Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.07.2019., 23:47   #541
user4467
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 49
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Nemoj im uplatiti. Ti si platio onoliko koliko je bilo za dostavu u hrvatsku. Neka to gearbest dogovori sa skladištem. Ovo prvi put čujem. Bitno da i dalje se može za 490 dolara naručiti D2 sa dostavom za nas.
probao sam rijesiti sa supportom ali ne dira ih to previse, kazu ili platiti još 25$ ili ponistiti narudžbu.. platio sam pa ako ne salju iduci tjedan onda radim cancel order i dispute.
Ali sve se nekako nadam da stize DHLom sljedeći tjedan.
user4467 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 09:17   #542
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Remote fee ili nesto drugo?
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 13:09   #543
AnteDubrava
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 0
Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
Kako vi punite prednju gumu M365? Ima onaj nastavak, ali kad napunim gumu na 3,8, dok ja taj nastavak odvidam sa ventila, pola zraka ode van. Ima li neki bolji način?
Nastavak je totalno sranje!

Mislio sam da sam mutav kad sam došao na pumpu. Postoji nastvak, mali, plastični, koji naravno nisi dobio. Na 90% pumpi ne možeš napumpati prednju(Ina, Lukoil, Petrol...). Pitaj u bike shopu ili kod vulkanizera, daj mu za kavu ili pitaj da ti naruči.
__________________
NKDZ
AnteDubrava je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 19:33   #544
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
-->
Ima neka slika tog nastavka?


Inače, vidim danas na fb postali sliku. 55kn u Lidla. Mogli su i to staviti u paket - ne bi propali



the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 15:53   #545
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Ima li netko link za provjerene 10" gume za xiaomi m365 pro?
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 18:18   #546
ŠpanskiŠaomi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
citycoco.hr
ŠpanskiŠaomi je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 11:19   #547
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110


Zanimljivo.
Ima li itko iskustva sa njihovim Boosted skejtom kod nas?
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 11:34   #548
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Pa nema ništa za kupit kod nas... imaš samo m365, segway i ostalo dno ponude.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 17:25   #549
AnteDubrava
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 0
Jučer probušio zadnju na m365, otišao na Kvatrić u onaj bike shop koji ste spominjali. Tomo riješio za 20ak minuta za 45kn. Svaka čast!

Imam CST gume, odnosno imam još jednu rezervnu. Moram naručiti na Aliju ili negdje ali me zanima da li da uzmem iste ili postoje neke bolje?
__________________
NKDZ
AnteDubrava je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 17:42   #550
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova


Zanimljivo.
Ima li itko iskustva sa njihovim Boosted skejtom kod nas?





za ovo bi odmah dao 500€, izgleda .. strong
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 17:57   #551
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Za to trebas dati 1600$
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 20:26   #552
user4467
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 49
Evo da javim, stigao mi Diigo D2, poslali ga UPSom iz poljske i danas ujutro stigao. Bicikl je ODLIČAN, prvi dojmovi super, build quality stvarno super, udoban za vozit, za mojih 80ak kg poteže odlično.
Probao sam vući kolegu na biciklu, niti ne osjeti dodatni teret.

Isprobao sam ga i u brdo nagiba cca 40 stupnjeva, uz lagano pedaliranje izlazi bez problema.

Ako se vozi bez pomoci el. pogona onda je uzasno tezak za voziti, a ako se upali opcija 50:50, onda je brzina konstantna oko 15kmh ali treba i okretati. Najbolje se vozi u skroz el. modu gdje se sa njim upravlja kao sa skuterom, pa si tocno mogu nariktat koliko zelim pedalirat a koliko el. pogon.

max brzina bez pedaliranja je po gpsu 27kmh, probao sam napraviti speed unlock prema uputama za D1, ali izgleda da na D2 ne funkcionira, osim sta sam primjetio da vise ne gasi motor na 25kmh. Navodno bi sad trebao biti otkljucan na 350w. Uz malo pedaliranja brzina je oko 30ak kmh.

Nakon 10ak km vožnje bez pedaliranja baterija i dalje pokazuje da je puna...nakon 15km nestala jedna crtica.


Sve u svemu vrijedi svake lipe.

Zadnje izmijenjeno od: user4467. 14.07.2019. u 12:44.
user4467 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 17:59   #553
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Opozvano 10.257 Xiaomi Mi M365 električnih romobila

Citiraj:
Okomiti dio skutera (od preklopa do upravljača) može se polomiti ili odvojiti od donjeg dijela, što može imati vrlo opasne posljedice za vozače.
Problem je u vijku koji se nalazi u mehanizmu za sklapanje koji se može olabaviti što ćete čuti i u vožnji.
Inače, još smo prošle godine na eBayu vidjeli gumirane “pojačivače” koji mogu riješiti ovaj problem, no sviđa nam se što je kompanija odgovorna za to i što je obavijestila kupce.

https://www.racunalo.com/xiaomi-mi-m...as-medu-njima/
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 09:06   #554
sendjo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 64
ima li tko pametan da je izračunao koliko je u kunama jedno punjenje Xiaomi m365 baterije?
sendjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 10:16   #555
tbenosic
Premium
Moj komp
 
tbenosic's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 224
Mislim da je nesto vise od 30lp po skupljoj tarifi

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
tbenosic je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 10:25   #556
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Skuplja je kunu po kW a jeftinija oko 50 lipa. Neda mi se gledati točno 😂

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 10:35   #557
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Mislim da je moj watmetar pokazao 1,05kWh kad je M365 prvi put bio skroz prazan.
Nakon toga sam prestao razmišljati o potrošnji.

Zadnje izmijenjeno od: the.elles.d. 14.07.2019. u 10:40.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 15:47   #558
Jele
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Question

Pozdrav svim romobilskim znalcima! Pročitala sam vaše komentare i moram priznati da sam se malo pogubila jer su moji zahtjevi (kao žensko) malo drugačiji od većine vaših, pa molim pomoć u odabiru...

Ženska osoba, 60kg. Važno mi je:

1) udobnost tj "mekoća vožnje" (imam iskliznute diskove u leđima, zaista ih ne želim dodatno nabijati u svakodnevnoj vožnji) - trebam li onda gledati isključivo varijantu s amortizerima i zračnim gumama?

2) mogućnost da se izvuku uzbrdice (koristit ću ga po ZG ravninama ali i u ST gdje je sve uzbrdo/nizbrdo/grbavo i bez biciklističkih traka)

3) stabilnost u vožnji - ne znam koliko je bitna veličina guma i promjer volana (npr za ES2 kažu da je uži volan nego m365 pa da je utoliko i nestabilniji ali ne znam je li to beznačajno)

4) max kilometraža i jačina za uzbrdice mi je važnija od max brzine (tj. važnije mi je da mogu izvući neku relaciju a manje bitno mi je da vozim prebrzo)

5) nisam sklona popravcima pa bih izbjegla varijantu gdje moram stalno nešto pumpat, zatezat, lemit, varit, mijenjat, i sl.

Prema vašim komentarima svela sam izbor na tri dolje navedena, ali molim pomoć koji će pokriti ove gornje zahtjeve:

1) ES2 (3.400 kn u Elipsu na akciji)
2) m365 (gdje kupiti ako je to preporuka?)
3) xplorer Cheeroke (4.450 kn na mall.hr)
https://www.mall.hr/smart-sport/xplo...rokee-8-5-crni)

Još dva pitanja:
1) rezervna baterija
- koliko mi je bitna i gdje je naručujete?
2) može li sklopljeni romobil u avion? mislim da su dimenzije i baterija problematični za ručnu prtljagu.
3) u slučaju mokre ceste (jesen/zima), ponašaju li se svi ovi modeli isto ili se neki ne preporučuju za vožnju po mokrom?

Hvala svima!
Jele

Zadnje izmijenjeno od: Jele. 14.07.2019. u 15:59.
Jele je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 20:36   #559
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 431
Pozdrav,

Ima li netko preporuku na osobu/trgovinu koja bi mi mogla napraviti e-bike? Znači htio bi bicikl s nekim jačim motorom (bar 1kW) koji bi me (80kg) mogao povući uz Sljeme.

Trebao bi mi motor, cijeli kit + baterija. Plus da platim nekome ruke, pomognem mu ja još sastaviti da vidim kako to funkcionira itd. I da me baš ne odere. 4.000 kn bi bilo dovoljno?
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 21:19   #560
user4467
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 49
Ja sam zvao u green bike, izračunali mi kit oko 4500kn plus baterija jos 3-4 tis kn, a ruke 100eura.
user4467 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 00:16   #561
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 431
Citiraj:
Autor user4467 Pregled postova
Ja sam zvao u green bike, izračunali mi kit oko 4500kn plus baterija jos 3-4 tis kn, a ruke 100eura.
Fuck, previše
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 07:20   #562
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Jele Pregled postova
1) udobnost tj "mekoća vožnje" (imam iskliznute diskove u leđima, zaista ih ne želim dodatno nabijati u svakodnevnoj vožnji) - trebam li onda gledati isključivo varijantu s amortizerima i zračnim gumama?
Nemaš kod nas model za zračnim gumama i amortizerima. I "amortizeri" što i vidiš su igračke a ne amortizeri.

Odi u elipso pa probaj es2 i odi kasnije probaj m365.

Citiraj:
)2) mogućnost da se izvuku uzbrdice (koristit ću ga po ZG ravninama ali i u ST gdje je sve uzbrdo/nizbrdo/grbavo i bez biciklističkih traka)
Ovisi kolike uzbrdice. Lagana si pa to i ide nekako. Preporuka za 365 pro ili ES2 sa dodatnom baterijom.

Citiraj:
3) stabilnost u vožnji - ne znam koliko je bitna veličina guma i promjer volana (npr za ES2 kažu da je uži volan nego m365 pa da je utoliko i nestabilniji ali ne znam je li to beznačajno)
Ista je širina volana, samo je osjećaj drugačiji. M365 se možda lakše vozi, ali vjeruj mi ES2/4 je bolji romobil ako se ne želiš j. sa problemima s gumama.

Citiraj:
4) max kilometraža i jačina za uzbrdice mi je važnija od max brzine (tj. važnije mi je da mogu izvući neku relaciju a manje bitno mi je da vozim prebrzo)
M365 pro i ES4 su iste snage, običan m365 je slabiji.

Citiraj:
5) nisam sklona popravcima pa bih izbjegla varijantu gdje moram stalno nešto pumpat, zatezat, lemit, varit, mijenjat, i sl.

Onda ES2/ES4 jer ima pune gume.

Citiraj:
Prema vašim komentarima svela sam izbor na tri dolje navedena, ali molim pomoć koji će pokriti ove gornje zahtjeve:

1) ES2 (3.400 kn u Elipsu na akciji)
2) m365 (gdje kupiti ako je to preporuka?)
3) xplorer Cheeroke (4.450 kn na mall.hr)
https://www.mall.hr/smart-sport/xplo...rokee-8-5-crni)
ES4 jedino. Ili 365 pro ali ćeš tu i tamo morat provjerit tlak u gumama i nositi na zamjenu guma.
Citiraj:
Još dva pitanja:
1) rezervna baterija - koliko mi je bitna i gdje je naručujete?
2) može li sklopljeni romobil u avion? mislim da su dimenzije i baterija problematični za ručnu prtljagu.
3) u slučaju mokre ceste (jesen/zima), ponašaju li se svi ovi modeli isto ili se neki ne preporučuju za vožnju po mokrom?
To su 3 pitanja.

Rezervna baterija - do je DIY, tak da ne znam o tome. Ali 2 godine će držati baterije bez osjetne degradacije.
2. Ne bi rekao, nisam probao doduše. guglaj.
3. Imam i m365 i ES4 i slični su na kiši, m365 ima bolji blatobran. Ne juriš i ne skrećeš naglo.


suma sumarum.
Es2 je bolji od m365, minus je što ima malu bateriju i kočnice su za onu stvar. I ženama je sigurno teže nositi u ruci segwaya jer trebaš imati veliku ruku da ga možeš obuhvatiti.
es2 je bolji jer ima jači motor, bez održavanja(pune gume), možeš preko manjih ivičnjaka puno brže nego sa m365.

Ne treba očekivati čuda od niti jednog, namjerno su napravili modele koji su slični a različiti i da ne možeš izjavno reći da je jedan dobar a drugi loš. Slični su i to su i htjeli, jer su firme povezane.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 13:39   #563
zdgrunf
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Ja ću dodati samo jednu stvar, moja draga isto ima problem s kralježnicom. Ima es2. Trenutno ga ne vozi zbog bolova jer joj trešnja smeta. Ako vježbaš redovno, može, ako ne, radije zaboravi na romobile


Sent from my iPhone using Tapatalk
zdgrunf je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 15:45   #564
Jele
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
[QUOTE=zdgrunf;3320208]Ja ću dodati samo jednu stvar, moja draga isto ima problem s kralježnicom. Ima es2. Trenutno ga ne vozi zbog bolova jer joj trešnja smeta. Ako vježbaš redovno, može, ako ne, radije zaboravi na romobile


Da, upravo zato mi je i velika dvojba - uzeti ES2 s punim gumama jer nisam sigurna hoće li mi biti "pretvrda" vožnja ili m365 sa zračnim gumama što bi trebalo ipak amortizirati treskanje.. Inače, dok sam u bolovima ne računam da ću ga voziti ali u boljim fazama da. Hvala!
Jele je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 15:50   #565
Jele
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
[QUOTE=Gilbert5;3320075]Nemaš kod nas model za zračnim gumama i amortizerima. I "amortizeri" što i vidiš su igračke a ne amortizeri.

Odi u elipso pa probaj es2 i odi kasnije probaj m365.



Gilbert, hvala puno na svim detaljima, računala sam na tvoj odgovor

Shvatila sam sve, izbor će vjerojatno pasti na ES2+rezervna baterija (to će onda biti ES 4, jel tako?).

Zadnje dileme koje su ostale su: 1) hoću li se moći naviknuti na nožnu kočnicu (čini mi se nezgrapno kočiti nogom iako sam navikla vozeći klasičnu vespu ali tamo sjedim) i 2) je li vožnja s tim punim gumama neudobna (čitam strane forume, uspoređujem pa neki kažu da je ok a neki da je razlika nebo zemlja u odnosu na air gume.

Za ovaj cheerokee ne znaš ništa pretpostavljam?
Jele je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 20:09   #566
sendjo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 64
https://www.youtube.com/watch?v=UqsqTERDwSU

da li netko probao staviti custom firmware?
brine me zagrijavanje elektro motora i baterije..
sendjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 20:14   #567
sendjo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 64
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
za ovo bi odmah dao 500€, izgleda .. strong
ima ga ovdje.. 14k kn
https://www.fatdaddy.hr/product-category/scooter/
sendjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 22:32   #568
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Tenks
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 07:50   #569
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
@Jelena,

Es2 + baterija = es4. Samo kad staviš na papir ispadne dosta love, 3300 kn plus 1400 kn za bateriju.

Ja se vozim bez da držim nogu na nožnoj, pokušavam predvidjeti i usporim tamo gdje mogu očekivati sranja. Vozim istu trasu tak da nemam iznenađenja. Nožna u odnosu na ručnu je nebo i zemlja ako gledamo komfor.

Vožnja na punim gumama je drugačija, romobil ne klizi kao na pneumaticima ali ima i prednosti. Ja biram radije pune gume nego zrak.
Da imam romobil za zajebanciju onda bi možda drugačije razmišljao. Ovako idem na posao i sastanke s njim, pa ne želim psovati radi puknute gume.

cheeroke po izgledu vidiš da je m365 u drugom brandu.

Pogledaj si i ovo - ne čini mi se loše..ima veće gume i ide brže od m365... https://www.instar-informatika.hr/el...61339/product/
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 09:49   #570
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Po ZOSCPu elektricni romobil je samo "romobil" i dozvoljeno ga je voziti samo po nogostupu.
Isto tako ne treba imati zastitnu opremu niti reflektirajuce stvari.

Odgovor MUPa
Citiraj:
"Člankom 2. stavkom 1. točkom 49.*Zakona o sigurnosti prometa na cestama*propisano je da je bicikl vozilo koje ima najmanje dva kotača i koje se pokreće isključivo snagom vozača ili koje je opremljeno pedalama i pomoćnim električnim motorom čija najveća trajna snaga nije veća od 0,25 kW i koja se progresivno smanjuje do nule kad brzina dostigne 25 km/h, ili prije, ako vozač prestane pokretati pedale. Slijedom toga, električni romobil se ne može smatrati biciklom."


"Člankom 124. stavkom 2. Zakona o sigurnosti prometa na cestama propisano je da je na kolniku zabranjeno igranje, vožnja dječjim biciklom,*romobilom*i koturaljkama, kao i sanjkanje, skijanje i sl.".

Budući da im je zakonom zabranjeno kretanje kolnikom, romobilom se smije kretati samo površinom kojom se kreću pješaci, poručili su iz MUP-a.
Isto tako ne planiraju izmjenu zakona radi el. romobila u neko skorije vrijeme.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na