Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2017., 10:02   #6781
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
nije možda za ovu temu, više automobili, al tu ću

HAK član sam, imao sam neko šlepanje endavno, i skinuli su mi puno previše s bonusa za šlepanje, zvao sam ih, uputili me na mail, poslao mail evo pred više od 10 dana i ništa

znači nit mi korisnička podrška na telefon pomaže, niti na mail, što mogu? ak mogu išta
Nazovi onaj broj HAK pravne pomoći.
A ima i onih telefona glasnogovornika itd...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 21:03   #6782
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Iam pitanje

Naručio robu prek webshopa i došao u trgovinu, dodao još jedan artikl gore i kupio. Dal se i taj artikl smatra da je kupljen preko webshopa ili kakva je šema? Sve je na istom računu.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2017., 21:07   #6783
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Iako je naruceno preko weba preuzimanje je osobno

Sent from my D6603 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 21:08   #6784
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Robu si pokupio u trgovini? In that case, you're f**ked Ni jedan ni drugi artikal ti se ne smatraju kupljenim na daljinu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 21:16   #6785
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ma nisam fucked, svejedno mi je, pitam hipotetski zbog situacije jedne u trgovini.

Jel nije bila ona priča da je bitno samo naručit preko weba?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 21:37   #6786
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Bitno je platiti na račun trgovini... internet bankarstvom, u banci, karticom online...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 22:33   #6787
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Isti informativno pitanje. Naime na stranicama Instara piše sljedeće:
"ROBA KUPLJENA NA DALJINU
Prema Zakonu o zaštiti potrošača, roba kupljena na daljinu (kada se ne radi o osobnom preuzimanju nego se šalje kurirskom službom) može se vratiti (o svom trošku) u roku najkasnije 15 dana od dana primitka..."

e sad, je li to zato što "osobno preuzimanje" smatraju plaćanjem u poslovnici pa je malo nespretno napisano ili oni plaćanje preko interneta, a preuzimanje u poslovnici ne smatraju kupovinom na daljinu?
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 22:45   #6788
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Nespretno je napisano, a i pitanje je da li oni uopće nude tu opciju, da platiš preko neta pa podižeš u trgovini, nemaju to svi.
Ukratko, da bi imao pravo povrata, moraš platiti na daljinu odnosno na neviđeno.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 22:47   #6789
M3do
Premium
 
M3do's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 87
Kupio sam danas preko interneta iz jednog našeg web shopa RX 470 Armor 4gb OC.
Dođem doma, desni ventilator se ne vrti. Isprobam sve i svašta i ništa. Dok je graficka vani, lijevi zavrtim prstom bez problema - desni zapinje. Upalim GTA V, lijevi skače na 100%, desni se ne vrti.
S obzirom da je kupljeno "na daljinu" ovo mogu odmah vratiti i dobiti novu ili mora ići na servis pa čekam? Jer realno, mogu doć' tamo i samo zatražit raskid ugovora s povratom pa za 15min kupit drugu, a ne da čekam par tjedana servis.

EDIT: Nastavno na ono gore - roba kupljena na daljinu je putem webshopova i ostalog, neovisno o načinu preuzimanja.
M3do je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 23:47   #6790
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Bitan je način plaćanja, ako platiš u poslovnici to nije kupnja na daljinu... Ako platiš preko Internet bankarstva ili virmanom na pošti ili u banci... To je kupnja na daljinu. A preuzeti onda možeš i u shopu i sve pet.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2017., 09:13   #6791
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Rok za povrat novaca je 30 dana.
Ja bi tražio da mi izađu u susret i odmah zamijene. Ako ne žele rekao bi im da ću biti primoran podnijeti zahtjev za raskid i kupiti drugdje jer da mi je graficka potrebna odmah.

Edit - @partwish po onom odgovoru ministarstva što sam dobio to stoji, ali ja ne bi to spominjao osim ako se sami ne pozovu na to.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 09:18   #6792
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor M3do Pregled postova
Kupio sam danas preko interneta iz jednog našeg web shopa RX 470 Armor 4gb OC.
Dođem doma, desni ventilator se ne vrti. Isprobam sve i svašta i ništa. Dok je graficka vani, lijevi zavrtim prstom bez problema - desni zapinje. Upalim GTA V, lijevi skače na 100%, desni se ne vrti.
S obzirom da je kupljeno "na daljinu" ovo mogu odmah vratiti i dobiti novu ili mora ići na servis pa čekam? Jer realno, mogu doć' tamo i samo zatražit raskid ugovora s povratom pa za 15min kupit drugu, a ne da čekam par tjedana servis.

EDIT: Nastavno na ono gore - roba kupljena na daljinu je putem webshopova i ostalog, neovisno o načinu preuzimanja.
Pa ako je neka normalna trgovina, zamjeniti će ti isti dan. Nije prvi put da dobre trgovine takvo što naprave. Koja trgovina uopće? Jesi pitao trgovinu šta i kako?

Inače sve mora na servis i jako je teško da odmah instant dobiješ drugu grafu,ali kažem sve ovisi do politike trgovine. Zakonski ide na servis, i zakonski povrat ne možeš dobiti odmah, jer nije to samo tak jednostavno kako ti misliš...

Citiraj:
Autor M3do Pregled postova
EDIT: Nastavno na ono gore - roba kupljena na daljinu je putem webshopova i ostalog, neovisno o načinu preuzimanja.
Na daljinu mora biti uplata na račun ili plaćanje online. Znaći način pla