Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2014., 21:04   #5281
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Pokrenuo sam već samo ne znam kolko će me ispast ima 3 kilometra teksta, a prvi put šaljem pa sam se sav pogubio. Dal samo platim kutiju i poštarinu i kako točno treba napisat sve na kutiju. Btw srčam sad po forumu, al nisam našao nigdje vezano uz WD RMA i neka iskustva i recimo da je netko napravio pojednostavljenu malo verziju nego šta su se oni raspisali tamo.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.03.2014. u 21:10.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2014., 21:32   #5282
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Pratis rma upute.
Zapakiraj u kartonsku kutiju, ako imas, nabavi plasticne nosace za hdd. (kao na slici)
Isprintas obrazac koji ti rma izbaci za print i to zaljepis na kutiju.
Odes do poste i posaljes sa trackingom.

http://support.wdc.com/warranty/rmap...rovedpackaging
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2014., 21:38   #5283
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
To sam skužio, a kolko će me ispast to otprilike šta ću poslat da li znaš i postoje li šanse da mi naplate na carini to kad novi dolazi ? Da ne bi platio još carinu ko novi disk.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.03.2014. u 21:44.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2014., 21:44   #5284
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ovisi gdje saljes, za cijenu pitaj postu. Postoji sansa da ti naplate ukoliko ti disk vracaju van EU.
Frend je poslao OCZ ssd u Holandiju na rma, poslali mu drugi iz USA i tu ga je carina/spedicija malo zezala ali im je prilozio sve dokumente pa nije na kraju nista platio.

Imas i mogucnost napraviti izvoznicu pa si miran.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 28.03.2014., 21:44   #5285
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Zato svu prepisku pa i kopiju toga obrasca, dakle sve, napraviš kopiju koju sačuvaš da možeš dokazati rma proceduru tj. da si ti njima slao neispravni ...
Eto nino bio brži
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2014., 21:48   #5286
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
A šaljem ga u njemačku tako piše, a nadam se da će od tamo i poslat pošto je EU. Nisam nikad tu izvoznicu radio, to tamo na pošti pitam za to il ?

A imam ovo šta ću isprintat, mejl koji sam dobio, imam tamo na accountu u RMA history također, ako to nije dosta onda ne znam.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 30.03.2014. u 16:12.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 16:12   #5287
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Jel zna netko jel trebam isprintat samo Print RMA Label pa nakeljit na tri strane i gore tamo kod pošiljatelja i primaoca ili i ovaj cijeli tekst Western Digital Return Material Authorization Proforma Invoice / Packing List ? Jer to mi kaže na 5 papira da će ić, a ne znam kamo bi to na kutiju metnuo jedino u neku kovertu pa presavinut pošto na tom se trebam potpisat dvaput na traženo mjesto i datum kad sam poslao uspisat.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 22:35   #5288
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Print RMA Label pa nakeljit na tri strane i gore tamo kod pošiljatelja i primaoca .
Ostalo stavi u kutiju .
Kristijan1 je online   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 22:57   #5289
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
A šta to ne treba ovima na carini da vide kolka je vrijednost paketa il nešto, ovako u kutiju ako stavim neće znat o čem se radi pošto nigdje na kutiji ne piše vrijednost samo ona naljepnica na kojoj je barkod i broj, a njima to ništa ne znači jer preko nje nemogu saznat vrijednost.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 23:08   #5290
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Ako šalješ u Njemačku, nema nikakve carine i slično, paket doneseš zapakiran na poštu i otvorit će ga tek u WD Germany.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2014., 08:01   #5291
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Ako šalješ u Njemačku, nema nikakve carine i slično, paket doneseš zapakiran na poštu i otvorit će ga tek u WD Germany.
A joj da jesam glup EU zaboravim da smo u EU
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2014., 14:19   #5292
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
A joj da jesam glup EU zaboravim da smo u EU
Ništa strašno, ja uopće ne primječujem da smo EU sve dok ne naručim nešto sa UK ebaya...
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 02:14   #5293
Thiniad
Premium
 
Thiniad's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Samo da provjerim, u HGspot-u sam ostavio miš na servisu kojeg su oni proslijedili Asbisu (oni su ovlašteni za servis toga miša). Prošlo je 45 dana otkad sam predao (20.2. sam predao). Je li kod njih rok za servis 45 dana ili dulje?

I ako je 45 dana (ako je toliko) prošlo i nisu riješili servis miša onda ja imam pravo na zamjenu za isti miš, povrat novca ili zamjenu za drugi miš u istom cjenovnom rangu. Jesam li dobro informiran?

Hvala
Thiniad je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 05:40   #5294
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ako ti na garanciji pise 45 dana onda je to tako.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 13:24   #5295
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Thiniad Pregled postova
Samo da provjerim, u HGspot-u sam ostavio miš na servisu kojeg su oni proslijedili Asbisu (oni su ovlašteni za servis toga miša). Prošlo je 45 dana otkad sam predao (20.2. sam predao). Je li kod njih rok za servis 45 dana ili dulje?

I ako je 45 dana (ako je toliko) prošlo i nisu riješili servis miša onda ja imam pravo na zamjenu za isti miš, povrat novca ili zamjenu za drugi miš u istom cjenovnom rangu. Jesam li dobro informiran?

Hvala
Ako pise tamo 45 dana, da, novi mis (isti) ili povrat novca, i onda ti mozes s tim uzet neki drugi mis za te novce. "zamjena za drugi mis u istom cjenovnom razredu" u biti ne postoji, ali tehnicki se svede na to ako trazis povrat pa s tim novcima uzmes kod njih misa . Ak pise razuman rok, onda sam posalji mail da je taj rok prosao. Ako pise dulje od 45 dana onda watafak.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2014., 22:46   #5296
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor loris13 Pregled postova
službeno očitovanje je oksidacija matične ploče! kako je to moguće?
On nije pao u vodu niti bio u kontaktu sa vodim
LJOL ... A koji smartfon od sonjare? Onak usputno Sony se k*rchi s IP67 certifikatima odnedavno pa mi je recimo malo cudno da struchni servisherski moroni uopce ce da spominju vodu i oksidaciju. Jel ima Ip67 certifikat (ima!) ... e pa onda tebe kao nestrucnog korisnika ne zanima te jel otegnula maticna ili su ga izvanzemaljci oteli. Ak je to isti uredaj s brojkicama po kojima se fizichki ostavaruje JAMI STVO jos uvijek prisutan u ovoj nashoj dimenziji onda ti trebas inzistirati da imash pravo na onaj koji josh ne odbija poslusnost i da uz njega dobijes robovski ugovor da te taj uredaj treba sluziti jos slijedeca 24mj bez obzira jel tvoj ugovor sa SKAMOM upravo isteko ili teta na shalteru nije dobila bozicnicu da si moze spedikirat nokte.

Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Nekidan sam kontaktirao jednu trgovinu u Engleskoj i rekli su mi da njihovo jamstvo ne vrijedi izvan UK i da zavisi od proizvođača. Ne znam kako je to regulirano na razini EU
Englezi se prave ludi. A i nadaju se kad posishu europu iskocit van iz nje. no kako su jos uvijek u EU mogu se oni da prave Englezi no i tam vrijede EU zakoni. Pa dok ne izglasuju odcepljenje ce moraju da poshtivaju zakone. Kaj ne?

Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
???

Koristio sam ih preko 10 (malo sam i rekao) u zadnjih 8 godina i nikada nisam imao ovakve probleme. Eksternih diskova sam isto imao više od 10 i također nikada nije bilo ni najmanjeg problema.
Da i kakve to veze ima sto si se ti odmarao na Jupiteru. Ako malo bolje proucis tematiku (ako te puste te tvoje hungarushe) mogao bi shvatiti da ti razliciti mediji imaju zajdnicko skoro pa isto ko i kazetofon i plavoozraceni citaci. Kod tebe je poveznica sto se sve steka na USB i podrzava fat format.

Inace netko prije ti je pokusao skrenuti paznju kako su sve Flash memorije sranja. Ponijele su dosta revolucije na svojim ledima no nikako nisu zamisljene da budu pouzdane, a USB Flash drives su tek dno dna Flash Memorija. Relativno veliki kapacitet (jako diskutabilno ako ubacimo moora i to da si mogao popularni CF 1GB kupiti uz woow efekt jos 2004g) dok danas jedvo za istu cifru kupis shrot SDHC od 64GB), zelju za zaradom tih kineskih preprodavaca memorije (aka. Kingston) i zelju samog kupca da kupi