Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2016., 00:04   #1
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Koji printer u boji od 400kn

Molim preporuku koji printer u boji, a da pritom boje nisu bolesno skupe. Mogu kupovat boje i preko ebay-a ili neke druge web stranice iz inozemstva nije to uopće problem.

Printer treba samo printat u boji netrebaju mu nikakvi dodaci (ne multifunkcionalni), samo nek kvalitetno printa i da nije Epson ! Dva puta sam se opekao s Epsonom i treći puta ne želim. Zadnji Epson bx305 ne želi pisati plavu (cyan) boju, nemogu ga nikako natjerati, najbolje što mogu dobiti jeste isprekidane crtice. Svašta sam radio prema preporukama s youtube i s raznih web stranica, plus naravno promjenio tonere od različitih proizvođača i ništa.

Bitno da kvalitetno printa u boji, npr. Epson BX305 je imao ok kvalitetu ispisa, no njegovo pisanje pa nepisanje u boji mi ide već debelo na živce jer se radi o važnim dokumentima i fotografijama. Mjesečno se ispisuje do 200 stranica tako da nije za profi upotrebu.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 00:22   #2
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Inače tipičan problem sa inkjet-ovima je taj što ukoliko se neka boja ne koristi, boja se osuši na glavi i onda je uglavnom beskoristan, a glava košta više nego printer.

Zato sam ja nakon HP-a(cca 500 kn), 3 Cannona(700, 600, 300 kn) i Lexmarka(cca 400kn) kupio sebi laserski(doduse crno bijeli 700 kn) koji i nakon po godine pauze printa ko veliki.

Skuplje je, al te eventualno ispadne jeftinije i ja ti iskreno, kao tip koji se isto prije zalagao za jeftine inkjetove, preporucam razmisli o uzimanju lasera(ili profi inkjeta) i budi miran bar 10 godina, printa jedan list misecno, pritna 1000 listova misecno

Samo izračunaj koliko si potrošio, i očekuj da ćeš potrošit još, da sam ja odma kupio pravi printer za sve pare što sam u inkjetove uložio... govorim ti ko opečen na puno brandova, nebitno koji je, crknit će osim ako ne uzmeš neki profesionalni inkjet ili laser

Ne nagovaram te ali ti kažem da razmisliš o laseru, je veća investicija, al ja nakon dvi god i savjeta drugih kažem da se isplati

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 03.08.2016. u 00:38.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2016., 08:41   #3
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Do 400 kn nema ništa pametno, ako hoćeš poštni printer gledaj pixme oko 1000 kn ima i samo printer, a ima i multifunkcijskih. Nisu još profi ali bi trebali biti dovoljni za tvoju upotrebu.

Ja sam dugi niz godina imao pixmu 4300, i sad mg 7550 ..... mislim da su oba bila preko 1000 kn ...sve ispod je preslabo, bar po meni.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 12:14   #4
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Ok jel se da naci kakav laserski printer u boji od oko 1000kn, brzina ispisa je nevazna, moze printat svega 1 stranicu u minuti. I da je sposoban isprintat nekakvu fotografiju na A4 papiru i printat na fotografskom papiru velicine 10x15cm ?
Printer mora bit sposoban printat u boji, radi se o nekakvim dokumentima koji su u boji gdje se moraju vidjeti detalji, a oni se jedino vide u boji, dok se u crno bijeloj nevide. Idealan primjer je ispis cestica zemljisnih knjiga gdje je skoro sve zeleno zbog zelenila i onda kad probam printat u crnoj bijeloj boji nista se nevidi, vec se tek vidi kad je printano u boji.
Sadasnji printer mi printa u crno bijeloj boji bez brige, al mi je ta kombinacija beskorisna, pa moram uzet drugi printer koji printa u boji.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 16:09   #5
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ovo sam čuo da hvale za novce, samo provjeri cijene boja i to(izračunaj koliko je isplatljivo broj cijena/broj otisaka)

http://www.najboljiprinter.hr


Citiraj:
Autor tor Pregled postova
imao ja u firmi dva SPC220N i moram priznati da su su pokazali izvrsnima. Punio sam zamjenske tonere u delta-printu, prilično zahvalan za održavanje, kvaliteta izrade skroz ok, nismo nimalo pazili na kilometražu i redovne servise no unatoč tome izdržali su prilično dugo i dobro Ako je ovaj 240 na tragu toga - mrak, a ako pogledaš lovu stvarno nema konkurenciju.
Original toneri oko 600kn, ovi zamjenski oko 300, plus otpadni spremnik oko 150kn, koji doduše možeš i sam isprazniti, ako ti se baš praši
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 18:30   #6
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nemam pojma kak ispadaju fotke na laseru u boji, al inkjet, CANON Pixma iP7250. Košta blizu 600 kn al zamjenske boje su dost jeftine. I sve pixme koje sam imao su radile odlične fotke. Naravno, zavisi i od papira.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 19:15   #7
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ovo sam čuo da hvale za novce, samo provjeri cijene boja i to(izračunaj koliko je isplatljivo broj cijena/broj otisaka)
Kao sto kaze stara poslovica - koliko platis, toliko dobijes. Kod mene je od kad je taj post koji si citirao, jos radi, promijenio sam jedno 3-4 komada tonera, definitivno je otisak preskup i slike mozes zaboraviti (pogotovo s ovim Delta Print zamjenskim tonerima).



Ali kao sto rekoh, za parsto stranica u boji mjesecno, aman taman. Za sve ostalo, tu su Lexmarx T654 i HP LJ 400 M401. Covjek pocne cijeniti ogroman PPM, Gigabit Ethernet i hrpu RAM-a (1280 MB na Lexmarku) na prineru kako postaje stariji... Jos kad sam uzeo HP Scanjet Enterprise 7000 (ADF duplex i ~50 PPM), flatbed skener je u ropotarnicu povijesti i koristi se kada bas nikako ne smijes rasklamati dokument.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 20:45   #8
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
@Bubba

Pih, sve se nema a printaju se stranice u boji

EDIT: Špara se na JuanDrajvu a printaju se stranice u boji
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 23:20   #9
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
@OP pogledaj si optiprint - možda ti se isplate. Ni brige ni pameti tvoj je samo papir, imaju i mikronajmove (znači manje od ovoga na netu) kontaktiraj pa vidi jel ti se to rješenje možda isplati, pogotovo ako je za kakvu firmu.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 13:53   #10
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Decki hvala na brojnim savjetima, problem je slijedeci ja ovaj mjesec ispisem 200 stranica i onda je mir nekih mjesec dana, eventualno pisem u crnoj i tako odu glave za boje v rit. A ovaj laseski printer Richo ima bezobrazno skupe tonere i to toliko da se po meni neisplate kupovat boje vec svaki puta kupovat novi printer. Ipak mu je cijena 900kn, a originalne boje su po 500-600kn i trebaju ti 4 komada, sto znaci da dva tonera premase vrijednost cijelog printera, jos bi prozvakao da imas 4 tonera po cijeni novog printera. Uostalom jos je netko rekao da laserski printer neprinta bas bog zna kako lijepo.
Na kraju sam morao skupit lovu i kupit opet inkjet printer, samo ovoga puta glava nije u printeru nego u kucistu boje, tako da mi se fucka za glavu jer bacim boju skup s glavom i kupim drugu boju i opet imam novu glavu, a printer ostane ziv i funkcionalan. Radi se o multifunkcionalnom printeru HP DeskJet 4675, za nekih 800kn. Idu dvije boje jedna crna i druga tri-color. A original boje nisu preskupe, svega 80kn po komadu, tih 160kn cu uvijek moci izdvojiti iz dzepa i kupiti kad se sjetim odnosno pojavi se potreba, a ne kak za laserski 300-600kn po boji jer to nemrem skupit tu lovu bilo kad. Inace razumijem da kod laserskog imam veci broj ispisa po cijeni samo badava kad su boje preskupe.
Vise nisam za zamjenske boje jer sam s njima uvijek imao problema, recimo Orinik nije nikako radio na Epsonu bx305 vec radi samo s Maxnavijom, tocnije neprihvaca. A kad stavis zamjensku boju onda ona nije po kvaliteti na razini originalne boje prilikom ispisa fotografije i slika, i onda opet nemas nista.

Ovaj multifinkcionalni Epson bx305 printa zasad samo u crnoj boji kak se spada jer ona plava/cyan neradi kako treba dok preostale dvije boje zuta i crvena rade. Ja bi njega stavio u oglasnik mozda hoce ko takvoga da mu printa samo u crnoj bijeloj boji za bagatelu jer ima printanje, kopiranje, skeniranje i fax tako da nije bas bez veze. Crna boja je bagatela, kosta 15kn s cipom od Maxnavije.
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2016., 18:20   #11
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Decki hvala na brojnim savjetima, problem je slijedeci ja ovaj mjesec ispisem 200 stranica i onda je mir nekih mjesec dana, eventualno pisem u crnoj i tako odu glave za boje v rit. A ovaj laseski printer Richo ima bezobrazno skupe tonere i to toliko da se po meni neisplate kupovat boje vec svaki puta kupovat novi printer. Ipak mu je cijena 900kn, a originalne boje su po 500-600kn i trebaju ti 4 komada, sto znaci da dva tonera premase vrijednost cijelog printera, jos bi prozvakao da imas 4 tonera po cijeni novog printera. Uostalom jos je netko rekao da laserski printer neprinta bas bog zna kako lijepo.
Na kraju sam morao skupit lovu i kupit opet inkjet printer, samo ovoga puta glava nije u printeru nego u kucistu boje, tako da mi se fucka za glavu jer bacim boju skup s glavom i kupim drugu boju i opet imam novu glavu, a printer ostane ziv i funkcionalan. Radi se o multifunkcionalnom printeru HP DeskJet 4675, za nekih 800kn. Idu dvije boje jedna crna i druga tri-color. A original boje nisu preskupe, svega 80kn po komadu, tih 160kn cu uvijek moci izdvojiti iz dzepa i kupiti kad se sjetim odnosno pojavi se potreba, a ne kak za laserski 300-600kn po boji jer to nemrem skupit tu lovu bilo kad. Inace razumijem da kod laserskog imam veci broj ispisa po cijeni samo badava kad su boje preskupe.
Vise nisam za zamjenske boje jer sam s njima uvijek imao problema, recimo Orinik nije nikako radio na Epsonu bx305 vec radi samo s Maxnavijom, tocnije neprihvaca. A kad stavis zamjensku boju onda ona nije po kvaliteti na razini originalne boje prilikom ispisa fotografije i slika, i onda opet nemas nista.

Ovaj multifinkcionalni Epson bx305 printa zasad samo u crnoj boji kak se spada jer ona plava/cyan neradi kako treba dok preostale dvije boje zuta i crvena rade. Ja bi njega stavio u oglasnik mozda hoce ko takvoga da mu printa samo u crnoj bijeloj boji za bagatelu jer ima printanje, kopiranje, skeniranje i fax tako da nije bas bez veze. Crna boja je bagatela, kosta 15kn s cipom od Maxnavije.
To se zove principijelnost

Tražiš printer za 400 kn A onda daš 800 kn i zadovoljan si. Duplo više si zadovljan. Znači jedan kolor otisak == 4 kn
I čovijek zadovoljan.

Zadnje izmijenjeno od: Brucoš. 05.08.2016. u 18:26.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 19:18   #12
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Brucoš Pregled postova
Tražiš printer za 400 kn A onda daš 800 kn i zadovoljan si. Duplo više si zadovljan. Znači jedan kolor otisak == 4 kn
I čovijek zadovoljan.
Prije nego ponudis svoju kramu, hajde nam daj izracun kojime si dosao do te brojke, majke ti?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 20:07   #13
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
@ Bubba
Tko je tu glavni forumski matematicar?
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 21:24   #14
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
@DANCI zato se ja držim lijepo Canon eno imam i sx425 mislim od epsona i ista priča za zamjenskima ali Canon fino guta zamjenske bez problema ....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 00:09   #15
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732