Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2018., 12:30   #39511
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
po defaultu DRL rade smao prednja/LED/ringovi ili kako kod kojeg auta.

Ja sam sebi iskodirao (Carly preko mobitela) da mi kad je DRL rade osim prednjih ringova (Anđelkinih Očiju ) i zadanji vanjski dio farova tj. samo dva (od 4 moguca) tako da mi je DRL i naprijed i nazad aktivan.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 12.10.2018. u 12:37.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 12:55   #39512
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
po defaultu DRL rade smao prednja/LED/ringovi ili kako kod kojeg auta.

Ja sam sebi iskodirao (Carly preko mobitela) da mi kad je DRL rade osim prednjih ringova (Anđelkinih Očiju ) i zadanji vanjski dio farova tj. samo dva (od 4 moguca) tako da mi je DRL i naprijed i nazad aktivan.



Lewis, jel se isplati uložiti u Carly ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 13:02   #39513
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Lewis, jel se isplati uložiti u Carly ?
IMHO ne, od kad su presli na godisnju pretplatu (oko 400kn godisnje) to je za nas "rekreativce" pre skupo i nepotrebno.

Prije ovog sa pretplatom dok je bilo perpetual licenca jos nekako ali sad bi svi neku godisnju pretplatu. Ako si "majstor" i treba ti tj. naplacujes te usluge programiranja/kodiranja onda OK ali inace bas i ne, spojit ces ga 1-2 puta i isprogramirat sve sta ti treba i zaboravit .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 15:08   #39514
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ja sam za Talijane uzeo njihovu verziju (MES), 50 eura godišnje licenca, za to vrijeme primaš update. Po isteku licence, program je full funkcionalan sa zadnjom verzijom, samo nemreš više update skidati. Znači ja ću imati sve aute pokrivene sa 2/2019.
S obzirom da je dijagnostika 100-200kn u ovlaštenom, samo čitanje greške, još tolko neki naplaćuju brisanje, nije to neka lova
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 16:36   #39515
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ja ne kuzim koji je debil smislio ta dnevna svijetla i zaboravio BITNU stvar, a to je da ti nešto svijetli i IZA. Nije mi se jednom dogodilo da sjednem iz svog auta koji automatski pali svijetla u neki drugi auto koji ima taj drek i jednostavno _zaboravim_ upaliti svijetla, jer mi svijetli konzola i napred nešto sitno ta led govanca i jednostavno ne skužim.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 16:42   #39516
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja sam za Talijane uzeo njihovu verziju (MES), 50 eura godišnje licenca, za to vrijeme primaš update. Po isteku licence, program je full funkcionalan sa zadnjom verzijom, samo nemreš više update skidati. Znači ja ću imati sve aute pokrivene sa 2/2019.
S obzirom da je dijagnostika 100-200kn u ovlaštenom, samo čitanje greške, još tolko neki naplaćuju brisanje, nije to neka lova
Neznam za taj software ako kod CARLYa nije tako:

"The cancellation of a license has the consequence that your Carly Full Version will be available to you until the 365th day after your purchase date – it does not matter when your cancellation happened.

After the 365th day Carly will return to the lite version – you won’t lose anything ever. You can upgrade back to Full Version whenever you want."
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 16:59   #39517
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ja ne kuzim koji je debil smislio ta dnevna svijetla i zaboravio BITNU stvar, a to je da ti nešto svijetli i IZA. Nije mi se jednom dogodilo da sjednem iz svog auta koji automatski pali svijetla u neki drugi auto koji ima taj drek i jednostavno _zaboravim_ upaliti svijetla, jer mi svijetli konzola i napred nešto sitno ta led govanca i jednostavno ne skužim.
Uglavnom azijska vozila tako rade. Debilana na maks

Nijemci su ok po tom pitanju, no isto ima iznimki, no njih spašavaju senzori za dnevno svjetlo pa ionako pale svjetla komplet sami kad se smrkne.

Ameri su isto retardirano, njima tabla svijetli ko Betlehem, naprijed DRL koje brat bratu ko maglenke svijetle, a nazad kita.

Onaj osjećaj kad na autoputu u mraku naletis na auto ispred sebe bez svjetala. Ali i takvi vozači su telad, pa jebote jelene jel ne kužiš da ne vidiš prst pred nosom.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 17:35   #39518
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Uglavnom azijska vozila tako rade. Debilana na maks

Nijemci su ok po tom pitanju, no isto ima iznimki, no njih spašavaju senzori za dnevno svjetlo pa ionako pale svjetla komplet sami kad se smrkne.

Ameri su isto retardirano, njima tabla svijetli ko Betlehem, naprijed DRL koje brat bratu ko maglenke svijetle, a nazad kita.

Onaj osjećaj kad na autoputu u mraku naletis na auto ispred sebe bez svjetala. Ali i takvi vozači su telad, pa jebote jelene jel ne kužiš da ne vidiš prst pred nosom.
Ne znaju ljudi koristiti novu tehnologiju. Primjera radi, Mazda ima sve na onoj ručici za žmigu lijevo od volana (ne lijevo od konzole kao njemci ili Škoda). Znači bez automatskih svjetala tu su 2 postavke. Prva su samo pozicije, druga su svjetla.

Sa opremom s automatskim svjetlima ubačena je i treća postavka (na prvo mjesto), nakon koje tek slijedi pozicija i onda svjetla bez obzira na automatiku.

Kad sam uzeo auto žena je jednu večer išla do dućana i vraća se sva zabrinuta "da nam svjetla ne rade ili slabo svjetle". Kako na prošloj Mazdi nisam imao automatiku, ona je po automatizmu stavila dva klika - i upalila pozicije.


U pravilu držim stalno na automatici i ne dira me 5% dal sam u tunelu ili ne. Samo sam pojačao osjetljivost da se pale i kada je oblačno, a ne samo kod totalne kmice.



Potpis ovo za obilaznicu. Sam se vozim tamo skoro svako jutro i to je strava kako se ljudi voze kada je magla. Ima gro ekipe koja ne pali svjetla uopće. Onda ima vizionara koji samo voze na dnevna, te najgore stari kamioni koji su toliko prljavi da im svjetla skužiš tek na maloj udaljenosti iako imaju sve popaljeno po PS-u... Zato ja palim sve što se da upaliti, pa nek me vide.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 18:12   #39519
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,876
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
po defaultu DRL rade smao prednja/LED/ringovi ili kako kod kojeg auta.

Ja sam sebi iskodirao (Carly preko mobitela) da mi kad je DRL rade osim prednjih ringova (Anđelkinih Očiju ) i zadanji vanjski dio farova tj. samo dva (od 4 moguca) tako da mi je DRL i naprijed i nazad aktivan.
Ja na svojem ne mogu ubiti skroz svjetla. Na svim postavkama su ringovi i stražnje ledice upaljeni. Jedino su na 0 ringovi nešto slabijeg inteziteta.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 20:28   #39520
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
nisam znao da vas toliko ide u Parndorf outlet
meni je tu pod nosom al vec godinama neidem. svaki odlazak se vracam sa manje i manje da bi na kraju eventualno klincu kupio tene a sad ni to. potegnite do bratislave ili beca ima bolji izbor a kad su snizenja i cjene su bolje.
placam pivu ako netko potegne do bratislave
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 20:50   #39521
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Neznam za taj software ako kod CARLYa nije tako:

"The cancellation of a license has the consequence that your Carly Full Version will be available to you until the 365th day after your purchase date – it does not matter when your cancellation happened.

After the 365th day Carly will return to the lite version – you won’t lose anything ever. You can upgrade back to Full Version whenever you want."
Da, to je šteta onda. Taj program MES za Talijane, Chryslera, Suzukije s Fiatovim motorima, radi odlično, stvarno nema te opcije koje ne možeš s njim na autu raditi
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 23:17   #39522
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
placam pivu ako netko potegne do bratislave
bio ja neki dan na pivi u staroj tržnici. vratio se odmah nakon par sati.
nego jel netko zna kako se plaćaju kazne iz mađarske. govna su mi poslala kaznu da sam se vozi 77kmh tamo di treba 50. u 1 sat u noći sa nedjelje na ponedjeljak sam ugrožavao promet. ne moram spomenuti da sam se vozio sa sjevera mađarske do kraja i da sam na putu doslovce sreo tri lisice, jednog zeca i jednu srnu. 0 automobila i 0 ljudi. pazio sam koliko sam mogao, ali valjda nisam stigao usporiti jer je dio puta neko govno od lokalne ceste i izgleda da su me tu čopili. baš sam se rastužio kolika su govna. ajde da je 8 popodne i ljudi ko u priči, ali 1 u noći ...
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 23:29   #39523
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
kak misliš kako, jel imaš kakav papir

nedavno sam plaćao iz italije, ima sve podatke na kazni, IBAN, blabla
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2018., 00:23   #39524
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Nedavno je kombi jedne firme iz SB bio u Mađarskoj i zaradio kaznu za krivo parkiranje. Platili su sukladno napisanim podacima putem Internet bankarstva, devizni SEPA nalog uredno prošao, no idući dan se vratio da je odbijen od strane mađarske banke.

Mađarski debili napisali IBAN otvoren u drugoj mađarskoj banci, na kraju ljudi imali još 300 kn troška devizne reklamacije.

Uglavnom, može se normalno platiti Internet bankarstvom, ali šlampavim Mađarima se znaju potkrasti krivi podaci i onda nalog bude odbijen u Mađarskoj, iako si sve popunio po uputi.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2018., 00:57   #39525
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ko ti je kriv što se smucas po Mađarskoj, što tamo imaš raditi


:P
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2018., 08:30   #39526
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Negdje sam čitao da se te kazne ne bi trebale plaćati jer nisu u skladu sa nekakvim EU zakonima/propisima. Nešto na onu foru da stranci ne moraju plaćati naše kazne jer su ovrhe dizali bilježnici koji nisu zastupnici suda (novim Ovršnim zakonom će se to promijeniti) i EU legislativa ih ne hebe ni 5%.

Obzirom da promjenu nomenklature goriva na pumpama, pitao sam Nissan koje gorivo da stavljam u Qashqai 1.6dCi (J11). Odgovor: ono sa najmanjim udjelom etanola/biodizela u sebi (konkretno E5 i B7).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 13.10.2018., 11:21   #39527
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ko ti je kriv što se smucas po Mađarskoj, što tamo imaš raditi

:P
Žene, klopa i kod Orbana na kavu
Taman za vikend sjedneš u SQ7, fino masaža u sjedalima i za 4.5 sata si u Budimpešti. Riješiš gore navedeno i doma si do navečer. Kuda ćeš bolje proveden dan.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2018., 14:00   #39528
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Fuj, u SUV putovati, bolje s ljimuzin
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2018., 18:19   #39529
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kako kome...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 11:06   #39530
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
s parkinga 😥




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 11:12   #39531
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
za popizditi.
hit and run pretpostavljam?
meni je isto izudaralo novi auto po parkingu u Splitu, mislio sam ugraditi dash cam sprijeda i straga ali kakve koristi od toga kada me netko udari bočno...

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 12:27   #39532
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Auf, užas, ali ovako iz distance mi se čini da nije to možda samo boja sa tog što te udario? Jesi proba skinut to? Mene je dva mjeseca nakon kupnje novog auta, stari crveni kamion udario, na kraju meni apsolutno ništa samo sam malo ispolirao njegovu boju i to je to.
Ali nije izgledalo ni priblizno gadno ko tvoje
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 12:57   #39533
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nekidan vidio ovaj slatki gradski autić
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	gradski auto.jpg‎
Views:	280
Size:	831.4 kB
ID:	20287  
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 14:56   #39534
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
za popizditi.
hit and run pretpostavljam?
meni je isto izudaralo novi auto po parkingu u Splitu, mislio sam ugraditi dash cam sprijeda i straga ali kakve koristi od toga kada me netko udari bočno...

Uzmi u obzir da menja više i prođe ispred ili iza...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 16:17   #39535
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Danas mi je za oko zapeo čudan BMW. Ima 4 auspuha kao M, ali nije M jer retrovizori ne izgledaju kao kod M, a i spojler je neobičan za BMW. Tek je detaljniji pogleda iza otkrio o čemu je riječ.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	čudan BMW4.jpg‎
Views:	263
Size:	608.7 kB
ID:	20296   Click image for larger version

Name:	čudan BMW3.jpg‎
Views:	254
Size:	827.3 kB
ID:	20297   Click image for larger version

Name:	čudan BMW1.jpg‎
Views:	244
Size:	720.8 kB
ID:	20298   Click image for larger version

Name:	čudan BMW2.jpg‎
Views:	309
Size:	1.54 MB
ID:	20299  
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 16:24   #39536
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Pa Alpina, pise ti fino na gepeku
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 16:51   #39537
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Prvo sam na haubi vidio oznaku bmw-a, a ima je i iza i zato me zbunilo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 17:22   #39538
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Tražio sam krivca po ulici ali nije bilo sreće. Tri su bijela kandidata, od toga 2 sa svim bojama žrtava po sebi, tako da piši kući propalo: branik je ulupljen, nije pukao lak. Far je malo dublje zagreban ali na maloj površini, a registracija zgužvana. Inače baš nesretan auto u parkiranom stanju, 7 puta je ovako “jače” kolateralno nastradao. 2 puta Česi, jednom punica, 4 puta Nepoznat Netko. Stanje limarije je ajme. Nešto smo popravljali kako treba, nešto krpali.. Razmišljamo o kupnji novijeg modela ali nema šanse da ovu prodamo za normalne pare u takvom stanju, a ako uložimo u lim, sutra će past neki kran na nju na parkingu.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 17:50   #39539
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Na žalost da, auto čim je vani je podložan svemu i svačemu i treba sto prije zaboraviti i ne se živcirati oko svake ogrebotine i udarca. Zato je meni i dana danas nakon 5 godina kasko pod must have. Svaki udarac je par somova kuna u najmanju ruku.

Meni se dogodilo prije par godina da sam uopce ne gledajuci isao u rikverci pogodio susjeda koji je ko za peh bio parkiran na cesti iako su uz tu cestu parkiralista. Ostavio sam mu broj i nakraju platio novi žmiogavac. Ali kako se nije bas poklapao sa originalom uzeo sam mu i drugi zmigavac. Napravio sam mu i jednu ogrebotinu koja mi je bas upadala u oci i inzistirao sam da mu je sredim ali nije htio to sanirati.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 18:29   #39540
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ja bas neki dan prao auto i gledam nova fina rupica od necijeg otvaranja vrata u moja...
Za sljedeci auto uzimam bocne lajsne ma koliko god to ruzno izgledalo.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na