Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2013., 22:03   #1
ecpCRO
Registered User
Moj komp
 
ecpCRO's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 30
Asus G60JX -gašenje

Laptop Asus G60JX:
-Intel Core i5 430M @2.27GHz
-nVidia GeFroce GTS 360M 1GB GDDR5

Odmah da napomenem, vjerujem da je riječ do pregrijavanja.

Dakle, laptop sam kupio polovni, te ga koristim već jedno dvije godine.


Prije kojih par dana laptop se počeo gasiti prilikom igranja igra (Shogun II, Rome II), idle temperatura GPU je od-do 40-50°C, prilikom igranja se diže do 85°C, do sad nisam vidio da je išlo iznad 90°C.

Danas sam otvorio laptop, očistio ventilator i sve moguće što je bilo moguće očistiti, prašina je bila veoma minimalna i svi otvori su bili čisti. Također sam stavio i novu termalnu pastu na CPU i GPU.

Iako je situacija malo bolja, i dalje se javlja problem gašenja laptopa.


Meni tu ne bi bilo niš čudno da se on ugasi jer se pregrijao, no, tik nakon što se ugasi ja sam u mogućnosti ga opet upaliti(uz to da prvo iskopčam njegovo napajanje iz zidne utičnice te ponovno ukopčam, u protivnom ne mogu ga uopće upaliti, nebitno o tome koliko vremena prošlo).

Što mi nekako daje do znanja da nije problem samo u mogućem pregrijavanju laptopa, već da se tu nalazi i još pokoji problem.
Zaš' to mislim?
Pa zar nije da ako će se već laptop ugasiti prilikom pregrijavanja, onemogućiti mogućnost ponovnog paljenja neko vrijeme kako bi se izbjegla daljnja "destrukcija" laptopa.


Vjerujem da previše filizofiram, stoga, molim Vas za ikakvu pomoć. Voljan sam instalirati kojekakav program koji bi mogao pomoći pri detekciji problema. Pa čak i do te mjere da sam voljan reinstalirati Windowse.

Info koji bi mogao pomoći:
-koristim cooling pad od prvog dana kad sam preuzeo laptop ( Coolermaster CoolingPad Notepal L1 )
-bateriju od laptopa ne koristim (svjestan sam da baterija dodatno grije laptop te samim korištenjem gubi na vijeku trajanja)
-laptop (skupa sa cooling padom) se uvijek nalazi na ravnoj i čistoj podlozi sa veoma čistim okružjem


Ne znam dal sam išta rekao o svom problemu ovim postom, no štogod Vas zanima, slobodno priupitajte, zapovijedite, te ću vas napojiti informacijama.

LP

Zadnje izmijenjeno od: ecpCRO. 25.11.2013. u 01:20. Razlog: Dodatne informacije
ecpCRO je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na