Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2015., 19:59   #1
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Spajanje mp3 datoteka

Trebam jednopstavan način za spojiti brdo mp3-ca u jedan fajl.
Bilo bi idealno da program ne konvertira datoteke nego samo spaja.
Bilo bi još idealnije da datoteke mogu importirati po nazivu i da ih po tom redosljedu spoji.
Najnaj idealnije bi bilo da je neki freeware ali pristajem na sve opcije.

Probao sam sa Audacity ali kad smjestim sve trackove jedan iz drugog i odem na export on to konvertira, ako odaberem 32kbps zvuk je nikakav a većina mi je datoteka ionako već konvertirana s nekim programčićem na 32kbps pa je to živi kupus
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 20:32   #2
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Audacity majka ali moze i cool edit ako se ne varam.
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2015., 00:19   #3
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Adobe Audition, odlican program...slozis si sve sto zelis spojiti, kao kada radis montazu video materijala...mozes napraviti i fade in/out i tako rijesiti super prijelaze
robee je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 08:53   #4
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
A jel mogu cool edit i adobe audition spojit fajlove bez konvertiranja jer nisam našao tu opciju u audacity?
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 09:02   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Cool Edit može
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 19:36   #6
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
coco jel može mali tutorial / pojašnjenje kako odadit ovo u Cool Edit, kad idem spremat opet mi je prekodiranje neizbježno s opcijama koje sam pronašao.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 19:41   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Nisam već godinama radio sa CE tako da se više ni ne sjećam. Nađi na netu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 21:13   #8
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
cool edit=adobe audition

tutsa ima na sve strane po netu.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 21:30   #9
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
A jel mogu cool edit i adobe audition spojit fajlove bez konvertiranja jer nisam našao tu opciju u audacity?
Kako misliš konvertiranja? Iz čega u šta?

U audacity našubekaj te mp3-ce i spremi kao jedan veliki mp3 fajl...
Btw.o kojem broju mp3ca govorimo?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 21:39   #10
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Pa konvertira mi iz mp3 u mp3, valjda nisam u prvom postu dovoljno obro objasnio.
Dakle materijal je sa svih strana, nešto je na 32kbps što sam veš odradio a ostatak je na 96-128kbps.
Konvertiranje na 32kbps radim sa nekim drugim programčićem i on mi to odradi super dok npr audacity uništi zvuk skroz..
Dakle trebam način da spojim te fajlove bez da ih prog mjenja.....
Cool edit (amater sam totalni za ovo) mi kad sam spojio 20tak datoteka veličine sve skupa 50tak mega i krenu ih spremiti kao mpr daje upozorenje da će fajl biti preko 4 giga...


Oko 700 fajlova, trebalo bi na kraju biti 18 fajlova po oko 20 sati materijala
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2015., 00:32   #11
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Kako ti zapravo očekuješ da ti neki program 700 fajlova spoji u nejednaki bitrate? Stavi sve na 96 ili 128 mada je i to zvuk od qurca. Čemu na kraju krajeva te egzibicije?
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 00:42   #12
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Mozes uvijek probati uciniti isto s FFmpeg-om, ako ima dosta fileova, vjerojatno bi ispalo brze.

https://trac.ffmpeg.org/wiki/Concatenate
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 08:51   #13
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Kako ti zapravo očekuješ da ti neki program 700 fajlova spoji u nejednaki bitrate? Stavi sve na 96 ili 128 mada je i to zvuk od qurca. Čemu na kraju krajeva te egzibicije?
Nigdje nije bilo spomena o nejednakom bitrate u istoj datoteci.
Napisao sam da treba ispast 18 djelova neki su podjeljeni na 2-3 fajla neki na 70.
Sve što treba biti spojeno je isti bitrate.
32kbps je u ovom slučajh sasvim zadovoljavajuće nema potrebe za 128kbps i 3 puta većim fajlovima.


@pipe thx čini se da bi moglo valjat probam kad bude prilike sjest za komp pa javim.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 08:54   #14
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Kazao si da trebas da ih program spoji a da ih ne mijenja. Ako je veci dio na 32 a ostatak na 96-128 onda je to nejednako a ti ne bi da se mijenja... Neznam....
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 09:04   #15
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
A vidim što sam napisao i nevidim kako ti i dalje nije jasno.
Na kraju krajeva nisi napisao ništa konstruktivno već samo demonstrirao nemogućnost čitanja s razumjevanjem ili namjeru za trolanje.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 16:39   #16
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
a jesi krenia/zavrsia?

enivej, ako nisi, evo kako to mozes koristeci adobe audition. znaci, u waveform editoru izaberi file koji ti treba i spremi ga sa file->save, onda odredi naziv filea, lokaciju i izaberi format. iza toga odredis sample type i format settings. (bitno je da ti se bit depth i sample rate poklapaju za sve fileove - sto je tebi ocito i namjera, a i da nije, adobe bi trazia resampling prije konverzije u jedinstevni multitrack file)

dalje, u multitrack editoru loadaj sve fileove od kojih zelis stvorit cjelinu. ako ces ih preimenovat onda idi na file->save as, pa izaberi naziv i lokaciju za spremanje (ukoliko zelis zadrzati info iz metadata panela i sl, odaberi 'include markers and metadata')

sad ti preostaje eksportiranje multisession mixdown filea koji si kreira: file->export->multitrack mixdown. izaberi naziv fajla, lokaciju i format. ponovo ces za output odredit sample type, mixdown option (mono, stereo ili 5.1), file format setting i metadata.

to bi otprilike trebalo pokrit ono sta ti treba, javi kako je proslo/ima li problema ako probas ovom metodom.


vodi racuna o tome (bez obzira na objektivne razloge s tvoje strane sta se tice velicine kompresije) da ako pricamo glazbi bilo kojeg (pod)zanra, 32-kbps zvuk je zbilja sugav, restrikcije u kvaliteti su stravicne.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 00:39   #17
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
A vidim što sam napisao i nevidim kako ti i dalje nije jasno.
Na kraju krajeva nisi napisao ništa konstruktivno već samo demonstrirao nemogućnost čitanja s razumjevanjem ili namjeru za trolanje.
Ispričavam se. Neće se ponoviti. Sretno.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 09:04   #18
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
a jesi krenia/zavrsia?

enivej, ako nisi, evo kako to mozes koristeci adobe audition. znaci, u waveform editoru izaberi file koji ti treba i spremi ga sa file->save, onda odredi naziv filea, lokaciju i izaberi format. iza toga odredis sample type i format settings. (bitno je da ti se bit depth i sample rate poklapaju za sve fileove - sto je tebi ocito i namjera, a i da nije, adobe bi trazia resampling prije konverzije u jedinstevni multitrack file)

dalje, u multitrack editoru loadaj sve fileove od kojih zelis stvorit cjelinu. ako ces ih preimenovat onda idi na file->save as, pa izaberi naziv i lokaciju za spremanje (ukoliko zelis zadrzati info iz metadata panela i sl, odaberi 'include markers and metadata')

sad ti preostaje eksportiranje multisession mixdown filea koji si kreira: file->export->multitrack mixdown. izaberi naziv fajla, lokaciju i format. ponovo ces za output odredit sample type, mixdown option (mono, stereo ili 5.1), file format setting i metadata.

to bi otprilike trebalo pokrit ono sta ti treba, javi kako je proslo/ima li problema ako probas ovom metodom.


vodi racuna o tome (bez obzira na objektivne razloge s tvoje strane sta se tice velicine kompresije) da ako pricamo glazbi bilo kojeg (pod)zanra, 32-kbps zvuk je zbilja sugav, restrikcije u kvaliteti su stravicne.
Hvala na iscrpnom uputstvu
Probam kroz koji dan imam neku problematiku s očima trenutno pa sam samo škicnuo s mobitela.
Radi se o audio knjigama nema glazbe, nisam primjetio razliku između orginalnih fajlova 96-128kbps i konvertiranih na 32kbps.
Hvala još jednom, ako bude di zapelo javim se sa podpitanjima
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2015., 23:22   #19
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Dokopao se kompa napokon
Odrađeno so spajanje Free programom MergeMP3,
Programčić 650 kilobayta radi perfektno, spaja sve rapidnom brzinom bez ikakvog prekodiravanja i bez greške.
Moja preporuka, perverzija od softwarea
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na