Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2019., 10:00   #1081
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ma kanalica je zakon iz vise razloga, ali meni treba oko 3,7m, i nekako mi se ne daje 50€ samo za kanalice


Ima dosta web shopova sa led rasvjetom, ali usluga i podrska koma.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 10:19   #1082
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ma kanalica je zakon iz vise razloga, ali meni treba oko 3,7m, i nekako mi se ne daje 50€ samo za kanalice


Ima dosta web shopova sa led rasvjetom, ali usluga i podrska koma.
nemoj zaboravit kupit ove L konektore ako ti kuhinja odnosno traka mora ic u L, jer je tesko savinit, pa ili ćeš lemit žicice ili uzet ovakve gotove spojeve

https://www.ebay.com/itm/5050-10mm-L...MAAOSwydZcB2xF

s ovim puno lakse i ljepse izgleda nego da je savijaš, pa se ona odljepi metar sa svake strane
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 10:34   #1083
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Stavljat cu bijelu led traku i ona ima 2 kontakta, a ideja je uzet sto manju kanalicu pa cu onda radije lemit nego koristit ove spojnice koje su ipak malo bulky
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 10:46   #1084
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Da, nisam to napisao, hvala.

Kuhinja bi išla u L.

3m + 1.5m
slična kuhinja po mjeri, drveni dio 20 000. dan kuchen varaždin.
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 14:35   #1085
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Eto opet mene :-D na kraju nismo prosli na pelete, procjena je bila da jos ovu god ostajeno na drvima radi cijene i jer nam je ostalo dosta drva. Ali uzeli smo puffer sa spiralom. E sad smo mislili jos uzeti solarno, 12k je paket od terme u ferotermu. I di god pitam. I majstora iducan i ovak ljude, svako svoje misljenje daje. Da li itko tu ima solarno, takav paket pa sa podijeli iskustva? Hvala
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 14:47   #1086
pero000
Premium
Moj komp
 
pero000's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zlatar bistrica
Postovi: 155
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ma kanalica je zakon iz vise razloga, ali meni treba oko 3,7m, i nekako mi se ne daje 50€ samo za kanalice


Ima dosta web shopova sa led rasvjetom, ali usluga i podrska koma.
evo potpuno iste kanalaice sa završnim čepovima puno jeftinije,
kad sam kupovao bio sam u iver panu i u led shopu i potpuno su iste kanalice

https://ledshop.hr/kategorija-proizv...ijski-profili/
__________________



Gygabyte p35ds3
Core2Duo e8400
Sapphire 5770 FLEX
Transcend 800MhZ 2x2 gb
Segate 320GB
Chieftec A80 CTG-500-80P
Thermaltake V3 Black
LG W1934S 19"


pero000 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 14:49   #1087
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor triki555 Pregled postova
slična kuhinja po mjeri, drveni dio 20 000. dan kuchen varaždin.
Ma kakav dan kuchen

Bio sam tamo nedugo, ne za sebe, 30% skuplji od svih s kojima sam pričao.

Ok, znači može se, hvala.

Ista kuhinja kod 3 različita dućana, 19 000kn (privat), 29 000kn (sven namještaj) i 43 000kn (dan kuchen).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 15:57   #1088
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor pero000 Pregled postova
evo potpuno iste kanalaice sa završnim čepovima puno jeftinije,
kad sam kupovao bio sam u iver panu i u led shopu i potpuno su iste kanalice

https://ledshop.hr/kategorija-proizv...ijski-profili/

hvala kolega, tog dućana u dubravi se nisam sjetio, jer sam na drugoj strani grada
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 10:34   #1089
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jel moze netko pomoć, naime u stanu imam bojler Vaillant VUW SOE 202/2-5 R3 (kombi, grijanje i topla voda) i na njemu je bio spojen prvo obični termostat (VRT 30) za kojeg trebaju 3 zice (logično u zidu su crna/plava/žutozelena), nakon toga sam kupio VRT 250 i za njega trebaju samo dvije zice da se spoji (u mom slučaju su to bile crna i zutozelena) a treca je ostala u zraku-nespojena ( i ta plava sto je ostala viska je nula).


Sad zelim kupiti smart termostat tipa ovo koji naravno dolazi u vise varijanti (za električni bojler, za podno električno i za plinski bojler/vodu. Prema onome sto pise na Aliju, meni treba model BHT-002-GCLW(Wifi) i tu je shema spajanja (gledamo GC regulator) pa mi nije jasan ovaj "dry contact"?


Ok, ovaj smart termostat zahtjeva fazu i nulu (to nije problem jer imam fazu i nulu) ali dok to spojim, ostaje mi samo jedna žica (žutozelena) i kud onda nju spojit?




Unaprijed hvala i LP





__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 11:33   #1090
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Moj Viesman za obični termostat ima jedan ulaz i kad tu dobije 220V onda uključi pumpu i grije vodu. Kad mu nestane tih 220V onda prestane grijati i još 2-3 min vrti pumpu vode i onda i ona stane.
Pogledaj negdje na netu ili na bojleru shemu, vjerojatno je i kod tebe takva situacija....
Znači na dry contact bi trebao dovesti s jedne strane 220 a drugu vući na ulaz za termostat od bojlera.
Kratko spoji broj 2 i 4 a broj 1 preko žuto zelene vozi do bojlera.
To je moje mišljenje... Nek se javi neko pametniji i sa više iskustva

Zadnje izmijenjeno od: mamikulcic. 15.07.2019. u 11:39.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 11:52   #1091
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Moj Viesman za obični termostat ima jedan ulaz i kad tu dobije 220V onda uključi pumpu i grije vodu. Kad mu nestane tih 220V onda prestane grijati i još 2-3 min vrti pumpu vode i onda i ona stane.
Pogledaj negdje na netu ili na bojleru shemu, vjerojatno je i kod tebe takva situacija....
Znači na dry contact bi trebao dovesti s jedne strane 220 a drugu vući na ulaz za termostat od bojlera.
Kratko spoji broj 2 i 4 a broj 1 preko žuto zelene vozi do bojlera.
To je moje mišljenje... Nek se javi neko pametniji i sa više iskustva

Ovo je dobra polazisna točka, jer kad sam prespajao sa analognog na digitalni, nesto sam krivo spojio i otisao je osigurac na bojleru, poslije zvao majstora i on mi je preko telefona objasnio kako spojit i proradilo.



Budem danas otvorio bojler pa da vidim kako je psojeno na bojlerovoj ploči, poslikam i stavim tu.


U svakom slučaju hvala kolega
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 12:08   #1092
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel moze netko pomoć, naime u stanu imam bojler Vaillant VUW SOE 202/2-5 R3 (kombi, grijanje i topla voda) i na njemu je bio spojen prvo obični termostat (VRT 30) za kojeg trebaju 3 zice (logično u zidu su crna/plava/žutozelena), nakon toga sam kupio VRT 250 i za njega trebaju samo dvije zice da se spoji (u mom slučaju su to bile crna i zutozelena) a treca je ostala u zraku-nespojena ( i ta plava sto je ostala viska je nula).


Sad zelim kupiti smart termostat tipa ovo koji naravno dolazi u vise varijanti (za električni bojler, za podno električno i za plinski bojler/vodu. Prema onome sto pise na Aliju, meni treba model BHT-002-GCLW(Wifi) i tu je shema spajanja (gledamo GC regulator) pa mi nije jasan ovaj "dry contact"?


Ok, ovaj smart termostat zahtjeva fazu i nulu (to nije problem jer imam fazu i nulu) ali dok to spojim, ostaje mi samo jedna žica (žutozelena) i kud onda nju spojit?




Unaprijed hvala i LP






Ako je točno što kažeš, da je crna faza a plava nula (da nije možda izgorio osigurač kad si spojio na stari termostat plavu i crnu na kontakte) a žuto/zelena ti je povrat faze na bojler.

Tada trebaš po shemi novog bojlera spojit crnu na kontakt 1 i 4, plavu na kontakt 3 a žuti zelenu na kontakt 2
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 15:03   #1093
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
OK, znači suma sumarum, faza se spaja na fazu, nula na nulu. Sa faze (4) se kratko spoji jedan kontakt od "dry contacta" (1 ili 2) a na drugi se spaja zuto zelena koja ide na povrat u bojler i preko nje se u biti bojler pali ili gasi.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 15:15   #1094
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Točno tako
Provjeri prije na bojleru da li se on stvarno aktivira dolaskom faze... Možda je moguće i preko 0 ili kako drugačije... Da opet ne skuriš nekaj haha
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 18:24   #1095
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Jel ima tko za preporuku pedantnog parketara u ZG za postavljanje laminata u stanu?
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 09:47   #1096
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Zna netko kako ovo riješiti? Nekad davno majstori su postavili stepenice, poslije toga lamperiju i sve u komadu polakirali. Mi smo nedavno skinuli lamperiju, pogletali i ofarbali zidove i sad imamo ovu situaciju.
Širina ovog dijela koji nije lakiran je cca 35mm i stepenica je upuštena van cca 14mm. Stavio bih neke lajsne za laminat ili parket bijele boje ali dimenzije mi baš ne odgovaraju... Za brušenje i lakiranje cijelih stepenica nemam volje/vremena...
Ideje?
Hvala!
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 14:05   #1097
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Da, malo zajebana situacija.
Najjeftinija opcija
https://www.bauhaus.hr/pvc-kutni-pro...mm-bijeli.html
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 20:16   #1098
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Za gore još imam ideja... Veći problem je prednji dio gazišta na koji način ga obući...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 20:54   #1099
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Kutija s prekidačima, ona kupaonska s 3 prekidača: svjetlo, ventilator i bojler.

Da li tu ima neka kombinacija s timerom?
Htio bi da mogu uključiti ventilator i da se sam isključi nakon zadanog vremena. Ili kombinacija da se pali zajedno sa svjetlom.
Pitao sam u najbližem elektromaterijalu i dobio negativan odgovor, navodno te sheme s timerom rade samo ako je motorić ventilacije neki poseban i za koji treba još jedna dodatna žica, a to nisam u mogućnosti tako lako povući. Instalacije jesu kroz cijev, ali je puna žica, zafrknuto s dosta zavoja i jako teško bi progurao još jednu žicu.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 21:57   #1100
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Da, za ventilator s timerom trebaš 3 žice. Stalna faza, 0 i "signal". Ako ti je blizu ventilatora svjetlo onda iz njega preko kanalice ili cijevi dovuci taj "signal" koji će davati nalog za uključivanje i isključivanje paralelno sa paljenjem i gašenjem svjetla a prekidač prema ventilatoru ostavi stalno upaljen.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 22:16   #1101
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Nije blizu, skroz na drugom kraju kupaonice je ventilator.
Zato sam i tražio da li postoji neka shema da je sve u kutiji, nekako mi izgledalo logično da je u kutiji i sklop koji pali/gasi ventilator. Ali zašto bi bilo jednostavno kad može komplicirano

Morati ću izgleda ići tražiti shemu tog spajanja, ovako napamet ne kužim kako to radi
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 22:28   #1102
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Nije uopće komplicirano... Moraš imati samo 3 žice kod ventilatora haha
Možeš i pored prekidača ugraditi timer ali pretpostavljam da to nebu estetski lijepo izgledalo pa ideja otpada.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 22:42   #1103
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nije blizu, skroz na drugom kraju kupaonice je ventilator.
Zato sam i tražio da li postoji neka shema da je sve u kutiji, nekako mi izgledalo logično da je u kutiji i sklop koji pali/gasi ventilator. Ali zašto bi bilo jednostavno kad može komplicirano

Morati ću izgleda ići tražiti shemu tog spajanja, ovako napamet ne kužim kako to radi
ako imaš tri žice, fazu nulu i zemlju na ventilatoru onda ovako:
fazu ventilatora na stalnu fazu prekidaca,
nula na nulu,
zemlju iskoristiš za prekidajucu fazu sa svjetla (ako hoces da se pali sa svjetlom, sto je najbolja opcija)
ili prekidajucu fazu ventilatora s prekidaca pa ti radi neovisno o svjetlu

podrazumjeva se da imas ventilato s ugradenim tajmerom..
__________________
ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori
marikris je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 09:33   #1104
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Koji silikon za fugu oko kade?
Ako može preporuka za konkretan model i poizvođača.

Pojavile se crne točkice na nekim mjestima, zadnji put je to bilo mijenjano 2010 i dobro je i izdržalo. Od šume proizvođača i modela ne vidim stablo: Sika, Tekasil, ceresitm...?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 10:06   #1105
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Koji silikon za fugu oko kade?
Ako može preporuka za konkretan model i poizvođača.

Pojavile se crne točkice na nekim mjestima, zadnji put je to bilo mijenjano 2010 i dobro je i izdržalo. Od šume proizvođača i modela ne vidim stablo: Sika, Tekasil, ceresitm...?



Bilo koji sanitarni silikon (kiseli) renomiranog proizvođača (Sika/Bizon ili konkretno Ceresit CS25 je ok)


EDIT: ako je se plijesan pojavila samo površinski, probati očistiti fuge npr sa Varikinom ili nekim drugim sredstvom na bazi klora.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 12:37   #1106
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Na godišnjem sam, pa me supruga uhvatila da krenem u nabavu novog frižidera. Imate li kakvu preporuku do 1000 eura, 5 godina garancije?
Kakvi su ovi frižideri sa hladnom vodom i ledom?

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 13:08   #1107
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Mene od 1.8., ceka renovacija i namjestanje stana, kupili veci stan, bez namjestaja (sa kuhinjom) pa moram sve ostalo uzimat, frizider, ves masina, perilica sudja, cijeli dnevni boravak, spavaca soba, zid srusit izmedju kuhinje i dnevnog, laminat postavit u dnevni i djecjoj sobi, protuprovalna vrata, zamjenit stokove/vrata po stanu ili ih samo uredit.. jos zena oce i onog robota da joj cisti...

Sljedece 2 godine jedem samo kruh i vodu
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 13:17   #1108
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Na godišnjem sam, pa me supruga uhvatila da krenem u nabavu novog frižidera. Imate li kakvu preporuku do 1000 eura, 5 godina garancije?
Kakvi su ovi frižideri sa hladnom vodom i ledom?

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Spremnik s vodom, cesto zna usmrdit vodu i znam dosta ljudi koji imaju taj spremnik s vodom i ne koriste ga jer voda konstantno smrdi po plastici, moja preporuka za Liebherr frizider, s noFrostom obavezno
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 13:21   #1109
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Na godišnjem sam, pa me supruga uhvatila da krenem u nabavu novog frižidera. Imate li kakvu preporuku do 1000 eura, 5 godina garancije?
Kakvi su ovi frižideri sa hladnom vodom i ledom?
Mogu ti reći da mi nije žao što sam dao 9000 kn za RS7778FHCBC/EF
Nemam spojenu vodu, jer mi se nije dalo provlačiti crijevo, a filter je tipa 300 kn i mijenja se svakih 6 mjeseci.

Kako sam na katu, tek kada je dostavljen shvatio sam da imam problem jer je ogroman i ima 120 kila. Ali dobro, veselo radi 3 godine, nemam zamjerke.

Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Mene od 1.8., ceka renovacija i namjestanje stana, kupili veci stan, bez namjestaja (sa kuhinjom) pa moram sve ostalo uzimat, frizider, ves masina, perilica sudja, cijeli dnevni boravak, spavaca soba, zid srusit izmedju kuhinje i dnevnog, laminat postavit u dnevni i djecjoj sobi, protuprovalna vrata, zamjenit stokove/vrata po stanu ili ih samo uredit.. jos zena oce i onog robota da joj cisti...

Sljedece 2 godine jedem samo kruh i vodu
Uf. Gledaj ovo kao izazov. Ja imam ptsp od majstora, radova i prašine. Nikad kraja zahvatima kad imaš kuću.

Uzmi prvo robota, trebat će ti. Preporuka za xiaomi roborock, ja sam prezadovoljan sa s50, sada je zadnji model s6.
Imaš i modela koji su oko 1300 kn iz kine, koji imaju velik spremnik i slične funkcionalnosti samo malo manju usisnu snagu, manju bateriju i neke napredne funkcije koje se ni ne koriste (tipa virtualni zidovi).
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 13:22   #1110
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Na godišnjem sam, pa me supruga uhvatila da krenem u nabavu novog frižidera. Imate li kakvu preporuku do 1000 eura, 5 godina garancije?
Kakvi su ovi frižideri sa hladnom vodom i ledom?

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Frendu je procurio mehanizam za točenje. Nemoram ni reći da su imali poplavu
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na