Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2013., 18:54   #1
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
(riješeno) Rušenje kompa

Nova ploča ASRock G41M-VS3 R2.0 i novi rami Transcend 2GB DDR3 1333mhz pošto je stara prdnula a rami mi ne pašu (DDR2).
Rušenje se događa kada pokrenem bilo koju igricu u full screenu, samo se zgasi monitor i ako ima ikakav zvuk ili glazba nakon par sec se čuje samo jedan zvuk. Slobodno igram World of Tanks u windowed modu bez problema.
Takvo rušenje se događa i ponekad slučajno ( tipa youtube filmic ili kada mi se otvori prozorčić da stavim nešta na FB ) i svaki put kada pokrenem Firefox. Probao sam maknuti drivere od grafičke/maknuti grafičku i omogučiti internu grafiku i promjenu slota od rama i bez ikakvih rezultata. Isprobano na Win XP, W7 home i pro i problem je isti. Imate kakvu ideju šta bi moglo biti problem da to promjenim.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 19:26   #2
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
probaj u biosu rucno spustiti frekvenciju rama na 1066
bamuja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2013., 19:42   #3
Yax023
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Slatina
Postovi: 27
Update-aj bios matične ako nisi.
Yax023 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 21:38   #4
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Biosi dignuti sa 1.60a na 1.90, U biosima čak i nemam opciju da podesim na 667 nego samo imam 533 i 400 a ako postavim na automatic onda mi stavi na 400. Ima u biosima info da ako hoču 1333 da stavim sa 1-2 na 2-3 pin i to sam probao ali bez promjene. Problem je i dalje ostao isti. Imate neku drugu ideju.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 23:54   #5
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor Vejita Pregled postova
Biosi dignuti sa 1.60a na 1.90, U biosima čak i nemam opciju da podesim na 667 nego samo imam 533 i 400 a ako postavim na automatic onda mi stavi na 400. Ima u biosima info da ako hoču 1333 da stavim sa 1-2 na 2-3 pin i to sam probao ali bez promjene. Problem je i dalje ostao isti. Imate neku drugu ideju.
Jedino ti još ostaje promijent modul memorije, znao sam imat problema s asrock pločama i nekim brandovima memorija, iako mi taj problem više vuče na matičnu ploču. Moraš probat s drugim modulom, nema druge, ako se i s drugim modulom javlja isti problem, matična RMA i gotovo.
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2013., 00:01   #6
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Nije mi vrag dao mira pa sam išao skinuti proc dolje i imam kaj za vidjeti. Dali se to da kako sklepati ili probati vratiti ploču iako sumnjam da bi priznali garanciju.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2013., 18:57   #7
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Koliko vidim, ako dobro vidim, dva pina u donjem lijevom kutu spoje udesno / ukrivo? Da li su pomotani unutra ili ne? Probaj ih malo s čačkalicom ili s spajalicom vratiti malo ulijevo.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2013., 21:54   #8
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
nova matična, a toliko prašine na njoj? Pokušaj ih sa iglom poravnati pa nazad staviti proc. Ako proradi, ne diraj ništa dalje niti vadi procesor. Pažljivo ih ravnaj jer su osjetljivi te ih vrlo lako možeš potrgati. Garanciju možeš zaboraviti.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na