Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2017., 16:16   #32671
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Ate diskovi + Ate plocice je jedna od boljih kombinacija?
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 16:44   #32672
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Sa ATE neces sigurno pogrijesiti. Zimmerman isto je "safe bet"
Sa drugima nemam iskustva.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 16:51   #32673
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Zimmerman je meni na BMW E46 330Ci protreso nakon 2500km (3-4 nagla kocenja i kocnice vise nula bodova, pregriju se), skinuo ih bacio i uzeo busene OpenParts (rade za Bremobo) i njih sam vozio godinama bez problem i promjenio nakon 75 000 km (nisu tresli nego sam ima nekih 1mm ruba sa svake strane an isu bili skupi pa nisam cekao do potrosneosti od 1.5mm ).

Tako da nema "safe bet" jer nije svejedno jel disk 200mm, 250mm, 300mm... i dakako o kojem autu/snazi/kilazi se radi
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 17:07   #32674
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Uz ove što su ti preopručili dodao bi još da su TRW diskovi ok.
SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 17:12   #32675
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Zimmerman je meni na BMW E46 330Ci protreso nakon 2500km (3-4 nagla kocenja i kocnice vise nula bodova, pregriju se), skinuo ih bacio i uzeo busene OpenParts (rade za Bremobo) i njih sam vozio godinama bez problem i promjenio nakon 75 000 km (nisu tresli nego sam ima nekih 1mm ruba sa svake strane an isu bili skupi pa nisam cekao do potrosneosti od 1.5mm ).

Tako da nema "safe bet" jer nije svejedno jel disk 200mm, 250mm, 300mm... i dakako o kojem autu/snazi/kilazi se radi
Kako tocno si koristio kocnice? Kad kazes da se pregriju nakon 3-4 kocenja. Ti valda vozis sa standardim kocnicama na stazi?

Drugo daj molim te pojasno kako to tocno ovisi odabir brenda o velicini diska,tezini auta,snazi, kilazi?
Ja sam mislio da road brakes su specificirane od proizvodjaca. A ako ides na preinake i stavljanje nekog race setupa onda mozemo govoriti o velicinama,i ostalim parametrima.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 17:57   #32676
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
I meni su zimmermani protresli nakon 2-3k na Audiju.. Dva jača kočenja i adio. Ne podnose teške aute.
Sad drugi set opet je za sada ok ali i jebeno moram paziti da se vozim ko baba.

Jebo takav disk. Na Leonu sam se vozio ko divljak, uz i niz brda, i nisam uspijevao smotati diskove.. dvaput sam ih pregrijao, ali i dalje nisu tresli nakon toga... Ate original. Zanimljivo je kad se pregriju pa kočnica kao u putar ide
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 18:27   #32677
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Da, Zimmerman sam vozio prošle na Meganu 2 na prednjoj osovini. trajali su 50 000km i bili su na 0,2mm od minimuma. Također na njima potrošio samo jedne pakne (Valeo). Ili je disk mekan ili su pakne tvrde ili je sve tvrdo, no po meni su ili pakne trajale predugo ili disk prekratko.

I da, kada se zagriju - tresu. Ne prejako, ali se osjeti. Kad su u normalnom stanju, onda je sve 5. Nisu cvili. Uspio sam ih jako ugrijati kada sam se spuštao sa Vršiča sa 4 osobe, no i dalje su kočile, bez propadanja. Tako da za to - odličan posao su odradili.
Da nisu tako kratko trajali (a mekan sam na kočnici), bio bih puno zadovoljniji. Ovako - prosjek.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 18:29   #32678
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Kako tocno si koristio kocnice? Kad kazes da se pregriju nakon 3-4 kocenja. Ti valda vozis sa standardim kocnicama na stazi?
Nista specijalno, nikakva staza i slicno, 3 puta zaredom malo jace prikocio sa 170 kmh na 50 km/h pa opet ubrzanje i kocenje (na ravnici) i kocnice odu u totalni fade, osjetno se produzuje put kocenja, izadjem van iz auta i vidim diskovi promjene boju lai flekaovo tj. djelomicno.

Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Drugo daj molim te pojasno kako to tocno ovisi odabir brenda o velicini diska,tezini auta,snazi, kilazi?
Jednostanvo, kao i kod guma nije isto dali je guma 15" 195 ili 225 18", drugacije se ponasa isti "model" gume na drugim dimenzijama i kilazi auta. Tako i diskovi, ocito im je smesa ista ali ta smjesa bar u mom slucjau nije uspjevala izdrzati 1500kg auto i 3 nagla kocenja zaredom.

Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Ja sam mislio da road brakes su specificirane od proizvodjaca. A ako ides na preinake i stavljanje nekog race setupa onda mozemo govoriti o velicinama,i ostalim parametrima.
Nikavi race setup/preinake ja ne spominjem, isti taj auto sa OpenParts busenim diskovima kao sto rekoh nikad problema (podvozio sma ukupno 127 000 na njima prije nego sam prodao auto tj. 75 na prvima i nesot manje na drugom setu).
Prije Zimmermana imao samo obicine (nisu buseni) Lukasovi koje sma ja vozio nekih 17 000 (bili su gor ekad sma uzao auto) i promjenio sma ih radi potrosenosti ali nisu tresli, s njima nisam imao taj problem dok eto Zimmerman mi protreso ko od sale.

P.S. vidim nisam jedini i Gabreu su protresli, ocio ih pati kad je tezi auto.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 19:17   #32679
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
I meni su protresli nakon nešto jako sitno, 3 seta zamijenjena i tek četvrti nije tresao. Na golfu 5 tako da nije samo na teškim autima. Zimmerman nije sjena onog što je nekad bio

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 22:22   #32680
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Frend i ja se u njegovoj Kii Sportage 2012 nasadili nanpanj i snijegu, pokusavali se odnasadit, esp je kocio pojedine kotace i diskovi su bili uzareni, doslovno svijetlili kao na trkacim autima, to se par putade silo, diskovima nista
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 22:29   #32681
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Čekaj, a haldex?
Nužno zlo
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 23:18   #32682
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Zimmerman sam metnuo na S80, okej su. Ali... Stajao je 4 dana nevožen, padala je kiša/snijeg dan i pol i jedna strana je uspjela korodirat do toga da je prilikom kočenja treslo ko ludo. Normalno je da diskovi površinski korodiraju, ali u par dana je kiša skoro ubila diskove. Nisam ih mogao raskočit, na kraju smo ih malo silovali kod mehaničara pa smo ih uspjeli spasit.



Tada nisu bili nešto stari, mislim da su zamijenjeni maksimalno godinu dana prije te slike.


Na svoj auto sam metnuo ATE diskove i Brembo pločice. Pločice se tak sporo troše, da sad, 22k km kasnije imaju mesa ko u priči, uopće ne vidim da su išta potrošene. A nije da vozim kao deda, dapače, redovito pregrijem kočnice... Nikako da ove krepnu pa da stavim neke mekše, koje više grizu.



Majko mila na ovu priču o Daciji i servisu od 4800kn, pa ostavio je čovjek skoro 10% vrijednosti auta na redovnom servisu. I to u Zaku, koji je jeftiniji od ostalih.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 11.11.2017. u 23:41.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 00:52   #32683
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Frend i ja se u njegovoj Kii Sportage 2012 nasadili nanpanj i snijegu, pokusavali se odnasadit, esp je kocio pojedine kotace i diskovi su bili uzareni, doslovno svijetlili kao na trkacim autima, to se par putade silo, diskovima nista
e da je znati da se u takvim situacijama gasi esp
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 03:24   #32684
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Pa vozio sam i probao i lexuse, infiniti nesto malo, ak sam imao tjedan dana kod sebe LEXUS ISF sa jebenih 416ks, i koliko god to bio zabavan auto, nije mi sjeo. Tipke unutra, plastike, ko u mazdi iz 85-e.
A sad si ga usro, gle kužim da ne voliš Japanske automobile ali daj budi realan i bar malo objektivan.

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a ajmo sada prbrojati koliko je ovdje EU auta a koliko ostalih. JEDAN amer, i 2-3 japanca.
http://www.autofocus.ca/news-events/...hicles-in-2017
Dva amera i 6 japanaca, no to nije poanta, poanta je da je članak smijurija i odraz njihovog mentalnog sklopa.

Dakle, za početak ameri smatraju svaki EU auto luksuznjakom. Zašto, objasnit ću kasnije.

Dalje, ne možeš mi u istu rečenicu/tezu/članak strpat jebeni BMW X1 ili Audi Q3 i S klasu. To onak ne ide zajedno. BMW X1 nije luksuznjak da mu ne znam kaj radiš, opet, to je samo njihovo viđenje tih vozila.

Baš sam u petak imao lika na treningu koji je rođen kanađanin i bio na nekom putovanju krož Španjolsku i Francusku, i like me pita kak to da je tamo Mercedes normalna pojava i da to svi voze.

Jer njima je Mercedes ono, vrh luksuza i ne ide mu u glavu kak švabe imaju Mercedese za Taxi ili kak Car2Go koristi CLA i GLA klase.

Onda mu kažeš da je to tak jer oni ovdje ne dobe 75% njihove ponude.
FFS Audi A4 ima valjda 12 verzija motora u EU pomnudi, tu imaš tri verzije.

Tu dolazimo do razloga zašto ih tu smatraju luksuznjacima, ne znam kako je kod tebe ali u Vancouveru su 2 od 3 viđena mercedesa AMG verzije.
2 od 3 BMW-a su M modeli.
2 od 3 Audija su S ili čak RS modeli. Vidio sam više RS7 modela ovdje nego socijalnih A7.

Tu na cesti u jednom danu vidiš više S/RS, AMG, M modela nego u Europi u mjesec dana.
Zato ih smatraju luksuzom. Jer lik ne zna da u švabiji za cijenu C63 AMG ili E63 AMG možeš kupit tri bazna modela te klase. Kad sam spomenuo A1 ili A klasu oni nemaju pojma kaj je to.

I onda kad veliš da se po EU normalno voze folksvageni, audiji i ostalo oni ostanu paf jer misle da svaka baba vozi AMG, M, RS, ili Golf R


Slično kao kad kod nas kad čitaš novine pa pročitaš mladić BMW-om pregazio nekog. Ako je slučajno vozio Renault, onda pišu mladić automobilom naletio na pješaka.
Stvar mentalnog sklopa.
Kod nas napišeš mladić BMW-om napravio stanje i odma je lik
A) bogat
B) rejser

Jer BMW je luksuz i ''sporcki'' auto, to kaj je mladić pregazio nekog u 20 godina starom E36 316 s čelavim gumama koji vrijedi manje od nove Dacie je tak sporedno. On vozi BMW.

Jer BMW je sporcki auto, ono BMW je žario motosportom u vrijeme E30/E36.

FFS pa i Peugeot je sudjelovao u F1 i rallyu pa nitko ne smatra 206 sporckim autom.

Danas Hyundai/Kia koncern imaju svoje timove pa nitko ne smatra Kiu Rio ili Hyundai i20 sporckim autom.

Dakle samo stvar kako ekipa doživljava marku/modele.
A ameri su jebeno povodljiv narod koji puši apsoštrumpfno svaki vid marketinga.



Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
A kod SUV-ova nemaju bas nista. mislim, imaju oni suvova more, ali se to sve prodaje na kubne metre, a ne nekoj kvaliteti.
Daj se odluči imali ih more ili ih nema

Mislim mora da se jebeno šališ kad kažeš da Ameri nemaju niš u ponudi SUV-ova. Pa oni su praktički izmislili taj segment. Pogle im ponude onih jebenih dinosaura Escalade, Yukon, Suburban itd.

OK tebi se ne sviđaju i to je tvoja odluka, ali nemoj reći da nemaju niš u ponudi

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
koreanci su ono, prodaja na kile. par godina pa s njim u presu.
Koji to novi koreanac ide u prešu nakon par godina? Pa oni su počeli ozbiljno jebat kevu i švabama i japancima. Već treću godinu za redom su pri vrhu JD Power ljestvica, dok ''sveto trojstvo'' tone.

Od švaba jedino se Porsche drži visoko a ni on nije bez grijeha -> 996 i IMS anyone? Ono kupiš auto za 100 somića koji je suicidalan.

Zašto ekipa bježi od rabljenih AMG-ova ili S/CL klasa s ABC sustavom kad su tako jebeno kvalitetni?
Zašto jedan S/SL/CL600 nakon 10 godina vrijedi doslovno 5% inicijalne vrijednosti?

Zašto je BMW-u takav problem složit VANOS koji se neće rasut ili semeringe koji neće slinit?

Daj budi objektivan i realan. Danas se auti ne prave da traju i amen. Nema više W123/124 Mercedesa, to je prošlo svršeno vrijeme.


Kupio si ono što smatraš da ti paše. I to je OK.
Al nemoj onda uletit kak je skupo održavat švabu u Sj Americi.


Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da, taj auto je koštao 56000 kn na cestu

Ako laže vlasnik auta i ako je taj račun bio fejk kojeg vidio vlastitim očima, lažem i ja eto, stvarno lažem. I nije istina. Ali račun je bio... još ga je on skenirao i slao nekamo kao rip-offali su ga i jel moguće da to toliko dođe...

U životu nisam bio u ovlaštenom servisu na servisu momku su rekli da treba jako puno toga mjenjati. On je rekao da neka mjenjaju. I izmjenili su. Za 4800
Nitko ne veli da lažeš, ali da su ga pošteno oženili, jesu. Ne znam što moraš autu radit da na prvom redovnom servisu ideš mjenjat remenje, španere i svu silu hardverije. Oženili ga i to je to.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 12:01   #32685
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
This ^^

Sent from my C6603 using Tapatalk
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 13:21   #32686
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
brko meni su i mali i veliki servisi bili upola jeftiniji nego u zg, a usluga je bila i više nego zadovoljavajuća, štoviše dok sam čekao servis sam pokupovao neke orginal reno sitnice za takve sitne novce da ti pamet stane i to ono placerski pristup - ajd uzet ću to i to pa ćemo onda riješit to za neki fixni iznos i bok.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 13:55   #32687
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to što se vi lokalno podbadate nije moj issue... mene su tamo dečki otpeljali u grad sa svojim autom skupa sa curom na klopu i malo razgledavanja naokolo, kad je servis bio gotov nas pokupili i vratili u opravljen auto spreman za zagreb.

u pol cijene, a ti sad pričaj lokalne borbene makar nisi bio tamo nikada, a ja par puta.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 14:03   #32688
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Evo sto je dobar refleks u kombinaciji sa dobrim kocnicama:

https://youtu.be/HnCU20Cu0fs
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 14:28   #32689
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Evo sto je dobar refleks u kombinaciji sa dobrim kocnicama:

https://youtu.be/HnCU20Cu0fs
Jbte, bez obzira što sam pročitao tvoj komentar, zgrčilo mi se u želucu. Stvarno je bilo za dlaku.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 14:33   #32690
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Evo sto je dobar refleks u kombinaciji sa dobrim kocnicama:

https://youtu.be/HnCU20Cu0fs
bome...svaka cast vozacu. iako bi bio 0.000% kriv, vjerojatno ce ovo koji puta sanjati...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:18   #32691
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
@ovaj kamion... dobar šofer očito. Vidio je da bus stoji pa je vjerojatno i pretpostavio da bi se ovako nešto moglo dogoditi.

Sent from Mobara
Zapravo jedina sreća u cijeloj priči nije šofer nego PRAZAN noviji kamion (dobre kočnice) i suha cesta.
Ako pogledaš snimku malo bolje, vidjet ćeš u kojem točno trenutku vozač počinje kočiti što bi reko da nije očekivao ovakvo nešto.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:23   #32692
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:30   #32693
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Zapravo jedina sreća u cijeloj priči nije šofer nego PRAZAN noviji kamion (dobre kočnice) i suha cesta.
Ako pogledaš snimku malo bolje, vidjet ćeš u kojem točno trenutku vozač počinje kočiti što bi reko da nije očekivao ovakvo nešto.
Upravo sam to htio napisati, vozač je zapravo los jer je vidio napred da se bus zaustavlja i ljudi izlaze van.
Automatski MORAS pretpostaviti da netko može iza busa preko ceste.

A i prilično sam siguran da je ovdje kamion sam kočio
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:39   #32694
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Upravo sam to htio napisati, vozač je zapravo los jer je vidio napred da se bus zaustavlja i ljudi izlaze van.
Automatski MORAS pretpostaviti da netko može iza busa preko ceste.

A i prilično sam siguran da je ovdje kamion sam kočio
rvacka - daleko najjaca zemlja u omalovazavanju svi sve znaju...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:46   #32695
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Čuj, ja sudara nisam imao u 20 godina vozačkog staza, a izbjegao sam ih masu predviđajući blesavo ponašanje ostalih u prometu.

Medju ostalim, bus koji prevozi djecu bi trebao biti posebno označen... U biti nebitno, kad vidiš zaustavljeni bus pored ceste bi ti kliker trebao proraditi i reći smanji brzinu.

Busevi za prijevoz djece ovdje kada se zaustave imaju STOP znak koji iskoči sa strane, i sav promet mora stati u oba smjera. A ako ne staneš, imaju kamere na busu i fino kazna $5,000 dolara tako neka cifra da se smrznes.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:49   #32696
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Čuj, ja sudara nisam imao u 20 godina vozačkog staza, a izbjegao sam ih masu predviđajući blesavo ponašanje ostalih u prometu.

Medju ostalim, bus koji prevozi djecu bi trebao biti posebno označen... U biti nebitno, kad vidiš zaustavljeni bus pored ceste bi ti kliker trebao proraditi i reći smanji brzinu.

Busevi za prijevoz djece ovdje kada se zaustave imaju STOP znak koji iskoči sa strane, i sav promet mora stati u oba smjera. A ako ne staneš, imaju kamere na busu i fino kazna $5,000 dolara tako neka cifra da se smrznes.
onda je mozda bus sjebo i stao tamo gdje nema oznake? i jel moguce da je senzor za kocenje registrirao tak mali objekt koji se pojavio u sekundi iza busa

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:55   #32697
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nije senzor nego radar koji cijelo vrijeme skenira prostor ispred kamiona.
I sam si si dao odgovor, misliš da je vozač sposoban tako brzo reagirati? Taj Volvo koliko vidim je skroz novi model i 99% je opremljen front assist radarom.
Dobro je prošlo, srećom je i dijete potrčalo prema naprijed. Ja sam kao klinac napravio istu stvar. Pred očima roditelja i dva susjeda. Sjećam se ko dan danas, imao sam 10-12godina. Od tada uvijek ali uvijek 2 puta provjeravam i pazim preko ceste.

Ja imam na svom Atlasu to, i radi super. Nisam probao sa pješacima još, no gledao sam testove gdje reagira i na manje objekte.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:58   #32698
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
dobra je sansa da je ovo kamion odradio sam, ima i kameru i radar naprijed.

u svakom slucaju, dijete imalo jako puno srece
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 16:03   #32699
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Dobra reklama za Volvo, a vidim i u komentarima da se autoru javila neka švedska stranica.
Ovi sistemi što prije budu ugradbeni u sve kamione, to bolje.
Koliko će se smrtnih slučaja spriječiti i lančanih sudara, itd.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 16:31   #32700
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Upravo sam to htio napisati, vozač je zapravo los jer je vidio napred da se bus zaustavlja i ljudi izlaze van.
Automatski MORAS pretpostaviti da netko može iza busa preko ceste.

A i prilično sam siguran da je ovdje kamion sam kočio
Ako gledaš malo pažljivije onda ćeš vidjeti u gornjem desnom kutu nailazak kamiona i otprilike možeš procijeniti njegovu dolaznu brzinu, zatim ne vidiš kamion ali možeš izmjeriti vrijeme do trenutka kad autobus kreće i potom dolazak kamiona... iz navedenog sam gotovo siguran da je vozač kamiona stao ili barem usporio ispred autobusa, sačekao da autobus krene i tek potom ponovno krenuo, a u prilog tome ide i razmak između kamiona i vozila koja su iza njega i to što nitko nikoga nije naguzio (nakon žestokog kočenja kamiona) što jednostavno znači da su svi stajali do polaska autobusa.

Da li je pak kamion sam kočio ili ne to iz snimke teško možemo vidjeti, vjerojatno je, ali po meni je vozač kamiona isto OK.

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 12.11.2017. u 16:38.
bertone je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na