Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2014., 12:29   #91
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Meni se igrica svidjela, samo mislim da ne vrijedi 15 dolara mjesečno.
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 12:35   #92
Awelorn
Premium
Moj komp
 
Awelorn's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 134
Citiraj:
Autor HAL Pregled postova
Dakle kao što sam rekao, ljudi nebi trebali korisititi riječi koje ne razumiju. P2W se uvijek korisiti za komponentu PVP-a, dakle ti sa ovim nekim prstenom nećeš nikog lakše ubiti u PVP-u, niti će ti racial ability od Imperialsa ikada pomoći.

Već igram MMO-e preko 10 godina i znam dobro što znači P2W, ovo jednostavno nije to. Gotovo svaki MMO za koji sam napravio preorder je imao takav neki prsten za XP boost, nekakav cool mount, itd. i uvijek to postane sranje nakon levela 5 valjda.

Za cash shop nisam vidio da postoji, niti je do sada potvrđeno da će biti u igri, ukoliko ga bude onda će sami sebi zabiti odjednom dosta čavala u ljes, a igra će propasti u roku od 3 mjeseca.

Uopce se ne slazem s tobom da je P2W samo za PVP

Uostalom

U igri nema pvp/pve geara jedan set geara se koristi za oboje.Takoder uz sve navedeno dobijes i treasure map.I to mislim da su rekli 4 komada.Tako da imas na mapi odmah pokazano di su skrivene skrinje.A po onome sta sam vidio u beti loot je totalno jeben.PVP mozes pocet s Lvl 10.

Ja bas zelim da ova igra uspije ali moje misljenje je da je ovo malo too much.Samo se nadam da ce stvari koji ljudi govore po netu da im se ne svidaju ukljucujuci mene pokusat popravit.A to je combat i ovaj "exploration ban"....ipak su nam rekli da cemo moci istrazit cijeli kontinent
Awelorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2014., 13:27   #93
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pretplata ima i neke prednosti. Npr. odličan je filter za botove, djecu, djedove, trollove, kretene, Ruse i Balkance kojih su F2P igre prepune. Ne kažem da ih neće biti nikako, ali sigurno puno manje nego u WoT-u i LoL-u npr. Inače obe te igre volim, ali sam se morao odlučiti samo za jednu (WoT) jer su dvije F2P igre, odnosno publika koje takve igre privlače, previše za moje zdravlje.

Još jedna pozitivna stvar je "loš" ESRB rating u Americi. Dobili su M-Mature rating. Loše je za Zenimax jer to u Americi opasno ograničava distribuciju igre u trgovinama. Ali za nas, odrasle, je dobro jer sad kad već imaju loš rating developeri mogu prestati uljepšavati igru da ostanu u Teen ratingu.
U Tamrielu nema mjesta za Pande () i cenzure scena borbe.
Developer također nije ovisan o financijskim fluktuacijama koje F2P igre imaju. Tj. da jedan mjesec imaju viška love, a već idući moraju nekog otpustiti ili odustati od nekog projekta jer im se poslijednji cash shop item nije dobro prodao.
Dobro je i to što Imperial rasa neće biti ekskluziva samo za one koji kupe CE izdanje. I oni koji imaju "običnu" igru će imati mogućnost nadoplate za Imperial izdanje u bilo kojem trenutku.

Ipak, mislim da nisu postigli idealan balans. 55 tj. 80 eura i pretplata od 13 eura su ipak malo previše. Da bi postigli tu vrijednost igra bi trebala dolaziti uz 60 tj. 90 dana pretplate umjesto samo 30.
Ili, za mene, idealan model: F2P do 10. levela i onda pretplata za nastavak igre.
No spreman sam i ove cijene progutati... AKO igra bude dobra, znači pre-order ne radim ni za kakav bonus. I AKO ekspanzije budu besplatne. Ako svako godinu dana moram dati još 50 eura za ekspanziju onda, dragi moji, sretno vam bez mene. Mislim da je 13 eura mjesečno sasvim dovoljno za održavanje i razvoj jedne MMO igre. Ne želim davati još po 50 eura za druge Zenimax projekte ili čistu pohlepu.
  Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 23:10   #94
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Ako netko hoće key za betu koja počinje 28.2. slobodno nek pošalje PM, nemam dediciranu grafu u kompu sada tako da ništa od igranja zahtjevnijih igara.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 23:17   #95
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Ako netko hoće key za betu koja počinje 28.2. slobodno nek pošalje PM, nemam dediciranu grafu u kompu sada tako da ništa od igranja zahtjevnijih igara.
I ja imam par keyeva pa se slobodno javite na PM
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 00:01   #96
Komba
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Koliko je velika igra tj. koliko ima za skinut?
Komba je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 00:08   #97
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
30Gb ali ko zna kolko ce jos narast..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 13:18   #98
blankyboy
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Karlovac
Postovi: 108



4XXXHC67TGYK357KYX7F

-->
ukoliko netko zeli u betu ovaj vikend...



4XXXHC67TGYK357KYX7F

blankyboy je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 20:29   #99
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dobio i ja betu. Jel vrijedi čemu, da skidam 30 giga il ne
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 21:27   #100
ZOKSY
Premium
Moj komp
 
ZOKSY's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dobio i ja betu. Jel vrijedi čemu, da skidam 30 giga il ne
Ja na 65%.jedva čekam da vidim kak to izgleda
naplačao sam se wow-amalo promjene neškodi
__________________
GPU/CPU Freak
ZOKSY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2014., 22:23   #101
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473



TM6KAFL6DD76RFDGDXW7

-->
Evo key za ovaj krug bete koji pocinje sutra.



TM6KAFL6DD76RFDGDXW7

veve je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 23:34   #102
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Kakva je igra?

Kada izade, hoce biti f2p ili se placa pretplata?

Iskreno, ne placa mi se vise toliko pretplata pa bi najradije ono opciju kao u GW 2 tj. kupim igru i picim bez ogranicenja na serveru i bez pretplate.

Mrzim onaj toboznji f2p model u npr. RIFT-u, Neverwinter-u pa cak i sada u LOTRO-u (njega nisam nikada ni igrao free vec sam oduvijek placao pretplatu no vidim da f2p je maksimalno los)....kao free su igre, ali recimo u slicaju RIFT-a hoces staviti neki gear na AH, moras prvo potrosit pravu lovu ili zamjenit hrpu platinuma za rex....lose.

Ne volim igre gdje ljudi imaju prednost samo zato sto su nesto kupili...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 23:48   #103
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dobio i ja betu. Jel vrijedi čemu, da skidam 30 giga il ne
Skinul sam je prvi put, drugi put necu ali ko zna mozda ti se i svidi jer nije lose ali nije ni za tolko placanje..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 23:52   #104
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Svakako nemislim plaćat kad izađe, pogotovo ne na mjesečnoj bazi. Al ovo za potrošit vikend. Stavio skidat pa budemo vidjeli
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 09:02   #105
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Evo ja skinuo kroz noć ali se nemogu logirati....

Čudno iskreno, ili dobijem error 103 ili piše da su mi informacije netočne... Čudno iskreno.

Ah, i gledam cijene, previše je to za moje mogućnosti i potrebe... Najjeftinija digitalna verzija je 60 EUR + 13 eura mjesečno, što je generalno skuplje od WoW-a.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 28.02.2014. u 09:09.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 12:08   #106
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo ja skinuo kroz noć ali se nemogu logirati....

Čudno iskreno, ili dobijem error 103 ili piše da su mi informacije netočne... Čudno iskreno.
Da, bas cudno sa obzirom da beta pocinje danas oko 17-18h

Citiraj:
Friday, February 28th at 12:00PM EST until Sunday, March 2nd at 11:59PM EST.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 12:09   #107
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Beta test je od "Friday, February 28th at 12:00PM EST until Sunday, March 2nd at 11:59PM EST" a 12 PM EST je 18h kod nas ako se nevaram. Ako se netko hoce pridruzit nek se slobodno javi na PM pa da krenemo skupa igrat.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 13:24   #108
alen1005
Premium
Moj komp
 
alen1005's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 47
Ako nekome treba key za betu neka se javi na PM
alen1005 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 13:44   #109
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Skinuo sve, zauzece na disku 52gb pa da probamo

Ne kuzim ekipu koja bi top igru, sa top gameplayom, engineom, grafikom itd.. a sve za dzabe ... je developeri su voljni raditi za kruh I vodu
F2p opcija je oke da vidis o cem se radi I ako ti se svidi - pa plati jebiga ...

Svi bi se jeb* al da im ne uđe
vex je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 14:16   #110
hetz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Imam jedan key viska za betu danas do nedjelje pa ako neko hoće nek mi pošalje pm.
hetz je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 15:14   #111
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Skinuo sve, zauzece na disku 52gb pa da probamo

Ne kuzim ekipu koja bi top igru, sa top gameplayom, engineom, grafikom itd.. a sve za dzabe ... je developeri su voljni raditi za kruh I vodu
F2p opcija je oke da vidis o cem se radi I ako ti se svidi - pa plati jebiga ...

Svi bi se jeb* al da im ne uđe
Nitko ne priča o f2p, može se igra kupiti ili nešto slično, ili da je igra jeftinija u startu, a kasnije da je neka cifra manja..

Ali 400-600kn za igru + 100kn mjesečno je malo previše za nekoga koji spaja kraj s krajem da kupi skripte i plati printanje magistarskog, ne misliš?

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Da, bas cudno sa obzirom da beta pocinje danas oko 17-18h
Btw. Hvala, nisam opće upučen bio
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 15:50   #112
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Ok početna cijena visa od 400 je previse ali mjesecna pretplata je ok. Pazite, nije WOW bez veze najpoznatiji MMO. Ta pretplata i jamči igrivost i nove sadržaje i konstantan rad na igri. Doduse u zadnje vrijeme malo slackaju ali ajd. Ni jedna f2p je neusporediva.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 16:34   #113
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Proradilo opet, ali ne mogu se ulogirat. Valjda svi navalili odjednom
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 17:43   #114
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
ja sam in

zasad - meh

grafika na laptopu sve na iberu i leti - svaka čast , jako dobro izgleda

neko je spomenuo konzolitis - jeah , nema na ekranu osim chata i kompasa ništa ...

damage barovi onak , fajt zasad samo jedan udarac, a koliko vidim ima ih 5 za klasu recimo neki champ u lotru , dakle 2 sjekire i deri ...

ako zoomaš out, lik trči nakoso nekako , a iz prvog lica mi je bezze ...
vex je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 17:49   #115
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
ja sam in

zasad - meh

grafika na laptopu sve na iberu i leti - svaka čast , jako dobro izgleda

neko je spomenuo konzolitis - jeah , nema na ekranu osim chata i kompasa ništa ...

damage barovi onak , fajt zasad samo jedan udarac, a koliko vidim ima ih 5 za klasu recimo neki champ u lotru , dakle 2 sjekire i deri ...

ako zoomaš out, lik trči nakoso nekako , a iz prvog lica mi je bezze ...
Slazem se u potpunosti .... Ocekiva san malo vise al čisto prosječno i igrivo...
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 18:29   #116
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
da se razumijemo, nisam ja stručnjak za mmo, probao sam swtor, ali 5 god na lotru proveo tako da pod normalno gledam 10+ skilova, skill bar i quickslotove ...

ovo mi je ćelavo nekako
vex je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 19:09   #117
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Evo probao i ja...

Hmm... Proveo sam 6 godina u WoW-u, ovo je nešto drugačije, slično Obilivionu, igram 30 min, nemam opće feeling niti da sam online niti da igram mmo..

Ali fluidno, igrivo, zanimljivo...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 19:35   #118
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Ja se nemogu ulogirat.
Kako uopče patchat igru od zadnjeg puta, mene niš ne pita
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 19:57   #119
ZOKSY
Premium
Moj komp
 
ZOKSY's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo probao i ja...

Hmm... Proveo sam 6 godina u WoW-u, ovo je nešto drugačije, slično Obilivionu, igram 30 min, nemam opće feeling niti da sam online niti da igram mmo..

Ali fluidno, igrivo, zanimljivo...
uprav tako..malo mucim muku samo sa targanjem mobova,a k tome igram na apu-u,zone prve su mi premracne sve na high bez drača da se miče i guram nekak 30-35fps-a.
brijem da kad mi sunce izađe
EDIT:sve na high i po sunćeku osim Subsampling Quality--Midium,6800K@4.8 igpu 1050mhz 30-35fps-a..ugl igrivo
__________________
GPU/CPU Freak

Zadnje izmijenjeno od: ZOKSY. 01.03.2014. u 13:26.
ZOKSY je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 16:54   #120
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Skinuo sve, zauzece na disku 52gb pa da probamo

Ne kuzim ekipu koja bi top igru, sa top gameplayom, engineom, grafikom itd.. a sve za dzabe ... je developeri su voljni raditi za kruh I vodu
F2p opcija je oke da vidis o cem se radi I ako ti se svidi - pa plati jebiga ...

Svi bi se jeb* al da im ne uđe
Gledaj, ja sam prvi protiv ovakvog f2p modela jer je model za krac...blago receno.

Kao za primjer cu dati LOTRO kojega nisam u zivotu free igrao, niti mi pada na pamet tako nesto, ali ove cijene su prevelike za TESO (bar meni osobno).

Ista stvar je s WOW-om (mam u kolekcji jos jedan zatvireni WOW Battle Chest s mjesec dana free igranja, ali radi kolekcije tu kutiju ne otvaram. ).

Mogu ti kao primjer dati IMHO odlican GW2, kupis igru i ne placas pretplatu. Posteno? Po meni je i to je odlican model placanja.

Ljudi danas masovno igraju f2p igre, ne mozemo reci da je jedan npr. RIFT los, ali opet da bi uzivao u punom potencijalu igre bar malo moras potrosit love ili zamjenit platinum za rex i to vise nije f2p vec dolazimo do pay2win posto su igraci koji placaju u prednosti i zato ne volim taj f2p model te cu uvijek radije bar nesto platiti no da svi imaju iste uvijete igre (kao sto je to primjer u GW 2, WOW, D3 pa evo i TESO).

Pogledaj Diablo, platis jednom i to je to. Ok, nije ista igra, ali opet to je to.

F2p ima IMHO samo jednu prednost (koja dosta znaci ljudima s manjim budzetom), a to je onaj feeling kada znaju da mogu jedan mjesec platit igru i pet mjeseci ne, a da ce i dalje moci uzivati u igri (bar djelomicno).
Gadno je kada igras mjesecima (ili godinama) i odjednom se zatvori pipa, dodu neki troskovi i dogodi se da ne mozes platit pretplatu.

Ne znam, vidjeti cu kako ce se sve razvijati s TESO pa ako igra bude odskakalo kvalitetom, lako moguce da cu je zaigrati i da cu placati pretplatu no po meni je to los model te bi radije u startu dao vise za igru, a ne da me kasnije zezaju s pretplatom jos i za to (ne volim ni razmisljati o tome sta svaki mjesec placam za zabavu).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na