Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2023., 03:14   #37591
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Prehrana je opijum za mase. To su oni skužili prije 50godina, kad su krenuli s eksplozijom proizvodnje gmo hrane, ima dobar dokumentarac zvan King Corn.
Nek budala bude sita, pa i što više, neka stalno samo o tome razmišlja 5,6x dnevno, daj mu televizor il po novom, mobitel i net, i imaš podanika; kruha i igara, ne.
Ako budali zdravlje propadne od toga, nema veze, sam si je žderonja kriv, naplati mu sad lječenje, drži ga opet za jaja sa medicinom.
Kod nas je pak to manje, ali su tu cigarete; je li vam zanimljivo da usred covid ludila, niste vidjeli nijedan apel da ljudi smanje pušenje, i s time si dakako zaštite respiratorni sustav? Niti jedan plakat, nijedna tv reklama. Jelda da je to malo čudno od strane mudrih dobrotvora koji se eto, baš lijepo brinu za svoje debele, otromboljene ovčice. Ili...nešto drugo posrijedi ?

Druga stvar i zamka u koju stalno upadamo, pogotovo isfrustrirane mini države ko im, da se uspoređuje s SADom, što je uber nerealno, jer je to megadržava od 300 milijuna ljudi.
Tamo valjda ima više beskućnika nego u RH stanovnika. Možda bi realnije bilo da se uzme neka savezna država njihova, al kad i tam ima razlika ogromnih, geografski, rasno itd.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 12:46   #37592
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Say whaaat? 😄
@adaksinjo Jos samo da mi kazes kako da istjeram smrad octa iz stana. 😄😄

Edit: upravo smazao prvu dozu, onako po PS-u: prerezao pecivo, zalio donju stranu umakom od kuhanja, nabacio mesine i bbq umak odozgo, poklopio pecivom i jos malo umaka od kuhanja odozgo. U-BI-O se!!
Cimet mi se ni ne osjeti iskreno, ali sam morao malo dosoliti onako u pecivu. Bas mi je bilo neslano iako sam stavio dvije zlicice soli po receptu. Mislim da je do ove svapske soli koje uvijek moram staviti vise, ali iskreno, na ovoliko mesa bi i inace trebalo ici dosta vise soli.
Ostalo je vrh i preporucujem svakom pravom zderonji da ovo proba.
Vi "woke zderonje" jedite salatu, ali nemojte ni to ako ima puno postotaka u njoj
Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 28.01.2023. u 14:11.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 13:38   #37593
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Decki, tema je Zderonje i sve popratno. Ko bude kontra, ide na hladzenje od mene osobno.

Debeli, pretili itd je u ovoj temi kompliment.

Ostali nek odtaljigaju sa topica.

Jos jedan postotak napisite i banam. Ozbiljno.

Nema lose hrane.

Lp
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 28.01.2023. u 14:08.
nino je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 14:12   #37594
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Say whaaat? ��
@adaksinjo Jos samo da mi kazes kako da istjeram smrad octa iz stana. ����

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Probaj sa sokom od jabuke umjesto octa drugi put
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 14:23   #37595
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
drago mi je da je dobro ispalo. s ovim receptom nahraniš ljudi kolko god treba, samo pojačaš količinu mesa, a imaš sve skupa 10min posla. utrljaš začine dan prije, drugi dan prebaciš u lonac i ubaciš ostale sastojke i opet si x sati miran

ne paše mi taj okus kad je meso presoljeno u pacu, radije uzmem mlinac za sol pa krupnu himalajsku sol sameljem direktno u tanjuru kad je jelo gotovo, a nije mi dovoljno slano.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2023., 07:39   #37596
dav87gr
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Decki, tema je Zderonje i sve popratno. Ko bude kontra, ide na hladzenje od mene osobno.

Debeli, pretili itd je u ovoj temi kompliment.

Ostali nek odtaljigaju sa topica.

Jos jedan postotak napisite i banam. Ozbiljno.

Nema lose hrane.

Lp
dav87gr je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2023., 18:56   #37597
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Napravio i ja pulled pork po vec spomenutom receptu
Ispalo je toppp

https://abload.de/image.php?img=cd09...ac-bedi3c.jpeg

Trebao sam samo umjesat umak sa mesom, isao sam mazat umak na pecivo pa onda meso na to, a jbg covjek uci dok je ziv
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2023., 21:27   #37598
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Ovak, bil sam u Mlinarici prvi puta i mogu reći da su meni ćevapi top. Ukusni, nisu suhi, nisu gumeni (o da i na takve sam znao naići). Lepinja nije premasna, taman.

Jedino je gužva, iako sam napravio rezervaciju oni je poništavaju nakon 10 minuta kašnjenja tako da ako rezervirate dođite na vrijeme.

OK, danas je i bila gužva radi izletnika sa Sljemena tako da ništa čudno.

Uglavnom vratil se bum još koji puta i to vjerojatno bumo neku platu uzeli.


Edit: još me budete nagovorili na pulled pork da isprobam
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 00:24   #37599
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Pusti ti to gumeni, hehehe, sad si mi dao ideju,
kamoli sreće da izmisle hranu koja ti je fina za žvakat a nemre se potrošit (jer se ne guta), ko žvakaća guma!
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 12:50   #37600
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Hebo vas pulled pork, koda ste otkrili kostariku. hehe.


Evo da malo pojačate taj pulled pork sendvić, napravite si tkzv coleslaw salatu.
Nema tu nauke,, zahebi coolinariku.



Naribat kupusa,tanko narezat eventualno, malo ga zgnječit, luka tanko, mrkve naribat, umjesto kupusa bože ići i iceberg salata, ma ja stavim šta imam. radić, crveni kupus, samo trpaj.
dresing je bitan, napravit emulziju masl. ulja, octa(limun event) sol papar, šećer, dijon senf onaj sa sjemenkama, ako nema, može bilo koji. sve pomješat jako da se poveže u emulziju. dodat majoneze žlicu max i jedno vrhnje 200grama. sve izmješat, prelit po salati. E stavite hrpu mesa i hrpu ove salate u sengulicu i deri.
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 13:08   #37601
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor vladjan1901 Pregled postova
Hebo vas pulled pork, koda ste otkrili kostariku. hehe.


Evo da malo pojačate taj pulled pork sendvić, napravite si tkzv coleslaw salatu.
Nema tu nauke,, zahebi coolinariku.



Naribat kupusa,tanko narezat eventualno, malo ga zgnječit, luka tanko, mrkve naribat, umjesto kupusa bože ići i iceberg salata, ma ja stavim šta imam. radić, crveni kupus, samo trpaj.
dresing je bitan, napravit emulziju masl. ulja, octa(limun event) sol papar, šećer, dijon senf onaj sa sjemenkama, ako nema, može bilo koji. sve pomješat jako da se poveže u emulziju. dodat majoneze žlicu max i jedno vrhnje 200grama. sve izmješat, prelit po salati. E stavite hrpu mesa i hrpu ove salate u sengulicu i deri.

čak si donekle u pravu, malo je precjenjeno jelo s obzirom na vrijeme i trud, radio sam pull pork u više navrata i gostima i obitelji, od nule, mariniranja do sporog kuhanja i ispadne to ukusno, al nista sad da padnes na guzicu, s coleslaw salatom odlično paše. prosle godine sam naletio na onoj gastro tražilici gdje ona dva recenziraju hranu, pa su recenzirali podravkin pull pork, kao gotov samo se podgrije...iskreno nisam ni znao da imaju to u ponudi i probao sam u pecivu s coleslaw salatom, i nije los uopce...

https://www.podravka.hr/proizvod/pulled-pork/
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 13:28   #37602
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Nema pulled porka bez ugly drum smokera.

Sve ovo u pećnici je blijeda kopija.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk