Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2015., 08:38   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
3D full sbs blu-ray i media playeri

imam laptop sa i3 i AMD HD5450 integriranom grafičkom.
prilikom gledanja full 3d sbs blu-ray filmova koji su u .iso image-u, proc leti u 100% i video jako trza ukoliko se ne uključi hardwerska akceleracija videa. e tu nastaju problemi:
za gledanje full 3d sbs blu-ray filmova koji su u .iso image-u jedino što znam da ih pušta uz hw. akc. je PowerDVD no on to odradi jako jako loše (probao i 13 i 14 i 15, još je 13 najbolji) i u globalu CPU skače oko 95-99% i video u početku zatrza s vcremena na vrijeme a kako se proc krene pregrijavat, trza sve više i više. dakle za nijansu bolje neg bez hw akceleracija, ali daleko od toga da je skroz upotrebljivo
čitajući po netu nabasao sam da je mpc odličan sa LAV filterima za korištenje hw.akc. i prema prvim testovima to jest istina za 2D full hd video (proc je oko 8-10%). također i mpc uredno otvara blu-ray. no problem je da neznam kako podesit da pušta 3D...
koliko sam skužio, postoje dva "full SBS" formata: jedan je da video prikazuje dvije slike ukupne rezolucija 3840x1080 i takvi videi dolaze kao ripovi tj. u .mkv formatu.
drugi je "pravi" full sbs na način da se puštaju paralelno dvije slike od 1920x1080, dakle kao dva videa istovremeno od kojih je svaki 1920x1080, dakle nisu jedan stream ukupne rezolucije 3840x1080 već dva zasebna koji idu paralelno. e za takav video je potreban player koji to može tako puštati

prilikom gledanja ovakvog drugog 3d formata, nemoram ništa podešavati na projektoru već kad u playeru odaberem "gledaj u 3D", sam projektor automatski prebacuje u 3D mod rada dok za 3840x1080 moram odabrati na projektoru opciju da prikazuje u 3D

sve u svemu zanima me da li je moguće (i kako) u mpc prikazivati hw. akc. 3d full sbs blu-ray .iso video ovog drugog tipa (da idu dvije slike paralelno)
telefunken je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na