Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2009., 13:29   #1
cve991
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Pitaj Boga Di
Postovi: 11
Web server na racunalu

Dobar dan...
Zanima me da li je moguce napraviti web server na racunalu??? Imam dinamicki IP preko T-coma i ne mislim placat kod njih za staticki... Da li je to moguce uraditi preko nekog drugog sajta, da ti oni preusmjeravaju promet na određeni IP??? I ako neko zna da mi kaže s kojim programom bi se mogao napraviti taj server... Htio bih neki jednostavan program koji ne trosi previse RAM-a, da ga stavim na svoju staru mašinu, koja mi trenutno za ništa ne treba...
cve991 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 13:41   #2
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Ukratko, teoretski bi mogao, u praksi - nemoj to nikako radit. Pogledaj si neki web hosting i njima plati cca.400kn godisnje i to je to. Upload ti je premali da bi ikako mogao slozit web server, da ne govorim zezanciju s dinamickim IP-em, domena bi ti izgledala tipa nesto.dyndns.org, ili s nastavkom nekog drugog dinamickog DNS servisa.
messiah je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2009., 14:01   #3
Weky
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 58
Ajde Čovjek mozda zeli hostati nešto što neće puno ljudi posječivati.... Uglavnom trebaš napraviti account ovdje te skineš program s te stranice koji ti u određenim vremenskim intervalima šalje tvoju trenutnu IP adresu na tvoj account i domenu koju dobijes od njih.... Intervale u kojima on refresh radi možeš sam podesiti.

Program radi i na linuxu.... tako ako misliš raditi web server savjetujem apache2

Ne znam na kojem OSu to mislis raditi.... i sta mislis hostati?
Weky je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 14:19   #4
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Ako je to neka stranica za koju ga baš boli briga, onda opet preporučam hosting, ali neki free...ovo je pain in d ass...s tim da mora komp drzat 24/7 upaljen. Jeftinije te na kraju izadje hosting, nego godisnji racun za struju )
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 15:21   #5
cve991
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Pitaj Boga Di
Postovi: 11
a ta stranica bi bila više manje bezveze, samo bi volio to napraviti, jer me zanima kako se to radi...
cve991 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na