Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2017., 11:51   #1
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Ati 6850 coold boot problem

Daklem...comp iz profila je u pitanju.

Sve je pocelo sa dobrim grijanjem grafe. Rastavio, promjenio pastu i nazad u comp.
I tada je pocelo, nekada uopce ne da sliku na monitore, comp udje u win, cuje se zvuk i sve al monitori samo blinkaju.

Nekad baci na speaker 1 dugi i 2 kratka beepa (sta je vga ili monitor problem), nema boota.
Nekad samo pocne serija kratkih beepova sta je kao power problem. Nema boota.
Nekad grafa odma zapuca ventove na 100%, nema boota. Koliko sam izgoglao za ati, to je kad joj "fali struje", tipa da jedan 6pin nije ukljucen. (imao to sa 2900 kad sam zaboravio jedan power konektor)

Al kad se boota, radi savrseno, igram MGS5, Gta5, WoWs, whatever, znaci nije da fali struje. Nema restarta, blokavanja itd. Uptime po 4-5-6 mjeseci bez problema.
Restart je sve bez problema. Cold boot, gore navedeni problemi.

Dalje, mislio sam da je ploca (nedaj boze), pa stavim 560ti unutra (imam 2 na lageru pa ih testirao obje), ta grafa trosi cca 30-50w vise od moje. 10ak reboota, svaki cold reboot bez problema iz prve...ok.

6850 izgleda krepaje, al da je probam u drugoj mashini....phenom neki sa 8gb rama itd, 450w chieftec.... boota iz prve. Probao isto tako 10ak puta, svaki put iz prve.

Vratim Ati u svoj comp, boot problemi, bootalo se iz 5og pokusaja.

Ideje?
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2017., 13:12   #2
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Imao sam 100% identican problem sa svojom r9 280X, pisao ovdje na forumi i nisam nasao rjesenje, slao 2 puta na servis i vratili bez da su ista otkrili.
Problem sam rjesio tako sto sam se zamjenio za drugu maticnu slicnih karakteristika na kojoj grafa nije imala cold boot start problem
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2017., 14:01   #3
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Al ova grafa je na toj ploci godinama, nikad problema. Sad odjednom ove ludosti.
Zasto je pocelo samo od sebe, neznam? Kao da ova kombinacije vise nije kompatibilna.

A prije cu promjenit grafu nego plocu, izbor 775 ploca danas je malo problematican.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2017., 15:07   #4
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
I meni je isto bilo, preko godina dana bez problema i onda taj coold start paljenje krenulo zezati. Za razliku od tebe nisam imao te beepove jedino, kada mi nebi dosla slika nakon boota samo bi restartao komp i sve bi bilo normalno nakon toga. Kada bi se grafa upala cijeli dan bi komp radio bez problema, moja je grafa radila u drugim kompovima bez problema, druge grafe kod mene radile na mojoj konfiguraciji...imao sam priliku i samo sam zamijenio MBO i tako rijesio.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2017., 15:30   #5
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Ma ja imam naviku nikad ne gasit comp, ostala paranoja od doba Bartona, kad je ploca napuhala par kondenzatora pa je cold boot strava hoce se vise ikad upalit.
Onaj dan kad sam napravio upgrade, i sve prebacio na novi comp, nisam vise tu plocu mogao upalit

Al ovo me izludilo. Ako je samo grafa problem u svemu ovome, niko sretniji od mene.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 11:50   #6
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
I nova serija problema iskocila.
Imam dual monitor setup, tako da na drugom drzim par sidebar gadgeta za hardwer nadzor. Upalo mi u oko da grafa svako malo zakucava clock na max (775mhz), nebitno jesam u total commanderu il FF/Chromeu, clock divlja.
Prekontrolirao da nisam skupio neko smece al sve cisto.

Inace znam stavit na drugi monitor youtube il twitch dok nesto radim/igram tek tako da se vrti, upalim YT i zauzece grafe na 80%. Ovo nije nikad bilo, NIKAD, znam jer vidim gadget non stop i temp grafe kako raste. Mislio sam da se upalio flash hardware acceleration...ne, izgasen je. Upalim ga i onda padne zauzece grafe na 10-20%. Izgasim i ode na 80%. WTF.
Isto i na HTML5 i Flash playeru, isto i na youtubeu i twitchu, i na Chromeu i FFu. Sa DDUom ocistio sistem i stavio nove drivere....nema pomoci. Ista stvar.
Mislim, zaboga, manji mi je GPU usage kad igram igre nego kad gledam youtube/twitch.

Imam acronis image iz 8og mjeseca (jer je neka budala izbrisala druge kad je falilo mjesta) pa probam sad i to. Ako bude ista stvar, mislim da je problem hardwareske prirode.

Edit: clock divlja, al na stranu to. Ista stvar sa YT/Twitch playbackom. I to OS image star 4 mjeseca sa starim driverima, kad znam sa 110% isgurnosti da je sve radilo ok, i to je radilo prije 3 dana a kamoli 4 mjeseca.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 13.02.2017. u 12:42.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 16:15   #7
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Update, nakon par dana klanja sa OSom, driverima, karticama i opcenito svime sta mi padne na pamet...nisam nista pametniji.

Atica je jos u fazi radjenja sranja. Slucajno mi upalo u oko na GPU-Z da za grafu pise da Bus Interface podrzava PCIe X16 v1.1 al ona radi u PCIe x1 v1.1. Bilo u idle modeu bilo pod gamingom. Google nije pomogao bas oko toga.

Stavio 560ti u comp, i bez drivera je pisalo PCIe X16 v2.0, isto i nakon drivera pise. Sa 560 clock drukcije pise, tj, non stop je 900/1000 i ne divlja gore dole i gpu miran za vrijeme twitch/YT playbacka.

Atica u drugom compu, boot bez ikakve greske. Sve iz prve, GPU-Z prijavljuje PCIe x16 v1.1. Igre rade, i sve radi. Pa sad ti budi pametan.

Ispada da je odjednom maticna ploca jednostavno reka da nema suzivota sa aticom i gotovo. Idiotizam.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2017., 13:13   #8
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Ako ti je OC`an komp, baci ga na default, počupaj višak usb-ova, jedan stik memorije, počisti kontakte od grafe gumicom i polako. Imao sam sličnu stvar davno, čini se da to s775 ploče rade kad se "umore".
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2017., 17:47   #9
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Ma stavio sam 560 u comp, sve bez greske, i boot i gaming...nikakav problem. Comp nije clockan. Samo promjena grafe (koja cak i vise trosi) je rijesila glupost. Ja bi volio da je crkla grafa, bar bi znao na cemu sam.

6850 je u drugom compu, sve bez greske, i driveri i sve.
Al kombinacija main + ati odjednom radi probleme. Kad mi upadne druga gigabyte 775 ploca u ruke, budem se igrao testiranja sa aticom opet.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na