Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2017., 22:56   #1
mandak
Premium
Moj komp
 
mandak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Livno
Postovi: 369
Grijanje procesora

Motherboard Name ASRock 970 Extreme3
CPU Type QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200)

Procesor radi uglavnom bez ikakvih problema i ne grije se puno sve dok ne počnem koristiti Total Video Converter ili neki drugi video konverter. Nakon nekoliko minuta zagrije se do nekih 60°C, a maksimalno smije do 62°C. Stoga prekidam video konverter.
mandak je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2017., 23:01   #2
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
I?

Jel imaš tvornički cooler? Video converter vjerojatno max ili blizu max optereti cpu i otud temperature.

Možeš kupiti aftermarket cooler, također i undervoltat

http://www.tomshardware.com/reviews/...om,2348-4.html

Dali ti throttla (spušta takt) možeš vidit sa hwinfo. Uglavnom neće ti ništa biti ako cpu throttla, neće krepat, neće eksplodirat
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.03.2017., 00:01   #3
mandak
Premium
Moj komp
 
mandak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Livno
Postovi: 369
Usisao prašinu u kućištu i s hladnjaka od procesora i stanje je puno bolje. Trebao bih još bolje očistiti, ali pošto nisam imao termalnu pastu nisam htio ništa dirati. Inače koristim Arctic Silver 5 termalnu pastu. Konvertirao bez problema. Znam da bih trebao bolji hladnjak i bolje kućište. Evo slika mog računala.



Hvala na savjetima.
mandak je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 08:49   #4
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 10:10   #5
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
svakako kreni prvo od kućišta.
ovako nešto bi ti bilo skroz super i ne previše skupo:

http://www.corsair.com/en-us/carbide...mid-tower-case
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 14:52   #6
johnpavvo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: split
Postovi: 1
processor heat by current
__________________
a research based studies about Pregnany.its all about Early Signs of pregnancy and other tips for new mothers.We Working Health,Fitness Related Research Work
johnpavvo je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 17:05   #7
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor mandak Pregled postova
Motherboard Name ASRock 970 Extreme3
CPU Type QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200)

Procesor radi uglavnom bez ikakvih problema i ne grije se puno sve dok ne počnem koristiti Total Video Converter ili neki drugi video konverter. Nakon nekoliko minuta zagrije se do nekih 60°C, a maksimalno smije do 62°C. Stoga prekidam video konverter.
moj savjet ti je zatvori kuciste, gurnmi ga ispod stola, gdje je i bio i zaboravi na ovaj "problem" jer nije problem, 60 stupnjeva u loadu pogotovo po ovom zvidanu je odlicna temp
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 03:39   #8
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor mandak Pregled postova
Znam da bih trebao bolji hladnjak i bolje kućište.
Ne, ok je ovo kuciste, slagao sam ja i jace komponente u jos manja kucista.... Koncepcija slaganja svega u njemu tebi je malo pobjegla.

1. Donji hard spusti jos jednu razinu dolje.
2. Ova 2 najdoljnja limica sto zatvaraju rupe u kucistu od iza - makni.
3. Przu digni na 2-go mjesto odozgora sa sadanjeg 4-tog.
4. Visak kablova u prvo mjesto za przilicu.
5. Tam gdje je bila przilica uzmi i postavi jedan 12cm vent i vezicama ga postavi/ucvrsti da piri prema cpu cooleru.

Sada si zbio hardove i ne ventiliraju se dobro, griju vise nego sto treba i sav taj topli zrak + od grafe, cpu cooler povuce... kada ih razmaknes a maknes
limove od iza smanjit ces pritisak toplog zraka prema cpu cooleru a i strujanje istog promjeniti jer ce novi ventilator na mjestu sadasnje przilice tiskati zrak
prema cpu cooleru a ujedno ta struja bude prijecila onu odozdola da se dize gore tako da ce dobar dio toga odozdola od hardova i grafe proci ispod cpu coolera na ona 2 venta pod brojem 3.

Nadalje, ventilator koji ce biti na mjestu przilice nikako ne smije imati vecu ili premalu brzinu, protok zraka od cpu coolera jer:

a) ako je prebrzo napravit ce takvo strujanje da cpu cooler ce "dobivati manje zraka" nego sto mu treba tj. nece stici "pokupiti" iz tog "vlaka zraka" koji se stvara izmedju prednjeg i zadnja 2 ventilatora na kucistu.
b) ako je prespor onda ce ( iako ce biti bolje nego bez njega jel.. ) takav dotok zraka samo djelomicno biti "upijan" od cpu coolera a bude se probijao i dalje onaj topli odozgora vise nego sto treba.

Znaci valja sinhronizirati rad tog ventilatora sa radom cpu coolera tako da taj ventilator optimalno dovodi strujanje zraka na cpu cooler i ako cpu cooler
mjenja obrtaje ( rpm usljed promjene temperature cpu-a ) onda to treba i ovaj ventilator ciniti !!
Valja oba spojiti na cpu regulaciju ventilatora ili makar da imas kakav trimer za tog 12cm pa kad encodiras ili se ides igrati manualno povecas broj rpm-a.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na