Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2010., 13:14   #1
armagedon
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 1
Post preinstalled windows

hej društvo! lijep pozdrav

novi sam na forumu. a osoba sam koja cesto podize operativni sustav na racunalu, znam sto su preinstalled windowsi i mislim da je stvarno korisno imati ih jer cd-dvd mediji lako se ostete ili "zagube" o driverima da ne govorim prije ih naci na netu..

uglavnom sviđa mi se ta ideja za dodatni menu prilikom bootanja, odmah dostupni driveri i programi prilikom prvog podizanja sustava vidio sam kod frenda na racunalu. ja nemam preinstalirane windowse jer mi je racunalo dostavljeno bez operativnog sustava. zelio bih ih imati i naučiti kako se pravi preinstalacija. postoji li nacin i ako tko moze objasniti kako bih najjednostavnije mogao stvoriti preinstalirane windowse npr. windows 7. (ili barem slicno) s pomocu dvd-a ili image-a windowsa i ubaciti u to sve par programa i drivere

googlao sam za ovo jedino sam nasao članak o xp-u
http://support.microsoft.com/kb/314472
da li je za novije windowse postupak isti ili?

ukoliko je netko vec radio nesto slicno zamolio bih da ostavi komentar, misljenje, kritiku, savjet.. na sto treba paziti i sl.

unaprijed hvala
armagedon je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2010., 01:49   #2
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Nepotrebno. Pogotovo što novije Windowsa možeš instalirat sa USB diska/flash memorije bez puno zezancije. Ali po ovome što si napisao, tebi bi bolje odgovaralo kreiranje preslika cijele particije odmah nakon instalacije sustava i upravljačkih programa. Recimo sa Acronis True Image. Napraviš si image i čuvaš ga na nekoj podatkovnoj particiji i po potrebi ga vratiš u roku 15 minuta.
tutix je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2010., 14:14   #3
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Nepotrebno. Pogotovo što novije Windowsa možeš instalirat sa USB diska/flash memorije bez puno zezancije. Ali po ovome što si napisao, tebi bi bolje odgovaralo kreiranje preslika cijele particije odmah nakon instalacije sustava i upravljačkih programa. Recimo sa Acronis True Image. Napraviš si image i čuvaš ga na nekoj podatkovnoj particiji i po potrebi ga vratiš u roku 15 minuta.
Najjaca stvar za takvo sto. i ja ga koristim. Radi ko beba, aktivacija org windowsa je na mjestu tako da ih ne treba ponovo aktivirati. Uglavnom preporuka.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 14:13   #4
martyn
Premium
Moj komp
 
martyn's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 120
Windows 7 i Vista imaju svoj program za napraviti image (presliku) sistemske particije s instaliranim OS-om. Stoga nije potreban nikakav dodatni program tipa Acronisa (koji i nije besplatan!). Stvar funkcionira bez greške, jedino možda ne tako brzo kao Acronis, ali zato bez dodatnih troškova.
__________________
.........."640K ought to be enough for anybody".........
Lenovo ThinkPad X260:
i5-6300U / 16 GB DDR4 / 500 GB Samsung EVO 850 / 12,5'' 1366x768 IPS / Windows 10 Pro
ThinkPad Pro Dock: 24'' BenQ
BL2420PT 2560x1440 IPS / daskeyboard prime13 / Logitech RX1000 / Harman Kardon Soundsticks II
Pošteni, dobri i odgovorni trgovci: 1
martyn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na