Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2017., 23:21   #1
ludiboris
digi-media.org
Moj komp
 
ludiboris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ČK
Postovi: 233
LGLF652V - vraćen sa popravka

LP

Imam naveden model televizora.
Dakle LGLF652V koji ujedno ima i 3D funkciju , koju sam normalno koristio.
Međutim , pred mjesec dana je TV bio na popravku , jer je bio neki problem sa LED osvjetljenjem.I to je sad ok.
Ali kad na daljinskom upravljaču pritisnem opciju 3D , baci mi upozorenje :

"Ovaj TV ne podržava 3D značajke"

Zaista mi nije jasno u čemu je problem.I dali su negdje u servisu zeznuli stvar?


Dali je ovaj članak odgovor na moje pitanje:?

p.s. , moj TV naravno nije iz 2017 (kako piše u članku , u vezi podrške) , vec malo stariji. Al ipak , koliko vidim to se odnosi na sve modele.

https://www.cnet.com/news/shambling-...lls-down-dead/

Nije mi taj 3D nikad ni bio od neke važnosti , ali čisto sam znatiželjan , dali su ovi u servisu negdje zeznuli , ili je stvarno ukinuta 3D podrška svim 3D televizorima.
Ako da , zašto još uvijek neki reklamiraju televizore kao 3D , prilikom prodaje?

Zadnje izmijenjeno od: ludiboris. 13.10.2017. u 23:44.
ludiboris je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 23:54   #2
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ako je LED rasvjeta bila problem, moguće da je i cijeli panel morao biti zamijenjen drugim koji nema 3D.

Možda je deaktiviran u servisnom meniju. Zovi servis i pitaj.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2017., 01:29   #3
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Podrska je "ukinuta" samo u smislu da novi modeli ne podrzavaju 3D. Definitivno ima veze s necim sto su mijenjali u servisu.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 10:45   #4
ludiboris
digi-media.org
Moj komp
 
ludiboris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ČK
Postovi: 233
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Podrska je "ukinuta" samo u smislu da novi modeli ne podrzavaju 3D. Definitivno ima veze s necim sto su mijenjali u servisu.



Aha.Fino , fino.Još da me netko iz servisa obavjestio u vezi toga ...
A malo sam sad pretrazivao neke stvari , tj.kako uci u onaj "hidden service menu".Ali nisam uspio zasada.
Valjda bi se tamo mogao omoguciti 3D?

Ja cu ih sada svakako kontaktirati , pa cemo vidjeti sto ce biti.
U svakom slucaju bi trebao imati 3D , pošto sam ga takvog kupio.
ludiboris je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 20:07   #5
ludiboris
digi-media.org
Moj komp
 
ludiboris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ČK
Postovi: 233
Evo opet se ja javljam.

Prije sveg , necu reklamirati u kojoj trgovini se to dogodilo.(bar ne još )

Situacija je takva da kad su oni meni prvi put nakon što je tv bio na servisu 30 dana dali panel od nekog drugog tv-a.Kad sam ja došao po tv u poslovnicu , oni su meni rekli da su provjerili tv i da je s tv-om sve u redu.Dakle , njima je servis vratio tv , koji je bio kao popravljen.Ja ne znam dali su oni mislili da ja necu primjetiti da to nije isti panel ili ne , ali nitko mi nije rekao ni R od bilo kakve riječi u vezi tog što se desilo na servisu.

E sad , kad sam ja njih zvao , da to nije isti panel.Oni su prvo bili kao zatečeni , i rekli su mi da još jednom provjerim ako je to moj tv (ko fol).Zatim je jedan njihov iz poslovnice došao do mene doma i sam se uvjerio da to nije panel od tog tv-a.Nakon sveg tog , za nekih tjedan dana je došao čovjek iz te poslovnice sluzbenim autom po TV , i odfurao ga.Sad je točno 32 dana i još uvijek nema ni glasa što je tv-u.A ovi iz poslovnice su mi , kad sam ih pitao , i to nakon skoro 4 tjedna rekli da su ovi u servisu napravili dijagnostiku i da očekuju odgovor.

Dakle,nakon što sam u zadnja 2 i pol mjeseca bio bez tv-a više od 2 mjeseca (frustrirajuce) , a pogotovo jer tv koristim kao tv i kao monitor u jednom , a i jer sam ga dosta puno platio , imam na kraju nekoliko pitanja koje me muče.

Vjerojatno je teško ili nemoguce naci takav panel za moj tv , pošto isti vec dugo ne proizvode?
Ako i uspiju nabaviti taj panel , pretpostavljam da ce to biti neki stari istroseni panel , za koji postoji velika šansa da brzo ode?
Čitao sam malo po raznim forumima i web stranicama o pravima potrošača.I da kao zakonski nije regulirano koliko dana moze neki uredaj biti na servisu.
Ali koliko sam vidio , neka "imaginarna" granica je 45 dana.Mada mi tu nije jasno zasto nema granice , jer po tom tv ili neki drugi uredaj moze biti na servisu i 6 ili više mjeseci i nikom ništa.
Nakon tog roka , ili ako ne uspiju nabaviti panel , što mogu očekivati?
Povrat novca , tv u cjenovnom rangu koji sam platio za ovaj model ili nešto deseto?
ludiboris je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na