Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2011., 18:23   #1
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Koji USB 3.0 kontroler uzeti?

Pozdrav, namjeravam uzeti vanjsko kućište za 3,5" HDD i u njega staviti svoj Seagate od 1T.Kućište bi imalo samo USB 3.0 konektor pa stoga moram uzeti neki USB 3.0 kontroler, a vas molim da mi pomognete da se odlučim za jedan od dolje navedenih.


link 1
link 2
link 3
link 4
link 5
link 6
link 7
link 8
link 9
link 10
link 11

Evo izbora ima ko u priči, a ne znam koji je trenutno čip u modi za USB 3.0(nec, via...), pa ne znam za koji da se odlučim.Preporučite jedan između svih ovih ili ako netko ima loše iskustvo sa nekim od navedenih neka isto napiše.Hvala
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 21:35   #2
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Uh neznam za razlike al večina mi se čini identična letimično gledajuči pcb (ako je slika autentična). Konkretno 1-4,11 izgleda nec kontroler po slici (neznam jel ima razlike, tj šta si pito, to će neko drugi) ono koda je isti kinez oem samo druga boja laka, pa onda ovaj molex konektor ili pak uzet referentni dizajn od čipmejkera, 2 ima jeftinije kondiće pa i to ukazuje zašt je jeftiniji, pa 5,6 isti.
Osmica odskače zbog broja konektora, ja bi na to bacio pare kad već isto košta, neznam jel ima problema sa VIA ko sa sata I, valjda ne.

Inače ništa ti korisno nemogu reć, pa je ovo troll post više.

Zadnje izmijenjeno od: Elpresidente1. 13.12.2011. u 21:46. Razlog: još ideja
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2011., 23:17   #3
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Meni nekako onaj Icy Box-IB-AC604 pod 9, izgleda kao neka zlatna sredina, a mislim da ima NEC čip.Čini mi se da taj model uopće nema kondića, ili ih ja barem ne vidim.Osmica ima više konektora, ali ima i VIA čipset za koji ne znam koliko je pouzdan, a i toliko konektora za moje potrebe zapravo mi i ne treba.Koliko vidim svi pričaju da su zadovoljni sa karticama koje imaju NEC čip.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 00:35   #4
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Danas mi je stigao kontroler Icy Box IB-AC604 i USB stick-Transcend JetFlash 700 USB 3.0.Prvo što sam uočio kad sam kontroler izvadio iz kutije, jest to da PCB nije plave boje kako izgleda na stranicama trgovine i stranicama proizvođača, već crvene boje i na čipu na piše NEC kako bi trebalo, nego stoji brojčana oznaka čipa i piše Japan.Nije mi važna boja PCB-a ni to što piše na čipu, ali sam se zamislio jer sam mislio da su mi uvalili nešto drugo.
Uglavnom kad sam instalirao kontroler vidio sam u device manageru, da piše da se radi o Renesas Electronics Controleru.
Kad uključim Transcend stick u kontroler sve uredno prepozna, ali mi brzina čitanja ne prelazi 40 mb/s, a vidio sam na ovim stranicama da taj stick na USB 3.0 utoru postiže uredne brzine čitanja koje se kreću oko 70 mb/s.
Mene zanima koja je razlika između NEC-a i Renesas kontrolera?Da li postoji mogućnost da su mi uvalili stariju reviziju Icy Box kontrolera na kojoj se nalazi Renesas čipset?Molim vas da tko zna da mi odgovori, jer ako se ispostavi da su me zakinuli pokušao bih zamjeniti kontroler, jer se radi o kupnji na daljinu.Hvala

EDIT:Sad mi je izbacio ovu poruku kad sam spojio stick - "This USB mass storage device can transfer information faster if you connect it to a super-speed USB 3.0 port"

Zadnje izmijenjeno od: HAL 9001. 28.12.2011. u 00:53.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 22:37   #5
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
ne mogu vjerovat da neko moze toklo teksta otipkat u vezi neceg tako trivijalnog kao sto je USB3.0 kontorler... :/

inace Renesas je lane preuzeo NEC... tako da nove revizije kontrolera/drivera nemaju NEC ime nego Renesas...

sto se tice tvog "problema", probaj updateat drivere...

i usputno pitanje... kako spajas stick?

direktno na kontroler ili preko nekog produznog kabla/huba?

ako je preko kabla ili huba onda moras imat usb 3.0 produzni i/ili usb3.0 hub

lp

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 29.12.2011. u 22:44.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 20:43   #6
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Ovih dana sam malo pretraživao forume i vidio da nisam jedini sa ovim problemom.Neki su spominjali da su ovaj problem imali zbog toga što im je računalo bilo overklokirano, pa im se povećala brzina pci ekspress sabirnice i zbog toga im uređaj nije mogao raditi na USB 3.0 brzini.
Vratio sam postavke u biosu na default, iako mi je računalo bilo minimalno overklokirano, ali to nije pomoglo u mom slučaju.
Kontroler je došao sa najnovijim firmwareom- 3.0.2.8.0.8, a skinuo sam i najnovije drivere.
Stick sam spajao direktno na utor kartice i preko produžnog USB 3.0 kabela, ali uvijek ista stvar.
Karticu sam isprobao i na jednoj Gigabyte matičnoj, ali ista stvar.
Ostaje mi još jedino da pokušam isprobati stick na matičnoj koja ima USB 3.0 kontroler, pa ako se pokaže da je stick u redu, šaljem karticu na reklamaciju.
Ako netko još možda zna neku opciju u biosu ili ima neku drugu ideju koja bi mi mogla pomoći da riješim problem, molim neka kaže.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na