Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2009., 18:38   #61
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Naivno je to očekivati,a još naivnije kupiti.To je sve,i tako se priča ponavlja unazad 2,3g otkad je hardver dostupniji nego ikad cijenama. Sad baš da ću se diviti nečemu zato šta je novo i piše 250 a ne 9800GTX+,e pa neću,bio troller,spammer ili samo jako bistar.
znaci ja definitivno preporucujem kupovinu ove kartice? samo nje? gdje sam napisao to? ajd nadi pa quote-aj, ja se micem iz teme. ili sam napisao da se obje kartice isplate??
ovo za ime me nimalo ne tangira i ne dira, da me dira morao bi imao nesto zvucno kao alfa brera, cbr, a nikako korejanca sa imenom naglasak. zaboli me........

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Po meni je 250 idiotarija ravna 4830 kartici,koja je ni vrit,ni mimo,clockana dostiže i prestiže ponekad 4850 model,stock kartica je slabija,isto tako i nvidia sad ubacuje ovaj 250 model. Nigdje,ni vrit,ni mimo. Ali para i ljudi koji će trošiti nikad previše. Prostora za napredak je uvijek ipak manje.
ovo ne kuzim najbolje. HD4830 je oslabljena verzija HD4850, ima slabije perfomanse, ali i "slabije" kosta. usporedivati HD4850 sa GTS 250 nije jednako, relacija 9800GTX(+) sa 9800GT vec da. ali GTS 250 nema jos oslabljenu verziju, tako da nisam pohvatao po cemu je GTS 250 slabiji model od cega

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ne definira cijena uspjeh i popularnost kartice burko,nego što dobiješ za tu lovu,a ako dobiješ nešto što već postoji na tržištu po nižoj cijeni,sad stvarno o polovnom i neću,makar sam neki dan zatupio s tim,priznam,pričam o novom,zašto bi netko sa bilo kojom g92 karticom prelazio na ovo?! pa i g80.
Nema smisla. Da kupujem novo kao marko,i da me nije briga da za 200kn više dobijem polovni CF,moram ja,4850tica,onda bi kupio,i chillao.
e sad me vec prozivas da svakako podrzavam GTS 250. i nije problem, objasnit cu ja svakome tko ovako shvati, i 100 puta ako treba.
jel nVidia napravila potez kakav je napravila? odlucila svim aktualnim karticama (osim dosadasnje 200 serije) promijeniti imena? jest, tu se mislim slazemo.
e sad, to je zavrsen posao, dosle su "nove" kartice.
svrha usporedbe nije glorificiranje i uzdizanje jedne te iste kartice (sto sam napisao vec koliko puta, to je sve isti jebeni cip - G92), nego usporediti dal se stanje ista promijenilo u pogledu perfomansi usporedno sa prethodnicom 9800GTX(+), i usporedno sa najvecim konkurentom suprotnog tabora - ATi HD4850. i jel se promijenilo? jest, barem sudeci po onome iz reviewa. brojevi pokazuju najljepse, pa ne mozes tvrditi da nije tako kad u svakom reviewu GTS 250 barem za minimalno dobija obje druge kartice. pa cak i u slucaju kad su i GTS 250 i HD4850 obje po 1GB rama.........

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Samo da se malo osvrnem,bez ljutnje jasno,na šest reviewova.Pročitao sam ih valjda preko 200 otkad pratim Vga segment,i svi imaju nešto zajedničko,a to je da su hype-ani do bola,čitaj,prenapuhani. Na kraju to ipak dovodi u pitanje njihovu vjerodostojnost i uvjete testiranja. Gilberta se razapelo da mi se želudac okrenuo,kad dečko jadan nije čisti install OS-a napravio,mislite li da se to vani radi?! Tko meni kaže da oni nisu recimo,napamet ću, usporedili 9800GTX+ na 3.2 procu a napisali da je na 4.0 testiran,dok je GTS 250 testiran zaista na C2D 4.0 . Tko to meni iz grafova onih i brojki može kazati?!

Ne mislite da je ovo teorija urote,ovo je nešto jako realno još otkad sam gledao peglanje 9800pro od strane 6600GT,pa preko veoma čudnih rezultata 7600GT vs. X800XT kartica,pa sad 4850 vs GTS 250. Ne kažem sad svi briju, ja u pravu,nego sam od onih,dok ne testiram osobno,ili mi netko od prijatelja ne provjeri,ja to neću kupiti.
pa jel te tko uopce tjera da kupis GTS 250? alo, mislim, jel se tebi uopce isplati mijenjati, ma cak i razmisljati o mjenjanju grafickih? ti opravdavas svoj strah da ne kupis nesto drugo, nekim cudnim nacinom se odgovaras da se ne zaletis i potrosis pare na nesto s cim ces dobiti najcesce ispod 10% boljih perfomansi? o cemu ti covjece pricas, pa kako strasno kako svatko gleda iz svoje guzice? mislis da samo ti kupujes komponente? svatko tko si razmislja o kupovini ove kartice ili HD4850, a da ima middle, middle-high segmet ove ili prosle generacije atija ili nvidije, po meni je iskreno glupa osoba. ili ima para pa ga boli ona stvar, ali takve osobe niti ne zanima zasto se ne isplati - on mora imati novo.
a sad zamisli ovu situaciju - kupujes novo racunalo, prvo ili upgrade nakon P4 ili semprona 2200+. jel toliki problem ako si netko ne uzme atija, nego nvidiju? toliko je spusio na perfomansama? prije nego povuces razliku u cijeni, procitaj prosli post jer se ja ravnam dosta po takvom misljenju.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Moju karticu ima wolverine,kkljajic je imao,i još par tu ljudi,i to je dovoljna preporuka. Pričekajmo marka i njegov osvrt. I njemu slične,koji će kupiti.
ma da, to ti je razlog zasto si uzeo ovu karticu. zato si valjda i uzeo 3870x2..........
sorry, morao sam



edit
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
.......inače mi je kartica da kupujem novo ganc okej. I tjera sve na high na 1920x1200.Bez AA i AF,jasno.
sorry, da sam ne trazim i ne pregledavam svaki post, ali mislim da to nisi rekao. barem ne da se moze polujasno ili jasno razumijeti iz tvog napisanoga. ako grijesim, ispricavam se.
ali vidis da i ti kazes da ti je ok kartica. ipak se slozili na kraju
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 18:41   #62
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Zločest si,ko da radiš u linksu. 3870x2 sam đabe dobio.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2009., 19:27   #63
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 903
Jedno znam necu popusit taj marketing!
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 20:49   #64
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
mislim da kartica nije ni namjenjena nekome tko ima za klasu jacu.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 21:15   #65
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor DraŽ Pregled postova
Jedno znam necu popusit taj marketing!
Da, vidim da si skoro i popušio.

...vidim da napadate The sanjara dosta, ali koliko sam uspio sve procitat, definitivno govori i u moje ime, jer slicno razmišljam(dobro, tu smo negdje). Iako mi je nekidan slao nekakve cudne PMove u vezi kupovine neke grafe, ali dobro, to se on šalio
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 21:42   #66
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 903
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
Da, vidim da si skoro i popušio.

...vidim da napadate The sanjara dosta, ali koliko sam uspio sve procitat, definitivno govori i u moje ime, jer slicno razmišljam(dobro, tu smo negdje). Iako mi je nekidan slao nekakve cudne PMove u vezi kupovine neke grafe, ali dobro, to se on šalio
Nekužim te?
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 22:27   #67
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
...vidim da napadate The sanjara dosta, ali koliko sam uspio sve procitat, definitivno govori i u moje ime, jer slicno razmišljam(dobro, tu smo negdje). Iako mi je nekidan slao nekakve cudne PMove u vezi kupovine neke grafe, ali dobro, to se on šalio
ma ne napada ga nitko nego je vise naporan s time da bi proizvodjaci svoje cijene trebali kreirati po stanju na pceks trznici
Vjerovatno ce mu sljedeci korak biti slanje maila AMDu da vise spuste tu cijenu 4850, sta si oni umisljaju trazit 1100kn kad je na trznici 700 polovna
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 22:33   #68
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ma ne napada ga nitko nego je vise naporan s time da bi proizvodjaci svoje cijene trebali kreirati po stanju na pceks trznici
Vjerovatno ce mu sljedeci korak biti slanje maila AMDu da vise spuste tu cijenu 4850, sta si oni umisljaju trazit 1100kn kad je na trznici 700 polovna
e pa to to(majku im, ali misim da bi mogli spustiti neke cijene, da imamo opet grabanje za grafe do 999 kn(9800GTX,4850 i 8800GTS 512))..iako shvacam cijelu situaciju, jer moraju nam nekako izmust lovu van, treba se zato branit i kupovat nisko potrosne i nove g80 grafe LOL

edit:@Draž, ma glupost
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 22:44   #69
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ma ne napada ga nitko nego je vise naporan s time da bi proizvodjaci svoje cijene trebali kreirati po stanju na pceks trznici
Vjerovatno ce mu sljedeci korak biti slanje maila AMDu da vise spuste tu cijenu 4850, sta si oni umisljaju trazit 1100kn kad je na trznici 700 polovna
, lol, trgam se! Jesi lud, , da kaj si oni umišljaju tražit za 4850 1100kn a tu se jedva proda po 700 !
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 23:19   #70
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
eto. ne znam zaista dal da se dalje uopce trudim.

necete pusiti marketing? kakav pobogu marketing? nebi nista rekao da je GTS 250 izasla sa cijenom daleko vecom od prethodne 9800GTX(+), ali ono, 91 kuna je razlika najjeftinijih. gdje je tu marketing? e sad bas iz svog principa necu kupit GTS 250, eto bas necu (iako sam planirao 9800GTX+ uzet). jel se o tome prica? sorry, ali ja jos nisam procitao prakticki niti jednog postenog argumenta zasto kartica ne valja, osim istine (sto sam i sam napisao) - rebrandiranja, koje i meni osobno se nimalo ne svida. ali opet kazem, jel kartica toliko dobila visu novu cijenu? - nije, 91 kuna je zanemarivo na cijenu od +1000 kuna, zar ne?

takoder je zanimljivo kako najvise odbijaju i pljuju po GTS 250 vlasnici mahom ATi-jevih kartica. ili thedream koji je najvise kao argument uzimao cijenu polovnih HD4850/8800GTS G92, ali i sam je rekao da nije isto. ja ne znam jeste li si uopce dali truda i pogledali rezultate ili ne, ali vidim u sta se pretvara tema, i to tocno ono sto je Cele333 napisao.

i ako moze za kraj u ovom postu vezano za GTS 250, navedite mi dva cvrsta argumenta zasto je GTS 250 losa kartica (osim drugog imena), i ja cu ozbiljno razmisliti o promijeni misljenja. i takoder cu reci da sam pogrjesio, ispricat cu se svima na zamaranju mozdanih vijuga i pisanju poduzih postova. a ne samo uletiti sa postom tipa - graficka ne valja, ista stvar, teski promasaj i slicno. ako vec imas obraza reci to za bilo sta, pa onda barem reci zasto.



i kad vec pilimo, ja evo jos nesto da argumentirano kazem. kad su izasle HD4800 kartice, napravio sam jako slicnu stvar, pokupio podatke iz tri reviewa (ali veca kolicinski nego ovih 6 ovdje), i usporedio ih. i zakljucak - platis (tada, kad su izasle) 61% vise za HD4870 da bi dobio 19,8% vece perfomanse. sada je malo drugacije, razlika u cijeni je sada vrlo dobrih i osjetno manjih 34,7%, ali samo zato sto je HD4870 osjetno pojeftinila u tih 6 mjeseci sto je proslo od onog reviewa. i to za nemalih skoro pa 400 kuna. a HD4850 za cak 65 kuna se moze naci jeftinija nego prije 6 mjeseci. i onda nesto pricajte o marketingu samo jedne strane, halo. i opet kazem, gleda se i ponasa pristrano jednoj strani, jer oboje proizvodaca muljaju i imo drze predugo visoku cijenu kartica. samo sto nije nimalo fer jedne optuzivati i otvoreno reci sto jest, a za druge presutiti. inace, evo te usporedbe HD4850 i HD4870 - 4870 VS 4850, usporedba perfomansama i cijenom.
ja barem mogu reci da brojke govore za ono sto napisem i mislim, a ne izjavljivati da nesto ne valja samo zato sto sam pristran jednom proizvodacu, ili zato sto moje msljenje mora biti najpametnije.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2009., 23:35   #71
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ja imam jedan cvrst argument - konkurencija je 4850 od koje je skuplja 20% a brza (a i to li-la) 1%.
Naravno, osobno to ne shvacam uopce tako jer nema te ustede koja bi me u tom izboru nagovorila na 4850, dovoljno sam zivaca s njom izgubio. Ali velika vecina ljudi vjerovatno da. I to je dio koji ti moras razumiti.
Ili da probamo drugacije (ali racuna se jos kao jedan argument naravno ). Na stranu to sto 4850 nije pol godine pojeftinila kune (osim kod celeta ocito ) ali ni g92b pod kojim god hoces imenom nije dosao do njezine cijene. A izravni su konkurenti. A sada jos izlazi pod trecim imenom pod kojim opet nije u istom rangu. Nitko ne kaze da to tako nece biti, ali situacija je danas takva kakva je.
Kartica uopce nije losa, bemti pa i sam je imam pod aliasom ali s ovom danasnjom cijenom nikako nije zanimljiva. Pogotovo kad je 4870 skuplja 10% a daje 20ak% bolje perfomanse. Za razliku od ovih fram gore-fram dolje usporedbi 20% je vec nesto opipljivo. Vidis, ovo moze biti i argument br. 2

I napominjem da ovo pisem u fazi kada mrzim ATI koja ce me drzati jedno barem jos pola godine tako da u tekstu uopce nema fanatizma
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 23:36   #72
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
lega Burko ne daj se smetat
vise je nas sta te tapsemo po ramenu i podrzavamo tvoje uratke nego onih koji pljuckaju i provociraju, ali kako to obicno biva oni losi su puno glasniji od dobrih pa ispada da ih je vise
jos jednom fala na trudu i nadam se da ce ti se opet dat napraviti nesto slicno kad izadju nove grafe bilo NVIDIA ili AMD-ATI

__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 00:48   #73
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova

Po meni je 250 idiotarija ravna 4830 kartici,koja je ni vrit,ni mimo,clockana dostiže i prestiže ponekad 4850 model,stock kartica je slabija,isto tako i nvidia sad ubacuje ovaj 250 model. Nigdje,ni vrit,ni mimo. Ali para i ljudi koji će trošiti nikad previše. Prostora za napredak je uvijek ipak manje.
idiotarija,što mi se sviđa kod interneta,zato što svi mrtvi jazavci pročitaju JEDAN review,ili bolje reći preview kartice i po tome osuđuju. A zašto ti spadaš u tu skupinu? zato što nemaš tu karrticu pa sudiš,zato što neznaš da se ta kartica veoma bolje kloka i po 200mhz(u mom slučaju) te na svačiju žalost odere klokanu 4850(sa stockovima i na jednoj i na drugoj,nažalost,4850 neda veći clock zbog defaultnih temp) i to dovoljno za totalni taunt nad frendom.....uostalom,rast cijena na HR tržištu uzrokovala je totalna rasprodaja tih kartica(LINKS,čeko frend par dana da stigne nakon prve pošiljke XFXa) pa si ti misli dal je idiotarija ta kartica il to što ti valjaš po forumu
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 01:22   #74
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
hm, zasada jedan agrument zasto ne, i to od imo od ovdje najrealnije osobe koja se ukljucila u temu. zasto jedan argument, ne dva? jer cijenu uzimam kao jedan argument, bez obzira na HD4870. jer koliko se tek onda vise isplati uzeti HD4830, koja je malo slabija od HD4850, ali nekih 200 kuna jeftinija? kuzite sto hocu reci .

svakako dobar argument, ali opet kazem, kartica se tek pojavila sa novim imenom, i nema jos ponude od puno proizvodaca. da GTS 250 ima visu cijenu taman usporedno sa HD4850, tu se takoder slazem, jer je to ipak cca 250 kuna, sto je danas jedan S1+dva pristojna 120mm ventilatora. ali osim cijene koja bi mogla i trebala biti niza, koji je jos razlog zasto ova kartica ne valja? pogotovo kad se usporedi sa prethodnicom - 9800GTX+, koja je vecih dimenzija, vise se grije, vise struje trosi, i ima malo (zanemarivo malo, ali ima razlike) slabije perfomanse? jer sudeci po procitanome kako se vecina okomila protiv GTS 250, znaci da odobravate 9800GTX+? da se mene pita, ja bi deset puta prije uzeo ovu GTS 250 nego 9800GTX+, a u tome je i poanta cijele price. zato je i dobila od mene neku ocjenu od 4,5 od 5 (mislim da sam to na Linksu napisao), jer da je cijena jednaka kao HD4850 bila bi bez problema 5/5 (cca 200-250 kuna niza).

ali opet kazem, kartica je daleko od sranja ili pogreske ili promasaja. jest cjedenje vec odavno lansiranog cipa i arhikteture, ali cipa koji jos uvijek odlicno odolijeva zubu vremena, i kolicini konkurencije. i opet kazem, ako netko zeli nvidiju, ili se premislja koju da uzme - HD4850 ili GTS 250, nece niti sa jednom nimalo lose proci. sa HD4850 ce proci jeftinije, to stoji, ali po pitanju perfomansi nece fulati niti sa jednom.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 01:50   #75
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
GTX+ 55nm, zašto veliš da se više grije i troši, i još to boldaš?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 02:08   #76
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Sami naponski konektori (dva 6-pinska) na referentnim (i custom) modelima 9800GTX+ kartica daju do znanja da se više grije i više troši od GTS 250 koja u svom referentnom izdanju ima jedan 6-pinski konektor.
Isto tak su HD 4670, HD 4830 i recimo HD 4870 55nm kartice, a opet jedna troši više od druge, tj. od treće.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 02:31   #77
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
GTX+ 55nm, zašto veliš da se više grije i troši, i još to boldaš?
da istaknem koja je prednost GTS 250 i nad prethodnicom 9800GTX(+), a samim time i ATi-jevim karticama? jesu obje nVidije 55nm, ali evo nekih slika iz pojedinih reviewa potrosnje struje load/idle, i zagrijavanja:




tko laze, a tko ne - ja ne znam. jer sam isto nasao jos par reviewa u kojima GTS 250 trosi vise od GTX 260, ili vise od HD4870, ali isto tako i dosta ispod 9800GTX+/HD4850/HD4870/GTX 260...... za ove slike znam da su iz ovih 6 reviewa iz kojih sam radio usporedbu, zato sam na njima i bazirao dosad receno. ali znam sto si htio reci, niti meni nije jasno kako se iste kartice promjenjenog imena drugacije ponasaju........ ali po ovome videno iz reviewa - ispada tako.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 02:45   #78
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
niti meni nije jasno kako se iste kartice promjenjenog imena drugacije ponasaju.
Isti G92b čip na stranu i ostaje PCB sa svojim slojevima, memorijski čipovi sa svojom frekvencijom i naponom, kondenzatori, zavojnice, tranzistori regulatora napajanja i ostale sitnice koje baš ko sam grafički čip (na ovaj ili onaj način) gutaju struju, tj. sudjeluju u ukupnoj potrošnji kartice i evo razlike u potrošnji između kartica baziranih na identičnom G92b čipu. Još u sve to strpajte proizvođače poputa Palita koji rade svoj PCB (i komponente za njega biraju od mase različitih proizvođača) i napajanje kartice, pa veselje postaje još veće.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 02:57   #79
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
hm........
nije toliko razlika u load-u koliko u idle-u, tako da postoji velika mogucnost da je nVidia bolje sredila smanjenje taktova nego kod starije serije. ali svakako i ovo najvise strsi, konektor manje kod GTS 250. ali sto se tice same velicine PCBa, negdje sam naletio i samo preletio da je smanjen naspram 9800GTX+. ali sada je prekasno da se idem zamarat guglom.


btw, jos uvijek cekam drugi argument zasto je GTS 250 losa kartica/sranje/promasaj?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 03:04   #80
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Moreš u sve to ubaciti još i BIOS samih kartica u kojima su složeni naponi, pa i tu ostaje dio "misterija" oko potrošnje. Makar najskuplji dio kartica je PCB koji je (uz sam cooler) zadužen za odvođenje topline s komponenti, (ne)stabilnost kartice prilikom rada i tome slično. Što kvalitetniji PCB sa što boljim (i što bolje raspoređenim) komponentama na sebi i automatski se overclock potencijal, grijanje i potrošnja razlikuju bez obzira na isti GPU.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 08:27   #81
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
hm........
nije toliko razlika u load-u koliko u idle-u, tako da postoji velika mogucnost da je nVidia bolje sredila smanjenje taktova nego kod starije serije. ali svakako i ovo najvise strsi, konektor manje kod GTS 250. ali sto se tice same velicine PCBa, negdje sam naletio i samo preletio da je smanjen naspram 9800GTX+. ali sada je prekasno da se idem zamarat guglom.


btw, jos uvijek cekam drugi argument zasto je GTS 250 losa kartica/sranje/promasaj?
Pa jel to to još uvijek pokušavaš nekima objasniti neke kaj se znalo 2 mjeseca ranije nek je kartica stigla u dućane?

Sve kaj si napisal potpis i svim normalnim je ovo sve već od kad jasno.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 08:55   #82
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Ma glupost,pa tko sad može reći to je sranje.Ako sam ja rekao da je sranje ja se ispričavam,mogu reći da je nepotrebna,kako ona,tako i 4830,jer je cijenom vrlo blizu najjeftinijoj 4850 a bez clockanja je slabija. Clockanje je jako subjektivna stvar šta sreće šta realnih mogućnosti kartice,pa čak unutar iste serije.

Tako da svaka 4830 podere neku sad tamo svaku 4850,možeš objesit mačku o rep.To je ok kartica i ništa više od toga,nešto tipa 3870 na steroidima shadera. Za tu cijenu je ok,meni je promašena,nekom nije i super. Kako uopće raspravljati kad mislimo različito i zašto bi itko bio u pravu onda?

Šta se tiče GTS250, ja mogu reći da GTS 512 ima jedan 6pinac,clocka se na taktove 9800GTX+,troši onda zbog tog jednog - manje od GTX+,a plaćena je duplo manje nego ijedna na tržištu,opet GTX+. Gledam iz perspektive svoje guzice. A pošto pričamo o novim karticama, da imam 1400kn koliko košta GTS250 nazvao bi lijepo celeta i uzeo njegovu Forcericu 4870,a ne ovo. Eto ti argument.

9800GTX+ je cijenom i performansama bila između 4850 i 4870,dok će GTS 250 biti cijenom bliža 4870 a performansama bliža 4850,i to ti je moj faking zaključak za koji mi je valjda trebalo 10 postova umjesto da sam odmah to napisao. Greg ti je rekao šta sam ja mislio,od 4850 je 20% skuplja,a 1,2% brža. Dok ćeš se 10% više rastegnuti do prve 4870,a dobiti opet 20% bržu karticu od GTS250.

To je sve,pa di da ja kažem da je ovo sranje.Nisam glup,ali sve ostalo argumentirano normalno,mogu reći.

Šta se tiče PM-ova kljaji mislio sam da mi treba 260tka dok nisam vidio svoju za 500kn,onda sam se predomislio nešto naglo. A i pomak me zanimao u performansama pošto je i on sam imao GTS 512,doduše na znatno slabijem procu.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 10:58   #83
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Šta se tiče GTS250, ja mogu reći da GTS 512 ima jedan 6pinac,clocka se na taktove 9800GTX+,troši onda zbog tog jednog - manje od GTX+,a plaćena je duplo manje nego ijedna na tržištu,opet GTX+. Gledam iz perspektive svoje guzice. A pošto pričamo o novim karticama, da imam 1400kn koliko košta GTS250 nazvao bi lijepo celeta i uzeo njegovu Forcericu 4870,a ne ovo. Eto ti argument.
to je jos uvijek jedan argument - cijena. jer kako sam vec napisao - da je cijena ~1100 kuna jedne GTS 250, koji bi tada prigovor bio?


Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
9800GTX+ je cijenom i performansama bila između 4850 i 4870,dok će GTS 250 biti cijenom bliža 4870 a performansama bliža 4850,i to ti je moj faking zaključak za koji mi je valjda trebalo 10 postova umjesto da sam odmah to napisao. Greg ti je rekao šta sam ja mislio,od 4850 je 20% skuplja,a 1,2% brža. Dok ćeš se 10% više rastegnuti do prve 4870,a dobiti opet 20% bržu karticu od GTS250.
(po ovome sto si napisao)
9800GTX+ je perfomansama izmedu HD4850 i HD4870, GTS 250 je bliza HD4850 po pitanju perfomansi. jesi ovo napisao, htio reci?
jer kak ima logike, kad je GTS 250 malo jaca od 9800GTX+. pa valjda onda spada istu u tu shemu - izmedu HD4850 i HD4870.

opet kazem - cijena nije napuhana, ali bi trebala biti niza cca 200-250 kuna.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 11:07   #84
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
(po ovome sto si napisao)
9800GTX+ je perfomansama izmedu HD4850 i HD4870, GTS 250 je bliza HD4850 po pitanju perfomansi. jesi ovo napisao, htio reci?
jer kak ima logike, kad je GTS 250 malo jaca od 9800GTX+. pa valjda onda spada istu u tu shemu - izmedu HD4850 i HD4870.
Pa nije on to tak mislil kak je napisal,samo te provocira ko i uvijek.

The dream koji si ti lik.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 11:09   #85
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
nazvao bi lijepo celeta i uzeo njegovu Forcericu 4870,a ne ovo. Eto ti argument.
Ima li ta njegova trgovina ime,pa da ja malo škicnem cjenik?
Rasprava je toliko bespredmetna i toliko ste sranja nadrobili da mi je muka i neću uopće da se uključujem.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 11:14   #86
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 903
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
9800GTX+ je cijenom i performansama bila između 4850 i 4870,dok će GTS 250 biti cijenom bliža 4870,a performansama bliža 4850
To se slažem ali, gts250 je po meni bliža hd4870, nego hd4850.

Ako je 9800gtx+ između, kako onda može gts250 biti bliže hd4850, ako je jaca od 9800gtx+?
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 11:19   #87
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Melani Pregled postova
Pa nije on to tak mislil kak je napisal,samo te provocira ko i uvijek.

The dream koji si ti lik.
Ma nije skužio,trebalo bi 3x pročitati. A sad si burko bome i mene zbunio,cijena nije prenapuhana ali bi trebala biti 200,300kn niža,pa na koji onda qrc nije prenapuhana ako bi niža trebala bit.Onda je. Zezam ja malo,viš kako mel zna.

Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Ima li ta njegova trgovina ime,pa da ja malo škicnem cjenik?
Rasprava je toliko bespredmetna i toliko ste sranja nadrobili da mi je muka i neću uopće da se uključujem.
Navodno ima,celeshop zvan PM . Pošalji mu poruku i raspitaj se, pristojan je,uvijek odgovori.

Šalim se ja malo,vidim da lijepo pričamo,pa da i nastavimo u tom tonu. Ovo su sve tek nagađanja jer se rijetko koja kartica i u praksi ponaša kao na reviewima.Dokaz za to je jadan momak tu s foruma kojemu najobičnija 9800GTX+ kašlje na 550W Corsairu,šta ne da je lol,nego uberlol,a dečko je sve probao.Tako da ne znamo i kako će se ponašati GTS 250 dok netko prvi ne uzme i ne testira.

Burko je objedinio 6 reviewova,potrudio se,veoma je to sve zanimljivo,ali nema do testa na AMD i Intel konfi. To će biti prava stvar recimo phenom vs. quad, 6000+ vs E8400 identičnih taktova.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 11:23   #88
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Dokaz za to je jadan momak tu s foruma kojemu najobičnija 9800GTX+ kašlje na 550W Corsairu,šta ne da je lol,nego uberlol,a dečko je sve probao.
Pusti ti to kraju što je on sve probao.Sad ti to meni reci jel veća vjerojatnost da on ima nestabilan overkluok ili da napajanje ko fol kašlje.Malo pogledaj profil tema koje je taj isti otvorio i sve će ti bit jasnije.
BTW,forum je postao Sodoma i Gomora.I Ledger je posto samozvani overkluok guru,onda možeš mislit koja je razina OC n00bova

Citiraj:
Autor DraŽ Pregled postova
To se slažem ali, gts250 je po meni bliža hd4870, nego hd4850.

Ako je 9800gtx+ između, kako onda može gts250 biti bliže hd4850, ako je jaca od 9800gtx+?
Malo ti imaš izopačenu predodžbu u glavi.Ako je GTS250 2% jača od HD4850,a HD4870 je ~20% jača od obje-kako pobogu može biti bliže HD4870?
To ovako izgleda.



Pejnt FTW
žile je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 11:42   #89
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 903
neznam bome nisam imao gts250 ni 9800gtx, ali neki ljudi koji su presli sa hd4850 na 9800gtx kazu da primjete pomak? Ili seru da se se opravdaju što su glupo postupili ili je stvarno tako ili su jednake performanse

Uglavnom boli mene briga, glavno da je moja jaca od svih pet ili ti dvije(hd4850 i gts250)...
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 11:53   #90
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Više bi rekao kako je takva izjava produkt nekog placebo efekta,ali moguće da zbog komatoznih ATi drivera imaju stabilniji framerate pa da im se zato čini.
žile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na