Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2021., 16:57   #991
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
I cemu to? Onda ce korisnici testirat preko wifi ili 1G eth

Sent from my RMX2002 using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 17:15   #992
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
A vjerojatno se ta ponuda do 10 Gbit vise odnosi na poslovne korisnike...
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2021., 17:30   #993
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Iz medija:


"Telemach Hrvatska najavio je ambiciozne planove i ulaganja u modernizaciju mobilne mreže u Hrvatskoj u sljedećih nekoliko godina. Kako su istaknuli na konferenciji za medije, uz ulaganje u korisničko iskustvo, Telemach Hrvatska planira u pet godina uložiti i 130 milijuna eura u modernizaciju mobilne mreže, i to u proširenje pokrivenosti, poboljšanje kvalitete i uvođenje ultrabrze 5G tehnologije. Dodatnih 100 milijuna eura uložit će u izgradnju najsuvremenije optičke mreže koja će privatnim i poslovnim korisnicima omogućiti ultrabrzi širokopojasni internet po brzinama do 10 gigabita."

Vidjet ćemo za par dana što će ponuditi i po kojoj cijeni.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 17:32   #994
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
A vjerojatno se ta ponuda do 10 Gbit vise odnosi na poslovne korisnike...

Koja je onda svrha postaviti taj plakat u stambenoj zgradi?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 17:39   #995
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Koja je onda svrha postaviti taj plakat u stambenoj zgradi?
Od kud ti znas da neki tvoj susjed ne radi neki biznis iz stana, a koliko znam imate tamo u onih 5 zgrada u prizemlju i nekakvih poslovnih prostora...

A oglasavanje je jedinstveno za sve zgrade...


Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Vidjet ćemo za par dana što će ponuditi i po kojoj cijeni.

Na njihovim stranicama jos ni žblj o optici (internetu - TV - telefonu) samo mobiteli...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 19:49   #996
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor JohnKonj Pregled postova
Valjda će vam dati 10GB podataka gratis a ostalo se plaća po potrošnji. Najbolji Netgear ruter ima dva 5Gb porta a Telemach slaže 10Gb mrežu, možda vam daju rutere iz budućnosti.
Na tramvaju piše Nivea pa sumnjam da si ikad uspio ruke namazati.
Ne znam za Netgear, ali uredno postoji ISP oprema sa 10 gigabitnim SFP-ovima i 10 gigabitnim ethernet portovima. Nije sad to nikakvo čudo. Sigurno neće biti minimalna brzina, ali ne vidim razlog da ne bude u ponudi. Zyxel, Huawei uredno nude cijela modem rješenja koja podržavaju 10GbE, imaju WiFi 6 velikih brzina (AX6000) i barem 10GbE port na sebi. Pa takva oprema se nudi već godinama, PC add in kartice su pale na oko 100 dolara za jeftinije.

Za one koji rade od doma, media creatore, ljude koji rade u cloudu, video editing i male poduzetnike će takva opcija sigurno biti atraktivna, nudi ti mogućnost instant konekcije prema velikim datotekama u cloudu.

Ako će stvarno to biti u ponudi, i to ne sad po nekim ucjenjivačkim cijenama stvarno odlično, fali malo uzbuđenja na tržištu komunikacija. Telemach sad radi mrežu od nule tako da očito računaju da bude stvar aktualna bez nekih nadogradnji kroz veći broj godina.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 00:59   #997
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 57
Ja sam više mislio na consumer grade opremu nego na profesionalnu, consumer grade ruter sa dva 10gbit porta ima Asus, RT-AX89X a cijena je 450 eura vani tak da bi telemach samo još više podebljao tu cijenu, jedino kad bi uveli 10gbita mrežu natjerali bi tcom i a1 na brži napredak. Tcom je krenuo sa 1gbitnom mrežom i testiranjem max tv-a u 4K rezoluciji u 3mj 2018g i onda su odustali i bacili sve u špajzu na 3 godine. Krenula je ponovno 1Gbit mreža a možda krene i 4K max-tv.
JohnKonj je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 09:27   #998
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Asus, Netgear i slični ne zanimaju ISP-ove. Veliki ISP-ovi će uvijek uzimat opremu od Huaweija, Zyxela, Noxije, Iscoma i sličnih proizvođača. Ovo što je slobodno na tržištu njih uglavnom ne zanima.

A koliko sam malo gledao cijene, barem ono što se nalazilo javno dostupno, razni routeri od Zyxela i Huaweija sa 10G LAN portom i 10 gigabitnim SFP-om idu za barem 300-400 dolara. Što za ponuditi uslugu premium klijentu ISP-u nije toliko puno. Nema logike da Telemach išta podebljava, B2B uvijek se oprema nabavlja ispod tržišne cijene, pa neće Telemach prodavati opremu klijentima već će kao i svi drugi to davati u najam uz uslugu. Neće svi dobit te skuplje routere, većini će ići obični gigabitni modeli.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 08.05.2021. u 10:20.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 11:57   #999
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Od kud ti znas da neki tvoj susjed ne radi neki biznis iz stana, a koliko znam imate tamo u onih 5 zgrada u prizemlju i nekakvih poslovnih prostora...

A oglasavanje je jedinstveno za sve zgrade...

Na njihovim stranicama jos ni žblj o optici (internetu - TV - telefonu) samo mobiteli...

U prizemlju u zgradi je gospođa koja popravlja staru odjeću pa će joj sigurno trebati brzina interneta od 10 GB. Konkretno ja imam tvrtku koja posluje iz mog stana i koristim internet u svojem poslovanju no brzina od 10 GB mi ni u snu ne treba za poslovanje. Tvrtke kojima trebaju takve brzine općenito imaju svoju vlastitu poslovnu zgradu i poprilično zaposlenika.


Da se baviš strimingom videa sa vlastitog servera onda možda, no u tom slučaju si ograničen snagom priključka na električnu mrežu, jer postoji limit za stambene objekte. Poslovni subjekti koji troše puno električne energije imaju svoju vlastitu poslovnu zgradu kao i odgovarajuću snagu priključka na električnu mrežu, što za stanbene objekte nije moguće, jer postoje standardi i ograničenja, pa onda ne možeš u stanu nakrcati opreme za nekakav biznis jer si ograničen propisima u pogledu priključene snage za električnu energiju, što znaći da ne možeš samo tako raditi biznis iz stana pa da ti trebaju ovolike brzine priključka na internet.


A i cijena električne energije za stanbene potrebe je jedna a za industriju druga, tako da teško u stanbenom objektu možeš raditi neki ozbiljan biznis za koji trebaš ovolike brzine priključka na internet. Ovo je samo moj osvrt. Čisto razmišljam kako u stanbenom objektu iskoristiti ovolike brzine a da ne dođeš u sukob sa zakonom i ograničenjima koja postoje za stanbene objekte.


Ništa osobno, samo na glas razmišljam kako i za što iskoristiti brzine od 10 GB ako je istina ono što piše na plakatu.


Evo jedne računice. Baviš se striming servisom. Jedan strim od 4K HDR od 25 MBs povlači da iz brzine od 10 GB možeš ivući 400 strimova u isto vrijeme. Za to ti treba poprilično opreme koja troši poprilično električne energije što je nemoguće zbog limitatora potrošnje električne energije naprabiti iz stanbenog objekta.


Pitam se ako će biti brzina od 10 GB kako je od toga moguće napraviti neki biznis iz vlastitog stana uz sva zakonska ograničenja koja postoje za stanbene objekte? Dakle biznis koji se može raditi putem interneta!


Malo da zagolicamo maštu i otkrijemo kako iskoristitti brzinu priključka na internet od 10 GB!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 08.05.2021. u 12:06.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2021., 12:51   #1000
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
@sakomako: a jesi isprozirao svoj posta, Telemach nudi, a svako zna sta mu treba i odgovara pa ce si to i ugovoriti...
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.05.2021., 15:05   #1001
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
@sakomako: a jesi isprozirao svoj posta, Telemach nudi, a svako zna sta mu treba i odgovara pa ce si to i ugovoriti...

Da bi mogao korisititi tolike brzine moraš imati i opremu koja podržava nešto takvo, pričam o količini prijenosa podataka koju treba negdje moći zapisati i pohraniti i jučer naletim na ovo:


Kartica košta samo cca 50 EUR, no da bi radila treba u nju ubaciti poprilično skupe komponente!


https://www.youtube.com/watch?v=zC03p4j_5Yc


A to se onda stavlja u nešto ovako https://www.youtube.com/watch?v=9MXhGABtuCA&t=617s


Stvari nisu baš po cijeni i za to se mora imati ozbiljan biznis koji bi ulaganje u nešto ovako vratio u razumnom roku prije nego sve zastari.


Cijenim ako će Telemach ponuditi ovakove brzine i po razumnoj cijeni jer dosta se toga od ozbiljnih poslova može raditi od kuće. Obrade videa za druge, no da bi bio konkurentan trebaš nešto ovako iz ova dva linka, evo to je jedna od ideja kako iskoristiti ove brzine i pri tome nešto i zaraditi na svojim uslugama.


Očito da ako će Telemach ponuditi nešto ovako da razmišljaju o daljnjoj budućnosti i radu od kuće za neke vrste poslova koji se mogu na taj naćin raditi, s druge strane T-com i A1 žive u sadašnjosti.


P.S. Doma imam stroj iz 1995 koji još uvijek uredno radi i modem 28K, no prebacivanje ovolikih količina podataka na nečemu takvome bi potrajalo.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 09.05.2021. u 15:17.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2021., 17:35   #1002
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Nije to vijest za ovdje, ali kako smo počeli o optici imam novu vijest!

Telemach je postavio letak na ulazna vrata i kaže da imaju 10 GB optičku mrežu i da će uskoro doći njihovi prodavači s ponudom usluge. E sada dali je kapacitet mreže 10 GB ili misle nuditi brzine od 10 GB što bi onda značilo da će nuditi 10 puta veće brzine od konkurencije što bi bilo izvrsno, no mislim da mi za kućnu upotrebu i ne trebaju brzine od 10 GB

Do njih je plakat od T-coma koji nude brzine na svojoj optici od 500/250 i to je službena usluga, a neslužbeno može i brzina od 1 GB.


No uskoro ćemo vidjeti što se nudi i po kojoj cijeni. S obzirom da je ovdje sve na jednom mjestu nastavit ću vijesti ovdje, a ako netko želi može kopiju prebaciti na odgovarajuće mjesto, jer se inače gubi kontinuitet rasprave o Amisu, VIP-u odnosno A1 i što je uz to sve ponuđeno dolaskom konkurencije tj. postavljanjem na sve tri optičke mreže instalirane u zgradi.
A gdje je taj letak?
Malo mi je čudno tih 10gb-bitna brzina.

Niti ne vidim predstavljene usluge.


Čekam tehničara da prispoji optiku i zamjenu rutera. Kako već imam Asus AC-68U radi boljeg balansa wifi i kontrole prometa.

Отправлено через SM-G975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2021., 17:42   #1003
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
A gdje je taj letak?
Malo mi je čudno tih 10gb-bitna brzina.

Niti ne vidim predstavljene usluge.


Čekam tehničara da prispoji optiku i zamjenu rutera. Kako već imam Asus AC-68U radi boljeg balansa wifi i kontrole prometa.

Отправлено через SM-G975F

Bio je veliki plakat na ulaznim vratima i stajao je tri dana, no nekome se sviđao pa ga je ponio kući. Na plakatu ne spominju nikakve usluge jer to će nam kao reći prodajni predstavnici kroz koji tjedan, no na plakatu je pisalo najmodernija optička mreža brzine 10 GB/s. Očito ne misle na promet već brzinu. Jer na tome skineš 10 GB za par minuta, na Amisu na brzini 100/100 skidao sam više od 10 GB na sat.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2021., 09:20   #1004
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
A1 se pridružio optičkoj ofenzivi, šest objava za Zagreb na Hakomovim stranicama osvanulo u jednom danu nakon godinu dana suše.
Citiraj:
Objava namjere gradnje SDM - Črnomerec DČ4
Objava namjere gradnje SDM - Črnomerec DČ5
Objava namjere gradnje SDM - Črnomerec DČ6
Objava namjere gradnje SDM - Črnomerec DČ7
Objava namjere gradnje SDM - Podsljeme DČ1
Objava namjere gradnje SDM - Podsljeme DČ2
Bit će predivan osjećaj odjebati Tcom i njihov hibridbox.
Gamad sagradila dva FTTC ormara u krugu 500m al se nisu udostojali spojiti me ni na jedan.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 12:59   #1005
gothfr34k
Premium
 
gothfr34k's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Zašto je jedino u Vinogradi ulica rupa. Nitko ništa. Uzeo sam jadni iskon od 20/2 tako nešto. Nitko ne nudi optiku niti ništa približno. Kada mi je bio tehničar spojiti modem, rekao je da tu nikad nitko ni ne bude vukao optiku. A Vrhovec i Jelenovac sa svake strane imaju.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
gothfr34k je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 13:03   #1006
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor gothfr34k Pregled postova
Zašto je jedino u Vinogradi ulica rupa. Nitko ništa. Uzeo sam jadni iskon od 20/2 tako nešto. Nitko ne nudi optiku niti ništa približno. Kada mi je bio tehničar spojiti modem, rekao je da tu nikad nitko ni ne bude vukao optiku. A Vrhovec i Jelenovac sa svake strane imaju.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
A valjda su dobro debelo izracunali da im se investicija povlacenja optike u tom vasem dijelu nebi isplatila, pa se ni ne trude, strpljen spasen...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 13:53   #1007
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor gothfr34k Pregled postova
Zašto je jedino u Vinogradi ulica rupa. Nitko ništa. Uzeo sam jadni iskon od 20/2 tako nešto. Nitko ne nudi optiku niti ništa približno. Kada mi je bio tehničar spojiti modem, rekao je da tu nikad nitko ni ne bude vukao optiku. A Vrhovec i Jelenovac sa svake strane imaju.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
A jel ga pametuje taj tehničar. Trebao si ga pitati zašto to tvrdi.
Jel si možda u ovom obuhvatu pri vrhu Vinograda: http://mapiranje.hakom.hr/resources/..._D%C4%8C13.pdf
Nažalost dolje bliže bolnici ništa, ali masovno su počeli graditi oko tebe, strpi se.
http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2021., 15:12   #1008
gothfr34k
Premium
 
gothfr34k's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Baš sam par brojeva ispod zadnje ljubičaste linije.

Pitao sam tehničara ali nažalost samo glupi odgovori. Zašto? Zato. I bolje da se odselimo ako hoćemo bolji internet. Lol.

Nije mi se dalje dalo razgovarat.

Većina ljudi ovdje ima pokućni internet ali toliko ih ima da opće ne mogu postići nikakvu brzinu. Pogotovo da netko gleda netflix 4k, netko je na kompu youtube ili slično plus mob. Netflix u 4k mogu gledati tek nakon 1 u noći na pokućnom od a1.

Ustvari ne ih možda se ni doselio ovdje da je A1 na stranicama pokazao da je dostupna optika. Nakon poziva isto je dostupna optika. Nakon toga su poslani tehničari koji su zaključili da nije dostupna optika. Sve to je trajalo mjesec plus, tako da mi nije ni palo na pamet da nema optike. I to je njihova "kabelska optika". Ne znam tehničke pojmove i razlike, nisam istraživao.
gothfr34k je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 21:40   #1009
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Prije korone mi je ulica bila u planu za optiku prema tehničaru koji me spajao na coax, šaljem nekidan upit da vidim da li se što promijenilo.
Danas poziv iz szk: "Gospodine, na vašoj adresi je dostupan coax priključak i na vašoj adresi neće biti optike".
Nisam znao da isključuju tako.

Gledam sad malo hakom mapu, ništa u planu. Strpljen spašen, možda se nešto promijeni. Iako realno, i ovih 200/20 mi je sasvim ok.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 11:26   #1010
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor gothfr34k Pregled postova
Baš sam par brojeva ispod zadnje ljubičaste linije.
Smilovao ti se Tcom čini mi se.
Strpljen-spašen
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 12:06   #1011
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Prije korone mi je ulica bila u planu za optiku prema tehničaru koji me spajao na coax, šaljem nekidan upit da vidim da li se što promijenilo.
Danas poziv iz szk: "Gospodine, na vašoj adresi je dostupan coax priključak i na vašoj adresi neće biti optike".
Nisam znao da isključuju tako.

Gledam sad malo hakom mapu, ništa u planu. Strpljen spašen, možda se nešto promijeni. Iako realno, i ovih 200/20 mi je sasvim ok.

Mapa nema veze s pravim stanjem. Po toj mapi je na mojoj lokaciji trebao biti samo VIP odnosno A1, pa su u međuvremenu uletili Telemach i T-com.


Prije godinu dana sam zvao svaku od ovih dviju tvrtki i rekli su da nemaju namjeru, a onda došli i jedna i druga tvrtka i u razmaku od 2 tjedna povukli optiku.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 17:36   #1012
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
A to ti je tako, objava namjere ide ili u trenutku započinjanja radova ili kad su radovi već pred krajem
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 23:09   #1013
gothfr34k
Premium
 
gothfr34k's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ajde super, presretan sam Baš je danas netko od tehičara/zaposlenika Tcoma zvonio ženi i tražio predstavnika stanara i onda vidim poruku na forumu Budem odahnuo napokon.
gothfr34k je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 23:09   #1014
KowalskiFUT
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Ljudi, imam neku bizarnu situaciju pa ako itko išta razumije, zahvaljujem.

Uvodim internet u stan u zagrebačkoj Dubravi. "Uzeo" sam Super Internet od A1, ali iz nekog bizarnog birokratskog razloga mi ne mogu provesti optiku već su ponudili paricu, koja je deset puta sporija. U mojoj ulici postoji infrastruktura za optiku, i na adresu X može, a na moju X/1 ne može radi neke birokratske zavrzlame.

Kada sam dogovarao ugradnju, koja je sutra prijepodne, operaterka iz A1 call centra je rekla da iako mi zasada mogu ponuditi paricu, a kada bude moguće, da će mi uvesti optiku. Tek sada kužim da uopće postoji treća, kabelska/koaksijalna opcija. Ima li ikakvih poteškoća oko uvođenja kabelskog interneta u stan u odnosu na paricu? Radi se o "prizemnici", dakle stanu koji je samostojeći objekt. U njemu postoji jedino (sada disfunkcionalna) provućena infrastruktura za nekadašnji fiksni telefon.
KowalskiFUT je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 14:03   #1015
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Ima netko poteskoca da ne otvara dosta stranica?

Sent from my RMX2002 using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 14:24   #1016
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Ima netko poteskoca da ne otvara dosta stranica?

Sent from my RMX2002 using Tapatalk
Brzina je OK:


Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 14:33   #1017
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Trajalo je 20-ak minuta. Nije otvaralo google, hbo, netflix...

Jednako se ponasalo s dns google, opendns...

Sent from my RMX2002 using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 15:21   #1018
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Trajalo je 20-ak minuta. Nije otvaralo google, hbo, netflix...

Jednako se ponasalo s dns google, opendns...

Sent from my RMX2002 using Tapatalk
Imali su neki globalni problem, nadajmo se da ga vise nece bit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 23:23   #1019
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Ne znam jel i ostalima, ali meni je maloprije na cca 5min link pao.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 11.06.2021. u 23:33.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 10:36   #1020
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ne znam jel i ostalima, ali meni je maloprije na cca 5min link pao.
Susjed, jucer u to doba PC mi nije bio upaljen, ali prije 3 dana oko 21,00 sat nije bilo interneta par minuta...
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na