifi sam inaće 150 zanima me što mi je pametnije uzeti,ja preferiram 5800 ali mi dosta prijatelja savjetuje iphon,ili neki drugi savjet,važno mi je da je fon sa velikim touch ekranom,da ima wifi,koristan(KORISTAN) GPS,kamera mi nije toliko važna i naravno solidna izrada!većinom prićam a malo šaljem sms-ova,koristio bi mi za surfane malo i većinom kao mp3 player ili za gledanje filmova i igranje igrica(fucking noćne smijene)
prihvaćam sve sugestije!
inaće korisnik već dvije godine n73 s kojom sam srastao!
molio bi ako može što prije jer bi to trebao riješiti danas ili najkasnije sutra prije podne!
hvala
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 15:37   #2
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
imam 5800xm... mob je odlican, jedino sto me smeta je izrada tj nekako je preplastican...

ima bolji (manji diagonalno, ali vece reze) ekran od iphonea...

ima symbian koji koristis vec 2god... tak da se nemas sta navikavat... osim sto 5800xm puno brze vrti symbian od n73

ima koristan gps... citaj mos inst. garmina

kamera nije bajna, al bolja od iphoneove...

bolji/laksi unos teksta... mos birat izmedju 3 tipkovnice i/ili rukopisa... isto mos pisat prstom/trzalicom/stylusom...

muziku prebacujes drag'n'drop na mob... ne treba ti nikaki itunes...

sto se igrica tice tu je iphone jaci... 5800xm dolazi s relativno novom s60v5 verzijom symbiana... tak da igre/programi radjeni za s60v3 ne rade ili ne rade kak spada



iphone ima "image", odlicnu kvalitetu izrade, i brdo (nepotrebnih) aplikacija...
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2009., 15:41   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
X5800 je bolja opcija od ajfona. Ako ništa drugo, bar možeš staviti na njega masu aplikacija i igrica uključujući i navigaciju (Garmin, iGO), kad već imaš gps, o kojoj na ajfonu možeš samo sanjati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 15:50   #4
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
ako ti je vecinom za surfanje i mp3 nemas sto razmisljati, ajfon je mob za tebe. Uz to je i neponovljive kvalitete izrade, daleko bolje od 5800. Jedno sto ces trebati malo istraziti kako funkcionira ako se dosad nisi susretao s ajfonovima. Moj savijet je da ga uzmes na tarifu 300 jer ce te izaci dosta povoljnije a nakon 3 mjeseca lako se prebacis na tarifu 150, u biti nabolje je da uzmes posebnu tarifu za iphone kako bi ga mogao u potunosti iskoristiti. Znam da neces biti razocaran jer i ja sam koristio n73 od kad je izasao, promijenio 2 ista, nakon toga uzeo 6120 zbog duplo brzeg procesora i na kraju zavrsio na iphone.u sasvim slucajno (uletio mi u tarifi za 300kn). Imao sam izuzetno losu predodzbu o istom i imao ga namjeru utopiti, nisam ga ni koristio 2 mjeseca. Nakon sto sam ga poceo koristiti i malo po malo upoznao sve njegove dobre strane, odusevio sam se kako funkcionalnoscu (ali tek nakon jailbreake.a) i pogotovo kvalitetom izrade, telefon super lezi u ruci i iznimno je dobro sklopljen. Nema vise onog skripanja kao kod nokija.. Kazem ti, ne mozes pogrijesiti ako se imalo volis upoznavati sa mobom a pretpostavljam da ti kao bivsem korisniku symbiana to nece predstavljati problem

I da, koristio sam i Samsung Omniu i SE P1i i zarekao se da vise nikad necu koristiti screen touch sa stylusom, koja je to tlaka.. Iphone uvjerljivo najbolje funkcionira sa prstom i sad bi mi se vrlo tesko bilo vracati na standardnu tipkovnicu.

Negativna strana za sad je blentav sistem spremenja datoteka u iphone koji nema veze s logikom no i to se da rijesiti odredenim cydia aplikacijama te gps, koji je neupotrebljiv ako nemas neku mobilnu tarifu a i to ce se promjeniti uskoro..

Ako budes trebao pomoc, dolazim u OS nakon uskrsa pa te mogu uputiti u osnove..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 16:12   #5
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
hvala svima,kao što sam i mislio bit će se teško odlućiti tako da će biti vjerovatno odlazak u tcentar i na licu mijesta!
ak ništa uzmem iphon i lako ga utrpam ak mi se ne sviđa i uzmem neš drugo,a i mislim da iphon ide bolje kao polovni!!

Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
ako ti je vecinom za surfanje i mp3 nemas sto razmisljati, ajfon je mob za tebe. Uz to je i neponovljive kvalitete izrade, daleko bolje od 5800. Jedno sto ces trebati malo istraziti kako funkcionira ako se dosad nisi susretao s ajfonovima. Moj savijet je da ga uzmes na tarifu 300 jer ce te izaci dosta povoljnije a nakon 3 mjeseca lako se prebacis na tarifu 150, u biti nabolje je da uzmes posebnu tarifu za iphone kako bi ga mogao u potunosti iskoristiti. Znam da neces biti razocaran jer i ja sam koristio n73 od kad je izasao, promijenio 2 ista, nakon toga uzeo 6120 zbog duplo brzeg procesora i na kraju zavrsio na iphone.u sasvim slucajno (uletio mi u tarifi za 300kn). Imao sam izuzetno losu predodzbu o istom i imao ga namjeru utopiti, nisam ga ni koristio 2 mjeseca. Nakon sto sam ga poceo koristiti i malo po malo upoznao sve njegove dobre strane, odusevio sam se kako funkcionalnoscu (ali tek nakon jailbreake.a) i pogotovo kvalitetom izrade, telefon super lezi u ruci i iznimno je dobro sklopljen. Nema vise onog skripanja kao kod nokija.. Kazem ti, ne mozes pogrijesiti ako se imalo volis upoznavati sa mobom a pretpostavljam da ti kao bivsem korisniku symbiana to nece predstavljati problem

I da, koristio sam i Samsung Omniu i SE P1i i zarekao se da vise nikad necu koristiti screen touch sa stylusom, koja je to tlaka.. Iphone uvjerljivo najbolje funkcionira sa prstom i sad bi mi se vrlo tesko bilo vracati na standardnu tipkovnicu.

Negativna strana za sad je blentav sistem spremenja datoteka u iphone koji nema veze s logikom no i to se da rijesiti odredenim cydia aplikacijama te gps, koji je neupotrebljiv ako nemas neku mobilnu tarifu a i to ce se promjeniti uskoro..

Ako budes trebao pomoc, dolazim u OS nakon uskrsa pa te mogu uputiti u osnove..
evo uletio u iphon
sada malo studiram ga,ako imaš savijeta kakvih javi mi na pm!

Zadnje izmijenjeno od: Router. 10.04.2009. u 21:50.
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 23:29   #6
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Ja bi radije nokiu... Iako sam radio na obje i iphone ima puno bolje riješeno pisanje sms-a brži je, zgodniji, bolja konstrukcija....

Ali nokia je nokia i na symbian mogu staviti čuda.
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 17:42   #7
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
ja sam isto za nokiu, misli da je funkcionalniji, a ipak ExpressMusic naziv nije bzvz, milim da je u tom pogledu ozvucenja bolja od ajfona....
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 21:07   #8
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
ja sam isto za nokiu, misli da je funkcionalniji, a ipak ExpressMusic naziv nije bzvz, milim da je u tom pogledu ozvucenja bolja od ajfona....
uzeo sam iphon i bio sam iskreno išo po nokiu i kažu da je nemaju već dva tijedna i ne znaju kad će doći pa sam uzeo iphon jer sam mislio kako ga lako mogu prodat pa uzet nokiu
ali
vjerovatno niš od toga,stvarno sam super ugodno iznenađen i vjerovatno ću ga zadržat!
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 21:20   #9
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Dobar je iPhone odabir. S novim sof-om ga sve vise "popravljaju" pa mozes sve ko i s "normalnim" mobitelima.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2009., 23:55   #10
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a ono, tek kad izađe OS 3.0 onda ce bit ko drugi mobiteli što se tiče nekih softverskih rjesenja, dok je ekran, izrada, dizajn, još uvijek daleko ispred svoh ostalih...
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2009., 18:32   #11
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
5800, mislim trenutno najisplativija kupnja, velika rezolucija veliki ekran, filmovi izgledaju odlično, odličan zvuk, ugrađeni stereo zvučnici, gps, kamera po danu slika dobro dok pri slaboj rasvjeti loše i uz blic,
gil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na