Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2019., 10:00   #1081
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ma kanalica je zakon iz vise razloga, ali meni treba oko 3,7m, i nekako mi se ne daje 50€ samo za kanalice


Ima dosta web shopova sa led rasvjetom, ali usluga i podrska koma.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 10:19   #1082
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ma kanalica je zakon iz vise razloga, ali meni treba oko 3,7m, i nekako mi se ne daje 50€ samo za kanalice


Ima dosta web shopova sa led rasvjetom, ali usluga i podrska koma.
nemoj zaboravit kupit ove L konektore ako ti kuhinja odnosno traka mora ic u L, jer je tesko savinit, pa ili ćeš lemit žicice ili uzet ovakve gotove spojeve

https://www.ebay.com/itm/5050-10mm-L...MAAOSwydZcB2xF

s ovim puno lakse i ljepse izgleda nego da je savijaš, pa se ona odljepi metar sa svake strane
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2019., 10:34   #1083
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Stavljat cu bijelu led traku i ona ima 2 kontakta, a ideja je uzet sto manju kanalicu pa cu onda radije lemit nego koristit ove spojnice koje su ipak malo bulky
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 10:46   #1084
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Da, nisam to napisao, hvala.

Kuhinja bi išla u L.

3m + 1.5m
slična kuhinja po mjeri, drveni dio 20 000. dan kuchen varaždin.
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 14:35   #1085
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Eto opet mene :-D na kraju nismo prosli na pelete, procjena je bila da jos ovu god ostajeno na drvima radi cijene i jer nam je ostalo dosta drva. Ali uzeli smo puffer sa spiralom. E sad smo mislili jos uzeti solarno, 12k je paket od terme u ferotermu. I di god pitam. I majstora iducan i ovak ljude, svako svoje misljenje daje. Da li itko tu ima solarno, takav paket pa sa podijeli iskustva? Hvala
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 14:47   #1086
pero000
Premium
Moj komp
 
pero000's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zlatar bistrica
Postovi: 155
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ma kanalica je zakon iz vise razloga, ali meni treba oko 3,7m, i nekako mi se ne daje 50€ samo za kanalice


Ima dosta web shopova sa led rasvjetom, ali usluga i podrska koma.
evo potpuno iste kanalaice sa završnim čepovima puno jeftinije,
kad sam kupovao bio sam u iver panu i u led shopu i potpuno su iste kanalice

https://ledshop.hr/kategorija-proizv...ijski-profili/
__________________



Gygabyte p35ds3
Core2Duo e8400
Sapphire 5770 FLEX
Transcend 800MhZ 2x2 gb
Segate 320GB
Chieftec A80 CTG-500-80P
Thermaltake V3 Black
LG W1934S 19"


pero000 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 14:49   #1087
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor triki555 Pregled postova
slična kuhinja po mjeri, drveni dio 20 000. dan kuchen varaždin.
Ma kakav dan kuchen

Bio sam tamo nedugo, ne za sebe, 30% skuplji od svih s kojima sam pričao.

Ok, znači može se, hvala.

Ista kuhinja kod 3 različita dućana, 19 000kn (privat), 29 000kn (sven namještaj) i 43 000kn (dan kuchen).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 15:57   #1088
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor pero000 Pregled postova
evo potpuno iste kanalaice sa završnim čepovima puno jeftinije,
kad sam kupovao bio sam u iver panu i u led shopu i potpuno su iste kanalice

https://ledshop.hr/kategorija-proizv...ijski-profili/

hvala kolega, tog dućana u dubravi se nisam sjetio, jer sam na drugoj strani grada
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 10:34   #1089
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jel moze netko pomoć, naime u stanu imam bojler Vaillant VUW SOE 202/2-5 R3 (kombi, grijanje i topla voda) i na njemu je bio spojen prvo obični termostat (VRT 30) za kojeg trebaju 3 zice (logično u zidu su crna/plava/žutozelena), nakon toga sam kupio VRT 250 i za njega trebaju samo dvije zice da se spoji (u mom slučaju su to bile crna i zutozelena) a treca je ostala u zraku-nespojena ( i ta plava sto je ostala viska je nula).


Sad zelim kupiti smart termostat tipa ovo koji naravno dolazi u vise varijanti (za električni bojler, za podno električno i za plinski bojler/vodu. Prema onome sto pise na Aliju, meni treba model BHT-002-GCLW(Wifi) i tu je shema spajanja (gledamo GC regulator) pa mi nije jasan ovaj "dry contact"?


Ok, ovaj smart termostat zahtjeva fazu i nulu (to nije problem jer imam fazu i nulu) ali dok to spojim, ostaje mi samo jedna žica (žutozelena) i kud onda nju spojit?




Unaprijed hvala i LP





__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 11:33   #1090
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Moj Viesman za obični termostat ima jedan ulaz i kad tu dobije 220V onda uključi pumpu i grije vodu. Kad mu nestane tih 220V onda prestane grijati i još 2-3 min vrti pumpu vode i onda i ona stane.
Pogledaj negdje na netu ili na bojleru shemu, vjerojatno je i kod tebe takva situacija....
Znači na dry contact bi trebao dovesti s jedne strane 220 a drugu vući na ulaz za termostat od bojlera.
Kratko spoji broj 2 i 4 a broj 1 preko žuto zelene vozi do bojlera.
To je moje mišljenje... Nek se javi neko pametniji i sa više iskustva

Zadnje izmijenjeno od: mamikulcic. 15.07.2019. u 11:39.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2019., 11:52   #1091
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Moj Viesman za obični termostat ima jedan ulaz i kad tu dobije 220V onda uključi pumpu i grije vodu. Kad mu nestane tih 220V onda prestane grijati i još 2-3 min vrti pumpu vode i onda i ona stane.
Pogledaj negdje na netu ili na bojleru shemu, vjerojatno je i kod tebe takva situacija....
Znači na dry contact bi trebao dovesti s jedne strane 220 a drugu vući na ulaz za termostat od bojlera.
Kratko spoji broj 2 i 4 a broj 1 preko žuto zelene vozi do bojlera.
To je moje mišljenje... Nek se javi neko pametniji i sa više iskustva

Ovo je dobra polazisna točka, jer kad sam prespajao sa analognog na digitalni, nesto sam krivo spojio i otisao je osigurac na bojleru, poslije zvao majstora i on mi je preko telefona objasnio kako spojit i proradilo.



Budem danas otvorio bojler pa da vidim kako je psojeno na bojlerovoj ploči, poslikam i stavim tu.


U svakom slučaju hvala kolega
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 12:08   #1092
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel moze netko pomoć, naime u stanu imam bojler Vaillant VUW SOE 202/2-5 R3 (kombi, grijanje i topla voda) i na njemu je bio spojen prvo obični termostat (VRT 30) za kojeg trebaju 3 zice (logično u zidu su crna/plava/žutozelena), nakon toga sam kupio VRT 250 i za njega trebaju samo dvije zice da se spoji (u mom slučaju su to bile crna i zutozelena) a treca je ostala u zraku-nespojena ( i ta plava sto je ostala viska je nula).


Sad zelim kupiti smart termostat tipa ovo koji naravno dolazi u vise varijanti (za električni bojler, za podno električno i za plinski bojler/vodu. Prema onome sto pise na Aliju, meni treba model BHT-002-GCLW(Wifi) i tu je shema spajanja (gledamo GC regulator) pa mi nije jasan ovaj "dry contact"?


Ok, ovaj smart termostat zahtjeva fazu i nulu (to nije problem jer imam fazu i nulu) ali dok to spojim, ostaje mi samo jedna žica (žutozelena) i kud onda nju spojit?




Unaprijed hvala i LP






Ako je točno što kažeš, da je crna faza a plava nula (da nije možda izgorio osigurač kad si spojio na stari termostat plavu i crnu na kontakte) a žuto/zelena ti je povrat faze na bojler.

Tada trebaš po shemi novog bojlera spojit crnu na kontakt 1 i 4, plavu na kontakt 3 a žuti zelenu na kontakt 2
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 15:03   #1093
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
OK, znači suma sumarum, faza se spaja na fazu, nula na nulu. Sa faze (4) se kratko spoji jedan kontakt od "dry contacta" (1 ili 2) a na drugi se spaja zuto zelena koja ide na povrat u bojler i preko nje se u biti bojler pali ili gasi.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 15:15   #1094
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Točno tako
Provjeri prije na bojleru da li se on stvarno aktivira dolaskom faze... Možda je moguće i preko 0 ili kako drugačije... Da opet ne skuriš nekaj haha
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 18:24   #1095
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Jel ima tko za preporuku pedantnog parketara u ZG za postavljanje laminata u stanu?