Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2013., 21:28   #511
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Hvala decki, zato i pitam da li je na vidiku novi model. Performanse mu nece biti losije, moze samo biti stedljiviji. Imao sam upita za moj monitor samsung t220, pa gledam da ga prodam i uzmem della.

U2413 je isto 16:10 s rezolucijom 1920:1200, a kad bi dosao nasljednik bi koristio tzv. GB-LED, tako da ne bi bila tako mala razlika, bar po ovome sta pise na netu. Naravno to isto LG proizvodi, tako da je vrlo vjerojatno da ce to ici u nasljednika.

Citiraj:
This is exactly what panel manufacturers are now aiming to do, with LG Display starting to integrate a modified type of WLED backlight called GB-LED. Rather than using a blue diode coated in yellow phosphor, the backlights combine blue and green diodes with a red phosphor. As illustrated below, this creates strong and distinct spectral peaks for blue, green and red rather than giving a blue peak and broad ‘yellow’ region. This technology is currently being implemented in AH-IPS (‘Advanced High-performance In-Plane Switching’) panels such as the 24” LM240WU9, 27” LM270WQ3 and 30” LM270WQ6. These are designed to provide 99% Adobe RGB coverage and 104% NTSC coverage which actually exceeds the 98% Adobe RGB and 102% NTSC typical of WCG-CCFLs.
http://pcmonitors.info/articles/the-...led-backlights

Ocito ovdje jos ima mjesta za napredak i kao sto pise vec je DELL izbacio monitore s GB-LED-om, to ne bi bio samo refresh kako je Rade0n sugerirao.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 13.04.2013. u 21:38.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 22:18   #512
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Po meni daleko najveća mana ips monitora (svih ostalih lcd monitora također) je loš kontrast i prikaz crne boje. Tek nakon toga idu vidljivi kut i prikaz boja. Stoga svaka inovacija koja bi mogla donjeti poboljšanje na tom polju raduje.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 23:48   #513
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
U2413 je isto 16:10 s rezolucijom 1920:1200, a kad bi dosao nasljednik bi koristio tzv. GB-LED, tako da ne bi bila tako mala razlika, bar po ovome sta pise na netu. Naravno to isto LG proizvodi, tako da je vrlo vjerojatno da ce to ici u nasljednika.



http://pcmonitors.info/articles/the-...led-backlights

Ocito ovdje jos ima mjesta za napredak i kao sto pise vec je DELL izbacio monitore s GB-LED-om, to ne bi bio samo refresh kako je Rade0n sugerirao.
Mislim da ti brkaš malo pojmove. Ne moš uspoređivat U2413 i U2412 jer to nisu ista klasa monitora i ciljano tržište im je potpuno drugačije.
U2413 je nasljednik starijeg modela koji je bio wide gamut tako da GB-LED matrica se koristi zbog postizanja wide gamut spektra koji nije moguć s W-LED.
U2412 neće i trenutno nema što dobiti sa novom verzijom osim možda izgleda i nekih sitnih poboljšanja jer to nije wide gamut monitor i ciljano tržište mu nisu profesionalni korisnici.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 18:01   #514
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Pojavila se crna sjena na monitoru i ona maska iza se počela odvajati.
Inače monitor kupljen u Malešnici. Firma više ne postoji tako da ne mogu kontaktirati njih. Tko je ovlašteni zastupnik Dell monitora u Zagrebu?
Postoji samo jedan ili ih ima više?
ChP3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 18:10   #515
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
Citiraj:
Autor ChP3 Pregled postova
Pojavila se crna sjena na monitoru i ona maska iza se počela odvajati.
Inače monitor kupljen u Malešnici. Firma više ne postoji tako da ne mogu kontaktirati njih. Tko je ovlašteni zastupnik Dell monitora u Zagrebu?
Postoji samo jedan ili ih ima više?
Kodeks na Trešnjevci je sigurno.
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 18:25   #516
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor makaza Pregled postova
Kodeks na Trešnjevci je sigurno.
Hvala na informaciji. Moram to srediti dok mi još garancija traje.
Od kud se pojavila ta crna mrlja nemam pojma. Nije neka masna mrlja, provjerio sam. Baš je ko neka sjena veličine 2cm dole u razini taskbara.
ChP3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 00:42   #517
josip.maslac
Premium
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 38
Unhappy

Pozdrav,

kao odnedavni vlasnik ovog monitora (U2412M) imam upit koji me dosta muči.

Dakle kupio sam monitor prošli petak i nisam baš zadovoljan (Rev00, Feb2013).
To se odnosi na sliku tj. konkretno na boje koje su po meni "pretople/prejake".
Po meni (i kolegi) one bi trebale biti "ispranije".

Recimo siva boja kao da (malčice) vuče na smeđu/naračastu nijansu - uglavnom nije "prava" siva. Smanjio sam brightness na nekih 35/40, te sam se igrao sa RGB postavkama kao i ATI Control panel-om ali nisam uspio postići zadovoljavajući učinak - sad malo "vuče" na plavu/zelenu (a boje su, kao i uvijek "prejake").

Btw. kad brightness dignem na >50/60 onda je situacija bolja ali isto tako onda 24 incha svjetlosti blješti u moje oči...

Valja reći da je monitor došao kao zamjena vrhunskog HP LP2065 (S-IPS) pa možda očekujem puno. No svejedno imam dojam da bi trebalo biti bolje - ako ništa bar isto kao i na koleginom 23" LG IPS231P-BN.

Da li vam ovo što sam napisao zvuči normalno?

Ako ne obzirom da se (navodno) roba može vratiti u roku od 7/8 dana možda bi ga čak i vratio pa uzeo neki bolji (nije problem i skuplji) model.
Bio sam razmišljao i o modelu U2413, ali kako računalo koristim isključivo za desktop/development/internet to mi se činilo kao overkill.
Eventualno HP ZR2440W? Ili nešto treće?

Uglavnom koje je vaše mišljenje/savjet?
Hvala!

P.S: ako netko ima istu Rev00 od ove godine i zadovoljan je slikom zahvalan sam na brightness i RGB postavkama.

Zadnje izmijenjeno od: josip.maslac. 09.05.2013. u 00:58. Razlog: dodan tekst
josip.maslac je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 00:58   #518
ZoS
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 30
zašto ne odeš na tft central i skineš neki od gotovih .icc profila pa vidiš da li će ti to donijeti neki pozitivni pomak?
ZoS je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 07:58   #519
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
Citiraj:
Autor josip.maslac Pregled postova
Pozdrav,

kao odnedavni vlasnik ovog monitora (U2412M) imam upit koji me dosta muči.

Dakle kupio sam monitor prošli petak i nisam baš zadovoljan (Rev00, Feb2013).
To se odnosi na sliku tj. konkretno na boje koje su po meni "pretople/prejake".
Po meni (i kolegi) one bi trebale biti "ispranije".

Recimo siva boja kao da (malčice) vuče na smeđu/naračastu nijansu - uglavnom nije "prava" siva. Smanjio sam brightness na nekih 35/40, te sam se igrao sa RGB postavkama kao i ATI Control panel-om ali nisam uspio postići zadovoljavajući učinak - sad malo "vuče" na plavu/zelenu (a boje su, kao i uvijek "prejake").

Btw. kad brightness dignem na >50/60 onda je situacija bolja ali isto tako onda 24 incha svjetlosti blješti u moje oči...

Valja reći da je monitor došao kao zamjena vrhunskog HP LP2065 (S-IPS) pa možda očekujem puno. No svejedno imam dojam da bi trebalo biti bolje - ako ništa bar isto kao i na koleginom 23" LG IPS231P-BN.

Da li vam ovo što sam napisao zvuči normalno?

Ako ne obzirom da se (navodno) roba može vratiti u roku od 7/8 dana možda bi ga čak i vratio pa uzeo neki bolji (nije problem i skuplji) model.
Bio sam razmišljao i o modelu U2413, ali kako računalo koristim isključivo za desktop/development/internet to mi se činilo kao overkill.
Eventualno HP ZR2440W? Ili nešto treće?

Uglavnom koje je vaše mišljenje/savjet?
Hvala!

P.S: ako netko ima istu Rev00 od ove godine i zadovoljan je slikom zahvalan sam na brightness i RGB postavkama.

tako je i meni bilo...presao s crt-a na dell ... i jednostavno me ubijala bljestina.. Skinuo sam par profila..onda su mi neki pretamni,neki jos gori itd...

Ostavio sam sve na staro, stavio bridg na 45,i za par dana se navikao. Sad mi je uredu i nebi monitor za ista promjenio

Inace skroz ponoci naravno jos smanjim malo bljestinu
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2013., 11:43   #520
josip.maslac
Premium
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 38
@ZoS - isprobao sam i to. Problem je što većina njih nije navela svoje OSD RGB postavke pa uglavnom nisu bili neki rezultati kad bi primijenio profil.

A ništa, na kraju sam izgubio još koji sat i (valjda) došao do koliko toliko zadovoljavajućeg rezultata. Kao što rock00 kaže očito ću se morati naviknuti...

Btw. postavke s kojima sam na kraju završio (dakle za Rev00, Feb2013):
brightness: 40 (contrast 75)
r: 88, g:98, b: 99
Ati control panel: saturation 95, color temp 6700k

pa možda nekome dobro dođe...
josip.maslac je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2013., 11:51   #521
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Jel vam dynamic contrast upaljen il ne?
domina je offline   Reply With Quote