Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.11.2020., 15:58   #1
Pupy
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 3
Krepao monitor, gdje pronaći servis?

Krepao monitor marke Samsung (32 inch).

Kupljen u online trgovini Extreme Digital (koja je iz Mađarske),
imao jamstvo 2 godine,
pokvario se nakon 2 godine i jedan mjesec (isteklo jamstvo).

Gdje pronaći servis u Splitu za Samsung monitore?
Pupy je offline  
Staro 10.11.2020., 16:00   #2
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ne znam specificno za samsung ali na vrhu ulice matice hrvatske kraj velebitske imas Sirius, covik popravlja televizije i monitore, popravia mi je jednom davno lcd tv stari.

https://goo.gl/maps/Qq3PsPduYG8qRrik9

Mislim da cak napravi dijagnozu pa te pita hoce/nece popravljat, ovisno o trosku. Zaleti se do njega pa pitaj.
__________________
prileee je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2020., 16:20   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Google kaže da su službeni servisi MR servis i Elektronika Višić,
a ima xy neslužbenih koji isto mogu odraditi posao.

Nisi precizno naveo tip i jeli ne radi uopće, svijetli / ne svijetli Ledica, pa dalje ...
Ako imaš sreće možda treba samo zamijeniti x elektrolita (cca 100 - 200 Kn) i opet je u pogonu.
Nikky je offline  
Staro 10.11.2020., 16:47   #4
Pupy
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ne znam specificno za samsung ali na vrhu ulice matice hrvatske kraj velebitske imas Sirius, covik popravlja televizije i monitore, popravia mi je jednom davno lcd tv stari.

https://goo.gl/maps/Qq3PsPduYG8qRrik9

Mislim da cak napravi dijagnozu pa te pita hoce/nece popravljat, ovisno o trosku. Zaleti se do njega pa pitaj.
Hvala na brzom odgovoru, odmah sam spakirao monitor i kabele i otiša na lokaciju.

Dočekala me zatvorena vrata, no sigurno sam došao van radnog vremena ...

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Google kaže da su službeni servisi MR servis i Elektronika Višić,
a ima xy neslužbenih koji isto mogu odraditi posao.

Nisi precizno naveo tip i jeli ne radi uopće, svijetli / ne svijetli Ledica, pa dalje ...
Ako imaš sreće možda treba samo zamijeniti x elektrolita (cca 100 - 200 Kn) i opet je u pogonu.
Nakon prve lokacije idem prema MR Servisu (na Mejašima), zaključano sve i sad čitam komentare na Google Reviews, pišu neki da je zatvoren servis i da više ne postoji. Je li to zaista istina?

Elektronika Višić - tražim sad po Sućidru i ne nalazim još, valjda ću uskoro naći nadam se.
Nigdje mi nije izbacilo informaciju da je Elektronika Višić ovlašteni servis za Samsung?

Ima li iskustava itko sa Samsung servisom u Splitu ili stvarno ne postoji?
Pupy je offline  
Staro 10.11.2020., 16:53   #5
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Pupy Pregled postova
Hvala na brzom odgovoru, odmah sam spakirao monitor i kabele i otiša na lokaciju.

Dočekala me zatvorena vrata, no sigurno sam došao van radnog vremena ...
Po onome gore google linku piše da mu je radno vrijeme:

Pon-pet
09–15
18–20

Vikendom ne radi
Old.machine je offline  
Staro 10.11.2020., 19:03   #6
Pupy
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 3
Odustao sam od popravka, nisam više mogao čekati da se otvori servis.

Ovo je sad dobro jer monitor nema više garanciju, ali pitam se što bi bilo da se pokvario unutar garancije, recimo 1-2 mjeseca prije isteka garancije ...

GDJE BIH TADA IŠAO? KAKO BIH OSTVARIO PRAVO NA JAMSTVO?
Možda slao monitor poštom u veći grad?
Pupy je offline  
Staro 11.11.2020., 00:30   #7
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Pa da je otisau u garantom roku slao bi ga u Mađarsku nazad u Edigitl i to je to.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 11.11.2020., 08:03   #8
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
A koji je problem s monitorom?
tiki66 je offline  
Staro 11.11.2020., 08:58   #9
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
90% slucajeva kad ode monitor se neisplati popravak jer kroz 2 godine ga kao prvo pregazi vrijeme, a i sam popravak nesto kosta. No ovdje se radi o 32" koji je vjerujem malo kvalitetniji. Eto napisi o kojem monitoru se radi pa ti znalci mozda mogu ekvivalent novog takvog poslat. Predpostavljam da se ta vecina krece 2k kuna plus novi, pa onda ako je popravak do 500kn se mozda isplati.
__________________
dada-as je offline  
Staro 11.11.2020., 09:21   #10
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Pupy Pregled postova
Krepao monitor marke Samsung (32 inch).

Kupljen u online trgovini Extreme Digital (koja je iz Mađarske),
imao jamstvo 2 godine,
pokvario se nakon 2 godine i jedan mjesec (isteklo jamstvo).

Gdje pronaći servis u Splitu za Samsung monitore?
A što je bilo monitoru?

Ja sam nedugo imao 2k Dell koji je bio polijan vodom, panel bi me koštao oko 2000kn, novi monitor košta 2200kn.
Mommistake je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2020., 10:52   #11
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
98% kod monitora ode napajanje,koje je relativno isplativo ili popravljati ili uzeti novo ...

Popravljati : najvjerojatnije elektroliti koje treba zamijeniti kvalitetnijim,poželjno zamjeniti sve kondenzatore ... cca 100-200 kn sa poslom (bar ja tak računam) ...

Novi : jedino kaj je čekanje ako hoćeš jeftinije proć ... alixepress ... ili ebay iz engleske,dolazi prije,ali i napajanje košta od 250 na više kuna ... (ovisi koje je napajanje) ...

MOj prijedlog je definitvno servis,da se vidi kaj je,a ako je neka komponenta od onih 2%, popravak je u većini slučajeva neisplativ jer za servis skoro kupiš novi ...

Ako će monitor u šturc (smeće) ja bi se ponudio i otkupio to po nekoj razumnoj cijeni :-)
Nbdy32 je offline  
Staro 11.11.2020., 12:04   #12
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor dada-as;3458190[B
]90% slucajeva kad ode monitor se neisplati popravak jer kroz 2 godine ga kao prvo pregazi vrijeme, a i sam popravak nesto kosta.[/B] No ovdje se radi o 32" koji je vjerujem malo kvalitetniji. Eto napisi o kojem monitoru se radi pa ti znalci mozda mogu ekvivalent novog takvog poslat. Predpostavljam da se ta vecina krece 2k kuna plus novi, pa onda ako je popravak do 500kn se mozda isplati.

Evo javlja nam se vodielj najveceg servisa monitora u regiji
__________________

srale7 je offline  
Staro 11.11.2020., 12:18   #13
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
90% slucajeva kad ode monitor se neisplati popravak jer kroz 2 godine ga kao prvo pregazi vrijeme, a i sam popravak nesto kosta. No ovdje se radi o 32" koji je vjerujem malo kvalitetniji. Eto napisi o kojem monitoru se radi pa ti znalci mozda mogu ekvivalent novog takvog poslat. Predpostavljam da se ta vecina krece 2k kuna plus novi, pa onda ako je popravak do 500kn se mozda isplati.
Kakve ti pizdarije pišeš po forumu, to su strahote

Kako monitor može pregazit vrijeme nakon 2 godine? Što to ima vulgaris LCD monitor iz 2020 a da onaj iz 2018 nema? Zanima me to jer imam model iz 2015 pa da ga bacim i kupim novi jer je pregažen od strane vremena...
Pa ne pričamo o prvim 13" LCDovima s početka milenija nego novijim modelima.

Čovjek je pitao koji servis. A servis je taj koji će dati procjenu može li se i za koliko novaca popraviti. Ovako bubat o neisplativnosti bez da ga je serviser uzeo u dijagnozu je stvarno promašaj veliki. A i ne znam odakle si izvukao brojku od 90%.
Brko je offline  
Staro 11.11.2020., 12:26   #14
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639


Evo, imam HP-ov ZR24w iz 2010. i dan danas se koristi. Kad krepa, idu nove CCFL lampe unutra i idemo ispočetka. Trošak od stotinjak kuna. Ovaj bi ga majstor bacio

Ako je panel ok, mislim da su cijene popravka zanemarive u odnosu na cijenu takvog novog monitora (pričam o autorovom monitoru)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 11.11.2020., 13:24   #15
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
kao i uvijek me ne razumijete. Ili mozda me razumijete ali me ne zelite razumjeti. Mnogi monitori kad su novi su kupljeni za cca 1000kn. Mislim da se mozemo sloziti da monitor za 1000 kuna iz 2018 je losiji od monitora iz 2020.

Na takve monitore sam mislio. I jos sam kolegi napisao da se njegov buduci je 32" odnosno sigurno skuplji monitor mozda cak i isplati popravljat. jer neznam tko lud popravlja monitor koji je vrijedio 1000 kuna za 500 kuna kad takav isti moze kupiti za 800kn nov s garancijom.

I kak da ja znam koji monitor ima? je napisao model? A s obzirom da je i covjek sam napisao da odustaje od njega sam zakljucio da i nije nesto vrijedan.

A odmah da se ogradim imam i sam monitor koji je star 3 godine i ako nesto ode definitivno bi ga se isplatilo popravljat pa mozda ako bi i popravak kostao 1000 kuna.

Znaci pojasnjeno:
Vecina monitora su obicni najeftiniji monitori koje vecina kupuje, takvi se 90% slucaja ne isplate popravljat. Specijalni monitori 4k, velike rezolucije, odnosno skuplji se vise isplate popravljat. Isto vrijedi i s maticnim plocama. I zalosno sto to pisem ja "serviser" a ne vi koji ste u tome.

HP-ov ZR24w polovni dodje manje od 300kn sigurno. Slicne sam kupio u bulku za 150kn komad... Toliko o isplativosti popravljanja.
__________________
dada-as je offline  
Staro 11.11.2020., 13:37   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Isplati se i "šroteks" monitor popravljati ako je trošak cca 200 Kn, a pogotovo kad nemaš cca 1.000 Kn ili više za novi.
Normalno da ako je monitor veće dijagonale, bolji panel i sl. to još više potencirano.
Svi bi vozili nove aute ali najčešće to nije moguće zbog nofčića.

Autoru teme smo u startu rekli da treba odnijeti u servis (nebitno sad službeni / neslužbeni) kako bi se napravila defektacija i na osnovu povratne informacije odlučilo šta će dalje.

Druga ili treća priča je, kad neki servis radi, čekanje ili ne čekanje, ...
Nikky je offline  
Staro 11.11.2020., 13:45   #17
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Dobro, ali neznam sto sam ja tako krivo napisao da me se odmah trola?
Ako je dijagnostika besplatna onda se isplati vidjeti koliko ej trosak to se slazem, ali ako nije onda takav koji si paltio za 1000kn prije 2 godine polovni mozes sigurno kupiti za 400kn ako ne i manje.

Toliko od mene, neznam sto se opet moram pravdat, a javio sam se samo jer sam imao 3 monitora ovih "sroteks" koji su krepali i svaki put mi u servisu rekli da se ne isplati popravljat. Jer bi me doslo skoro kao da kupim polovni ako ne i blizu novog.

P.S. Niti sam serviser, niti popravljam ista, samo sam htio kolegi pomoc i reci da nek dobro provjeri koliko takav monitor kosta sada novi i dali mu se isplati uopce popravljat.
__________________
dada-as je offline  
Staro 11.11.2020., 14:09   #18
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Dobro, ali neznam sto sam ja tako krivo napisao da me se odmah trola?
Ako je dijagnostika besplatna onda se isplati vidjeti koliko ej trosak to se slazem, ali ako nije onda takav koji si paltio za 1000kn prije 2 godine polovni mozes sigurno kupiti za 400kn ako ne i manje.

Toliko od mene, neznam sto se opet moram pravdat, a javio sam se samo jer sam imao 3 monitora ovih "sroteks" koji su krepali i svaki put mi u servisu rekli da se ne isplati popravljat. Jer bi me doslo skoro kao da kupim polovni ako ne i blizu novog.

P.S. Niti sam serviser, niti popravljam ista, samo sam htio kolegi pomoc i reci da nek dobro provjeri koliko takav monitor kosta sada novi i dali mu se isplati uopce popravljat.
Nitko te ne trolla nego se pokušava razumjeti kakvim argumentima raspolažeš. Nije ovo danas prvi puta, bilo je više tvojih zaključaka koji su mnoge pa i mene ostavile u čudu, a onda se čudiš što ti se odgovori ili traže dodatna pojašnjenja.

Eto mene konkretno zanima to zastarjevanje monitora u 2 godine. Odgovor nisi dao, samo žalopojka kako te se trolla. Pa eto ako može bez trollanja, molim pojašnjenje zastarjevanja monitora nakon 2 godine. Unaprijed zahvaljujem.
Brko je offline  
Staro 11.11.2020., 14:10   #19
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Imas TV Servis Vitali, za televizije je bio jedan od najboljih, znam da su lokalni njemu nosili kad nisu znali popravit, nezz jel idalje ali vridi probat - Velebitska ul. 34, 21000, Split kaze gmaps
OuttaControl je offline  
Staro 11.11.2020., 14:42   #20
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Druze ne citas nego si se uhvatio jedne rijeci u cjelom topicu koja je totalno nebitna. Moj monitor kupljen prije 3 mozda i vise godina nije zastario i jos je top. Vjerojatno i ti imas takav pa si se uplasio sto sam rekao da je zastario. Ma nije, dobar je. Ne vjerujem da imas monitor za 1000kn. Evo ja sam ove godine kupio 2 po 1000 kuna i vec sad mogu rec da su zastarjeli i da druge godine nece kad im istekne garancija ni upola vrijediti, ako krepaju necu ni nositi na dijagnostiku.

To sam ja htio reci. Plus sam jos prije pozvao znalce da se jave, pa se glavni troler na forumu javio da sam ja voditelj servisa za monitore umjesto da je napisao nesto pametno, a ti za njim takodjer u istom tonu navalio. I vec znam kamo ide ovaj topic. Jos jednom ponavljam, htio sam kolegi pomoc, a opet mi se stavljaju gluposti u usta.
__________________
dada-as je offline  
Staro 11.11.2020., 17:23   #21
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
A šta je točno zastarjelo na tim monitorima da ih se ne bi isplatilo popraviti za recimo 200-300kn? Ajde da pričamo o tv-u pa recimo ne podržava novi signal pa ćeš reći ko ga hebe, bacit ću ga i kupit novi koji podržava, ali monitor kao monitor... Rezolucije su iste već godinama, kao i veličine, kao i ulazi.
tiki66 je offline  
Staro 11.11.2020., 20:29   #22
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Meni se čini da kolega dada-as ima problem semantičke prirode
"Zastario" nije riječ koju tražiš, sinonimi od zastario su:

"manjkav zastarjeo zastarjeli neupotrebljiv besmislen nefunkcionalan nedorađen istrošen izlizan neefikasan problematičan prevaziđen beskoristan"



Ništa od toga nije ekran star čak 2 godine, ono što kolega hoće reći (bar koliko sam ja shvatio ) je da monitor koji je došao 1k kuna, u određenom broju slučajeva, nakon kvara i nakon 2g ne vrijedi dovoljno da bi ga se isplatilo popravljati
Exy je offline  
Staro 12.11.2020., 10:41   #23
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
90% slucajeva kad ode monitor se neisplati popravak jer kroz 2 godine ga kao prvo pregazi vrijeme, a i sam popravak nesto kosta.

Ajde molim te jos jednom pročitaj sta si napisao. Ova tvoja izjava odaje dojam da si samo ove godine rastavio i popravio minimalno 250 monitora. A svi znamo da vjerojatno nikad nisi ni rastavio (a kamoli popravio) monitor.


Poslije tebe se javlja kolega Nbdy



Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
98% kod monitora ode napajanje,koje je relativno isplativo ili popravljati ili uzeti novo ...

Popravljati : najvjerojatnije elektroliti koje treba zamijeniti kvalitetnijim,poželjno zamjeniti sve kondenzatore ... cca 100-200 kn sa poslom (bar ja tak računam) ...

Novi : jedino kaj je čekanje ako hoćeš jeftinije proć ... alixepress ... ili ebay iz engleske,dolazi prije,ali i napajanje košta od 250 na više kuna ... (ovisi koje je napajanje) ...

Samo je razlika sto je on za razliku od tebe rastavio i popravio popriličan broj monitora i svoju (u tvom slučaju krivu percepciju) ne predstavlja kao releventnu, nego pazi sad ovo, govori iz iskustva.


Citiraj:
Autor dada-as
kao i uvijek me ne razumijete. Ili mozda me razumijete ali me ne zelite razumjeti.

Kroz povijest se pokazalo i dokazalo da svi vanserijski mozgovi su bili neshvaćeni, tako da je sigurno do toga
__________________

srale7 je offline  
Staro 12.11.2020., 11:24   #24
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Hehe, dobro dečki, sve je jasno,
autoru teme je "pukao film" pa se nije više ni javljao.

Case closed
Nikky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na