Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2018., 11:22   #40801
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Novi A3, nisam siguran je li tvornički ili je to on nešto custom.
Uglavnom, BOsch Jet Wiper, dosta poznato riješenje već danas.

https://blog.audi.de/adaptive-windsh...-audi/?lang=en

Tesla isto ima.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 13:08   #40802
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Od Nove godine stiže pojeftinjenje auta. Doduše, ono je takvo da bi prije bilo za Supehika - što skuplji auto, veće pojeftinjenje.
https://net.hr/auto/od-nove-godine-n...i-i-za-koliko/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 13:09   #40803
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Meni novost. Zadnje što sam vidio je Mercedesova reklama za takvo rješenje. Koji još modeli to imaju? Očito živim pod kamenom.
Nissan GTR, 2008 pa na dalje. Doduše ne u oba smjera, nego samo u jednom, ovo što je Audi napravio je nepotrebno više manje.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 16:27   #40804
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Od Nove godine stiže pojeftinjenje auta. Doduše, ono je takvo da bi prije bilo za Supehika - što skuplji auto, veće pojeftinjenje.
https://net.hr/auto/od-nove-godine-n...i-i-za-koliko/
Radi se o postocima, a ne o fiksnim iznosima. Nemoj padati na populizam. Naravno da je vece apsolutno pojeftinjenje sto je skuplji auto.

Na spomenuti Civic trošarina je 14606kn i pojeftinjuje 1139kn, a na BMW 243626kn i pojeftinjuje 27815kn. Kaj stvarno nije dosta kaj lik koji kupuje 5 puta skuplji auto od Civica plaća 16 PUTA više trošarine nego ovaj za Civica? I to je čisti porez na luksuz, jer obojica već plaćaju PDV. Ne znam sad koji dio tih para je na CO2, a koji na vrijednosnu komponentu jer ovi koji pisu clanke nemaju pojma.


Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Nissan GTR, 2008 pa na dalje. Doduše ne u oba smjera, nego samo u jednom, ovo što je Audi napravio je nepotrebno više manje.
Zapravo je super sto je u oba smjera jer lubricira uvijek, nikad ne brisu na suho. Tko malo detaljnije prouci aute s puno kilometara, vidjet ce koliko brisaci i smece ostave tragova i izgrebaju staklo.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 30.11.2018. u 16:37.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 17:06   #40805
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Ma daj, sad već idemo u neke sf sfere

Na mercedesu starom 15god i 330 000km , ponekad kad ga operem, kroz šajbu se vidi perfektno, nikakvih oštećenja po tom pitanju nema.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 18:02   #40806
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Ja sam danas bio na probnoj voznji novog Focusa. Probao sam ST-Line 120ks dizel i Titanium 150ks benzinac. Oba dobro nakrcana s opremom.

Benzinac mi ima malo plitak zvuk i subjektivno se vise cuje od dizela. ja vec 3 godine vozim samo dizele, pa sam mozda subjektivan.

Asistent sistemi rade jako dobro, asistent za guzvu (kreni stani kroz grad) je odlican i definitivno vrijedan novaca. Nisam skidao smjesak s lica dok sam prolazio 3km semafora bez da se brinem oko necega.
Kamera ima opciju da automatski prilagodi tempomat po prepoznatom znaku. Ima problema ako ima dva ogranicenja istovremeno (auti / kamioni), izabere nizu. I u 100km grada / zaobilaznice, jednom je uhvatio znak sa off-ramp (50) iako je ogranicenje na cesti bilo 80. opcija se moze ugasiti, gdje onda samo pruza informaciju bez intruzije.

Ono sto me je iznenadilo je head-up display. Na listi zelja mi je bio jako nisko, ali nakon probne voznje je naglo skocio prema vrhu. Prakticki oko ne napusta cestu, a head-up display jasno pruza informaciju o asistencijama (radar-tempomat, lane asistant,...), da se covjek ne opusti u krivom trenutku.

U odnosu na "stari" focus, mislim da je vise manje ista kvaliteta izrade. Malo mi fali da se naslon za ruku ne moze podesiti po visini.

Prostora ima dosta. Ja (187) nastimam sic za vozit i sjednem opet iza sebe uredno, s dosta mjesta za koljena. Hatchback mi je malo nizak na zadnjoj klupi (ima mozda 2cm mjesta), karavan je OK.

Sve u svemu, jako dobro, a i cjenovno su dobro pogodili
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 18:57   #40807
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Ma daj, sad već idemo u neke sf sfere

Na mercedesu starom 15god i 330 000km , ponekad kad ga operem, kroz šajbu se vidi perfektno, nikakvih oštećenja po tom pitanju nema.
Onda moji francuzi imaju nekvalitetna stakla. Sad se blizim 300k km u Laguni i staklo ima na tisuce ostecenja od kamencica i hrpu tragova brisaca. Isto je bilo na Meganeu kojeg sam prodao s 350k km.

Nego, jeste li vidjeli kod Partesa na Slavonskoj onaj znak ogranicenja 40km/h “radovi 10m desno na travi” i regularan 80km/h 10 metara iza znaka 40km/h ... i policija iza oba znaka snima i lovi vozace. Ako ste na tempomatu 90km/h i eventualno se malo stisne gas, ode vozacka samo tako. Pretpostavljam da se za taj dio Slavonske smatra da je u naselju?

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 30.11.2018. u 19:11.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 19:26   #40808
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Ja sam danas bio na probnoj voznji novog Focusa. Probao sam ST-Line 120ks dizel i Titanium 150ks benzinac. Oba dobro nakrcana s opremom.

Benzinac mi ima malo plitak zvuk i subjektivno se vise cuje od dizela. ja vec 3 godine vozim samo dizele, pa sam mozda subjektivan.


Ono sto me je iznenadilo je head-up display. Na listi zelja mi je bio jako nisko, ali nakon probne voznje je naglo skocio prema vrhu. Prakticki oko ne napusta cestu, a head-up display jasno pruza informaciju o asistencijama (radar-tempomat, lane asistant,...), da se covjek ne opusti u krivom trenutku.

Sve u svemu, jako dobro, a i cjenovno su dobro pogodili
150ks 1.5 benzinac je 3 cilindra.. to mi je osobno grozno.

Za cijenu, zar nije receno da je jako poskupio?

Kakva je zvucna izolacija? To im je bila boljka prije.

Test je bio u Njemackoj pretpostavljam? Kod nas ga jos nema, iako je u Slo i Austriji mjesecima.

Edit:
E da, vozio 1.5 bemzinca koji ima multi link straznju osovinu, i malog dizela (isto 1.5) koji ima torsion beam.
Jesi osjetio razliku?

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 30.11.2018. u 20:30.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 22:44   #40809
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
poskupio je, ali ako se gleda konkurenciju (golf, leon, octavia, mazda3, ceed, i30, megane,...) u principu je u jeftinijem spektru, a posto je najnoviji, nudi najvise igracaka. barem koliko kaze moje guglanje.
meni su stavke na listi: ACC, automatik, klima automatik, head-up, LED svjetla.
wish list se nastavlja sariprema za kuku, winterpaket, ergonomski sic, winterpaket, park asistant (moze doslovce sve sam uparkirat bez intervencije...), asistent za mrtvi kut, DAB, alarm.

zaboravio sam mjeriti buku, ali cini se ok. u odnosu na Golf 7, mislim da se cuje manje, ali je visa frekvencija.

Test je bio u DE/Stuttgart, tu su prvi dosli krajem devetog mjeseca, sad ih vec ima okolo za isprobati u raznim kombinacijama, cak ima i "polovnih".

Razlike u ovjesu nisam osjetio, vozio sam samo tipicnu gradsku voznju kreni-stani i otvorena cesta 80-120.

Posto inace vozim 95% autoput brzinom 120-140km/h, ja bi najrade vodeni krevet, al dobro ^^
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 23:11   #40810
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Inače, podešavanje visine za ruke nemaš u focusima nikada..kolko znam.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 08:00   #40811
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
poskupio je, ali ako se gleda konkurenciju (golf, leon, octavia, mazda3, ceed, i30, megane,...) u principu je u jeftinijem spektru, a posto je najnoviji, nudi najvise igracaka. barem koliko kaze moje guglanje.
meni su stavke na listi: ACC, automatik, klima automatik, head-up, LED svjetla.
wish list se nastavlja sariprema za kuku, winterpaket, ergonomski sic, winterpaket, park asistant (moze doslovce sve sam uparkirat bez intervencije...), asistent za mrtvi kut, DAB, alarm.

zaboravio sam mjeriti buku, ali cini se ok. u odnosu na Golf 7, mislim da se cuje manje, ali je visa frekvencija.

Test je bio u DE/Stuttgart, tu su prvi dosli krajem devetog mjeseca, sad ih vec ima okolo za isprobati u raznim kombinacijama, cak ima i "polovnih".

Razlike u ovjesu nisam osjetio, vozio sam samo tipicnu gradsku voznju kreni-stani i otvorena cesta 80-120.

Posto inace vozim 95% autoput brzinom 120-140km/h, ja bi najrade vodeni krevet, al dobro ^^


Jesi ti to automatik vozio ili? Posto spominjes stani kreni sistem za guzvu


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 08:18   #40812
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
poskupio je, ali ako se gleda konkurenciju (golf, leon, octavia, mazda3, ceed, i30, megane,...) u principu je u jeftinijem spektru, a posto je najnoviji, nudi najvise igracaka. barem koliko kaze moje guglanje.
meni su stavke na listi: ACC, automatik, klima automatik, head-up, LED svjetla.

Posto inace vozim 95% autoput brzinom 120-140km/h, ja bi najrade vodeni krevet, al dobro ^^
Kod nas je Kia Ceed 1.4 turbo sa 140 konja (4 cilindra za razliku od Forda) i svom opremom 170,000kn.
Isto je nova i moderna. Nema HUD ili ono da sam skrene ako odluci da ne moze stat, sto Ford ima i ceg me brutalno strah... nisam bas siguran da to nece radit probleme.

A Ford 1.5 titanium ce navodno kod nas biti preko 180,000kn

Edit:
Mazda ce navodno zadrzati iste cijene za novu 3-ki, sto znaci da se za 180,000kn dobije dobro opremljena Mzada 3, nova moderna i kvalitetnija od Forda.

Focus jedino sto ima je dobar dizajn (barem meni u ST line mi izgleda odlicno) i najbolji uzitak u voznji.
Na zalost za mene, oboje mi je visoko na listi prioriteta.
Ali da se samo vozim po autoputu uzeo bih Ceeda i ne bih ni razmisljao. Testirao sam ga, i jako je dobar auto.
Plus 7 godina garancije...
Da ne izgleda kao karavan, nego slicnije 2. Generaciji, vec bi ju vozio...

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 01.12.2018. u 08:51.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 09:43   #40813
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Jesi ti to automatik vozio ili? Posto spominjes stani kreni sistem za guzvu
Jep, taj komfor nije zanemariva stavka, koliko god vecinu vozim autoput, kolicina zivaca kada se zapne u guzvi...

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Kod nas je Kia Ceed 1.4 turbo sa 140 konja (4 cilindra za razliku od Forda) i svom opremom 170,000kn.
Isto je nova i moderna. Nema HUD ili ono da sam skrene ako odluci da ne moze stat, sto Ford ima i ceg me brutalno strah... nisam bas siguran da to nece radit probleme.

A Ford 1.5 titanium ce navodno kod nas biti preko 180,000kn

Edit:
Mazda ce navodno zadrzati iste cijene za novu 3-ki, sto znaci da se za 180,000kn dobije dobro opremljena Mzada 3, nova moderna i kvalitetnija od Forda.

Focus jedino sto ima je dobar dizajn (barem meni u ST line mi izgleda odlicno) i najbolji uzitak u voznji.
Na zalost za mene, oboje mi je visoko na listi prioriteta.
Ali da se samo vozim po autoputu uzeo bih Ceeda i ne bih ni razmisljao. Testirao sam ga, i jako je dobar auto.
Plus 7 godina garancije...
Da ne izgleda kao karavan, nego slicnije 2. Generaciji, vec bi ju vozio...
Svapski mentalitet kaze - treba karavan da se ima bunkera.
Kilometraza (25000km/god) - dizel je jos uvijek prednost

Kia mi je lijepa, ali kosta oko 700€ vise za slicnu opremu.
Mazda, i ova trenutna, je dobro skuplja.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 10:12   #40814
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Ako se na M3 moze raspasti podvozje, moze i Tiguan ostati bez tekucine. Ne brini se, normalno je to za Švabe, kako je normalno za japance da imaju usrani lak.....

Eto, da izvijestim da si bi u pravo.
Normalno je to, kažu u servisu, vi ste već deseti sa Tiguanom koji je došao radi istog. .
Pratite razinu tekućine, pa ako se smanji dovedite na pregled.
Pogledao sam ulje, razina ulja je ok, tako da nije došlo do najgore moguće situacije.


Pa nek čovjek kupit novi auto
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 11:07   #40815
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Jep, taj komfor nije zanemariva stavka, koliko god vecinu vozim autoput, kolicina zivaca kada se zapne u guzvi...

Svapski mentalitet kaze - treba karavan da se ima bunkera.
Kilometraza (25000km/god) - dizel je jos uvijek prednost

Kia mi je lijepa, ali kosta oko 700€ vise za slicnu opremu.
Mazda, i ova trenutna, je dobro skuplja.
700€ skuplja Kia? To je odlicna vijest, nadam se da ce tako biti i kod nas i da su ove projekcije krive.
A imas i Kiu karavan, a odlicna je na autoputu. Nije Audi naravno, ali jako neprimjetna
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 16:15   #40816
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Ako se na M3 moze raspasti podvozje, moze i Tiguan ostati bez tekucine. Ne brini se, normalno je to za Švabe, kako je normalno za japance da imaju usrani lak.....
Word, Corolla 2 god stara, iza svake kvake od vrata jedno 400 ogrebotina od noktiju
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 20:09   #40817
Integrity
Registered User
 
Integrity's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Istok
Postovi: 75
Da li netko sa foruma ima iskustva sa Audijevim S-tronic mjenjačima?



Vozim A4 2.0 TDI 2012.g. koji ima multitronic mjenjač, ista osoba od koje sam njega kupio mi sada nudi A4 2.0 TDI 2016.g. koje ima S-tronic mjenjač.

Automehaničar kod kojega inače idem je malo skeptičan po pitanju S-tronic mjenjača, neki ljudi su na A6 imali loša iskustva (koje on zna) pa sam malo u nedoumici.



Hvala na info
Integrity je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 22:08   #40818
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Word, Corolla 2 god stara, iza svake kvake od vrata jedno 400 ogrebotina od noktiju
Iskreno, uvijek bih potpisao rađe da imam milijun ogrebotina nego da mi auto od 250 hiljada gubi antifriz ili recimo da se autu od 50-60 hiljada ojra raspadne podvozje, ali hej to sam samo ja )))))))
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2018., 07:08   #40819
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Integrity Pregled postova
Da li netko sa foruma ima iskustva sa Audijevim S-tronic mjenjačima?



Vozim A4 2.0 TDI 2012.g. koji ima multitronic mjenjač, ista osoba od koje sam njega kupio mi sada nudi A4 2.0 TDI 2016.g. koje ima S-tronic mjenjač.

Automehaničar kod kojega inače idem je malo skeptičan po pitanju S-tronic mjenjača, neki ljudi su na A6 imali loša iskustva (koje on zna) pa sam malo u nedoumici.



Hvala na info
Navozio sam se s-tronica jako puno, meni je to odličan mjenjač. Rabljeni automatik je uvijek rizičan, al ako je redovito mijenjano ulje, mislim da bi morao izdržati 300-400 000km prije reparacije
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2018., 06:28   #40820
Integrity
Registered User
 
Integrity's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Istok
Postovi: 75
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Navozio sam se s-tronica jako puno, meni je to odličan mjenjač. Rabljeni automatik je uvijek rizičan, al ako je redovito mijenjano ulje, mislim da bi morao izdržati 300-400 000km prije reparacije

Po servisnoj i po provjeri ključa rađeno je kad treba, tako je bilo i sa prvim A4 koji sam uzeo. Ne bih mijenjao da nisam natukao 210000km pa me malo "strah" da se nešto ne počne kvariti.



Hvala
Integrity je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2018., 08:47   #40821
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor Integrity Pregled postova
Po servisnoj i po provjeri ključa rađeno je kad treba, tako je bilo i sa prvim A4 koji sam uzeo. Ne bih mijenjao da nisam natukao 210000km pa me malo "strah" da se nešto ne počne kvariti.



Hvala

210k km za taj auto nije ništa. A ako ti se auto ne kvari i nema nekih boljki, sigurnije ti je zadržati ga nego ići na drugi koji možda nije takav.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2018., 08:53   #40822
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Integrity Pregled postova
Da li netko sa foruma ima iskustva sa Audijevim S-tronic mjenjačima?



Vozim A4 2.0 TDI 2012.g. koji ima multitronic mjenjač, ista osoba od koje sam njega kupio mi sada nudi A4 2.0 TDI 2016.g. koje ima S-tronic mjenjač.

Automehaničar kod kojega inače idem je malo skeptičan po pitanju S-tronic mjenjača, neki ljudi su na A6 imali loša iskustva (koje on zna) pa sam malo u nedoumici.



Hvala na info
Vozim službeni već godinu dana, A3, 1.6tdi, s-tronic.
Nikakvih problema, baš suprotno, iznenadio me u nekim stvarima. Vozio automatike još tamo iz početka 2000. godine, i ovo danas je nebo i zemlja.

Što te muči točno?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2018., 12:06   #40823
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Taj mjenjač mora izdržati 500 000km bez reparacije, u normalnim uvjetima korištenja.

Inače, EV ipak su manji zagađivači

https://www.bug.hr/elektricna-vozila...j-zivotni-6973
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2018., 12:20   #40824
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
S-tronic je DSG, samo drugi marketing naziv kod Audija

Gesendet von meinem TA-1012 mit Tapatalk
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2018., 12:32   #40825
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Točno. No meni osobno s-tronic u odnosu na dsg je nebo i zemlja. A vozio oba tipa mjenjača.
Ne znam zašto.

Možda radi razlike u broju cilindara motora ccc....
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 06:31   #40826
Integrity
Registered User
 
Integrity's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Istok
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
210k km za taj auto nije ništa. A ako ti se auto ne kvari i nema nekih boljki, sigurnije ti je zadržati ga nego ići na drugi koji možda nije takav.

To mi savjetuje i automehaničar


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Vozim službeni već godinu dana, A3, 1.6tdi, s-tronic.
Nikakvih problema, baš suprotno, iznenadio me u nekim stvarima. Vozio automatike još tamo iz početka 2000. godine, i ovo danas je nebo i zemlja.

Što te muči točno?

Pa muči me točno to što su dvije osobe (uključujući ovu koja mi prodaje auto) na A6 modelima imali kvarove na S tronic mjenjačima. Jednoj se čak događalo za vrijeme garantnog roka i "službeni" servisi mu nisu riješili stvar te je na kraju završio u "neslužbenom".



Tako da ono što me muči su mogući kvarovi koje zasad na ovom autu nemam.
Integrity je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 08:36   #40827
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Da, da. To su ti mjenjači kojima ne treba mijenjati ulje, isto kao što kod BMW-a ne treba mijenjati lanac. Znači suđena im je kita nakon garantnog roka.
Odvezeš fino u majstora, promjeniš ulje i voziš se ko čovjek.
  Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 10:04   #40828
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Integrity Pregled postova
Pa muči me točno to što su dvije osobe (uključujući ovu koja mi prodaje auto) na A6 modelima imali kvarove na S tronic mjenjačima. Jednoj se čak događalo za vrijeme garantnog roka i "službeni" servisi mu nisu riješili stvar te je na kraju završio u "neslužbenom".

Tako da ono što me muči su mogući kvarovi koje zasad na ovom autu nemam.
A gledaj, nema garancije danas. Možeš kupiti škart robu, bez obzira koliko platio, jednostavno nisi imao sreće.

Ako ti išta znači, frend uzeo novi SQ7 prošle godine, nakon tjedan dana je prilikom gašenja auta čuo neko zveckanje u mašini. Vozio ga u Maribor na servis, rekli mu da ima sreće što je to čuo, da mu je mogla mašina prdnut zbog te sitnice. Popravak trajao 2 tjedna, dobio zamjenski R32 ( ubijali ga 2 tjedna ). Pričamo o autu od milju kuna.

Tako da, nikad ne znaš.
Ali nisu "jedni od onih koji se kvare..." spika.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 10:20   #40829
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Frend ima problema sa teretnim Berlingom. Nazove lokalnog dilera, lik kaže '7k kn i par dana posla'. Frend nazove ovlašteni servis u Sežani, kažu mu lik '550€ i 2h posla'. Dogovorio sve s njime, Slovenci naručili dijelove i rezervirali mu termin sutra ujutro.
Isto tako znam masu rulje koja servisira Opele kod Kalistera u Il. Bistrici jer je debelo jeftiniji od lokalnih derača, a ovlašteni je servis Opela.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 10:36   #40830
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
pa ista stvar je i za BMW, ljudi iz Zagreba i okolice masovno idu u Sloveniju/ Austriju. Cijene navodno li-la a usluga puno kvalitetnija

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na