Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2003., 18:27   #1
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Sony DAV-S400 multiregion hack...

Heto, kupih jeftinjaka "entry level" Home Cinema, i sad me zanima di morem nac multiregion hack....

Nekaj sam cito da se za sony-ja mora imat moddan remote control/te da se isti moze sklepat od Palm-a, pa bih i to mozda pokuso...

Ajte, vi znate vise/bolje od mene jadnog, slusam kaj imate za rec!
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2003., 18:52   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
i sad me zanima di morem nac multiregion hack....

kaj nije malo glupo prijavljivati moderatora moderatoru?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2003., 20:30   #3
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
i sad me zanima di morem nac multiregion hack....

kaj nije malo glupo prijavljivati moderatora moderatoru?
Pa sto je i to kaznjivo zakonom?
Ovim tempom uskoro neces smjet ni moddati kuciste jer bi povrijedio dizajnerovu viziju...
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2003., 20:37   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Prijavljivanje moderatora moderatoru? Zakaj bi to bilo cudno? Samo napred!

S druge strane, SBP je BOG ovog foruma, jedini i apsolutni vladar, pa bi sankcioniranje njega bilo uzaludan posao. Da i zakljucam ovaj thread, on bi ga jednostavno otkljucao.

Hm, hm, kako je pravlia ponasanja i sankcioniranja napisao sam SBP, nije bilo bas rijeci o sankcioniranju pitanja kako hacknut kucni DVD player.
Zapravo, cini mi se da hackanje DVD playera nije niti zakonom zabranjeno, jednio kaj ti se moze desiti je to kaj gubis garanciju.

Kaj se toga tice Google je odgovor na 95% pitanja, pa probaj s time. Ne pada mi nista drugo napamet.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2003., 20:48   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: Sony DAV-S400 multiregion hack...

Citiraj:
Originally posted by sbp
Heto, kupih jeftinjaka "entry level" Home Cinema, i sad me zanima di morem nac multiregion hack....

Nekaj sam cito da se za sony-ja mora imat moddan remote control/te da se isti moze sklepat od Palm-a, pa bih i to mozda pokuso...

Ajte, vi znate vise/bolje od mene jadnog, slusam kaj imate za rec!
To je tak kad se ne prati forum
DVD Players
Compatibility &
user comments

DVD Hacks
DVD Player
regionfree hacks
A te temice buš lijepo našao tu:
http://www.dvdrhelp.com/

s lijeve strane malo niže.

Kad se kupuje novi player ili tv kartica-obavezno baciti oko na taj link,imaju OGROMNU bazu proizvoda sa komentarima korisnika.

Da nebi bilo nsmo-znali...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2003., 23:40   #6
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
znam ja da je sbp bog samo ak nemremo pisati o crackanju softwarea i sl kak mozemo o crackanju dvd regiona...mislim sto se mene tice pisite sto hocete samo sto mi je malo licemjerno nis vise...

i nadam se da se sbp nece uvrijediti sto sam isao ovo komentirati...posto cesto uspjevam uci u bliske borbe prsa u prsa s njim oko gluposti...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2003., 23:57   #7
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
znam ja da je sbp bog samo ak nemremo pisati o crackanju softwarea i sl kak mozemo o crackanju dvd regiona...mislim sto se mene tice pisite sto hocete samo sto mi je malo licemjerno nis vise...
Hm, mislio sam da je stvar razjasnjena, ali nekima zaista treba sve u tri primjerka, font 15, dvostruki prored.

Crackanje softwarea je prekrsaj zakonom kaznjiv, jer radis kriminalno dijelo nad tudjom imovinom (kada "kupis" neki software zapravo si samo kupio licencu, pravo na koristenje istog, i to po pravilima navedenim u samoj licenci).

Creckanje DVD naslova jos uvijek je sivo podrucje, legalno ako radis sebi kopiju i imas original tog naslova (a po nekim zakonima dozvoljeno je imati jednu back-up kopiju odredjenog softwarea/DVD filma). Ilegalno je ako to radis da bi zaradio ili ustedio (neposjedovanje original naslova dovodi do toga da kopija koju imas nije back-up, vec prava ilegalna kopija, zakonom kaznjivo djelo).

Sto se tice "prilagodjavanja" samostojeceg DVD playera, da bi mogao na njemu gledati i DVD-ove iz drugih regija, ne samtra se kaznjivim djelom, jer nisi kupio licencu za koristenje istog, vec si vlasnik samog uredjaja. Hardwareskim "prolagodjavanjem" gubi se garancija (ako se izvodi za vrijeme trajanja garancije), a najgore sto ti se moze dogoditi je da sluzbeni servis ne zeli uopce popravljati doticni primjerak (ali to vec ovisi o sluzbenom/nesluzbenom stavu u servisu), kada se jednog dana uredjaj pokvari.

Jel dovoljno jasno ili da povecam font?
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2003., 00:26   #8
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
da, ali je kaznjivo gledat npr. filmove za jap. trziste u europi, zar ne?
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2003., 10:28   #9
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Jelc: Hvala!

Goran: Hvala!

Z3D: Nije kaznjivo, posto se legalno (barem kod nas u Irskoj), u obicnim ducanima, kupuju region free, i multi region DVD-i, za koje se placa 20 Eura vise. Dakle, tvornicki/ducanski hacknuti playeri...

Miro: Opet si bolestan...Pa bolesno rezoniras...Procitaj kaj ti je Goran napiso...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2003., 10:44   #10
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
znam ja da je sbp bog samo ak nemremo pisati o crackanju softwarea i sl kak mozemo o crackanju dvd regiona...mislim sto se mene tice pisite sto hocete samo sto mi je malo licemjerno nis vise...

i nadam se da se sbp nece uvrijediti sto sam isao ovo komentirati...posto cesto uspjevam uci u bliske borbe prsa u prsa s njim oko gluposti...
Posjedovanje multiregion DVD playera nije ilegalno. I nije isto kao krekanje softvera. To ti je kao kad promijenis chip na autu...

I mozes kupiti multiregion playere po svuda u Europi, ukljuc. Njemacku i Austriju, sam odi u MediaMarkt. I nije da to taje, lijepo ti pise kraj svakog modela jel regionfree ili ne.

Zalosno je Miro kaj ti uvijek bubnes i ostanes ziv...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2003., 10:49   #11
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by z3D
da, ali je kaznjivo gledat npr. filmove za jap. trziste u europi, zar ne?
Kolko sam ja citao legal disklejmere, nije ilegalno gledanje, vec prodaja filmova kodiranih za drugu regiju. ilegalno bi bilo javno prikazivanje, no to je tak i tak zabranjeno za sve filmice i sl. beshtiju, cak kad su i iz tvoje regije.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2003., 11:53   #12
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
kao sto sam rekao meni je svejedno..

ja sam samo napomenuo da mi je malo blesavo ali ok...istina napomenuo sam i neke druge stvari pa who cares...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2003., 12:35   #13
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Jedino kaj je ovdje blesavo je kaj se javljas u potpuno krivom kontekstu, i umjesto da dobijem pametne odgovore od pametnih ljudi (Eto Jelc je sve reko!), thread se pretvara u "moralno olicenje svrtan protiv ostatka svijeta"

Od sad, molim te, ak nemas kaj pametno rec, moralne prodike ostavi za svoje frendove s kojima ides na cugu...
sbp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na