Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2011., 00:40   #1
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
Internet caffe "luda" mreza

Susjed ima internet caffe i igraonu, u kojoj zimi mi igramo ....

Sve radi preko programa cyber cafe pro, i ono ok je, iako mozemo da izidemo iz programa posto nije sezona pa imamo normalan pristup internetu

u caffeu ima jedan glavni komp i 7 ostalih kompova, 8 kompjutera

e sad par problema

kad igramo umrezeno npr cod 2, na 3 4 kompa ping je 0 a na ostalima izmedu 40 i 60

kad pokusamo cod 4 igrati samo na 2 3 kompa vidi server na ostalima ne, sve zivo je probano al nece, kad se na nekom kompu napravi server na kojem se maloprije nije vidio server onda opet oni drugi ne vide i tako jos u par igrica da ne nabrajam dalje

skidanje mapa preko igre, prebaciva brzinom od 10kbs

i jedna cudna stvar meni, ok nisam toliko super nesto upucen u mreze al znam osnovno, kod glavnog kompa ima jedno 30 do 40 kabela mrezneih ukljuceno u dva rutera

oba su po 32 slota i spaja se iz jednog u drugi i tako sve okolo naokolo

bas cu sutra slikati da se vidi jer mi nije jasno da za 8 kompjutera treba toliko kabela

nije mi ni jasno zasto toliki ping u igrici

nije mi jasno zasto ne moze na nekim igrama da se serveri vide,

meni je to sve nekako povezano s tom ludom mrezem ili ti umrezavanjem

isti je problem kad sve to radimo u programu i van programa


pa ako ko ima neki korisni savjet neka rece

hvala unaprijed
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2011., 05:42   #2
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Koliko sam vidio u 30 sekundi googlea taj program cyber cafe pro je najjobičniji server/client software. Znači, glavni komp dere server, svi ostali su klijenti i to je to. Nema nikakvog "hardware" zahtjeva zbog kojeg bi nešto trebalo spajati drugačije koliko vidim!

Zašto ima po dva routera od 32 slota??? Teoretski bi trebao imati ravno 8 kablova iz kompova u router i jedan koji ide iz routera u od njegovog internet providera uređaj.

Moj savjet da dotičnim kompovima postavite fiksne/statične IP adrese (u rangeu koji je "narihtan na routeru". Za svaki slučaj stavite sve u isti workgroup (MSHOME, BLABUIGRAONA ili koji već želite) i to bi trebalo biti to. Ne vidim razloga zašto se medjusobno ne bi vidjeli kompovi!
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2011., 11:04   #3
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
budem sliko da vidite đunglu kabela koja nikome nije jasna,

i meni je najjasnije da za to treba sam router i 8 kabela al ovo mi vec 2 3 godine nije jasno pa eto da s vama podjelim
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 18:10   #4
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
ništa od slike, ha?
ovo se obično dešava kod switchanih mreža ako postoje loopovi (a nije pravilno iskonfiguriran STP) ili (ako ne postoji mogućnost za loopove) ako se zblesirao neki od switcheva (obično jeftini unmanaged switchevi)
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 19:46   #5
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
a nikako da slikam
sliakm pa postavim

mislim igramo cod2 u lanu i ping 45 do 60
croclocker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na