Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2014., 08:34   #661
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Ko što rekoh, grafa je mrak, sve igram na ultra detaljima bez trzanja. Al majke ti, ide do 85 stupnjeva nekad....malo mi se puno čini
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2014., 08:51   #662
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
Ko što rekoh, grafa je mrak, sve igram na ultra detaljima bez trzanja. Al majke ti, ide do 85 stupnjeva nekad....malo mi se puno čini
koliko ti je u sobi C i kakvo hladenje imas u kucistu (koliko ventova, koliko rpm).
evo ti za usporedbu, kod mene maleno, ali modano kuciste sa 2 usisa napred. jedan ispuh iza i jedan usis koji puse direkt na grafu (sa kartonima sam napravio shroud). svi ventovi su 120mm noctua max 1200rpm.
grafa je OC ova navedena sastrane.
u sobi mi je 25-28C i temp pod loadom ne prelazi 68C. sve preko toga, ja ne volim previse, iako ove grafe idu do nekih 90C ak se ne varam, provjeri specse na nvidia stranicama.
po tome svemu ja bih rekao da ti je temp malo previsoka, al mozda sam u krivu. mozda dobrim postavljanjem usisa/ispuha ces smanjit.
i ono najbitnije, jel koristis AB ili si pustio na auto ventove, jer ak ti je na auto onda ti je i zbog toga. napravi custom onaj graf u AB-u.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2014., 08:53   #663
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
Ko što rekoh, grafa je mrak, sve igram na ultra detaljima bez trzanja. Al majke ti, ide do 85 stupnjeva nekad....malo mi se puno čini
Na žalost, vrlo česta pojava kod 770 phantom izvedbe...
Zato ti je ekipa lijepo govorila da bježiš od gainwarda....
Frend s bf-a je imao isti problem, njegova je 770 4gb verzija, išla mu je na 95°c u bf4, i to s ventom na 100%, i to samo odjednom, nakon par mj normalne upotrebe. Vratio je oc na stock, ali opet grafa ide na 80ak °c.
Failward, imho.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2014., 08:58   #664
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Na žalost, vrlo česta pojava kod 770 phantom izvedbe...
Zato ti je ekipa lijepo govorila da bježiš od gainwarda....
Frend s bf-a je imao isti problem, njegova je 770 4gb verzija, išla mu je na 95°c u bf4, i to s ventom na 100%, i to samo odjednom, nakon par mj normalne upotrebe. Vratio je oc na stock, ali opet grafa ide na 80ak °c.
Failward, imho.
moze bit a nemora. al ima i tu pomoci. meni je kod moje phantomke pomogo ovaj shroud koji sad koristim isto. i to puno je pomogo. ja sam svoju bio slao na garanciju jer mi se cinilo da nesto nije u redu il nisu pastu stavili dobro kliko visoko su temp isle. ovi istestirali i vratili i grafa je radila odlicno nekih cca godinu dana kad sam je prodao i uzeo MSI i nikad vise nista osim MSI ili Gig/Asus. ne isplati mi se za tu sitnu razliku u cjeni.


edit:
evo koga interesira pogledajte sta sam napravio i to koristim i dan danas i odlicno funkcionira.
http://www.overclock.net/t/1278145/p...ud-for-the-gpu

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 20.06.2014. u 09:05.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2014., 09:21   #665
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Pa uvijek možete prominit hladnjak, stavit novu pastu, provjerit je li tvornički hladnjak dobro sjeo bez da izgubite jamstvo.. NOOOOT

Moroni stavljaju garancijsku naljepnicu na vijak kako bi tobože smanjili RMA, a nisu sposobni osigurat normalno hlađenje uz prihvatljivi nivo buke - želim im brz bankrot (Palitu koji ih posjeduje također).

Usput ovise samo o "nEvidiji" budući da ne surađuju s AMD-om (ATI-ijem).

Geronimo - nemoj da "gospoda" iz gainwarda ovo vide, ode jamstvo (šala, znam da si je prominija)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2014., 09:29   #666
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Pa uvijek možete prominit hladnjak, stavit novu pastu, provjerit je li tvornički hladnjak dobro sjeo bez da izgubite jamstvo.. NOOOOT

Moroni stavljaju garancijsku naljepnicu na vijak kako bi tobože smanjili RMA, a nisu sposobni osigurat normalno hlađenje uz prihvatljivi nivo buke - želim im brz bankrot (Palitu koji ih posjeduje također).

Usput ovise samo o "nEvidiji" budući da ne surađuju s AMD-om (ATI-ijem).

Geronimo - nemoj da "gospoda" iz gainwarda ovo vide, ode jamstvo (šala, znam da si je prominija)
nevidim zasto bih zgubil jamstvo zbog ovoga . ovaj shroud takoreci ne dodiruje grafu i grafa nije modana ni rastavljana, a puno je hladnija sa ovim.
u svakom slucaju prodana je davno vec, al i na novoj koristim doticni i nebih ga maknuo jer bi temp sigurno otisla 5-10C gore pod loadom.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2014., 09:56   #667
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Pa gajnvard deklarira da idu grafe do 90C bez problema ali iz iskustva znam da preko 70C nije dobro jer znatno smanjuje životni vijek. Vrijedi za procesore, grafe, bilo šta.
Skino sam MSI Afterburner I napravio custom profil, da mi se već na 60C pali fan na 90%, I onda je hladnija ali se dere u 3 pitchke matherine, ko da joj kožu dereš
Kad ostavim na default onda je tiha, gotovo nečujna, ali ide na 85C.
Počinjem razmišljat o nekom aftermarket cooleru (ne vodeno). Ali ode onda garancija u 3pm.
Btw, u sobi mi je cca 25C, I imam Thermaltake Armor kućište, dakle jedan veliki (120) fan naprijed, jedan veliki iza za ispuh I jedan gore na vrhu koji nikad nisam skužio čemu jebote služi
Ide struja zraka cijelo vrijeme drito preko rama, cpu-a I grafe I izlazi nazad.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2014., 10:02   #668
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
Pa gajnvard deklarira da idu grafe do 90C bez problema ali iz iskustva znam da preko 70C nije dobro jer znatno smanjuje životni vijek. Vrijedi za procesore, grafe, bilo šta.
Skino sam MSI Afterburner I napravio custom profil, da mi se već na 60C pali fan na 90%, I onda je hladnija ali se dere u 3 pitchke matherine, ko da joj kožu dereš
Kad ostavim na default onda je tiha, gotovo nečujna, ali ide na 85C.
Počinjem razmišljat o nekom aftermarket cooleru (ne vodeno). Ali ode onda garancija u 3pm.
Btw, u sobi mi je cca 25C, I imam Thermaltake Armor kućište, dakle jedan veliki (120) fan naprijed, jedan veliki iza za ispuh I jedan gore na vrhu koji nikad nisam skužio čemu jebote služi
Ide struja zraka cijelo vrijeme drito preko rama, cpu-a I grafe I izlazi nazad.

ja ti kazem. stavi shroud sa 120/140 ventom na max 1200-1300rpm dok igras i temp ce ti otic 10ak C dole bez beda. ha ha. ja sam uz minimalni trosak dobio bolje hladenje u malom kucistu neg ovi sto kupuju skupa velika kucista . jest da izgleda ko selo, al me briga jer se nevidi kad je zatvoreno kuciste i sve zgleda normalno
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2014., 10:06   #669
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
..Geronimo - nemoj da "gospoda" iz gainwarda ovo vide, ode jamstvo (šala, znam da si je prominija)
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
nevidim zasto bih zgubil jamstvo zbog ovoga . ovaj shroud takoreci ne dodiruje grafu i grafa nije modana ni rastavljana, a puno je hladnija sa ovim.
u svakom slucaju prodana je davno vec, al i na novoj koristim doticni i nebih ga maknuo jer bi temp sigurno otisla 5-10C gore pod loadom.
Pa već sam napisa da se zayebayem i da si je prominija, daj popij rakiju

BTW Dobar grunf mode, papir se ionako neće zapalit pri 90-tak C (hint za sve vlasnike ove kartice)

Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
..I imam Thermaltake Armor kućište, dakle jedan veliki (120) fan naprijed, jedan veliki iza za ispuh I jedan gore na vrhu koji nikad nisam skužio čemu jebote služi
Ide struja zraka cijelo vrijeme drito preko rama, cpu-a I grafe I izlazi nazad.
Pa toplina ionako ide u vis, dakle taj vent ne škodi, već surađuje s ovim otraga za ispuh
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2014., 13:28   #670
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
Ko što rekoh, grafa je mrak, sve igram na ultra detaljima bez trzanja. Al majke ti, ide do 85 stupnjeva nekad....malo mi se puno čini
A sto sam ti rekao ti ventovi i taj kuler su niskorist. Moja palitica ide do 68 C u igrama i to bez kejsa A kupiti grafu od 2k kuna i onda na nju stavljati DIY mod od kartona je po meni nezanimislivo
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2014., 18:13   #671
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
A sto sam ti rekao ti ventovi i taj kuler su niskorist. Moja palitica ide do 68 C u igrama i to bez kejsa A kupiti grafu od 2k kuna i onda na nju stavljati DIY mod od kartona je po meni nezanimislivo
3k kuna
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2014., 02:37   #672
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Aaaand we have a winner jebg nisi treba pozuriti sad kupi neki accelero i uzivaj u tisini i temp.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2014., 08:11   #673
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Aaaand we have a winner jebg nisi treba pozuriti sad kupi neki accelero i uzivaj u tisini i temp.
Al onda ode garancija ako se ne varam? Koji bi preporučio?
Ili možda najbolje ju pustit da se kuri....na kraju krajeva, šta me boli qrac, ima 2 godine gare pa nek izgori, odo ja po novu
A za 2 god ću ionako kupovat neku GTX 15770 Ti ili nešto
A zasad lijepo grije sobu u hladnim danima :P
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2014., 20:42   #674
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ako sačuvaš neoštećenu naljepnicu ne ode.

Usput pripazi i na šarafe da ih ne oštetiš. Sve što skineš čuvaš, zlu ne trebalo.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2014., 21:15   #675
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Imam ponudu za PNY referentnu 780ti sa godinom dana garancije za 670$. Jel to ok kupnja?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2014., 21:42   #676
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Di ces garanciju za PNY ostvariti kod nas ak se nedo bog kaj desi? Kaj se ostalog tice je OK ak je nova.
Iako bi ja rade pricekao da pocnu dolazit kod nas gtx 780 6gb graficke. Klokani modeli su jako blizu stock 780TI a imaju tih 3gb viska koje bi mogle dobro doc danas, sutra. Trebale bi bit po slicnoj cijeni ko ta Ti.

Imas u UZIja. Forumski popust i na istoj si cijeni a sve cisto kaj se gare tice..

https://www.uzishop.hr/nvidia-gpu/25...b-phantom.html
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2014., 22:08   #677
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Srićom pa se malo gore iznad pisalo o tom "fantomskom" hladnjaku (doduše ne na toj seriji nEvidije)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2014., 22:14   #678
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Nisu to isti hladnjaci. Iako nemam poima da je isti problem i kod ovog.. Ta fantomka je ionak samo primjer. Kad dode Gaming vjerojatno, tj. sigurno ce bit jos malo jeftiniji pa eto.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2014., 22:52   #679
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Imam neku iracionalnu averziju prema okljaštrenim čipovima, ne pitaj zašto, ali od GeForce-a 2 nisam imao grafu da nije imala punokrvni GPU na sebi.

A za PNY baš istražujem RMA proces, vidjeti ću kako to funkcionira. Grafa mi treba sa ispuhom van, tako mi je složen rashladni sustav u Cosmosu, iako bi i ja radije nešto sa nereferentnim hladnjakom. Da li ima neka verzija 780ti sa nekakvim aftermarket hladnjakom koji ispuhuje topli zrak van?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2014., 23:04   #680
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Taj stock ti je super za jedan stock hladnjak vrh, vrhova. Sumnjam da ima bolji aftermarket kaj ispuhuje sve van.

Ja svoju 780 gazim vec pol godine i nemam bas nikakvih problema. Cak radi i na dosta visokim taktovima bez da ista drugo diram, vent ili voltaze. Ja bas kontra razmisljam o takvi cipovima jer obicno imaju puno bolji "bang for buck".
WD je prva igra koja mi je radila neke probleme sa performansama iako sad vec i ona ide dosta dobro. Napuni se 3gb i kad bude swap, FPS padne na tren i osjeti se drop. Sad toga vise nema ali bilo je..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2014., 23:29   #681
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Imam neku iracionalnu averziju prema okljaštrenim čipovima, ne pitaj zašto, ali od GeForce-a 2 nisam imao grafu da nije imala punokrvni GPU na sebi.
Baš zanimljivo, ja gledam skroz obrnuto. Kod grafe bang for buck (sa ukupnim oc potencijalom) mi je uvijek najbitniji, jer se obično skupo plaća premija za tih par % dodatnih performansi. A ako se da čovjeku malo poigrat sa oc-om, vrlo lako može "imati" i tu skuplju grafu. Nema boljeg dokaza od 7950/7970. I sad da kupujem, svakako bih gledao 290 ispred 290X ili 780 ispred 780Ti

Usporedbe radi, kada sam kupovao grafu prije cca 7-8 mjeseci, 7950 su bile oko 1700-1800kn, a 7970 su bile 2300-2400. Na istom taktu razlika je max 3-5%, a ako naletiš na dobar primjerak 7950, bježi i OC-anim 7970
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 06:10   #682
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Znam sve, zato sam i napisao iracionalni strah. Nekakvo moje razmišljanje je da u ove "punokrvne" čipova idu bolji primjerci, pa se manje griju i buče. Tako nisam kupio 480GTX kada je izašla jer nije imala sve clustere uključene nego sam čekao 580 koja je radila kako je zamišljeno. Ali to sam samo ja.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 07:57   #683
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Kad si spomenuo WD, ono što sam rekao da mi trza ko riba na suhom....e pa, skinuo novu verziju I sad leti, ali doslovno leti sa svime na ultra (svi video settinzi na max).
I uopće ne izgleda tako dobro, novi tomb raider ili FC3 izgledaju bolje a starije su igre. Watch dogs izgleda dobro samo kad voziš po gradu po noći, I to dok pada kiša. Onda sve one refleksije I voda, stvrno impresivno izgleda. Ostatak grafike je tek prosječan za današnje vrijeme.
Međutim, što se meni događa....igra leti ko zmaj nekih pola sata....a onda mi se ram zapuni (imam samo 6 GB) I počne slideshow. Izađem, restartam komp da se ram isprazni I opet igram na 60+ FPSa narednih pola sata hehehehe
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -

Zadnje izmijenjeno od: TheProfiler. 22.06.2014. u 08:01. Razlog: lapsus calami
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 09:13   #684
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Kod mene prede 10gb ukupno zauzece rama kad igram WD. Nisam jos do sad vidio da igra tolko zdere. Ima ih gdje bude preko 9 ili blizu devet ali ova zna bit i blizu 11.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 10:20   #685
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
..Međutim, što se meni događa....igra leti ko zmaj nekih pola sata....a onda mi se ram zapuni (imam samo 6 GB) I počne slideshow. Izađem, restartam komp da se ram isprazni I opet igram na 60+ FPSa narednih pola sata hehehehe
Tek sam sad vidija, s 4GB video memorije opasno si se približija situaciji bez presedana - da imaš skoro pa istu količinu radne i video memorije
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 13:00   #686
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Kod mene prede 10gb ukupno zauzece rama kad igram WD. Nisam jos do sad vidio da igra tolko zdere. Ima ih gdje bude preko 9 ili blizu devet ali ova zna bit i blizu 11.
A iza desetak tabova u browseru i crysis 3?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 18:30   #687
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Bok,
ne bih želio gnjaviti ali može li mi netko objasniti razliku između vrsta kartica kod proizvođača?
Interisira me gtx770 koja je tiha i ne grije se previše ali svi proizvođaći imaju više različitih gtx 770 kartica, npr OC, Gaming itd..
Mene ne zanima overclock tako da kartica koja je namjenjena tome nije mi neophodna....
Kod MSI koliko sam pronašao oznake su:
MSI GTX770 Gaming 2GB GDDR5
MSI GF GTX770 OC TF

Asus:
ASUS GTX 770 DirectCU II OC
ASUS GTX 770 DC2 2GD5


Gigabyte GF GTX770 OC
Gigabyte N770WF3-2GD

Molio bih savijet, pomoć...
Franzek je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 19:54   #688
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Skraćena verzija bi ti bila da OC modeli tvornički dolaze sa višim taktovima od referentnih, a TF / DirectCU II / WF3 su nazivi nereferentnih hladnjaka koji se nalaze na karticama.

U pravilu su nereferentni hladnjaci tiši i efikasniji od referentnih, tako da koju god grafu odabereš s njima, nećeš se zeznuti. Gledaj cijenu i garanciju od 3 godine.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 17:50   #689
donbon
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Katolibanovina Apsurdistan
Postovi: 175
Pratim danas kada je vruće vani temperaturu kartice preko HW monitora i instalirao sam gainward expert tool. Samo radi paralelne usporedbe.
(kartica je gainward GTX 770 2GB)
Expert tool kaže za CORE 1045 a podignuto je na 1162.Otišlo u ono crveno polje.Zašto?
Ništa nisam dirao, jel moguće da expert tool sam podiže CORE?
(laik sam za razumjevanje rada jezgre u novijim grafičkim)
Odmah sam uninstalirao Expert Tool.
Konstana radna temp je 70 stupnjeva.A ne igram se.Tokom dana internet,Word i Excel.
Koliko čitam to je normalno.Samo me ovaj Expert tool zabrinuo, trebam li brinuti?

Zadnje izmijenjeno od: donbon. 23.06.2014. u 17:56.
donbon je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 18:02   #690
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor donbon Pregled postova
Pratim danas kada je vruće vani temperaturu kartice preko HW monitora i instalirao sam gainward expert tool. Samo radi paralelne usporedbe.
(kartica je gainward GTX 770 2GB)
Expert tool kaže za CORE 1045 a podignuto je na 1162.Otišlo u ono crveno polje.Zašto?
Ništa nisam dirao, jel moguće da expert tool sam podiže CORE?
(laik sam za razumjevanje rada jezgre u novijim grafičkim)
Odmah sam uninstalirao Expert Tool.
Konstana radna temp je 70 stupnjeva.A ne igram se.Tokom dana internet,Word i Excel.
Koliko čitam to je normalno.Samo me ovaj Expert tool zabrinuo, trebam li brinuti?
ma cek, tebi je 70C u idili ???
ako je, onda je to debelo previse. u idili nebi trebo ic preko kakvih 40-ak IMHO.
nemam pojma sta ti je taj expert tool, al za "radit" sa nvidia grafama je MSI AfterBurner (ili onaj od Asusa/EVGA-e) must have.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na