Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.08.2013., 16:00   #91
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
evo smsnuo sam tehnicara, iduci sx763 koje nađe na skladištu ide meni
eto vidiš



inače nmap ovaj ruter detektira kao openwrt backfire, pa ako je os stvarno baziran na toj staroj verziji openwrt-a nije ni čudo da sve šteka
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2013., 18:25   #92
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
evo smsnuo sam tehnicara, iduci sx763 koje nađe na skladištu ide meni
E, s tim ces se routerom usrecit :-D

To je najzakljucaniji router koji je t-com ikad dijelio i nemos na njemu nista podesavat osim osnovna podesavanja. Mislim da cak ne postoji (ili ga niko nezna?) admin password koji bi omogucio prosirena podesavanja, kao za ostale njihove routere...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2013., 19:17   #93
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
godinama sam na sx763, pa je krepo i dali adb..iskreno tog sx763 nisam ništa moro ni namještat, ugasio uPnP i otvorio portove koje trebam i to je to
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 01:05   #94
praskatonick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: negdje daleko
Postovi: 205
da vas pitam, jel mogu ja naručit taj sx763 u zamjenu za ADB? ja bih i nadoplatio nešto ako treba, samo da imam normalni router, jer ovo sranje me ne zanima.

nikad u igrama nisam imo problema, sada osjećam usporenost u odnosu kako je bilo prije, sigurno je do ADB-a.

jel znate vi cijenu tog Siemensa, vidim da se po njuškalu kreće 100 kuna i to novi, koliko bi me došo od T.coma jel zna tko jer mi se ne da namještat šifre i to sve ako kupim preko njuškala, već da mi to T.com sve podesti prije nego mi ga donese doma.
praskatonick je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 01:22   #95
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
nema kupovanja od t coma, eventualno ako ti izađu u susret i zamijene

ako kupis preko njuskala nema nikakvog namjestavanja sifri, sve ruter sam povuče od tcoma
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 04:19   #96
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
E, s tim ces se routerom usrecit :-D

To je najzakljucaniji router koji je t-com ikad dijelio i nemos na njemu nista podesavat osim osnovna podesavanja. Mislim da cak ne postoji (ili ga niko nezna?) admin password koji bi omogucio prosirena podesavanja, kao za ostale njihove routere...
ma nisi normalan. gle teme da veća ne može bit http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=174453
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 13:11   #97
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
ma nisi normalan. gle teme da veća ne može bit
Hehe, znam za taj thread i gle koja je je*ena kemija potrebna da nekaj ucinis s tim routerom, i potencijalno ga sjebes kao mnogi tamo. Pa sad to usporedi sa ukucavanjem nekoliko slova i brojki admin pasvorda za otkljucavanje ostalih routera, koji i dalje zadrzavaju t-com garanciju podrske.
Ajd ti meni daj takav pasvord za original t-com soft za sx763, ak si normalan :-D
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 13:19   #98
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
al što jednom običnom korisniku prosječnom treba više od samog rada sx763? ja samga imao godinama bez admina, otvorit portove možeš, namjestiš još neke sitnice i nemaš problema..
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 13:23   #99
Orthodox
Premium
Moj komp
 
Orthodox's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Ostrovo
Postovi: 351
Meni ovaj ADB radi odlično. samo sam podesio portove i sve ostalo povukao od tcoma. Bez reseta, bez pucanja. Sve 5.
Orthodox je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 13:59   #100
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
al što jednom običnom korisniku prosječnom treba više od samog rada sx763? ja samga imao godinama bez admina, otvorit portove možeš, namjestiš još neke sitnice i nemaš problema..
Jel T-com u svom ugovoru navodi da su njihovi routeri samo za obicne korisnike, ili bi trebali biti za sve?

Recimo ne mozes na njemu podesit QoS niti kontrolirat promet kompjutora u mrezi koji su spojeni na njegov switch, da ogranicenje na samo dva eternet porta ne spominjem...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2013., 14:01   #101
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
pa da evo zato i kažem, običan user poput mene netreba to pa mu je dovoljno, a napredni korisnici će bit nezadovoljni..jasna stvar
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 14:04   #102
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Orthodox Pregled postova
Meni ovaj ADB radi odlično. samo sam podesio portove i sve ostalo povukao od tcoma. Bez reseta, bez pucanja. Sve 5.
Daleko od toga da je to los router, dapace, sigurno je sa originalnim softom i admin pasvordom najmocniji koji su djelili do sada.
Nazalost ima prelosu modemsku sekciju (ili prelose softverski konfiguriranu) pa je podoban samo za dobre linije.
Na linijama koje idu ispod 6dB je prakticki neupotrebljiv, a kako su linije sve starije, opterecenjije, a time i losije, cudi me njihova odluka da izaberu router s tako losim modemom.

Meni, koji imam prilicno losu liniju (redovito ispod 6dB) ne preostaje drugo nego imat dva uredjaja, jedan kao sx763 (koji je najpodobniji za lose linije) da bude samo modem i drugi kao ADB da odradjuje sve ostalo...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 14:17   #103
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
jel ima ovaj ADB nešto što sx763 nema a da je potrebno? (za obicnog usera )
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 14:23   #104
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor robi64 Pregled postova
i ja sam jučer dobio ovaj router i problem je taj što sam na starom siemensu imao spojen satelitski mrežni reciver i sad bih trebao konfigurirati ga da ga mrežni reciver prepozna ušao sam admin mod u router ali sad ne znam kako dalje ga podesiti pa ako netko zna da mi pomogne znači da mi se mrežni reciver prikopča na router,normalno da je reciver žičano spojen na router
Meni dreambox nije bez switcha radio.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 14:38   #105
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Hehe, znam za taj thread i gle koja je je*ena kemija potrebna da nekaj ucinis s tim routerom, i potencijalno ga sjebes kao mnogi tamo. Pa sad to usporedi sa ukucavanjem nekoliko slova i brojki admin pasvorda za otkljucavanje ostalih routera, koji i dalje zadrzavaju t-com garanciju podrske.
Ajd ti meni daj takav pasvord za original t-com soft za sx763, ak si normalan :-D
nikakva kemija. skineš config dekriptiraš i podesiš što želiš. uploadaš natrag i biraš hoćeš ostavit t-com podršku ili je isključit. sa admin pristupom koliko sam skužio ne dobivaš nikakve extra opcije koje ne možeš i sa user postaviti

wifi na adb-u je loš isto ko i na thomsonu a ništa drugo nije niti za očekivat od uređaja koji imaju samo integriranu antenu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot-1.png‎
Views:	485
Size:	111.2 kB
ID:	12355  
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 14:50   #106
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
nikakva kemija. skineš config dekriptiraš i podesiš što želiš. uploadaš natrag i biraš hoćeš ostavit t-com podršku ili je isključit. sa admin pristupom koliko sam skužio ne dobivaš nikakve extra opcije koje ne možeš i sa user postaviti
Naravno ako ti nista ekstra ne treba, onda neces ni kuzit da ti fali.
Recimo, ako si prebacen na IMS zaboravi na telefon, jer se T-Com VOIP (IMS) nikako, pa ni sa tom konfiguracijom ne moze kofigurirat. Ono kaj oni tamo zovu "admin" pristup nije pravi admistratorski pristup, jer su sa takvim sve opcije otvorene za podesavanja...

Inace, jel si probao napravit ovo sa konfigom kaj predlazes? Kako u njemu nesto mijenjas i kako znas kaj mjenjas, tj podesis sto zelis? Ajd ojasni, jer meni nije jasno, kako konfigurirat Nonoh Voip servis.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 14:53   #107
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jel ima ovaj ADB nešto što sx763 nema a da je potrebno? (za obicnog usera )
Definiraj "obicni user". Recimo moja punica je vrlo obicni user, ali ima puno rodbine po svijetu i najvaznija stvar koju ocekuje od interneta su jeftini telefonski razgovori sa Amerikom i Australijom. To na ADB-u mozes postic, kao i na Thomsonima, ali na sx763 nemres ni pod razno.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 15:13   #108
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
instaliraj joj skype

što se IMSa tiče meni radi i na ADB i sx763 bivši, kako misliš da ne radi?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 15:14   #109
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
sa admin pristupom koliko sam skužio ne dobivaš nikakve extra opcije koje ne možeš i sa user postaviti
Btw, na koji si router ovdje mislio, na ADB mozda?

Kod njega sa admin pristupom mozes:
iskljucit (ili prebacit lokalno) daljinsko administiranje - tj "Tech" pristup;
iskljucit se sa ACS-a onemogucavanjem TR-069 protokola;
snimat i vracat svoje/tudje konfiguracije;
uplodat nove/druge firmware verzije;
konfigurirat bilokoji SIP-Voip;

I jos puno lipih stvari

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 31.08.2013. u 17:22.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 17:28   #110
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Naravno ako ti nista ekstra ne treba, onda neces ni kuzit da ti fali.
Recimo, ako si prebacen na IMS zaboravi na telefon, jer se T-Com VOIP (IMS) nikako, pa ni sa tom konfiguracijom ne moze kofigurirat. Ono kaj oni tamo zovu "admin" pristup nije pravi admistratorski pristup, jer su sa takvim sve opcije otvorene za podesavanja...

Inace, jel si probao napravit ovo sa konfigom kaj predlazes? Kako u njemu nesto mijenjas i kako znas kaj mjenjas, tj podesis sto zelis? Ajd ojasni, jer meni nije jasno, kako konfigurirat Nonoh Voip servis.
ma jok, mahao sam čarobnim štapićem iznad rutera pa mi se pojavilo configure multiple connection services na screenu kog sam stavio gore

voip mi ni ne treba tako da ćeš sam morat prelistat onu ogromnu temu )

mislio sam na sx763 a sve što si zadnje naveo se na njemu može bez problema. očito nisi neki advanced user a htio bi advanced opcije - savjet otvori sa configom ssh port i prouči malo filesystem
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 18:01   #111
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
ma jok, mahao sam čarobnim štapićem iznad rutera pa mi se pojavilo configure multiple connection services na screenu kog sam stavio gore
E, tek kasnije sam pogledao sliku, pa mi se nije dalo mijenjat cijeli tekst da dobije novi smisao.

Inace, nije nikako, po nikakvim ovdje navedenim uputama, moguce promjenit VOIP provajdera kao na ADB-u. Nema ni telnet server. Nema ni Wan port pa ga i u tome ADB sije

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 31.08.2013. u 18:13.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 18:10   #112
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
očito nisi neki advanced user a htio bi advanced opcije
E da, zasto pod advanced userom smatras samo one kojima se da zezat s Linuxom?

Pitanje naravno retoricko, jer na ostalim routerima koje je T-com dijelio imas jednostavan i brz pristup svim advanced mogucnostima, bez potrebe za proucavanjem gigantskih rasprava i raznoraznih kemijanja.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 19:52   #113
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
instaliraj joj skype

što se IMSa tiče meni radi i na ADB i sx763 bivši, kako misliš da ne radi?
Moje spominjanje Voip-a ne tice se T-Com IMS-a, koji se naplacuje kao i klasicni telefon, nego koristenje vrlo jeftinih, za neke pozive i besplatnih, Voip servisa, koji se na sx760 ne mogu koristit...

Inace, usporedjivat sx760 i ADB A42002 moze samo laik, neznalica ili provokator, jer je sx760 sa T-Com firmware-om po mogucnostima neusporediv. Postaje usporediv tek kad se promjeni firmware sa OpenWRT verzijom, jer se ADB vozi na prilagodjenoj verziji OpenWRT (Kamikaze) koja je space shuttle za ovaj T-comov
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 20:01   #114
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
da, al za laika, neznalicu i provokatora internet na sx763 radi bolje nego na adb.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 20:11   #115
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
E, ali ovo je ADB tema, pa treba rec u cem je bolji, isto kao kaj u SX763 temi treba rec u cem je taj bolji
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 21:10   #116
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
znam koja je tema, pa napravio sam ju..al treba reć i u čem je gori
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2013., 02:16   #117
praskatonick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: negdje daleko
Postovi: 205
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
nema kupovanja od t coma, eventualno ako ti izađu u susret i zamijene

ako kupis preko njuskala nema nikakvog namjestavanja sifri, sve ruter sam povuče od tcoma

vidiš to nisam znao, dakle mogu kupit i šta napravim samo ga uključim ko i svaki drugi router i on će sam od sebe se namjestit sve šifre i ostalo do T.coma jel to zicer? da ne bi bilo poslje, jao meni.
praskatonick je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2013., 02:17   #118
praskatonick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: negdje daleko
Postovi: 205
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
da, al za laika, neznalicu i provokatora internet na sx763 radi bolje nego na adb.
to je ono što te ja pitam, vidiš kako se znaš raspravljat kada se potrudiš.
praskatonick je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2013., 10:44   #119
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor praskatonick Pregled postova
vidiš to nisam znao, dakle mogu kupit i šta napravim samo ga uključim ko i svaki drugi router i on će sam od sebe se namjestit sve šifre i ostalo do T.coma jel to zicer? da ne bi bilo poslje, jao meni.
Nije ziher ako si do sad imao neki drugi router koji je bio prijavljen na ACS-u. Recimo ako sada imas ADB, pa ga promjenis sa SX763, nece se nista dogodit, tj nece nista povuc sve dok ne nazoves sluzbu za korisnike i kazes im da si promjenio router. Tek kad oni stave tvoj model u ACS pocet ce povlacenje tvojih podataka potrebnih za podesavanje.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2013., 11:26   #120
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
hmm, ja sam evo mijenjao sa zyxela na tomson, sa tomsona na sx763, sa sx763 na adb, svaki put je sve povuklo s centrale..nisam trebao ni svoj username i password pisat
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na