Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2022., 12:28   #1501
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Skužio sam da nema 5G, i ova brzina mi je više nego dovoljna ovo mi je za net doma i backup za ured ako mi nešto krepa sa DSL-om. U uredu imamo 5g na 40m (Hotel Neboder Rijeka).

Ne znam šta je eNBID, ali Cell id je 586498 - toranj je na Poliklinici KBC-a Rijeka.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 15:09   #1502
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Skužio sam da nema 5G, i ova brzina mi je više nego dovoljna ovo mi je za net doma i backup za ured ako mi nešto krepa sa DSL-om. U uredu imamo 5g na 40m (Hotel Neboder Rijeka).

Ne znam šta je eNBID, ali Cell id je 586498 - toranj je na Poliklinici KBC-a Rijeka.
eNBID je ID tornja u tvom slučaju to ie toranj 2015 a svaka frekvencija ima svoju ćeliju tj Cell ID koje zraće u tri ili manje smjerova ovis i potrebi za pokrivenošću. Toranj A1 taj na kojeg se spajaš ima 4 frekvencije što znači da ima 12 ćelija
Nikox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2022., 23:26   #1503
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Kako znaš da se ne može spojiti na 4G tarifa 5G internet?



antunhr kaže za 5G Internet tarifu od A1. a to je sasvim druga tarifa od officebox 5G koju ti imaš.

Da slucajno netko ne pomjesa. 5g homebox tarifa sa zte ruterom 801a od A1 ne radi na 4g niti 3g. Zato i daju taj ruter iskljucivo gdije postoji u blizini odasiljac sa 5g signalom. Kartica uopce nema mreze ako nije u zoni odabranih frekvencija.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 08:24   #1504
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Da slucajno netko ne pomjesa. 5g homebox tarifa sa zte ruterom 801a od A1 ne radi na 4g niti 3g. Zato i daju taj ruter iskljucivo gdije postoji u blizini odasiljac sa 5g signalom. Kartica uopce nema mreze ako nije u zoni odabranih frekvencija.
A kako radi telefon na 5G Hombox ako ne može na 3G?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 08:54   #1505
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Stvarno neznam. Jer meni cak nije bilo niti usluge tamo gdije kao ima signala i di je bila prijavljena adresa. Ok bila je kartica u mobitelu jer nisam imao mogucnosti sloziti napajanje za ruter. Ali mobitel je xiaomi mi11 ultra i signal na normalnoj kartici od A1 je na 5g i oko 1gibt brzina na toj lokaciji. Mozda nesto nije bilo uredu i sa karticom od homeboxa. Zapravo mi nije bilo niti bitno nego cisto da istestiram
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 10:01   #1506
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Eto meni Homebox 5G u ZTE routeru uredno radni na 4G… telefon ne koristim, jer router nije na adresi gdje je prijavljen.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...

Zadnje izmijenjeno od: RimtuTiTuki. 23.01.2022. u 13:55.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 12:58   #1507
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Zanimljivo. Onda nesto nije bilo ok mozda sa mojom uslugom jer i tamo gdije je bila prijavljena usluganije radila mreza niti bilo gdije drugije uopce nije pokazivao nikkav signal. Tako i tako odjavio sam karticu jer povoljnije je bilo ovako nabaviti nego iz vana ruter. Ruter je dobar ali jako steta sta vanjske antene rade samo za N standard od 3600mhz pa momentalno nemaju nikakvu korist. Makar moje misljenje je podjeljeno sa zte 801a i netgear m2. Tesko je reci ali mozda cak i M2 nekada malo bolje radi za nijansu. Plus sto je prenosiv posvuda i ima ekran na sebi, full je mali i lagan. Cudo od rutera
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 14:00   #1508
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
E, a i cudo od cijene
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 14:16   #1509
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Istina. Moze ga se naci rabljenoga u dobrom stanju za koliko toliko pristojne novce. Cak daje bolje rezultate nego najskuplji mobiteli preko tisucu eura. Tako da ako po tome gledamo nije niti preskup. Sve ima svoju cijenu. zte i m2 izvuku max iz odasiljaca stime da cak imaju jako losi signal. Rade na principu odbijanja od zidova pa nakraju se desava da u zatvorenom prostoru bolje postize performanse u download nego na otvorenome.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 20:22   #1510
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
https://www.youtube.com/watch?v=1kanq1w2DA0&t=329s

Band hack za ZTE MC801A, ako je već bilo može delete, ja ga nemam, ali vrijedi probati.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2022., 20:55   #1511
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
https://www.youtube.com/watch?v=1kanq1w2DA0&t=329s

Band hack za ZTE MC801A, ako je već bilo može delete, ja ga nemam, ali vrijedi probati.
Sve sta on skriptira, radi savrseno
axo je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2022., 10:14   #1512
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Isproban Band Hack na ZTE MC 801A radi sve.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 16:45   #1513
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

imam pitanje vezano za Huawei HA35-11

to je onaj hibridni router koji je dijelio HT, koji može istovremeno raditi na 4G i putem žice.

mene sada zanima dali taj router može samo raditi putem 4G-a ?

znači da nije ukopčan u telefonsku utičnicu.

da zapravo radi kao samostalan 4G router.

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 08:47   #1514
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Može ali uz ograničenja jer je dosta opcija zaključano pa tako i apn-ovi.


Tele2 je radio na istom ali ovo zaključabvanje apn-a može biti problem na tcom grupaciji simica jer apn koji koristi hibrid nije isti kao ostali tcom apn-ovi.


Ovde ima iz prve ruke https://satelitskiforum.com/sf/index...&postID=289310
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 09:07   #1515
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Može ali uz ograničenja jer je dosta opcija zaključano pa tako i apn-ovi.


Tele2 je radio na istom ali ovo zaključabvanje apn-a može biti problem na tcom grupaciji simica jer apn koji koristi hibrid nije isti kao ostali tcom apn-ovi.


Ovde ima iz prve ruke https://satelitskiforum.com/sf/index...&postID=289310
evo sada sam pročitao temu.

znači na tele2, i na A1 router može raditi.

ali na ht ne...

zar za tele2 ili A1 nije potrebno upisati podatke ? ili se samo stavi sim kartica ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 09:49   #1516
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Samo se stavi kartica a apn automatski povuče jer su upisani u sw- u tom i leži problem za tcom.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 14:51   #1517
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Ok. Hvala za info
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 16:54   #1518
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Dali treba imati neku od 5g tarifa da mogu vidjeti 5g mrežu u mobitelu kad uđem u postavke, te idem u pretraživanje mreže
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 17:48   #1519
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Meni na bonbonu ne nađe 5G pa valjda da.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 20:21   #1520
VirMan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
Pozz ekipo, novi sam tu ali čitam o 5G iskustvima pa da se malo ubacim...
Riječani, lokacija i brzina/ping koji dobivate na A1 5G intenetu u razna doba dana?
Meni je recimo ujutro cca 150/110 i 13ms, popodne cca 130/100 13-14ms i navečer jedva jedvice 110/70 sa 14ms pinga. Lokacija, Potok. Antena je vani na prozoru i ima full signal u plavoj boji - tehničar objasnio da je to 5G...


U postavkama konekcije vidim da mi piše NSA mod rada i kad prebacim na standalone se uopće ne spaja.


p.s. kad mjerim mobitelom ako stavim ruku van kroz prozor bez problema opalim cca 800mbps i 8-9ms pinga, a u stanu pred kompom cca 300 sa opet cca 8-9ms pinga
VirMan je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 20:31   #1521
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
@VirMan
Meni je isto ping ko i tebi, ali je brzina nešto drugačija, down u svako doba mjerim 170, dok je up 55-60, signal je na dvije crtice.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 20:53   #1522
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor VirMan Pregled postova
Pozz ekipo, novi sam tu ali čitam o 5G iskustvima pa da se malo ubacim...
Riječani, lokacija i brzina/ping koji dobivate na A1 5G intenetu u razna doba dana?
Meni je recimo ujutro cca 150/110 i 13ms, popodne cca 130/100 13-14ms i navečer jedva jedvice 110/70 sa 14ms pinga. Lokacija, Potok. Antena je vani na prozoru i ima full signal u plavoj boji - tehničar objasnio da je to 5G...


U postavkama konekcije vidim da mi piše NSA mod rada i kad prebacim na standalone se uopće ne spaja.


p.s. kad mjerim mobitelom ako stavim ruku van kroz prozor bez problema opalim cca 800mbps i 8-9ms pinga, a u stanu pred kompom cca 300 sa opet cca 8-9ms pinga
Kaj u u Potoku ima 5G od A1??
Znam da je jedan odašiljač u Strušcu i jedan u Popovači na silosu, ali da 5G ima tamo nisam pojma imao...



Ps. Viksa mi u Voloderu pa mi dobro poznat taj kraj


Edit: sad vidim - Rijeka :facepalm:
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 22:16   #1523
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor VirMan Pregled postova
Pozz ekipo, novi sam tu ali čitam o 5G iskustvima pa da se malo ubacim...
Riječani, lokacija i brzina/ping koji dobivate na A1 5G intenetu u razna doba dana?
Meni je recimo ujutro cca 150/110 i 13ms, popodne cca 130/100 13-14ms i navečer jedva jedvice 110/70 sa 14ms pinga. Lokacija, Potok. Antena je vani na prozoru i ima full signal u plavoj boji - tehničar objasnio da je to 5G...


U postavkama konekcije vidim da mi piše NSA mod rada i kad prebacim na standalone se uopće ne spaja.


p.s. kad mjerim mobitelom ako stavim ruku van kroz prozor bez problema opalim cca 800mbps i 8-9ms pinga, a u stanu pred kompom cca 300 sa opet cca 8-9ms pinga
Imaš tako dobru lokaciji za gigabitne brzine a uzmeš tarifu koja ima ograničenje na 200Mbps max DL. Al ok očito je 1TB prometa presudan kod tebe a DL do 200Mbps je ok. Dosad po pisanju forumaša baš nitko nije prezadovoljan sa DL na 5G internetu od A1 ali takva je tarifa sa ograničenjem za DL jedina prednost 1TB prometa. Gledajući par godina unatrag najbolja solucija oprema u vlastitoj režiji, a tarifa i operatear izabereš ovisno o lokaciji i dostupnosti brzina na njoj. Za tebe bi bilo idealno ZTE MC 801A i Savršena tarifa od A1. Naravno router kupiš i miran si cca 6 narednih godina možda i više.... Samo mijenjaš operatere ovisno o ponudi i brzinama.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 22:26   #1524
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Dali treba imati neku od 5g tarifa da mogu vidjeti 5g mrežu u mobitelu kad uđem u postavke, te idem u pretraživanje mreže
Na Telemachu sve tarife su na 5G.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 07:43   #1525
VirMan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
@VirMan
Meni je isto ping ko i tebi, ali je brzina nešto drugačija, down u svako doba mjerim 170, dok je up 55-60, signal je na dvije crtice.

Tnx za info, a na kojoj si lokaciji ili da velim mikrolokaciji?


Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Kaj u u Potoku ima 5G od A1??
Znam da je jedan odašiljač u Strušcu i jedan u Popovači na silosu, ali da 5G ima tamo nisam pojma imao...



Ps. Viksa mi u Voloderu pa mi dobro poznat taj kraj


Edit: sad vidim - Rijeka :facepalm:

Hahaha, dogodi se


Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Imaš tako dobru lokaciji za gigabitne brzine a uzmeš tarifu koja ima ograničenje na 200Mbps max DL. Al ok očito je 1TB prometa presudan kod tebe a DL do 200Mbps je ok. Dosad po pisanju forumaša baš nitko nije prezadovoljan sa DL na 5G internetu od A1 ali takva je tarifa sa ograničenjem za DL jedina prednost 1TB prometa. Gledajući par godina unatrag najbolja solucija oprema u vlastitoj režiji, a tarifa i operatear izabereš ovisno o lokaciji i dostupnosti brzina na njoj. Za tebe bi bilo idealno ZTE MC 801A i Savršena tarifa od A1. Naravno router kupiš i miran si cca 6 narednih godina možda i više.... Samo mijenjaš operatere ovisno o ponudi i brzinama.

Ovo sam pročital već par put ali ne kužim kak imati gigabit osim da mobitel tutnem kroz prozor i spojim i napravim si hotspot za spajanje? Optiku budem videl točno nikad jer mi je FTTC preblizu zgrade i vele mi da imam dovoljnu brzinu dostupnu...mhm...poprilična frustracija je kad skupiš potpise svih stanara, OK 90 posto, i svejedno ti vele ne, dok istovremeno moji u varaždinu imaju FTTH i 1000/500 za super cijenu.


Nadam se da bude post dobro izgledal jer sam quotal tri komada...
VirMan je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 09:43   #1526
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
VirMan Napisao sam ti, Kupiš ZTE MC 801A router i uzmeš Savršenu tarifu od A1 bez UO i imaš 1Gbps brzine na 5G mobilnoj mreži.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 11:26   #1527
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Na Telemachu sve tarife su na 5G.

Međutim kod ručnog traženja, ne vidim niti jednu 5G mrežu. Naravno, mob se uredno sam spoji na Telemach 5G mrežu.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 14:39   #1528
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor VirMan Pregled postova
Tnx za info, a na kojoj si lokaciji ili da velim mikrolokaciji?
Mlaka
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 23:07   #1529
VirMan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
VirMan Napisao sam ti, Kupiš ZTE MC 801A router i uzmeš Savršenu tarifu od A1 bez UO i imaš 1Gbps brzine na 5G mobilnoj mreži.

Ideš...ta ceremonija košta 500 dolara vani i još k tome dodam Savršenu koju ionak plaćam na mobu pa imam dve...too much za 100GB koje nudi ta tarifa kak god okreneš, rađe bude Poco visel kroz prozor ak bu stiska za veću brzinu. Osim toga mislim da taj router morem dobiti od A1 jer su pod false advertisingom napravili reklamu da se dobije WIFI 6 router što nije istina jer Fritz kojeg su mi dali nema AX mrežu pa budem im prigovor pisal nek daju ono kaj su obećali po cijeni koju su obećali.



Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Mlaka

Kud ti gleda antena? Meni prema zgradi na uglu kod skretanja u Teslinu s Krešimirove...tu smo najjači signal ulovili. Jel ti router radi u SA ili NSA modu?
VirMan je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 10:09   #1530
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
VirMan

Onda ti treba samo 5G router. Savršena je flat nije samo 100GB šalješ sms za sljedećih 50GB i tako u nedogled taj mjesec. Stavi savršenu u Askey i nema limita na 200Mbps. ili iskoristi Frica i na mobu napravi usb tethering preko usb na Fricu.
FRITZ!Box USB tethering
Nikox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na