Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2008., 22:36   #1
Weky
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 58
Remote Desktop Connection bez log off-a?

Hmm imam specifičan problem, moram postaviti Remote Desktop tako da kada se ja konektiram na drugi komp na tom kompu preuzmem kontrolu ali na način da se ulogiram kao trenutni user na tom kompu i da se na tom kompu ne dogodi log off tog usera...

A jesam zakompliciral stvar....

Jednostavnije: na tom drugm kompu se treba vidjeti šta ja radim(otvaranje programa, prozora itd...).... i treba biti blokirana tipkovnica i miš.

A sve u svrhu toga da svojoj neukoj mami držim tečaj iz Open Office-a

P.S.
Ja koristim XP SP3, komp na koji se spajam je XP SP2, klasičan remote radi ko urica.

I po mogućnosti da to sve radi preko win Remote Desktopa.
Weky je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 22:52   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Baci pogleda na VNC, nisam ga koristio ali sam čuo da je odličan!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2008., 23:55   #3
Weky
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Baci pogleda na VNC, nisam ga koristio ali sam čuo da je odličan!
E pa sad sam to isprobavao i nisam baš impresioniran. Program radi ono što meni treba ali je ujedno i dosta spor iako sam kvalitetu slike spustio na minimum...(začudo Remote Desktop je brži) jer se sve to što ja trebam odvija preko Interneta (adsl)

Pa svejedno molim ako neko zna kako ostvariti RDC na način koji sam predhodno opisao. Bio bih jako zahvalan. Znam da se to može jer je to jedan moj bivši profesor radio nama u srednjoj (igrao se Big Brothera)
Weky je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2008., 00:56   #4
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Team Viewer isto probaj , besplatan i jednostavan program.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2008., 20:15   #5
Weky
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 58
Evo našao sam odgovor na svoje pitanje... a zove se remote assistance i s mog stajališta radi puno bolje nego VNC tj manje opterećuje bandwidth ali to je moja osobna procjena.
Weky je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2008., 20:35   #6
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
ima puno vnc servera/klijenata

ovisno o encodingu neki rade brze, neki sporije.. recimo realvnc je full tocan u iscrtavanju ali spor, tightvnc je brz, ja imam ultravnc koji mi se nekako najvise svidjao iako klijent nema scale-inga slike pa onda ako je veca rezolucija ima scrollanja...

rdp se moze natjerati da radi bez log-outa koliko ja znam, bar se prije mogao..
googlaj "rdp multiple sessions hack"
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 11:11   #7
guardianx
grey hat
 
guardianx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
probao sam ih vecinu, koliko sam uspio izgooglat...
sve dok nisam naišao na Radmin 3.2
ima brdo opcija, lak za korištenje, mislim da je 30-dana trial... dok se priključiš na nečiji komp sa lan mreže, jednostavno teško je vidjeti razliku dali remotaš nečiji komp ili ne... perfomanse su do bola. (full rezolucija, 32bit color, ... jednio šteka kod filmova i flasha npr youtube) ali ja radim preko remota u photoshopu, dreamwaveru, flashu,.. i sve normalno kao da ne remotam.
ima audio/text konverzaciju, full control, view modove itd.
Ja ga koristim svaki dan... imam laptop te samo kantu umreženu s njime te istovremeno radim na dva kompa ... a ako želiš besplatno rešenje imaš TeamViewer, koji ima iste mogučnosti. perfomanse su mu dosta lošije ali podržava remote control/view preko interneta. opet što je daleko od bilo kakvog remote control programa koji dobiš uz winse (totalna katastrofa...)
dakle: Radmin ili TeamViewer ovisno Lan ili net
Toliko od mene.. pozdrav!
guardianx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na