Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2019., 22:14   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,012
preporuka autoradija

nije baš neki topic ali...
umire mi sad već 10 godina stari jvc autoradio (4way button za prebacivanje pjesmi/foldera je otišao, čim ga ružno pogledam počne sam od sebe prebacivati).

tražim neki ne-baš-sranje autoradio u kategoriji "čim jeftinije" a da ima sljedeće karakteristike:
-USB
-BLUTUT + pozivi (da se mogu javiti samo , ništa fancy)
-KONTROLA PREKO VOLANA !!!

bio bih i zahvalan kad bi volume button bio i 4-way controller za pjesme/foldere ali nije bed ako ima odvojene komande. veliki plus bi bio rca izlaz sa opcijom regulacije cut-off frekvencije (nešto šta moj trenutni nema, a novi pioneer od 300kn ima).

obavezno da ima konektor za daljinski na volanu. to ne uspijevam više nigdje naći.

jedna od bitnijih stvari bi bila da počne svirati čim ga se upali. trenutni jvc ima neizmjerno spor READING usb sticka, šta je veći stick to mu više vremena treba da izlista sadržaj. sad sa stickom od 16gb mu treba oko 20tak sekundi da ga pročita.

molim da se ne spominju fejsbuk prendovi ala manta/sencor/lidl i takvi.

ne kanim mijenjati auto u neko skorije vrijeme a htio bi se apdejtat po pitanju muzike.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 09:19   #2
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ovak nešto

https://www.ekupi.hr/Auto-radio-Pion...T-1394772.aspx

Pioneer ima ulaz u komande na volanu, ali trebaš adapter za specifičnu marku auta
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2019., 12:02   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,012
uzet ću ovog, više mi paše JVC:
https://pevec.hr/autoakustika-auto-r...bt-330736.html

za kontrolu sa volana sam se malo raspitivao jer nisam najbolje skužio internete - treba mi konverter koji je specifičan za auto (u mom slušaju suzuki swift) i koji adaptira na standardni priključak kojeg ima autoradio. to sve skupa košta poprilično paprenu cifru tako da laku noć.

ovaj jvc bi trebao doć s daljinskim u kutiji tako je to plus.
danas ću ga valjda uzet tj probat uzet ako ga imaju na stanju.

jedino 600kn nije baš mala lova. jvc modeli bez blututa su oko 350kn... pa mi je malo nerealno da blutut košta još 200njak kn. ali šta je tu je.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2019., 14:25   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Da krenem od kraja, za plavi zub je poznato da je "pljačka" jer su si složili tako da je harač po svakom proizvedenom chipu / klijentu ... ali ne opravdava ovoliku razliku u cijeni = kapitalizam = drpi koliko možeš.

Adapteri za komande sa volana su zeznuti, dosta teško dobavljivi i skupi kod nas,
jasno da tražiš određeni model / serija auta > određeni model / proizvođač auto radija.

Manual tog JVC KD-X272BT > http://www33.jvckenwood.com/pdfs/dow...5K%2D0664%2D20
Po tome vidiš da ni nema žice / spoj za komande,
po manualu u kutiji nema daljinskog (navodno ima preko BT i moba) ali bi trebao biti Mikrofon (da možeš složiti hands free).

Generalno su sad auto radija 3x jeftiniji nego nekad, nema cd pogona, kvaliteta u odnosu na nekad ????
Druga je sad stvar kupovne moći i želja.

Jedan prijedlog (da ne ispadne da je samo pametovao ), možda neki iz serije PIONEER DEH-190x UBx
manual > https://catalogs.pioneer-car.eu/Manu...al/GetPDF.ashx
ovdje pod oznakom DEH-1901UB (na službenom supportu postoji samo 1900) > https://www.svijet-medija.hr/art/aut...aljinski/83806
postoji i model DEH-1900UBA koji ima zada priključak za komande sa volana (ako uspiješ naći adapter / konverter).

Toliko od mene ovaj put
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2019., 19:34   #5
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,012
taj nema BT.
uzeo sam u pevecima onaj linkani gore, jvc.
stvar je teška igračka, NE vrijedi 600kn. osjećaj botuna je jako jeftin, a osobito jeftino djeluje volume botun. na starom jvc-u je to kudikamo kvalitetnije izvedeno.

imao sam malo jebade oko spajanja suba, jer je pasivan. izvukao sam žice iz iso konektora i spojio ih na zaseban kabel koji ide u sub, tako da sam ostao bez stražnjih zvučnika.

moram se još poigrat sa zvukom i spajanjem moba. mikrofončić sam montirao, i da - nema daljinskog u paketu, iako je na webu od tog modela fino nacrtan i u uputama ne piše da je optional. lažni marketing :/

"podržava" kontrole na volanu preko adaptera, ima 1 žicu koja je označena sa "steering wheel control". ne kanim to upogonit jer je preskupo.
valjda će zdurat koliko i auto. autić ima 13 godina, a nisam baš raspoložen da ga mijenjam...
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2019., 19:58   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Na žalost, čim cijena ide dole / niže onda je kvaliteta u pravcu dole ...
Za sub "nađi" neko jeftino sub pojačalo koje ima hi-input (speaker) ulaz, da se toga i polovno naći ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2019., 21:23   #7
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Meni osobno najdraže pojačalo sa haj-inputima

https://www.njuskalo.hr/auto-zvucnic...oglas-27135299
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 00:10   #8
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Pogledaj alpine, ja imam alpine 92bt zadnje 2god i prezadovoljan sam. Prije tog je bio neki drugi model alpina, taj jos radi ima 10god.
Malo jesu skuplji...
Imas sada malo jeftiniji model 201bt link za 660kn. Kolko vidim ima bt, lpf i hpf.

Kontrola preko volana je opcenito preskupa.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 11:20   #9
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,012
Citiraj:
Autor tpm4 Pregled postova
Pogledaj alpine ....

Kontrola preko volana je opcenito preskupa.
već sam kupio i ugradio jvc. danas se moram poigrat s opcijama zvuka. nije problem user manual, koliko činjenica da ima stvari u tom user manualu koje nemam pojma šta znače. koji K je slope npr.

sub mi ima i aktivne ulaze (rca in i spk in/out s time da preko high ulaza samo propušta dalje, nema cut off regulaciju), ali za to moram dovuć struju u bunker, a nemam kuda da se ne vidi. isto tako, u upaljač mi je već spojen punjač za mob. znači trebao bi mi onaj "lopov" za upaljač, i onda konektor i kabel za struju do iza... nije neizvedivo, ali to bi radio samo ako budem JAKO nezadovoljan zvukom sada. a ovako na prvu - zvuk je bolji.

generalno, htio sam se samo riješiti rezoniranja vratiju kod basa jer me to iritira. s ovim jvc-om sam to mogao i bez da stavljam sub jer ima LPF , ali već kad imam sub viška sam htio vidit kako je s njim. lako ga maknem ako bude smetao.

za kontrole s volana odustajem, preskupo. to će čekat da kupim novi auto, koji nije visoko na listi prioriteta. zapravo nije uopće na listi. otplata stana i novi motor su top trenutno, tako da sumnjam da ću u narednih 10 godina uopće imati lufta za neku skuplju investiciju.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 15:21   #10
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Može i meni preporuka playera. Meni ne treba kontrola preko volana, bitno mi je samo da ima USB, eventualno da se mogu spojit mobom na isti i najvažnije da nije smeće poput onih manti što ne mogu ni radio stanice hvatati kako treba
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2019., 15:33   #11
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Nemozes sub spojit na tanku zicicu koja dolazi do upaljaca. Treba ti deblja!
Koji ti je tocno model suba?
Struju do gepeka dovuces od akomulatora ispod tapeta sve do gepeka, samo plastiku na pragovima moras skinut. Minus spojis negdi po gepeku di imas vidu neku ili za zadnji sic.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 16:30   #12
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Može i meni preporuka playera. Meni ne treba kontrola preko volana, bitno mi je samo da ima USB, eventualno da se mogu spojit mobom na isti i najvažnije da nije smeće poput onih manti što ne mogu ni radio stanice hvatati kako treba
Pa ovi svi markirani početni su dobri, ima ih od 300-400tinjak kn.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 17:25   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
@jp_rv
Dobro ti kaže kolega, za napajanje sub - a (pojačala) obavezno deblja žica, barem 1.5 mm2 ili još bolje 2.5 mm2.
Trebaš jednu deblju za + napajanje, poželjno dovući sa kutije sa osiguračima,
zatim trebaš jednu tanju za komandu paljenja, ide na radio (plava sa bijelim),
- (masu) uhvatiš pod neku vidu u bunkeru / gepeku, stavi isto debelu.
Za provući mora biti put, obično ispod tapeta na jednoj ili drugoj strani auta ...

Napiši oznaku sub - a šta imaš.
Ovaj šta je kolega spomenuo sa njuške (Slony XM-SD12X) ima fino LPF i HI Input varijantu, njegov manual > https://www.sony.co.uk/electronics/s.../25867331M.pdf
varijanta spajanja C 2 za jedan sub zvučnik.

Za žuntu, "koji K je slope" = tekstualno > https://www.sweetwater.com/insync/slope/
video / vizualno > https://www.youtube.com/watch?v=mme4_kpljAQ
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 19:58   #14
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
I 2.5mm2 je malo na tu duzinu. Meni je ta debljina kabela od pojacala do suba. Bit ce mu prevelik pad napona na cca 3.5m duzine kabela.

Treba pogledat ako je aktivni sub jel ima osigurac ili ako nema googlat na kolko je deklariran amperi i onda uzet pinku deblji kabel. Ima tablica po internetu di pise za kolko amperi i duzinu treba biti debljina kabela.

Uglavnom za dovest struju do gepeka najlakse je uzet gotov set s osiguracem, sto je ulog od cca 250kn+...
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 20:30   #15
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Ja dok sam sebi dovlačio struju do pojačala, mislim da sam uzeo licnu od 5mm2 ak ne i deblju. I spojio direkt na akumulator.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 20:55   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ma fala bogu da treba i deblje ... gore je samo okvirna napomena da ne stavi tanku "žičicu" ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na