Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2021., 08:33   #3241
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
uzeli smo umivaonike i elemente ladičare na kojima umivaonici stoje u Ikei. best buy cijene i kvalitete, would buy again.
Imam sve sanitarije, tražim samo ormariće + ogledalo.

IKEA, bar u ovoj sada fazi, ne nudi ništa što mi se sviđa.

Vjerujem da je kvalitetno, ali "not my cup of tea"...

Emezzeta, namještaj.hr, Vitos, Pevex... Ima još preporuka?

Hvala svima btw.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 09:15   #3242
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
U Ferotermu pogledaj, imaju poslovnicu i u Vž
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 09:22   #3243
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
U Ferotermu pogledaj, imaju poslovnicu i u Vž
O da, zaboravio na to.

Hvala.

To ću otići ovaj tjedan obići.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 15:28   #3244
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Krenuli u opremanje novog ureda sa stolovima, ormarima i slično.
Cijene u Dalmaciji su suludo visoke,datumi isporuke SF,i u u par navrata su nas odbili da im je to prekomplicirano, odnosno da ne znaju napraviti takve ormare i drvenariju.


Imate li preporuku za neku veću stolariju na području Zg/okolica koja zna posao?
Colop je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2021., 06:29   #3245
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Popust na kes je 15%, na iznos preko 20k kn 25% a preko nekog s firmom tko kupuje tamo rabat je moguc 30-40%.

Sent from my GM1917 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2021., 13:50   #3246
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Naknadna ugradnja roleta - vanjske ili unutarnje?

Radim zamjenu stolarije na objektu koji je dosad nije imao rolete, već su bili prozori + grilje. Sad idemo na kombinaciju PVC stolarije + rolete.
Neki su prozori dosta malih dimenzija po vertikali: 120, a ima i jedan od nekih 100cm.
Bio danas u jednom salonu pa sam gledao da unutarne rolete kad se ugrade odnesu nekih 20-ak cm odozgora gdje dolazi kutija što na malim prozorima čini mi se dosta smanjuje svjetlo.
Djelatnik u salonu mi je napomenuo da postoji i mogućnost ugradnje tzv. vanjskih roleta gdje bi kutija navodno trebala biti manjih dimenzija, ali nisu to imali za pokazati. Navodno se štok i cijeli prozor kod ugradnje takvih roleta moraju malo pomaknuti prema unutra da kutija gore ne bi jako stršala, ali da onda opet ima drugih potencijalnih problema.

Kakve su opcije u mom slučaju?

Građevinski radovi u smislu proširenja rupe za prozor i kamo, gore u nadvoj? To bih izbjegao. Prema dolje spuštati prozore opet problematično...
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2021., 13:54   #3247
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Grilje? To mi se cini najbezbolnije..
Paxton je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2021., 14:03   #3248
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Radim zamjenu stolarije na objektu koji je dosad nije imao rolete, već su bili prozori + grilje. Sad idemo na kombinaciju PVC stolarije + rolete.
Neki su prozori dosta malih dimenzija po vertikali: 120, a ima i jedan od nekih 100cm.
Bio danas u jednom salonu pa sam gledao da unutarne rolete kad se ugrade odnesu nekih 20-ak cm odozgora gdje dolazi kutija što na malim prozorima čini mi se dosta smanjuje svjetlo.
Djelatnik u salonu mi je napomenuo da postoji i mogućnost ugradnje tzv. vanjskih roleta gdje bi kutija navodno trebala biti manjih dimenzija, ali nisu to imali za pokazati. Navodno se štok i cijeli prozor kod ugradnje takvih roleta moraju malo pomaknuti prema unutra da kutija gore ne bi jako stršala, ali da onda opet ima drugih potencijalnih problema.

Kakve su opcije u mom slučaju?

Građevinski radovi u smislu proširenja rupe za prozor i kamo, gore u nadvoj? To bih izbjegao. Prema dolje spuštati prozore opet problematično...
"nadprozorne roletne"
https://www.roltek.hr/rolete/nadprozorske-rolete/#ra3
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2021., 14:16   #3249
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Grilje? To mi se cini najbezbolnije..
Ne želim ih iz više razloga. Neke su bile na preklop, zauzimale mjesta itd. Ustvari na nekim mjestima mi niti rolete ne bi trebale.

Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Da, tako kao taj RA3 je izgledalo to što su mi pokazali. S napomenom da ja obavezno u svim prozoriram želim i komarnik. Ono što me brine je, ako je dosad prozor bio visine 120cm i odbijem štok, krilo prozora,...ostaje mi, sad karikiram, 100cm ostakljene vertikale.
Ako ne diram zidove i nadvoj, sad ću imati 120 -kutija rolete - štok, krilo i ostane mi, opet bubam odokativno, 85 cm ostakljenog po vertikali.
Znači, ili raskopavanje zidova ili naći neke rolete koje minimalno troše prostora.
Za taj neki "vanjski" model nisam uspio dobiti od njih info kako bi to izgledalo niti gdje se točno montira kutija.
Ostaje mi i treća opcija koja bi prošla u nekim prostorijama (dvije zasad), a to je samo prozor + neka varijanta žaluzina, čisto kao zaštita od sunca i pogleda.

Ima tu kakve preporuke?
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2021., 14:23   #3250
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
ti u biti trazis ovako nesto?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	roletne_2.jpg‎
Views:	160
Size:	36.7 kB
ID:	23977   Click image for larger version

Name:	sem-shagov-na-puti-vibora-idealnih-rollet-7.jpeg‎
Views:	196
Size:	51.3 kB
ID:	23978  

Zadnje izmijenjeno od: Paxton. 10.06.2021. u 14:31.
Paxton je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2021., 14:40   #3251
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
O tako nečem su mi pričali u salonu, ali sad prvi put vidim
Može biti da je to, uglavnom su mi spominjali da ide kutija s vanjske strane i onda ostaje veća ostakljena površina. Ovo na slici bi odgovaralo tom opisu. Kako se točno zove to čudo? Meni rekli sam "vanjske rolete"
Upravo mi veli supruga da ona u kuhinji niti ne treba rolete, samo žaluzine da su joj dosta. S druge strane prozora je natkrivena niša, nije direktno na suncu niti na kiši.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2021., 14:42   #3252
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
ne znam jel imaju posebno ime, ali da to su "vanjske rolete"... vjerojatno nadzbukna, jer postoje vanjske podzbukne..
Paxton je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2021., 15:03   #3253
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
predprozorske rolete, dakle nisu nadprozorske, nego pred češće se koriste kod zamjene stolarije na postojećim objektima da se na smanjuje svijetli otvor za dodatnih 20-25cm ako stara stolarija nije imala rolete. kod novogradnje to predvidiš i povećaš svijetli otvor te onda idu nadprozorske rolete.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 11:58   #3254
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ajmo majstori da vas vidim.
Imam jedan veliki projekt na vikendici na Jadriji.

Vikendica je napravljena prije više od 50g i slabo održavana.

Pošto se nalazi prvi red do mora, vlaga je problem jer vuče kroz zidove i pod.

Ovu jesen krećem u kompletnu renovaciju i pričao sam sa susjedom koji upravo radi sličnu stvar sebi, a radi u građevini u Njemačkoj.

Imam trostruki pristup rješavanju problema i renovaciji:

1. Napraviti fasadu (stiropor/vuna i silikat)

2. Razbiti pod i pregradne zidove, staviti ljepenku, novi estrih, stiropor i kvalitetni laminat

3. Otući staru žbuku da dođem do vanjskih zidova i onda staviti distancirane Knauf profile sa zelenim pločama da se dobije ventilacija vanjskog zida između Knauf ploča.
Trebao bih izbušiti otvore u Knaufu za ventilaciju pri dnu i otvor kao za napu (150mm) na vanjskim zidovima da se potakne lagano strujanje zraka koje bi onda pomoglo u isušivanju zidova i kontroli vlage.

Što mislite je li to dobra opcija?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 12:18   #3255
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
E to su ovi noviji, imaju dva vremena kućnog mira. Stariji imaju jedan.
No poanta je da bi trebalo pokazat razumijevanje za radove koji neće trajat vječno. A i netko drugi će kad tad radit nešto u svom stanu.
To svakako....

Samo jednu stvar da naglasim u vezi kucnog reda. Kod mene u gradu, u svim zgradama gdje sam gledao pise otprilike ovako - zabranjeno je bukom, glazbom, itd itd itd., uzmemiravati druge stanare, posebice u terminima od 22 - 06 i 14 - 17.

Kljucna rijec je u "posebice", i to ima smisla. Uznemiravati jedne druge ne trebamo nikada.

Renovacije su posebna prica i tu prvenstveno treba biti razuman covjek. To se mora odraditi i moramo imati strpljenja i razumijevanja jedni za druge.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 20:57   #3256
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
To svakako....

Samo jednu stvar da naglasim u vezi kucnog reda. Kod mene u gradu, u svim zgradama gdje sam gledao pise otprilike ovako - zabranjeno je bukom, glazbom, itd itd itd., uzmemiravati druge stanare, posebice u terminima od 22 - 06 i 14 - 17.

Kljucna rijec je u "posebice", i to ima smisla. Uznemiravati jedne druge ne trebamo nikada.

Renovacije su posebna prica i tu prvenstveno treba biti razuman covjek. To se mora odraditi i moramo imati strpljenja i razumijevanja jedni za druge.
A kako ćeš ti to zabraniti? Prijava predstavniku stanara ne pomaže, policiji također. Sudski? Waste of time and money. Palica, pajser, gun? Možda najbolja opcija u nekim slučajevima. Dokle god živiš u stanu, možeš se samo moliti da su oko tebe normalni ljudi. Ako naletiš na majmuna, bolje bježi. Susjed u kući prekoputa zgrade ne smije prdnuti dok pravi roštilj jer mu stalno netko zove policiju. S druge strane, bacanje smeća njemu u dvorište, krađu cvijeća, grebanje auta i ostale nepodopštine on isto tako ne može prijaviti jer ne može uprijeti prst u nikoga.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 21:15   #3257
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Ljudi su govna. Samo trebas imati srece s njima. Ja nemam ni u jednom pogledu.

Imamo (ne)srecu sto imamo toliko veliku parcelu i valjda 10 direktnih susjeda. Samo jedan je šaban i djeca (osnovnoskolci) su mu bucna u 3pm, al bas ruzno bucna, od oranja quadovima do pustanja muzike. Mos se hebat i pricekat da okot dovoljno poraste i prirodnim putem napusti brlog.

Na parceli gdje sam htio zidati kucu susjed ima privatni deponij i lozi svoje smece, od komunalnog do namjestaja. Dzaba ti njemu objasnjavas da nam tri reda ulika do njegove parcele ne bacaju cvijet, kamoli plod i da im lisce otpada. Tip je jednostavno seljak.

O podstanarstvu u stanovima necu ni trositi rijeci.

Pitaju nas svako malo "pa kad cete se skuciti, kad ce temelji, sto ste odlucili", a mi jbt ne znamo kako izaci na kraj sa susjedima koji nam to jos nisu ni postali. Teska depra samo kad pomislim na toliko gradjevinskog zemljista koje zjapi prazno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 21:24   #3258
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne znam je li prava tema, ali tražim dobru lokaciju (izbor + cijena), za kupaonski namještaj.

Namještaj.hr ima ok cijene, ali nisu kvalitetom baš nešto koliko čitam.

Vitos u VŽ je skup ko sam vrag (2 ormarića i ogledalo oko 5000kn).

Hvala.
U Vitosu se lako dobije rabat na gotovinu 25-30% ovisi kako se dobro cjenkas

Inace mi uzeli sve komplet u Meteoru, oni nemaju tolko toga izlozenog kao Vitos al imaju svu istu robu i iste uvoznike i daju jos veci rabat nego u Vitosu

Edit: fero term je preskup
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 23:03   #3259
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Čišćenje fasade?

Kako očistiti vanjski dio termo fasade?
Neki detergent pa voda pod niskim tlakom?
Imam na jednom mjestu uvučeno iznad ulaznih vrata zemlje gdje su lastavice pokušale napraviti gnijezdo + oko temelja se u jednom sjenovitom dijelu nalovilo malo algi/mahovine, valjda je došla odozdola od tlakavaca.
Mislio sam to miniwashom isprati manjim tlakom. Probao sam na terasi na jednom mjestu gdje se baš ne vidi, mrlja od crvene zemlje je izblijedila, ali nisam uspio do kraja isprati. Kao da bi baš trebao neki detergent pa malo izribati problematična mjesta.
Ideje ili iskustva oko toga?
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 15.06.2021., 22:48   #3260
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Jel ima netko preporuku za kermaicara u Zagrebu ili okolici? Treba postavit plocice na viksi u Zagorju...
stops je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 16:13   #3261
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Koja bi debljina laminata bila OK za spavacu sobu? Podloga ispod je ravna, uzimam Classen...
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 16:42   #3262
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
Koja bi debljina laminata bila OK za spavacu sobu? Podloga ispod je ravna, uzimam Classen...
pa sta je u ostatkui stana, koja debljina, pazis da ti ne bude zub na vratima...
koliko prostora imas ukupno, misleci na visinu sa podlogom za laminat... ako stane 12mm ajde na to
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 16:45   #3263
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Hvala na savjetu, pazim i na "zube"... Nisam htio komplicirati, pa sam postavio dosta direktno pitanje

Dosta je velika razlika u cijeni izmedju 10 i 12mm (a trebam oko 30m2). Zato razmatram da li ima smisla ici na 10mm.

U drugu prostoriju se lijepe plocice koje su 8mm, ne znam koliko ce biti debelo ljepilo.

Nastojao sam doci do debljine 12mm (plocice i ljepilo) u jednoj prostoriji, te 12 mm (10mm laminat + 2mm spuzvica) u drugoj. Nece biti praga, samo lajsna.

Ima smisla ili ne? Tudum sam za te stvari. Ne radim sam, ali da budem pametniji kad sjednem s majstorima.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 17:44   #3264
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ma ak je laminat kvalitetan, i 8mm je ok, kamoli 10...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 18:20   #3265
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Mene vise brine ta "spuzvica" od 2mm. To ne bude bas kvalitetna opcija za ublazavanje kliky zvukova i izolaciju (ako je to problem). Za spavacu sobu ajde nije ni problem, ali tipa za dnevni meni se to ne bi svidjalo. Gledao bih tipa festor ploce 5mm ako stanu ili laminat na ljepljenje. Jednom gazio po tome, vrh! Naspram cijelog stana doma koji je na spizvici od 2mm, nebo i zemlja.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2021., 12:15   #3266
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Hvala na savjetu tj. misljenju. Ima obloga (spuzvica) i 3mm i 5mm. 5mm mi je mozda malo puno obzirom na gore navedeno, ali 3mm mozda i stavim
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2021., 12:34   #3267
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Meni je rekao prodavac za sobu da slobodno uzmem laminat 8mm jer nema potrebe deblji za sobu al da uzmem tu spuzvicu od 5mm, i nisam pozalio
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2021., 19:57   #3268
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
ti u biti trazis ovako nesto?
Mala napomena u vezi ovih vanjskih roleta (na žalost ih imam jer nije bilo druge opcije osim ponovne promijene kompletne PVC stolarije), naime kutije roleta su limene i kad pada kiša to fino zvoni kad kapi udaraju po njima jer vire desetak cm van ravnine zida tako da je ako se uzima nova stolarija po mom mišljenju bolja opcija bez obzira na mali gubitak prozora/vrata po visini, ugradbena verzija jer nema lupanja kiše po vanjskoj kutiji.

EDIT:
jedina korisna stvar kod mene je ta što sam uz naknadnu ugradnju roleta odmah naručio i komarnike pa se za roletu i komarnik koristi ista kutija i vodilica (koja je sad dvokanalna umjesto jednokanalne), ali mislim da se to da naručiti i kod unutrašnjih kutija roleta koje su u sklopu sa prozorom, odnosno u ravnini sa zidom.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 21:12   #3269
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Pozdrav,

Radimo kompletnu adaptaciju kompletnog stana od 72m2 i imam pitanje u vezi poda.
Da li mi je bolje uzeti laminat ili parket? Nekako naginjem laminatu jer je mislim otporniji i lakši za održavanje. Uzeo bi neki srednji za 120-150kn/m2 za što mogu dobiti i parket.
Na što treba paziti?
Za kuhinju vinil?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 22:14   #3270
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Za 150kn bolje bilo kakav laminat, a za te pare ima izbora. Nadam se da ne gledas gotovi parket za te novce. To je bas ono najniza cijena za ista gotovo. Masiv je jos oke, ali ne znam zasto bi si to htio raditi.

Ako gledas masivni parket za taj iznos, na cijenu masiva dodaj cijenu za ruke/materijal za postavljanje/lakiranje + vrijeme adaptacije parketa u prostoru od koji tjedan - masiv se nikada ne postavlja cim se kupi i izvadi iz pakiranja. Plus je sto imas deblji sloj drva, vise brusenja u buducnosti, mpzes ga komplet bajcati i promjeniti boju ako ti dopizdi, i tako 3-4-5 puta. Minusi su uvijek isti - masiv puno vise radi s vremenom, ljepilo puno vise trpi, ako je losa montaza, ljepilo se s vremenom dize i dobijes plivajuci pod, izgleda bapski i staromodno u uzim letvicama. Ako ides na siru letvu i mat lakove na bazi vode ili bajc, to onda moze izgledati moderno. Jako su osjetljivi na vodu ako je ne pokupis u roku odmah.

Gotovi viseslojni parketi za 150kn bi opcenito izbjegavao. Imaju uvijek isti problem - premalo masiva (2-3mm sto je jedno-dva brusenja u buducnosti), tanak i upitan donji sloj koji inace sluzi da "stabilizira" sloj sirovog drva i sprijeci njegovo disanje s vremenom. Najcesce imaju jedan ili dva sloja neke jele ili sl. Kalibracija takvog parketa je puuuno losija pogotovo ako ides na manje letvice (a za tu cijenu nema puno izbora i vjerojatno gledas 70 ili 90mm) bez v-fuge (v-fuga isto kosta + jako naporno i imho ruzno izgleda na letvicama ispod 120mm, 90mm apsolutni minimum) i dogadjat ce ti se razlike u visini letvica kada ih slozis i zapinjanje za rubove letvica - nakon x mjeseci ces imati izlizane uzdignute rubove od hodanja u slapama. Zapravo ne vidim nijedan plus ako gledas na podlogu za sljedecih 20g.

Za 150kn bi isao na 5mm xps ploce radi cim bolje zvucne izolacije laminata (ako imas mjesta, mozes ici i na deblju plocu) i u toj cijeni laminat po izboru. Postoje i laminati koji se lijepe na estrih, filing je kao parket (nema kuckavog zvuka) i nisu skupi. Ne znam nista o njima, probao sam hodati po njima i stvarno su fora.
Gotovi parket ne bi ni gledao ispod 300-350kn.
Masiv mi osobno nije fora, ali mi je bolja opcija ako je parketar dobar.

Ps: ne postoji parket otporan kao laminat, niti blizu. Postoje tvrdja (hrast, orah, cabreuva) i meksa (iroko, tik) drva i svi se grebu. Na svakom ce neoprezno hodanje na stiklama pustiti lagani trag - cim je peta uza i gospodja teza, tim veca sansa. Mat lak i svjetlije boje dobro skrivaju ogrebotine. Postoje lakovi za povecanje otpornosti na habanje s dodanim kvarcom i koriste se za npr hotele i sl. ali cijene su neopravdane za nas smrtnike.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na