Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2019., 20:28   #1
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 507
Kamera i snimanje na cloud

Pozdrav znalci,imam jedan problem koji mislim da bi mi vi mogli pomoć riješiti.
Imam IP kameru Ubiquiti UVC Dome koja na sebi ima utor za microSD karticu.

Link na kameru:

Code:
https://www.senetic.co.uk/product/UVC-DOME
Imam i Internet i DNS zakupljen, sve imam samo ne znam kako podesiti da se toj kameri može pristupiti od "vana" preko aplikacije neke (tipa SuperLivePro ili nešto) i kako bi podesio da snima na neki Cloud. Ili ako ubacim microSD da se može premotavati i gledati unazad. Nadam se da ste me shvatili. Ukratko,imam Internet vezu i kameru,ali ne znam kako bi podesio da joj se pristupa "od vana" i da nemoram kupovati snimač. Koja je najeftinija i najlakša solucija.

Puno Vam hvala unaprijed.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 00:49   #2
Pink_Floyd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Split
Postovi: 325
Da bi pristupali kameri iz vana ako nemate NVR, onda proguglaj NVR software for PC trebalo bi imat besplatnih a i uputa po youtubu kako podesit sve (od snimanja na HDD,cloud ili microsd, remote pristup, prmotavanje snimljenog itd). Pc naravno mora onda uvijek bit upaljen za pristup remote kameri. Jos jedna opcija je preko NAS servera. Vecina modernijih NVRova za remote pristup kameri vise ne treba portforward ni dns, cak je i pod enkripcijom sve bar za model NVR koji ja imam. Tako da je NVR svakako najlaksa solucija, ali s obzirom da je samo 1 kamera u pitanju onda slozit sve na pc i snimanje na HDD recimo.
Pink_Floyd je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2019., 01:05   #3
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
ma jok
ak imas kameru, ddns, sd karticu
jednostavno po nekom portu port forvard na kameru i deri
i dobru sifru stavit, da se neki boot ne nakači gore


ili se javis na pm pa sredimo stvar
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 07:42   #4
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 507
E to mi treba, dakle manje više sve imam. to bi trebalo samo na par mj dok pekara radi.
Ako je moguće da snima na SD i onda da se može gledat putem aplikacije na mobu,par dana unazad.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 11:17   #5
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
tražimo dalje
poznavaoca ubnt kamera i njihove filozofije
kamera sama po sebi ima micro sd slot, al u postavkama ništa vezano uz to
klasična kamera koja treba nvr tj snimač
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 11:18   #6
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 507
Uz veliku pomoć dadoremixa nismo našli neko suvislo riješenje.
Izgleda da te kamere mogu snimati samo na njihov NVR.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 09:19   #7
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 507
Eto javljam se nakon par dana. Našao sam riješenje sa koje je riješilo problem! Kupio sam kameru sa Amazona (frend imao doma pa mi ju dao pošto je bilo žurba a sebi naručio drugu) i ima jednostavno sučelje i aplikaciju za Android i iOs (YCC365).

Registrirao sam se i dobio mjesec dana neograničenog snimanja na Cloud,a nakon toga je mjesečno 7 dolara ili godišnje 70 dolara. I za sad radi čisto ok. nemora se zakupiti nikakav DNS acc ni slično,samo registrirati putem maila i to je to.

Super stvar,nije neka kvaliteta videa ali u ovom slučaju nije to ni potrebno tako da hvala svima a posebno dadu koji se potrudio!!
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 09:42   #8
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor Majkus Pregled postova
Eto javljam se nakon par dana. Našao sam riješenje sa koje je riješilo problem! Kupio sam kameru sa Amazona (frend imao doma pa mi ju dao pošto je bilo žurba a sebi naručio drugu) i ima jednostavno sučelje i aplikaciju za Android i iOs (YCC365).

Registrirao sam se i dobio mjesec dana neograničenog snimanja na Cloud,a nakon toga je mjesečno 7 dolara ili godišnje 70 dolara. I za sad radi čisto ok. nemora se zakupiti nikakav DNS acc ni slično,samo registrirati putem maila i to je to.

Super stvar,nije neka kvaliteta videa ali u ovom slučaju nije to ni potrebno tako da hvala svima a posebno dadu koji se potrudio!!
Cisto za ubuduce imas Foscam koji tipa C2 koji ima snimanje na sd + snimanje na cloud + podrzan synology i slicni NVR. Cijene nisu prevelike a kamerice su prva liga.
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na