Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2008., 19:37   #1
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
X2 6400+ stock cooler?

Slazem tu neku konfu i sad gledam taj cooler s pipe-ovima i ne djeluje mi bas tiho.
Ima tko iskustava kolko je to glasno pri malo vecem opterecenju?
Da ni ne sastavljam ako je glasan nego odmah trazim drugi
Ako trazim drugi, sto uzeti za malo para, jel bi freezer 64 to rashladio, kuciste ce biti dobro ventilirano i nece bit OC-a?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 14:51   #2
iime
Premium
Moj komp
 
iime's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Ukoliko neće biti OC-a, dovoljan ti je stock cooler (nije pre glasan). Imam isti proc, isprobao sam Arctic Cooling Freezer 64, te zaključio da je stock čak i bolji. Trenutačno imam Scythe ZIPANG, s kojim sam pre zadovoljan, ali to je jedan drugi film.
iime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2008., 14:55   #3
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor iime Pregled postova
Ukoliko neće biti OC-a, dovoljan ti je stock cooler (nije pre glasan). Imam isti proc, isprobao sam Arctic Cooling Freezer 64, te zaključio da je stock čak i bolji. Trenutačno imam Scythe ZIPANG, s kojim sam pre zadovoljan, ali to je jedan drugi film.
po cemu je stock bolji od Freezera ?
Router je online   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 15:54   #4
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
po cemu je stock bolji od Freezera ?
Po tome sto je besplatan
Naravno da je freezer bolji, neznam cemu njegova izjava.
U svakom slucaju ako ne mislis clockati nemoj kupovati novi cooler, stock ce ti biti i vise nego dovoljan, a nije previse ni glasan ako je vjerovati ljudima po forumima.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 16:01   #5
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Po tome sto je besplatan
Naravno da je freezer bolji, neznam cemu njegova izjava.
U svakom slucaju ako ne mislis clockati nemoj kupovati novi cooler, stock ce ti biti i vise nego dovoljan, a nije previse ni glasan ako je vjerovati ljudima po forumima.
Nije besplatan , u cijeni proca itekako platis i cooler , pa nije amd caritas
Router je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 12:44   #6
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664

Pa normalno da platis i cooler u cijeni, nisu ludi da budu u minusu sa prodavanjem procesora. Cemu uopce ovakva izjava?
AMD 6400+ uvijek dolazi sa stock coolerom (bar koliko ja znam), sto znaci da nemozes birati hoces li "platiti" taj cooler ili ne...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 13:01   #7
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova

Pa normalno da platis i cooler u cijeni, nisu ludi da budu u minusu sa prodavanjem procesora. Cemu uopce ovakva izjava?
AMD 6400+ uvijek dolazi sa stock coolerom (bar koliko ja znam), sto znaci da nemozes birati hoces li "platiti" taj cooler ili ne...
Takva izjava zato jer si nazvao 'besplatnim' nesto sto nije besplatno ...

i jos me nazivas ovakvim - ja nisam nikom stavio nista , samo sam pitao u ovoj temi po cemu je taj box od 6400 nekom bolji od frezera ? vidio sam ga na 6000 ali vjerujem da se radi o istoj bestiji , sa dva heat pipe i malo je veci od standardnog boxa ...
Router je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 13:08   #8
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Netko je malo skrt?
Isprike na - , nisam citao sto znaci nego mi je faca izgledala dobro za dani trenutak

__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 13:13   #9
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Netko je malo skrt?
Isprike na - , nisam citao sto znaci nego mi je faca izgledala dobro za dani trenutak

Ma nema frke Nisam škrt , nego sam Škot
Router je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 17:44   #10
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
vidio sam ga na 6000 ali vjerujem da se radi o istoj bestiji , sa dva heat pipe i malo je veci od standardnog boxa ...

Da, malo je veci. Evo u usporedbi sa box coolerom od 3600+










c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2008., 17:49   #11
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Super slike Milka a ?

sad kad gledam vidim da je i puno gusci po pitanju samog tijela kulera , mislim da se da itekako iskoristiti ...
Router je online   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 18:07   #12
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Super slike Milka a ?
Champiolade limited edition

Citiraj:
sad kad gledam vidim da je i puno gusci po pitanju samog tijela kulera , mislim da se da itekako iskoristiti ...
Je, evo tu se vidi...sorry na losim slikama (K750i), izvadio fotic i skuzio da u torbici imam 8 praznih baterija...sad se pune
Cak su i neku bakrenu bazu stavili...nazalost, tek iduci vikend cu naci vremena da to sklopim pa onda javim kak radi.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 18:10   #13
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Isti takav sam ja dobio sa s939 x2 4400+ prije dobre 3 godine. Cooler je stvarno zvijerka i nema potrebe da ga mjenjas.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 18:14   #14
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Sto s ovim slojem "paste" koji je gore, izgleda mi prilicno dobro, mekano...da ja ipak stavim arctic silver 5?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2008., 01:28   #15
ZALMAN
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1
Ako misliš imati dobru ventilaciju, i ne OC-ati onda nema potrebe da platiš freezer-a.
Pasta je solidna iako je arctic silver svakako bolji.
E sad nemogu reći kolika je razlika između venta na ovome hladnjaku i običnom AMD stock-u, ali za običan znam da postaje neugodan iznad 2200 rpm-a a maksimalnih 3200 je poprilična katastrofa.
To je dosta subjektivno, pa svakako prvo složi stvar, pogledaj temperature i razinu buke, ako bi buka bila problem onda bi se freezer isplatio, oko temperature ne moraš brinuti.
ZALMAN je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 06:58   #16
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Ovak, slozio sam to jucer nabrzinu na hrpu. Cooler je OK, u full loadu se razvrti negdje na 2600 rpm i onda se cuje. Sto se temp. tice, nakon pola sata full temp je bila 55-56, kako koja jezgra (pastu nisam mijenjao). Kuciste je nazalost Gigabyte GZ-X5 i iako ima 2x12 cm venta, meni se ne svidja. Ventovi su dosta glasni, lim je tanki ko rizla, a one kopce za montiranje HDD-ova ne funkcioniraju bas najbolje (sve se klima) tako da smo ipak morali staviti sve na sarafe
Vidjet cemo kak bude to radilo na dulje staze sto se tice buke i temp., ako bude preglasno, onda vjerojatno slijede novi ventovi, freezer itd
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2008., 21:03   #17
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Slazem tu neku konfu i sad gledam taj cooler s pipe-ovima i ne djeluje mi bas tiho.
Ima tko iskustava kolko je to glasno pri malo vecem opterecenju?
Da ni ne sastavljam ako je glasan nego odmah trazim drugi
Ako trazim drugi, sto uzeti za malo para, jel bi freezer 64 to rashladio, kuciste ce biti dobro ventilirano i nece bit OC-a?
Ovako, i sam sam se dvoumio kada sam kupio svoj 6400....i zakeljio sam gore na proc taj cooler...i uskoro pozalio!!
Kada sam poceo igrati cura iz kuhinje je pocela vikati sta to ronda i neka cupam to van...nisam mogao ni TV pokraj njega gledati kolika je buka bila! Sve ok dok recimo ne zaigras neku igru, ali stari moj kada pocne rondat kada se proc malo zagirje...kaos zivi. Zamjenio sam ga bas za doticni Freezer i napokon sve ok.....temperature super, a moja bolja polovica zadovoljna jer napokon moze gledati TV na miru!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na